Canon CINEMA EOS Blog

Canon CINEMA EOS

Aktualizováno: 28. 11. 2011 v 10:23 • Rubrika: Blog

Před několika dny jsme dostali od společnosti Canon pozvánku, zúčastnit se představení a prezentace těch nejžhavějších novinek z oblasti foto-video systému EOS. Akce proběhla 23.11.2011 v německém Berlíně a byla v podstatě obdobná s tou, která se konala na začátku listopadu v americkém Hollywoodu. Mezi pozvanými z ČR bylo pouze 5 lidí, z čehož 2 byli zástupci médií, tedy technických magazínů, jeden člověk z přední filmové produkční společnosti a pouze dvě místa patřila obchodním partnerům. O to více jsme si vážili nabídky zúčastnit se této prezentace, která byla opravdu velmi zajímavá.

Již z Ruzyňského letiště nám dělal (velmi laskavého) průvodce zástupce společnosti Canon ČR Pavel Šerý, za což mu patří opravdu velké díky. Po příletu do Berlína jsme byli ubytováni v Rocco Forte Hotel De Rome. Tento hotel patří k těm nejlepším v Berlíně a svou polohou je přímo ideální pokud si chce člověk pěšky projít nejzajímavější místa tohoto města. Z okna hotelu je vidět Unter den Linden, což je jedna z nejznámějších ulic této metropole. Protože jsme v Německu přistáli poměrně brzy ráno a samotná prezentace probíhala až v odpoledních hodinách, vydali jsme se na malou prohlídku okolí. Velkým zážitkem bylo nechat se vyvést na známou dominantu Berlína, televizní vysílač. Vyhlídka z výšky 203m a jízda výtahem s rychlostí 6m/s sice není nic pro slabé žaludky, ale určitě to stojí za to. Po krátké procházce po okolí jsme byli pozváni na slavnostnější oběd v hotelu Hilton a poté nás autobus odvezl na místo prezentace.

Ta začala několika krátkými proslovy nejvyšších divizních zástupců společnosti Canon a v jejím průběhu byly v projekci postupně poodkrývány roušky onoho převratného video „cinema“ systému Canon EOS „C“. Historicky prvním přístrojem této nové modelové řady je kamera Canon EOS C300 a to ve dvojím provedení s bajonety pro objektivy EF a PL. Jde o kameru, která je převratná nejen svým technickým řešením, ale i ergonomií. Celý koncept vychází z fotoaparátů řady EOS, kde se postupně vyvíjely a zdokonalovaly filmové funkce, až se zrodil tento hybrid, který jistě nezůstane bez odezvy.

Zde jsou základní technické parametry kamery:

rozlišení: 8,29 MPX (3840x2160)
snímač: CMOS 24,6 x 13,8mm
procesor: DIGIC DV III bajonet: EF, nebo PL
ISO: 320 – 20.000
systém signálu: NTSC a PAL
komprese: 8 bit MPEG-2 Long GOB
datový tok: 50MB/s
délka záznamu na kartu 32GB
- 80min (50Mb/s)
- 110min (35Mb/s)
- 155min (25MB/s)
média: CF, SD
audio formát: Linear PCM, 2-Channel, 16-Bit, 48 kHz
LCD: 1.23Mpx


Zároveň s touto kamerou bylo představeno několik filmových objektivů.

CN-E 14,5-60mm T2.6 L (EF a SP)
CN-E30-300mm T2.9-3,7 L (EF a SP)
CN-E24mm T1.5 L F (EF)
CN-E50mm T1.3 L F (EF)
CN-E85mm T1.3 L F (EF)


Fyzicky byly k vidění i další objektivy nové řady, na kterých však byly přelepené údaje, takže rouška tajemství byla poodhalena zatím jenom částečně. Podobně tomu bylo i u nového fotoaparátu (typu EOS 1D) s tajemným označením „Canon EOS C“. Podle všeho se bude jednat o přístroj, který je primárně určený k fotografování, ale je s ním možné pořizovat filmový záznam té nejvyšší úrovně. Kromě konference s projekcí bylo na místě několik stanovišť, kde si každý mohl vyzkoušet nový filmový systém v akci. Velmi zajímavé bylo stanoviště, kde se kamera ovládala na dálku a další místo, kde bylo prezentováno to, jak se kamera dokáže vyrovnat s velmi špatnými světelnými podmínkami. To jsme nakonec mohli vidět i v promítaných krátkých „sample“ filmech. Ty byly natočeny právě tímto novým systémem kamer. Jedním z nich je například krátký film MOBIUS.

V prostorách prezentace nechyběly ani retrospektivní vitrínky mapující historii filmové a digitální techniky Canon. S nostalgií jsem si tak po letech prohlédl svou první digitální zrcadlovku Canon EOS 300D, pro kterou jsem si jel před lety shodou okolností právě také do Německa :) Na vrcholu oné historické přímky je ale jedna další novinka, o které jsme vás již v minulosti informovali. Až zde jsem ale měl možnost osahat a vyzkoušet si novou vlajkovou loď profesionálních fotoaparátů společnosti Canon model EOS 1Dx.

Mám dilema, jestli se k tomuto fotoaparátu vůbec vyjadřovat. Začátek prodeje je ohlášen až na jaro příštího roku a jen tak budu zvyšovat netrpělivost všech potencionálních zájemců. Kdybych měl vyzdvihnout několik kladů tohoto modelu, pak to bude rychlost snímání, rychlost ostření, ergonomie, obrazová kvalita a především ISO až 204.800. Tato hodnota patřila ještě před pár lety do kategorie Sci-Fi. Bohužel mi nebylo umožněno odnést si z fotoaparátu ukázkové snímky, takže vám nezbývá než mi věřit. Obrazový výstup je i při těchto extrémních hodnotách velmi, ale opravdu velmi seriózní. Prezentace byla zakončena slavnostní večeří o několika chodech a malým hudebním vystoupením. Pokud mám celý výlet shrnout, tak jsem velmi rád, že nám Canon nabídl zúčastnit se této akce a že jsem si mohl osahat všechny novinky dlouho před uvedením na trh.

Doufám, že všem ostatním přiblíží celou akci alespoň tento článek, a kdo by chtěl zhlédnout pár záběru z tohoto výletu, pak je nalezne ve fotogalerii na našem FACEBOOKU.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím