PN: AJ0636B001AA, ID: 009197

Digitální kompakt Canon Digital IXUS 750 béžový

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 7,1 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon Digital IXUS 750 béžový?

„Canon Digital IXUS 750 béžový“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon Digital IXUS 750 béžový?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Ultrakompaktní digitální fotoaparát se střízlivým a elegantním designem, vynikajícím objektivem a snadným ovládáním. Rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (37-111 mm), F 2,8-4,9, ISO 50, 100, 200, 400, závěrka 15-1/2000 s, optický hledáček, LCD 2,5 in, paměťové karty SD/MMC, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Parametry a popis

Společnost Canon přichází na trh s dvěma novými fotoaparáty řady Digital IXUS – Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55. Elegantní nadčasový design se vrací ve dvou atraktivních barevných provedeních – stříbřitě šedé a saténově béžové. Model Digital IXUS se vyznačuje novou interpretací symbolického motivu „čtverec a kruh“ doplněného o unikátní soustředné kroužky objektivu z nerezové oceli stříbřitě bíle pokovené palladiem.

Jako vždy jsou funkce ukryté v těchto nových modelech řady Digital IXUS stejně ohromující jako jejich vzhled. Oba fotoaparáty jsou osazeny procesorem DIGIC II a mimořádně velikým LCD monitorem s úhlopříčkou 2,5". Model Digital IXUS 750 má rozlišení 7,1 MP a model Digital IXUS 55 pak 5,0 MP. Oba digitální fotoaparáty jsou vybaveny 3x optickým zoomem.

obsahuje české menu

Velký LCD displej s širokým úhlem prohlížení
Oba fotoaparáty jsou vybaveny velkým LCD displejem s úhlopříčkou 2,5", aniž by to ztížilo použití ovládacích prvků a narušilo štíhlý, hladký tvar těla. Velký LCD displej s širokým úhlem prohlížení usnadňuje prohlížení a sdílení obrázků a videoklipů při přehrávání. Velký LCD displej také usnadňuje uživatelům umístění záběru a prohlížení nabídek, přičemž jas displeje lze nastavit v 15 úrovních. Nové funkce prezentace snímků umožňují prohlížení se stylovým, moderním přechodovým efektem aplikovaným ve fotoaparátu, který vytváří působivou prezentaci s minimem námahy.

UA optické členy a megapixely pro větší tisky
Model Digital IXUS 750 pracuje s rozlišením 7,1 MP, což umožňuje detailní tisk až do formátu A2, rozlišení 5,0 MP modelu Digital IXUS 55 pak umožňuje tisknout kvalitní fotografie až do formátu A3. Objektiv fotoaparátu Digital IXUS 750 byl navržen se 7 optickými členy v 5 skupinách a objektiv fotoaparátu Digital IXUS 55 pak se 6 optickými členy v 5 skupinách. Každý objektiv má dva asférické členy (UA) s ultravysokým indexem lomu, které zajišťují vysoce ostré, kontrastní snímky v živých barvách.

Procesor DIGIC II
Oba nové modely řady Digital IXUS jsou osazeny procesorem DIGIC II, což je proslavený procesor Canon, který zajišťuje záznam obrazu s vynikajícím rozlišením a kvalitními barvami a zvyšuje celkovou výkonnost fotoaparátu. S inteligentním devítibodovým automatickým zaostřováním dokáží fotoaparáty automaticky zaostřit na objekt, i když je umístěn mimo střed záběru. Inteligence iSAPS umožňuje fotoaparátům vyhodnotit scénu a provést nastavení pro dosažení optimálních výsledků. Na výběr jsou tři způsoby měření expozice; poměrové, se zdůrazněným středem a bodové, citlivost ISO lze pak nastavit na Auto, 50, 100, 200 nebo 400. Pro rychlé stahování snímků jsou fotoaparáty Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 vybaveny rozhraním USB 2.0 Hi-Speed.

Režimy fotografování a speciální efekty
Oba modely Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 jsou schopné fotografovat v širokém rozpětí situací, když nabízejí uživatelům 15, respektive 14 různých režimů fotografování. Vybírat je možné z režimů Auto, Ruční, Portrét, Krajina a Noční momentka nebo z režimů Scéna zahrnujících nyní i nastavení pro fotografování pod vodou. To umožňuje uživatelům plnohodnotně používat volitelné vodotěsné pouzdro (WP-DC80) s fotoaparátem Digital IXUS 750 nebo pouzdro „Pro každé počasí“ (AW-DC50) s modelem Digital IXUS 55. Režim Pod vodou nastavuje vyvážení bílé pro fotografování pod vodou a umožňuje tak zaznamenávat ty nejautentičtější barvy s minimálním modrým nádechem.

Nastavení Mé barvy vnáší kreativitu do digitální fotografie. Speciální efekty, např. Zaměnit barvu nebo Uživatelské barvy, které umožňují uživatelům vybírat preferované vyvážení barev pro libovolný snímek, lze uplatnit ve fotoaparátu a zobrazit na LCD monitoru při fotografování i filmování. Tyto efekty byly dříve dosažitelné jen pomocí PC softwaru až po nasnímání.

Inteligentní senzor orientace
Inteligentní senzor orientace zabudovaný do modelů Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 rozpoznává, zda je fotoaparát v horizontální nebo vertikální poloze, a automaticky otáčí uložené snímky pro přehrávání ve správné poloze.

Pro udržení fotoaparátu v horizontální rovině a pro usnadnění kompozice záběru mohou uživatelé použít mřížku displeje zobrazovanou na LCD.

Byly přidány nebo rozšířeny další prvky uživatelského rozhraní včetně nového displeje s časovými zónami. Ten umožňuje uživatelům na cestách nastavit domácí časovou zónu a časovou zónu cílové země. Další zdokonalení představují animované displeje a zdokonalená varování při chvění fotoaparátu. Nabídky fotoaparátu lze zobrazit v 22 různých jazycích. Jak je dnes již u Canonu samozřejmé, nechybí ani plnohodnotné české menu včetně diakritiky.

Více než jen fotografie
Oba fotoaparáty Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 zaznamenávají vysoce kvalitní filmy VGA – uživatelé mohou volit mezi kvalitou VGA a QVGA při rychlosti 30 nebo 15 políček/s. Nepřetržité nahrávání je omezeno velikostí souboru 1 GB nebo trváním 60 minut – podle toho, co nastane dříve. K dispozici je také snímání rychlostí 60 políček/s, které umožňuje zpomalené přehrávání. Digitální zoom je funkční v průběhu snímání a je také možné přidávat efekty pomocí nastavení Mé barvy. Režim Kompaktní film nebo QQVGA (160 x 120/15 políček/s) umožňuje co nejsnadněji sdílet filmy prostřednictvím e-mailu.

Tisk snímků
V kombinaci s kompaktní fotografickou tiskárnou Canon SELPHY CP710 a inkousty a papíry Canon (KP-108IP) lze tisknout fotografie za pouhých 9 Kč. Použití kompaktní fotografické tiskárny SELPHY CP také umožňuje uživatelům tisknout praktické ID tisky nebo políčka z filmu.

Při připojení k některé z tiskáren nejnovější řady PIXMA se způsobilostí PictBridge (také dnes uvedeny na trh) je možné provádět zdokonalení snímků s využitím takových funkcí, jako je Redukce šumu a Živé barvy nebo nové funkce Rozjasnění tváře .

Tisk obrázků bez připojení k PC je zjednodušen pomocí tlačítka Tisk/sdílení, které také funguje jako tlačítko pro snadné odesílání snímků pro systémy Windows XP a Mac OS X.

Bohatý software
Fotoaparáty Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 jsou dodávány s následujícím softwarem Canon:

ZoomBrowser EX 5.5, PhotoRecord 2.2 (Windows), ImageBrowser 5.5 (Macintosh): Umožňují snadné stahování, ukládání a vyvolání snímků a také správu rozvržení a tisk snímků.
PhotoStitch 3.1: Vytváří ohromující panoramatické obrázky a může být použit se systémy Windows a Macintosh.
Movie Edit Task: Umožňuje úpravy a zdokonalení filmových záběrů.
Součástí dodávky je také software PhotoStudio pro manipulaci s fotografiemi od společnosti ArcSoft.

Dodávaný software podporuje operační systémy Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/3) a Macintosh OS X v10.2-v10.3. Oba fotoaparáty podporují PTP pro přenos bez ovladačů do podporovaných systémů Windows XP nebo Macintosh OS X.

Příslušenství
K fotoaparátu Digital IXUS 750 lze jako příslušenství dokoupit vodotěsné pouzdro (WP-DC80) a síťový zdroj napájení ACK900. K fotoaparátu Digital IXUS 55 pak lze dokoupit pouzdro „Pro každé počasí“ (AW-DC50) a AC adaptér (ACK-DC10). Lze také dokoupit stylové měkké pouzdro přesně vytvarované podle tvaru obou fotoaparátů (Digital IXUS 750: DCC-70 a SC-DC20 a Digital IXUS 55: DCC-60). Oba fotoaparáty Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 jsou kompatibilní s paměťovými kartami SD a MMC. Modely Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 jsou dodávány s kartami Canon SD s kapacitou 32 MB, respektive 16 MB.

 

OBRAZOVÝ SENZOR
Typ 1/1,8” CCD
Efektivní pixely Přibl. 7,1 Mpx
Celkem pixelů Přibl. 7,4 Mpx
Poměr stran obrazu 4:3
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ Procesor DIGIC II s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 7,7–23,1 mm (ekvivalent 35mm filmu: 37–111 mm)
Zoom Optický zoom 3x, digitální zoom přibl. 4,0x (6), kombinovaný zoom přibl. 12x
Základní clonové číslo f/2,8–f/4,9
Konstrukce 7 členů v 5 skupinách (2 asférické členy)
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ TTL
Systém AF/body 9bodový AiAF, 1bodový AF (fixní, střed)
Režimy AF Normální, Makro, Nekonečno
Zobrazení vybraného bodu AF Indikováno na zadním LCD panelu
Blokování AF Možnost zapnutí/vypnutí
Pomocné světlo AF Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 5 cm
NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (střed
Blokování AE Možnost zapnutí/vypnutí
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
ZÁVĚRKA
Typ Mechanická závěrka a elektronická závěrka
Rychlost 15 – 1/2000 s
(Pomalé rychlosti závěrky 1 s a delší jsou dostupné pouze v režimu dlouhého otevření závěrky. Při expozicích 1,3 s a delších se uplatňuje redukce šumu v obraze).
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Auto, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Uživatelské nastavení
HLEDÁČEK
Hledáček Optický hledáček s reálným zobrazením zoomu
LCD MONITOR
Monitor 2,5” P-Si TFT, přibl. 115 000 pixelů
Pokrytí 100 %
Jas Nastavitelný v patnácti úrovních
BLESK
Režimy Auto, Zapnutý/vypnutý ruční blesk
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky Ano
Redukce jevu červených očí Ano
Blokování zábleskové expozice Ano
Dosah vestavěného blesku 50 cm–5,0 m (W)/3,0m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO AUTO)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1 Canon
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Auto, Ruční, Digitální makro, režim Speciální scéna (Portrét, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Interiér, Děti a zvířata, Noční momentka), Mé barvy (9 nastavení), Stitch Assist, Film
Fotografické efekty Živé barvy, Neutrální barvy, Rozostření, Sépie, Černobíle, Mé barvy (9 nastavení)
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé fotografování, Samospoušť
Souvislé fotografování Přibl. 2,0 sním./s (1) (do zaplnění paměťové karty) (2)
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku (L) 3072 x 2304, (M1) 2592 x 1944, (M2) 2048 x 1536, (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, vkládání dat do pohlednice
Komprese Superjemný, Jemný, Normální
Filmy (L) 640 x 480, 30/15 sním./s (M) 320 x 240, 60/30/15 sním./s (S) 160 x 120, 15 sním./s
Délka filmu Až 1 GB (640 x 480, 320 x 240, 30/15 sním./s) (2)
Až 3 min (160 x 120) (2)
Až 1 min (320 x 240, 60 sním./s) (2
TYPY SOUBORŮ
Fotografie Komprese JPEG (vyhovuje standardu Exif 2.2 [Exif Print])/Design typu systém souborů pro fotoaparáty, vyhovuje DPOF (Digital Print Order Format), verze 1.1
Filmy AVI [komprese Motion JPEG + WAVE (monofónní)]
Zvukové soubory WAVE (monofónní)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fototiskárny Canon SELPHY a tiskárny Pixma podporující PictBridge (režimy Tisk ID foto, Tisk filmu jsou podporované pouze na tiskárnách CP SELPHY)
PictBridge Ano
DALŠÍ FUNKCE
Můj fotoaparát Uživatelské přizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Zvuková poznámka Až 60 s na snímek
Inteligentní senzor orientace Ano
Histogram Ano
Zoom při přehrávání Přibl. 2–10x
Formáty zobrazování Po snímcích/Index (9 přehledových snímků)/Prezentace snímků/Zvětšeně/Film/Hodiny
Ochrana před smazáním snímků Jednotlivé snímky
Smazání snímků Jeden snímek, Všechny
Samospoušť Přibl. 2 nebo 10 s nebo Uživatelské nastavení
Kategorie nabídek (1) Nabídka nahrávání
(2) Nabídka přehrávání
(3) Nabídka Nastavit
(4) Nabídka Můj fotoaparát
(5) Nabídka Func.
Jazyky nabídky Angličtina, němčina, čeština, francouzština, holandština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština (tradiční), japonština, ruština, portugalština, korejština, řečtina, polština, maďarština, turečtina, thajština
Aktualizace Firmwaru Možnost aktualizace uživatelem
ROZHRANÍ
Počítač USB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP)
Další Výstup A/V (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ Karta Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC),
dodaná 32 MB karta SD
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
PC Windows 98SE/Me/2000 SP4/XP/XP SP1–2
Macintosh OS X v10.2–10.3
SOFTWARE
Prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (PhotoRecord)/ImageBrowser
Další PhotoStitch
Ovladače TWAIN (Windows 98/2000), WIA (Windows Me)
Manipulace se snímky ArcSoft PhotoStudio
NAPÁJENÍ
Akumulátor Dobíjitelný Li-ion akumulátor NB-3L (akumulátor a nabíječka dodávány s fotoaparátem)
Životnost Přibl. 150 snímků (4)
Přehrávání přibl. 180 min
Úspora energie Displej se vypne po 10, 20, 30 s 1, 2, 3 min
Napájení ze sítě Volitelné, sada napájecího adaptéru ACK900
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdro Měkké pouzdro SC-DC20, měkké kožené pouzdro DCC-70, kovový řemínek (na krk) pro Digital IXUS
Pouzdro odolné vodě/povětrnostním podmínkám Vodotěsné pouzdro (40 m) WP-DC80 , Vodotěsné pouzdro Hmotnost WW-DC1
Blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1
Napájení a nabíječky Sada napájecího adaptéru ACK900
FYZIKÁLNÍ SPECIFIKACE
Materiál těla Kovové tělo
Provozní prostředí 0–40 °C, vlhkost 10–90 %
Rozměry (Š x V x H) 89,5 x 57,0 x 27,4 mm (bez výstupků)
Hmotnost (pouze tělo) Přibl. 170g


(1) Velký/Jemný s vypnutým LCD monitorem.
(2) V závislosti na rychlosti a kapacitě paměťové karty.
(4) Stanoveno podle standardu CIPA, použity baterie a formát paměťové karty dodané s fotoaparátem, pokud není výslovně uvedeno jinak.
(6) Digitální zoom dostupný pouze pro nepohyblivý snímek a standardní režim filmu.

Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: Akumulátor NB-3L, nabíječka, SD 32 MB karta, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, řemínek, návod, záruční list, software
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení: 7,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3072x2304, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 37-111
Minimální ohnisková vzdálenost: 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 111 mm
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 5 cm
Počet AF bodů: 9
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/2 EV, ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 2 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Auto, Ruční, Digitální makro, režim Speciální scéna (Portrét, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Interiér, Děti a zvířata, Noční momentka), Mé barvy (9 nastavení), Stitch Assist, Film
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 115000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG, zvuk WAV
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Kov
Rozměry v mm: 89,5 x 57,0 x 27,4
Hmotnost: 170 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon Digital IXUS 750 béžový v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon Digital IXUS 750 béžový, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon Digital IXUS 750 béžový

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, podle mého názoru toto orovnání vyhrává Fuji - obrazová kvalita je vynikající, má i vyšší citlivost a zajímavé funkce. Moje doporučení je F30.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.10.2006 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrý den, potřebuji se rozhodnout mezi tímto kompaktem IXUS 750 a Fuji FinePix F30. Rád bych slyšel Váš názor. Mám informace od prodejců, že Fuji v současné době nabízí v určité cenové kategorii možná nejlepší snímky. I ocenění typu F30 není náhoda. Prosím o vyčerpávající odpověď. Popř. i nějaký další model od jiného výrobce, který by jste mi doporučil. Děkuji a jsem s pozdravem.

  Michal, 30.10.2006 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Samozřejmě, displeje jsou na poškrábání opravdu velice náchylné. Např. Sony dělá ochranné folie http://www.megapixel.cz/sony-folie-pck-l30 Jsou sice větší, ale to se dá přistříhnout na míru.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.10.2006 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Canon IXUS 750 mám 9 měsíců,fotografie jsou nádherné,maximální spokojenost.Jediná věc,která mě vadí je displej-fatoaparát nosím na krku a displej je hodně poškrábaný-místy není vůbec souvislá vrstva.Jinak ho nosím v pouzdře.Je to normální stav?

  Lenka, 29.10.2006 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím