Digitální kompakt Canon IXUS 50

  • Rozlišení: 5 Mpx
  • Optický zoom: 3 x
  • Velikost displeje: 2 "

Sháníte Canon IXUS 50?

„Canon IXUS 50“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 50?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Ultrakompaktní digitální fotoaparát s kovovým tělem, snadným ovládáním a výbornou obrazovou kvalitou. Rozlišení 5 Mpx, 3x optický zoom (35–105 mm), F2,8-4,9, makro od 3 cm, ISO 50, 100, 200, 400, závěrka 15–1/1500 s, video VGA 30 s./s, LCD 2,0", paměťové karty SD, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Parametry a popis

5,0megapixelový Digital IXUS 50 je model v perfektně propracovaném nerezovém provedení, který je postaven na štíhlém kompaktním těle nedávno představeného Digital IXUS 40, je vybaven podobným rozsahem nových funkcí, které byly představeny s větším bratrem, fotoaparátem Digital IXUS 700.

Přístroj je vybaven 3,0násobným zoomem, velkým 2,0” LCD a nabízí vysoce kvalitní videoklipy VGA rychlostí 30 políček za sekundu, které jsou ve své délce omezeny pouze kapacitou paměťové karty , vysokorychlostní připojení USB 2.0, funkci barevné úpravy ve fotoaparátu „Moje barva“ a tlačítko Tisk/sdílení pro snadný přímý tisk na tiskárnách vyhovujících standardu PictBridge a pro snadné načítání souborů. Obrazový snímač s rozlišením 5,0 megapixelů umožňuje vytvářet zvětšeniny až do velikosti A3 s dokonalou kresbou detailů. Krátký čas přípravy fotoaparátu k fotografování po jeho zapnutí, téměř okamžitou odezvu a také přesné barvy a vykreslení zaručuje stejný mimořádně rychlý procesor DIGIC II jako nalezneme u nejnovějších fotoaparátů Canon řady profesionálních digitálních zrcadlovek.

Menu v češtine
Menu je nastavitelné v 21 jazycích, mezi nimiž nechybí ani čeština včetně diakritiky.

Špičková kvalita, skvělá výkonnost
Barevná gradace a přesnost vyvážení bílé jsou zlepšeny díky jednoúčelovému obrazovému procesoru Canon DIGIC II druhé generace, který je zárukou dokonalé kvality snímků. Rychlost a přesnost procesoru DIGIC II umožňuje provádět sofistikované a komplexní algoritmy zpracování vykreslení bez jakéhokoli dopadu na výkonnost fotoaparátu.

Procesor DIGIC II rovněž pomáhá dosahovat krátkého času spouštění na úrovni sekundy a souvislého fotografování rychlostí 2 políček za sekundu až do zaplnění paměťové karty. Nové vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 Hi-Speed nabízí jednu z nejvyšších rychlostí načítání ve své kategorii. Bohatá kapacita zpracování podporuje rovněž novou funkci vysokorychlostního přehrávání, funkci přeskakování snímků (najednou o 10 nebo 100 snímků nebo na předchozí datum fotografování), rychlé otáčení snímků a vyšší rychlost zápisu na kartu.

Větší a jasnější obrazovka
Nová funkce QuickBright velké 2,0” obrazovky přepne dočasně na maximální jas zobrazování pro zvýšení viditelnosti v oslňujícím světle nebo exteriéru. Sestavení kompozice a zarámování záběru při nedostatečném osvětlení usnadňuje funkce Noční zobrazování, která zlepšuje viditelnost LCD bez vlivu na expozici zaznamenávaného snímku.

Nové funkce u fotografií
Nová funkce „Přidržet“ umožňuje „vyfotografovat a sdílet“ pořízený snímek s ostatními tím, že dovolí snímky po vyfotografování zobrazovat libovolně déle a popř. je smazat bez nutnosti nejprve přepnout do režimu přehrávání. Fotoaparát se při opětovném stisknutí spouště okamžitě vrátí do režimu fotografování. Nová funkce „Mé barvy“ poskytuje uživatelům kontrolu nad barvami ještě před pořízením fotografie nebo filmu. Devět sofistikovaných funkcí barevných úprav zahrnuje funkce: Záměna barev – usnadňuje záměnu jedné barvy za druhou, Zdůraznění barvy – schopnost převést všechny barvy kromě jediné na monochromatický snímek, Živá modrá, zelená nebo červená – zdůrazňuje vybranou primární barvu a Světlejší nebo tmavší tón pleti – umožňuje ztmavit nebo zesvětlit pleť bez vlivu na barevné vyvážení okolí.

Režimy fotografování
Celkem 10 režimů fotografování znamená maximální univerzálnost a snadnost používání. Mezi ně patří šest režimů „Speciální scény“, které napomáhají dosažení skvělých výsledků v obtížných světelných podmínkách tím, že optimalizují nastavení fotoaparátu, např. vyvážení bílé a expozici, pro konkrétní situace fotografování. Motivové režimy zahrnují režimy: „Noční momentka“, „Děti a zvířata“, „Portrét“ a „Pod vodou“, s volitelným pouzdrem do každého počasí. Ruční režim umožňuje zkušeným fotografům a nadšencům ovládat různá nastavení, např. vyvážení bílé, měření, citlivost ISO a rychlost závěrky, kterou lze volit v rozsahu 15 s (v režimu dlouhého otevření závěrky) až 1/1500 s.

Používání samospouště je usnadněno možností výběru různých zpoždění (1–10 s, 15, 20 nebo 30 s) a počtu snímků zhotovených po stanoveném zpoždění (od jednoho do deseti).

Zlepšené funkce filmů
Fotoaparát Digital IXUS 50 je rovněž vybaven množstvím nových vylepšených videofunkcí. Efekty „Mé barvy“ lze rovněž aplikovat na filmy a při nahrávání videa je nyní možné rovněž používat digitální zoom. Pro minimalizaci dopadu na kvalitu obrazu v důsledku digitálního zoomu je řízení CCD optimalizováno s cílem zachytit ze snímače maximum informací. Uživatelé mohou zaznamenávat až jednominutové záběry rychlostí 60 políček za sekundu a tyto zpomaleně ve fotoaparátu plynule přehrávat. Kontrola nad zpomaleným přehráváním se vyznačuje zlepšenou citlivostí, možností nastavení pěti úrovní rychlostí, a to při automatickém nastavování vyvážení bílé a expozice během zaznamenávání videa. Pro záznam klipů vhodných jako příloha elektronické pošty je k dispozici režim „Kompaktní“, jenž dovoluje zaznamenat až tři minuty rychlostí 15 políček za sekundu v rozlišení 160 x 120.

Vestavěný asistent
Inteligentní senzor orientace nejen otáčí automaticky snímky, které byly pořízeny fotoaparátem na výšku, ale také zlepšuje automatické vyvážení bílé, automatické zaostřování a automatickou expozici tím, že pomáhá „vestavěnému asistentovi“ zpracování iSAPS ve fotoaparátu vzít do úvahy, kde se pravděpodobně nachází obloha a kde popředí.

Zdokonalené příslušenství
Volitelné pouzdro do každého počasí AW-DC30 ponořitelné do hloubky až 3 metry poskytuje dokonalou ochranu před rizikem postříkání a rozšiřuje možnosti, kdy lze s přístrojem fotografovat. Nové volitelné příslušenství – vysoce výkonný blesk HF-DC1 – zlepšuje schopnosti osvětlování a možnosti nočního fotografování. Tento pomocný blesk se směrným číslem 18 (ISO 100, m) se automaticky synchronně spouští s vestavěným bleskem fotoaparátu, bez jakékoli reakce na předběžný záblesk. Může být nastaven na tři výkonnostní úrovně v závislosti na clonovém čísle fotoaparátu. Jednotka se připevňuje k fotoaparátu dodanou konzolou, tím se zachovává možnost nasadit fotoaparát i s bleskem na stativ.

Snadný tisk, snadné sdílení
Fotoaparát podporuje přímý tisk PictBridge na fototiskárnách bez nutnosti používat počítač. Při připojení na kompaktní fototiskárny vybavené procesorem DIGIC II, např. novou kompaktní fototiskárnu Canon SELPHY CP600, je kombinace fotoaparát/tiskárna schopná zhotovit bezokrajové fotografie za pouhých 63 sekund. Podporovány jsou rovněž tiskové režimy ID foto, N-Up a série políček z klipu. Režim vkládání data do pohlednice vytiskne na každou fotografii datum/čas.

Software
Součástí dodávky je software ZoomBrowser EX 5.1 (Windows) a ImageBrowser 5.1 (Mac) pro prohlížení, správu a archivaci snímků. Další software zahrnuje PhotoStitch a PhotoRecord plus software pro manipulaci s fotografiemi ArcSoft PhotoStudio. Dodávány jsou ovladače TWAIN (Windows 98/2000) a WIA (Windows Me). Podpora PTP (Picture Transfer Protocol) umožňuje připojit fotoaparát k libovolnému počítači se systémem Windows XP (SP1–2) a Mac OS X (v10.1.5–10.3) bez nutnosti instalovat ovladač.

 

Obrazový snímač
Typ 1/2.5” CCD
Efektivní pixely 5 megapixelů
Typ barevného filtru Primární barvy
Obrazový procesor
Typ Procesor DIGIC s technologií iSAPS
Objektiv
Ohnisková vzdálenost 5,8–17,4 mm (ekvivalent 35mm filmu: 35–105 mm
Zoom 3násobný optický zoom, přibl. 4,0násobný digitální zoom,
přibl. 12násobný kombinovaný zoom
Základní clonové číslo f/2,8–f/4,9
Konstrukce 6 členů v 5 skupinách (2 UA členy)
Zaostřování
Typ TTL
Systém AF/body 9bodový AiAF, 1bodový AF (fixní, střed)
Blokování AF Možnost zapnutí/vypnutí
Pomocné světlo AF Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 3 cm
Nastavení expozice
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (střed)
Blokování AE Možnost zapnutí/vypnutí
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
Závěrka
Rychlost 15–1/1500 s
(Pomalá rychlost závěrky 1 s a delší, dostupná pouze v režimu dlouhého otevření závěrky Rozsah závěrky 1,3 s a více s uplatněním redukce šumu v obraze)
Vyvážení bílé
Typ TTL
Nastavení Auto, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Uživatelské nastavení
Hledáček
Hledáček Optický hledáček s reálným zobrazením zoomu
LCD display
Monitor 2,0” P-Si TFT, přibl. 118 000 pixelů
Pokrytí 100 %
Jas Nastavitelný v patnácti úrovních
Blesk
Režimy Automatika, ruční vypnutí/zapnutí blesku
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky Ano
Blokování zábleskové expozice Ano
Redukce jevu červených očí Ano
Dosah vestavěného blesku 50 cm–3,5m (W)/2,0 m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO AUTO)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk Canon


Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 5 Mpx
Typ snímače: CCD
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Počet AF bodů: 1
Možnost použít předsádkové čočky: Ne
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 2,1 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2 "
Rozlišení displeje: 118000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 86 x 53 x 21
Hmotnost: 170 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 50 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 50, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 50

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím