CANON CINEMA EOS Produktové aktuality

CANON CINEMA EOS

Aktualizováno: 1. 12. 2011 v 21:12 • Rubrika: Produktové aktuality

Minulý týden jsme byli společností Canon pozváni do Berlína na představení nové modelové řady kamer Canon EOS CINEMA. Pojďte se podívat, co zajímavého z foto-video jsme tam viděli.

Upoutal nás model EOS C300 je ve dvojím provedení s bajonety pro objektivy EF a PL. Jde o kameru, která vyniká nejen svým technickým řešením, ale i ergonomií. Celý koncept vychází z fotoaparátů řady EOS, kde se postupně vyvíjely a zdokonalovaly filmové funkce až se nakonec zrodil tento hybrid.

Zároveň s touto kamerou bylo představeno několik filmových objektivů.
CN-E 14,5-60mm T2.6 L (EF a SP)
CN-E30-300mm T2.9-3,7 L (EF a SP)
CN-E24mm T1.5 L F (EF)
CN-E50mm T1.3 L F (EF)
CN-E85mm T1.3 L F (EF)

Na vlastní oči jsme mohli vidět i další objektivy nové řady, na kterých však byly přelepené údaje, takže rouška tajemství byla poodhalena zatím však jen částečně. Podobně tomu bylo i u nového fotoaparátu (typu EOS 1D) s tajemným označením „Canon EOS C". Podle všeho se bude jednat o přístroj, který je primárně určený k fotografování, ale je s ním možné pořizovat filmový záznam té nejvyšší úrovně. Kromě konference s projekcí bylo na místě několik stanovišť, kde si každý mohl vyzkoušet nový filmový systém v akci. Upoutala nás například ukázka ovládání kamery na dálku a také prezentace, jak se kamera dokáže vyrovnat s velmi špatnými světelnými podmínkami. To jsme nakonec mohli vidět i v promítaných krátkých „sample" filmech. Ty byly natočeny právě tímto novým systémem kamer. Jedním z nich je například krátký film MOBIUS.

O tomto novém konceptu a dalších novinkách společnosti Canon předvedených v Berlíně se můžete dočíst na našem blogu. Na FACEBOOKU navíc naleznete malou fotoreportáž z této akce.

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím