1271B013AA
zkopírováno do schránky
006947
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon IXUS 850 IS
- Rozlišení snímače: 7,1 Mpx
- Optický zoom: 3,8 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon IXUS 850 IS?
„Canon IXUS 850 IS“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 24.08.2007

Canon IXUS 850 IS
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Tímto modelem uvedla Canon dlouho očekávaný kompakt, který je díky svým technickým parametrům jeden z nejlépe vybavených na trhu. Výjimečným ho dělá především optický stabilizátor obrazu a výborný objektiv se čtyřnásobným zoomem a širokoúhlým ohniskem od 28mm. Díky tomu je tento model ideální…
Popis a parametry
Elegantní ultrakompaktní digitální fotoaparát se širokoúhlým objektivem již od 28mm, stabilizátor obrazu. Díky snadnému ovládání a skvělé obrazové kvalitě nezklame v žádné situaci. Rozlišení 7,1 Mpx, 3,8x optický zoom, ISO až 1600, LCD 2,5 palce, 150 g
- 7,1 megapixelů a 3,8x zoom
- Širokoúhlý 28mm objektiv s optickým stabilizátorem obrazu
- Procesor DIGIC III s vyspělou redukcí šumu a funkcí Face Detection AF/AE (detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí)
- Safety Zoom (bezpečný zoom) pro mimořádně velké přiblížení
- ISO 1600
- 2,5" LCD displej s vysokým rozlišením
- 17 režimů fotografování včetně možnosti snímání zvukových videosekvencí v rozlišení VGA (30 sním./s)
- Široká řada volitelných doplňků včetně podvodního pouzdra
Ultrakompaktní Digital IXUS 850 IS je fotoaparát vybavený četnými funkcemi, určený pro uživatele s vážným zájmem o fotografii, který zůstává věrný již tradičnímu zaoblenému designu v celokovovém provedení. Vyšší výkon a kvalitu obrazu zajišťuje nejnovější obrazový procesor Canon DIGIC III , který umožňuje fotografování s citlivostí ISO 1600 a disponuje novou funkcí Face Detection AF/AE (detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí) – jde o technologii Canon, která je schopná na snímku rozpoznat až devět obličejů a automaticky pro ně optimalizuje zaostření a expozici, čímž zajistí, že na výsledné fotografii budou dokonale ostré a jasné.
Širokoúhlý Digital IXUS
Objektiv fotoaparátu Digital IXUS 850 IS s 3,8násobným optickým zoomem má rozsah ohniskových vzdáleností 28–105 mm (35mm ekvivalent) a umožňuje pořizování širších panoramatických snímků a architektonických a skupinových fotografií. Objektiv disponuje optickým stabilizátorem obrazu Canon, který koriguje vliv pohybů fotoaparátu a umožňuje dosažení kvalitních výsledků při pořizování snímků za slabého osvětlení, při plném zoomu nebo při fotografování pohybujících se vozidel.
Kvalita obrazu
7,1megapixelový snímač zajišťuje, že se na snímcích zachytí všechny detaily potřebné pro kvalitní tisk velkých fotografií. Fotografové mohou rovněž využít vysokého rozlišení fotoaparátu a použít funkci Safety Zoom (bezpečný zoom). Takto mohou rozšířit rozsah zoomu, aniž by utrpěla kvalita obrazu – při fotografování snímků malé velikosti lze získat až 15násobný zoom.
Nový procesor DIGIC III s technologií Face Detection AF/AE
Nový procesor DIGIC III vedle rychlé odezvy fotoaparátu a vynikající reprodukce obrazu zajišťuje také funkčnost technologie Face Detection (detekce obličeje). Technologie Face Detection AF/AE (detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí) automaticky detekuje obličeje ve snímané scéně a nastavuje pro ně optimální zaostření a expozici. Tak zajistí, že na výsledné fotografii budou ostré a jasné. Tento systém je koncipován tak, že se přepne na inteligentní devítibodové AiAF v případě, kdy detekuje, že hlavní objekt není osoba. Tak zamezuje chybnému zaostření na turistických atrakcích a jiných místech s velkým počtem lidí. Funkce Face Detection AF/AE vykazuje vysokou přesnost při fotografování velkých skupin a v případě, že jsou fotografované objekty vzdálené nebo se pohybují. Jelikož jde o hardwarovou technologii, funguje stejně rychle jako standardní Canon AiARežimy fotografování a režim Mé barvy.
Díky 17 režimům fotografování se fotoaparát dokáže přizpůsobit téměř jakýmkoli podmínkám. Nově disponuje režimem Akvárium a ručním režimem pro výběr nastavení expozice, např. vyvážení bílé a ISO – nyní nabízí samostatné tlačítko pro nastavení ISO. Pomocí funkce Mé barvy lze aplikovat umělecké fotografické efekty během i po fotografování. Nová funkce My Category (Moje kategorie) usnadňuje správu snímků tím, že je automaticky zařazuje do kategorií, např. People (Lidé), Scenery (Scenérie) a Events (Události), a to v závislosti na výsledku detekce obličeje nebo režimu fotografování.
Procesor DIGIC III s funkcí Face Detection AF/AE
Funkce fotoaparátu určené pro videozáznam zahrnují záznam zvukových videosekvencí s rozlišením VGA (30 sním./s). Při přehrávání snímků na fotoaparátu, PC nebo TV přes integrovaný AV výstup dobře poslouží unikátní inteligentní senzor orientace Canon, který automaticky otáčí snímky pořízené při vertikálním natočení fotoaparátu.
Vylepšený LCD displej
Jasný 2,5palcový LCD displej fotoaparátu Digital IXUS 850 IS nabízí široký pozorovací úhel pro snadnou kompozici a prohlížení snímků. Díky rozlišení displeje 207 000 pixelů mohou uživatelé používat nástroj Image Inspection Tool, kterým zobrazí zvětšenou oblast obrazu vedle každého snímku ihned po jeho pořízení. Zvětšenou oblast lze přesouvat mezi zaostřovacími body nebo na libovolné místo v obraze. Uživatelé tak mohou před ukončením fotografování dané scény zkontrolovat ostrost nebo výraz obličejů. Funkce zobrazení ve formátu 3:2 usnadňuje kompozici zobrazením tiskové oblasti odpovídající standardní fotografii. Vylepšení doznalo také uživatelské rozhraní (UI), které nyní umožňuje rychlejší navigaci mezi nastaveními fotoaparátu. Pro přesnou kompozici bez LCD displeje si fotoaparát ponechává průhledový optický hledáček, který je praktickým pomocníkem za slabého osvětlení nebo v případě, kdy dochází baterie.
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 1,7 sn./s |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Makro od | 3 cm |
| Počet AF bodů | 1 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 7,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 2592x1944, 3072x1728 |
| Technologie snímače | CCD |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Směrné číslo blesku | 4 |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC III |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 3,8 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
| Konstrukce objektivu | 7 členů (1 asférické) / 5 skupiny |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1600 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 207000 |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 89,5 x 58 x 25,1 |
|---|---|
| Hmotnost | 150 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 1271B013AA |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Canon IXUS 850 IS
Související články s Canon IXUS 850 IS
Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • předevčírem v 16:01

Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Dotazy k Canon IXUS 850 IS
Expert Megapixelu
Martin Plíva



















Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
P
Petr, 21. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 20. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
B
Bedřich, 20. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 16. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
H
Hanulka, 16. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 13. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
H
chtěla bych se zeptat co znamená, když fotoaparát nemá manuální funkce? Děkuji za odpověď!
Hanulka, 11. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 2. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
J
JiriZ, 2. 8. 2007 |Canon IXUS 850 IS |Reagovat
Všechny dotazy (89)