PN: 1268B014AA, ID: 006953

Digitální kompakt Canon IXUS 900 Ti

 • Optický zoom: 3 x
 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon IXUS 900 Ti?

„Canon IXUS 900 Ti“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 900 Ti?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 245 Kč?

Začít s výkupem

Špičkový ultrakompaktní digitální fotoaparát v titanovém těle. Vynikající vybavení funkcemi, skvělé rozlišení a kvalitní objektiv, to vše přispívá k snadnému pořízení nádherných snímků i málo zkušeným fotografem. Rozlišení 10,0 Mpx, 3x optický zoom, ISO až 1600, LCD 2,5 palce, 165 g Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Parametry a popis

 • Titanové tělo se zaobleným designem s jemnými křivkami a dotykový kruhový ovladač
 • 10,0 megapixelů a 3násobný optický zoom
 • Procesor DIGIC III s vyspělou redukcí šumu a funkcí Face Detection AF/AE (detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí)
 • Digitální telekonvertor a funkce Safety Zoom (Bezpečný zoom) pro mimořádně velké přiblížení
 • LCD displej s úhlopříčkou 2,5”, mimořádně vysokým rozlišením a širokým pozorovacím úhlem
 • Citlivost ISO 800 pro fotografování za slabého osvětlení bez blesku
 • 18 režimů fotografování včetně videosekvencí s rozlišením XGA
 • Funkce My Category (Moje kategorie) pro automatické označování snímků podle kategorií
 • Široká řada volitelných doplňků včetně podvodního pouzdra

Štíhlý fotoaparát Digital IXUS 900 Ti, který se vyznačuje precizním titanovým provedením a zaobleným designem s jemnými křivkami, charakteristickým pro jeho předchůdce, nabízí vedle exkluzivního vzhledu také špičkové technologie: rozlišení 10,0 megapixelů, ultrakompaktní objektiv s 3násobným optickým zoomem a nový obrazový procesor Canon DIGIC III s vyspělou technologií redukce šumu.

DIGIC III také zajišťuje funkčnost detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí (Face Detection AF/AE) , což je nová technologie Canon, která na snímcích automaticky detekuje obličeje a nastaví pro ně optimální zaostření a expozici. Mezi další hlavní vyspělé prvky patří dotykový kruhový ovladač, širokoúhlý LCD displej s úhlopříčkou 2,5" a mimořádně vysokým rozlišením a fotografování s citlivostí ISO

Elegantní titan

Zvýraznění kontur zaobleného designu fotoaparátu Digital IXUS 900 Ti napomáhá robustní titanové tělo. Titan, hojně využívaný v letectví a kosmonautice, při výrobě lékařských přístrojů a v obranném průmyslu, je pevnější, ale podstatně lehčí než ocel. Jeho pevnost a absolutní nerezovost v kombinaci s vysoce kvalitní konstrukcí fotoparátu nabízí odolnost při současném zachování kompaktních rozměrů a nízké hmotnosti. V souladu s již zavedenou tradicí také v případě modelu Digital IXUS 900 Ti stylový design doplňují inovativní funkce. Je vybaven dotykovým kruhovým ovladačem, jehož jediným stisknutím získáte přístup k nastavením fotoaparátu, přitom však umožňuje zachování štíhlého profilu fotoaparátu.

Kvalita obrazu

10,0megapixelový snímač CCD nabízí nejvyšší rozlišení v řadě Digital IXUS, zajišťuje dostatečný detail pro vysoce kvalitní produkci fotografií plakátové velikosti a poskytuje dostatečný prostor pro kreativní úpravy. Nová funkce Safety Zoom (bezpečný zoom) využívá vysokého rozlišení a umožňuje mimořádně velké zvětšení bez zásadního vlivu na kvalitu obrazu – jde až o 12násobný zoom při fotografování malých obrazů. Uživatelé rovněž mohou aktivovat digitální telekonvertor a dosáhnout na snímcích mimořádně velkého přiblížení; jde o podobný efekt, jako když na fotoaparát nasadíte optický telekonvertor.

Procesor DIGIC III s funkcí Face Detection AF/AE

Třetí generace proslulého procesoru Canon DIGIC zajišťuje rychlejší odezvu fotoaparátu, kvalitnější reprodukci obrazu a nabízí několik nových funkcí, mezi něž patří také Face Detection AF/AE (detekce obličeje s automatickým zaostřením a expozicí). Tato patentovaná technologie Canon, spolupracující s inteligentním devítibodovým AiAF, rychle detekuje hlavní objekty na snímcích s osobami a optimalizuje pro ně zaostření a expozici. Tento rychlý a velmi přesný systém rozpozná ve snímané scéně až devět obličejů. Pokud funkce detekce obličeje Face Detection AF/AE rozpozná, že hlavní objekt není osoba, fotoaparát přepne na inteligentní devítibodové AiAF. Procesor DIGIC III je také vybaven pokrokovou technologií redukce šumu, která umožňuje fotografování při citlivosti až ISO 1600 a tím zabraňuje rozmazání snímků při jejich pořizování za slabého osvětlení.

Vedle rychlého procesoru DIGIC III používá fotoaparát Digital IXUS 900 Ti paměť typu DDR-SDRAM, která je podobná paměti, již najdete v digitálních zrcadlovkách Canon EOS. Ta výrazně zvyšuje rychlosti přenosu dat.

Digital IXUS 900 Ti fotografům nabízí 18 režimů fotografování včetně dvou nových režimů pro speciální scény – Akvárium a ISO 3200. Režim Akvárium vypíná blesk, zvyšuje ISO a nastavuje vyvážení bílé pro dosažení kvalitních výsledků při fotografování vodního života přes sklo. ISO 3200 umožňuje uživatelům pořizovat vysoce kvalitní obrazy při rozlišení 1 600 x 1 200 pixelů ve velmi tmavých prostředích, kde nelze používat blesk. Široké možnosti pro uplatnění kreativity uživatelům otvírá režim Mé barvy, který umožňuje aplikaci uměleckých fotografických efektů během fotografování i po něm.

Špičkové funkce fotoparátu Digital IXUS 900 Ti pro videozáznam zahrnují vysoce kvalitní záznam s rozlišením XGA (1 024 x 768) se zvukem (15 sním./s) – první u fotoaparátů Digital IXUS – a záznam videosekvencí s rozlišením VGA (30 sním./s).

Vylepšený LCD displej

Špičkový 2,5palcový LCD displej s 230 000 pixely, širokým pozorovacím úhlem a antireflexní povrchovou úpravou umožňuje pohodlnou kompozici a přehrávání i za slunečného počasí. Nástroj Image Inspection Tool využívá velký prostor displeje a zobrazuje zároveň celý nově pořízený snímek a zvětšenou oblast obrazu – je ideální pro kontrolu detailů (např. výrazů obličejů) před ukončením fotografování scény. Uživatelům je během fotografování k dispozici také praktická funkce zobrazení ve formátu 3:2, umožňující vidět tiskovou oblast odpovídající standardní fotografii. Fotoaparát si ponechává průhledový hledáček pro zajištění přesné kompozice bez použití LCD.

Přehrávání snímků je snadnější díky funkci Moje kategorie (My Category), která jednotlivé snímky automaticky označuje podle kategorií – People (Lidé), Scenery (Scenérie) nebo Events (Události) – v závislosti na výsledku detekce obličeje a použitém režimu fotografování. Tyto kategorie – do nichž lze snímky ve fotoaparátu zařadit i manuálně – také rozpoznává software Canon ZoomBrowser EX a umožňuje snadné filtrování snímků na PC.

Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 37-111
Konstrukce objektivu: 7 členů (2 asférické) / 5 skupiny
Digitální zoom: 4
Minimální ohnisková vzdálenost: 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 111 mm
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
Počet AF bodů: 1
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 2,1 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 5,1 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Titan
Hmotnost: 165 g
Rozměry v mm: 91,2 x 59,6 x 28,2
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Formát snímače: 1/1,8
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Stabilizátor snímače: Ne
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2000

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 900 Ti v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 900 Ti, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 900 Ti

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, K10 by bylo kvalitativně samozřejmě nejlepší řešení, ale není moc kapesní... U C-720 máte dlouhý zoom, takže bych asi doporučil TZ3, který má navíc ještě široký úhel záběru, což oceníte např. v interierech...

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.05.2007 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrá den, líbí se mi Vaše komentáře a rád bych využil rady. Zvažuji koupi rodinného fotoaparátu. Pro mé účely slouží zrcadlovka PENTAX MZ-5 na klasický kinofilm s objektivy 28-70 a 100-300.
  Jsem architekt, fotím pracovně domy a interiery a pro pracovní účely a "do kapsy na dovolenou" bych si přál digitální kompakt se slušnou optikou.
  Uvažuji o těchto modelech: Panasonic DMC-TZ3, PANASONIC LX2, CANON IXUS 850 IS.
  Měl jsem nyní kompakt OLYMPUS 720, je to však velký aparát ne zrovna do kapsy.
  Pozn. : Nejraději bych měl samozřejmě zrcadlovku PENTAX K10, ale dost mě zmátla nekompaktibilita s bleskem a i cena.
  Děkuji za odpověď.

  Pavel, 10.05.2007 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, stabilizátor je samozřejmě užitečný, ale fotit dobře se dá i bez něj... Pokud byste chtěl i manuální nastavení, není tento přístroj vhodný, je plně automatický. Podívejte se ale třeba na http://www.megapixel.cz/olympus-sp-350-nabijecka-a ku-zdarma-kopie-cz , nebo http://www.megapixel.cz/panasonic-lx2-cerny , nebo třeba http://www.megapixel.cz/fujifilm-finepix-f31fd

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.03.2007 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den,
  myslel jsem na devítistovku jako na ideální rodinný digifotoaparát, se kterým bude fotit celá rodina ... . Není na závadu absence stabilizátoru pane Bouško? Zajímal by mne váš názor i vaše případně doporučení. Potřebujeme rodinný kompakt pro mne i s možností manuálního nastavení + i pro začínající. Díky za odpověď. Josef.

  Josef, 16.03.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím