ID: 000378

Canon CanoScan 9000F

 • Značka: Canon

Sháníte Canon CanoScan 9000F?

„Canon CanoScan 9000F“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Skener CanoScan 9000F je nástupcem modelu CanoScan 8800F; vyznačuje se řadou nových zdokonalených funkcí pro zvýšení produktivity. Snímač CCD s rozlišením 9600 x 9600 dpi umožňuje bezkonkurenční reprodukci díky neuvěřitelně přesnému zachycení detailů, a přispívá tak dále ke zvýšení kvality

Parametry a popis

Společnost Canon dnes oznámila uvedení nejnovějšího špičkového skeneru fotografií a dokumentů, modelu CanoScan 9000F. Ten vychází vstříc potřebám fotografů, kteří potřebují všestranný a výkonný skener, jenž rovněž dokáže skenovat řadu různých druhů diapozitivů.

Skener CanoScan 9000F je nástupcem modelu CanoScan 8800F; vyznačuje se řadou nových zdokonalených funkcí pro zvýšení produktivity. Snímač CCD s rozlišením 9600 x 9600 dpi umožňuje bezkonkurenční reprodukci díky neuvěřitelně přesnému zachycení detailů, a přispívá tak dále ke zvýšení kvality. 48bitová barevná hloubka zaručuje výjimečně přesné znázornění barev a dosažení obrazů vhodných pro zvětšení a tisk ve vysokém rozlišení.

Společnost Canon jako výrobce nejrychlejších a nejkvalitnějších skenerů na snímání filmů na trhu modelem CanoScan opět předčila očekávání - CanoScan 9000F překračuje nové hranice v oblasti výkonnosti. Nová jednotka filmového adaptéru propouští dovnitř více světla a umožňuje tak ještě vyšší rychlost snímání - skenování jednoho políčka negativu 35mm filmu trvá přibližně 18 sekund (při rozlišení 1200 dpi).

Jednoduchá funkčnost

CanoScan 9000F zachovává mnoho nejlepších funkcí modelu CanoScan 8800F, včetně možnosti skenování diapozitivů v rámečku a filmů středního formátu ve formě pozitivu i negativu. Zůstává i nulová zahřívací doba a schopnost automatického skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF, vše na dotek tlačítka. Model CanoScan 9000F nyní disponuje i funkcí přesného optického rozpoznávání znaků (OCR), díky níž lze tištěný text převést do upravovatelných elektronických dokumentů bez nutnosti zdlouhavého přepisování.

Sedm EZ tlačítek umožňuje jednoduché ovládání na jeden dotek; s tlačítkem pro automatické skenování pro automatické rozpoznání typu originálu, skenování a ukládání s vhodným nastavením však CanoScan 9000F posouvá funkčnost o krok dále. Součástí modelu je i plně integrovaný adaptér napájení. Výsledkem je kompaktní, plně přenosný stolní skener.

Oprava nedostatků

Součástí skeneru je jedinečná technologie automatického retušování a zdokonalení filmu (FARE) Level 3 pro odstraňování prachu a obnovu poškrábaných filmů pomocí infračerveného světla, které vyhledá fyzické defekty na povrchu filmů.

Tu doplňují funkce Auto Photo Fix II a Auto Document Fix, které uživateli poskytují plnou kontrolu nad výstupem a kvalitou výsledného obrazu.

Auto Photo Fix II odstraňuje běžné vady, jako jsou vybledlé obličeje, nevýrazný tón pokožky nebo přílišné či nedostatečné nasycení krajinných fotografií. Dokáže rovněž „rozeznat" druh scenérie na fotografii. Podobně i Auto Document Fix pomocí pokročilé automatické analýzy obrazu a korekce dat v jednotlivých oblastech umožňuje dosažení nádherných a přehledných skenů.

Sada výkonných špičkových softwarů včetně programů SilverFast SE a Adobe PhotoShop Elements a také ArcSoft PhotoStudio zaručuje výjimečnou funkčnost a produktivitu, zatímco MP Navigator EX zjednodušuje ovládání skeneru a provádění složitých operací.

CanoScan 9000F - hlavní charakteristiky:

 • Kvalita - 9600 x 9600 dpi s 48bitovou hloubkou barev
 • Rychlost skenování fotografií a dokumentů - Skenování formátu A4 v rozlišení 300 dpi přibl. za 7 s; nulová zahřívací doba
 • Rychlost skenování filmů - Skenování 35mm negativu v rozlišení 1200 dpi přibl. za 18 s
 • Kompatibilita s filmy - Adaptér na 12 políček 35mm filmového proužku, 4 diapozitivy v rámečcích 35 mm, film formátu 120 (max. 6 x 22 cm)
 • Funkce - Automatické skenování do PC, e-mailu, kopie nebo PDF
 • Automatická korekce obrazu - Technologie FARE pro automatické odstraňování stop po prachu a škrábancích; z poškozených originálů produkuje snímky v použitelné kvalitě
 • Rychlý přístup k funkcím prostřednictvím 7 programovatelných EZ tlačítek
 • Snadné použití - Auto Photo Fix II a Auto Document Fix
 • Software - SilverFast SE, Adobe Photoshop Elements, MP Navigator EX, ArcSoft PhotoStudio

 

Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (33 - 24)

 • 33

  Avatar

  Tomuto tematu se věnoval článek Chipu: "Nefunguje váš starší skener na novém operačním systému? Než se rozhodnete koupit nový, zkuste ten starý oživit pomocí našeho návodu." STARÝ SKENER na novém systému Datum: 14.12.2012 Autor: PAVEL TROUSIL Zdroj: Chip Rubrika: Trendy / Testy / Technika / Tipy a triky Strana: 134

  Zden , 19.01.2013 | Reagovat

 • 32

  Avatar

  Reaguje na 31 | Na stránkách Canonu se dájí stáhnout ovládače, manuály a firmware pro CanoScan 9000F i pro operační systémy WINDOWS 8, a to i pro verzi 64. Trochu jste mne vyděsil :). Mám v úmyslu si totiž tento skener koupit.

  Kefi, 27.12.2012 | Reagovat

 • 31

  Avatar

  Než bych koupil tenhle (ostatně není vůbec nikde uvedeno, zda ve Windows 64 bit funguje), raději oprovozuji ten starý na pro tento účel drženém jednom PC se starým Windows. Rozlišení stejné, densita snad vyšší (zde není ani udána) a má několik asferických skleněných čoček. Vývoj se zde, jak patrno, zcela zastavil. Možné ten "starý" CanonScan 9900 F bude i lepší v optické části (čočky) a densitě. Víc než na 50 MG naskenovat políčko ze svitkového ČB filmu už nemá smysl. Vytáhnete z toho bez problému fotku (plakát) 1 x 1 metr. Víc by se mělo dbát na kompatibilitu. To nesmyslné honění za pixly, rozlišením apod. a podobnými nesmysly ztrácí smysl, pokud jsou základní věci jako čočky bez asferických členů a z plastů. Naskenoval jsem stovky čb. negativů kino i 6x6, takže vím, oč je řeč.

  Alex, 24.11.2012 | Reagovat

 • 30

  Lukeš

  [28-29] Dobrý den, je mi líto, ale na tento dotaz neznám odpověď. Tuto otázku Vám zřejmě nedá ani výrobce. Na druhou stranu jde o nějaký standardní vývoj, který nelze předvídat, 11 let staré televizory také nelze propojit HDMI kabelem, protože v té době to zkrátka nebyl standard.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 23.11.2012 | Reagovat

 • 29

  Avatar

  Teď jsem si všiml, že pro PC kde běží 64 bitový windows 8 je ten skener neupotřebitelný. Stejně jako můj 11 let starý CanonScan9900 F. Tak k čemu to pak je?

  Alex, 22.11.2012 | Reagovat

 • 28

  Avatar

  Mám a nějakou dobu jsem využíval scaner CanonScan 9900 F. Také má 9600dpi. Má několik asférických čoček, densitu 4,8 (takové údaje zde nikde nevidím). ČB negativ 6x6 naskenoval a scan měl 50 MB. Bohužel sezstal se změnou počítače nepoužitelný. Ve windows 8 nikdy nepojede. Jak dlouho by asi vydržel tenhle?

  Alex, 22.11.2012 | Reagovat

 • 27

  Avatar

  Reaguje na 7 | Pokud se uvádí, že to je nástupce 8800F, tak zřejmě bude stejné zakládání negativů i pozitivů - kinofilm by měl být rozstříhaný na úseky po max. 6 snímcích, filmy 6x6 po 3 snímcích. Já jsem měl starší filmy rozstříhané po 7 obrázkách (Archiv jsem si dělal z papírů formátu a4= 7 snímků. Přečnívající část se nepoškodí ale celý svitek skenovat nejde. Jinak 100% doporučuji!!!

  Josef, 23.10.2012 | Reagovat

 • 26

  Lukeš

  Reaguje na 25 | Dobrý den, pro zjištění cenové dostupnosti využijte prosím tlačítko poslat dotaz nebo email dostupnost@megapixel.cz

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 17.04.2012 | Reagovat

 • 25

  Avatar

  Dobrý den, jak to vypadá s dostupností scaneru canon CanoScan 9000F? Děkuji?

  Pavel Seman, 16.04.2012 | Reagovat

 • 24

  Lukeš

  Reaguje na 23 | Dobrý den, toto rozlišení je velikost senzoru, takže to nemá vliv na snímanou plochu. Myslím, že tento skener mohu doporučit.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 21.11.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím