PN: AJ0351B001AA, ID: 006888

Digitální kompakt Canon IXUS i Zoom

  • Značka: Canon
  • Rozlišení: 5 Mpx
  • Optický zoom: 2,4 x
  • Velikost displeje: 1,8 "

Sháníte Canon IXUS i Zoom?

„Canon IXUS i Zoom“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS i Zoom?

Začít s výkupem

Ultrakompaktní digitální fotoaparát, rozlišení 5 Mpx, 2,4x optický zoom (38-90 mm), F 3,2-5,4, ISO 50, 100, 200, 400, závěrka 15-1/1600 s, LCD 1,8 in, paměťové karty SD/MMC. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Jedním z prvních kompaktů, který byl představen s českým menu je právě Canon IXUS i Zoom. Pro fajnšmekry jej výrobce dodává ve čtyřech barevných provedeních. Tělo je kovové a stylově vypracované.
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS i Zoom

Parametry a popis

Společnost Canon uvádí na trh fotoaparát Digital IXUS i zoom. Model Digital IXUS i zoom staví na výkonnosti a elegantním designu modelu Digital IXUS i 5 a navíc přidává 2,4x optický zoom a přebírá nadčasový design od svého většího bratra, modelu Digital IXUS 750. Štíhlý a kompaktní fotoaparát Digital IXUS i zoom dosahuje vysoké kvality obrazu díky rozlišení 5,0 MP a schopnostem obrazového procesoru DIGIC II. Rozhraní USB 2.0 Hi-Speed pak zajišťuje velmi rychlý přenos dat. Základna fotoaparátu umožňuje snadné připojení fotoaparátu k PC, tiskárně a televizoru, což je perfektní pro prohlížení fotografických prezentací vytvořených fotoaparátem. Základna také nabíjí připojený fotoaparát.

Model Digital IXUS i zoom je dodáván v několika poutavých barvách: Jet (černá), Sahara (zlatá), Cranberry (červená) a Ultra-violet•. Hedvábný povrch doplňuje celkový vzhled a dojem z tohoto dokonalého digitálního zařízení.

obsahuje české menu

Štíhlý, stylový, lepší
Vůbec poprvé u fotoaparátů Digital IXUS i je model Digital IXUS i zoom vybaven 2,4x optickým zoomem (f/3.2 – f/5.4) v asférickém objektivu s vysokým indexem lomu, který zajišťuje ostré, vysoce kontrastní výsledky v minimálním prostoru. V kombinaci s digitálním zoomem poskytuje model Digital IXUS i zoom celkové přiblížení 10x. Snímač fotoaparátu Digital IXUS i zoom s rozlišením 5,0 MP poskytuje kvalitu obrazu dostatečnou pro tisk fotografií až do formátu A3. Nový systém zaostřování je rychlejší i efektivnější. Automatické zaostřování tak reaguje rychleji a zvyšuje počet snímků zhotovených na jedno nabití baterie.

Model Digital IXUS i zoom si uchovává malé rozměry při vyšší užitné hodnotě při fotografování i prohlížení snímků na velkém LCD monitoru s úhlopříčkou 1,8". Uživatelské rozhraní bylo nově doplněno o animované ikony a displej s časovými zónami. Nabídky lze zobrazit v 22 různých jazycích.

Chytrá základna fotoaparátu
Pro rychlé a pohodlné dobíjení, tisk, stahování a připojení k televizorům a systémům domácího kina byl fotoaparát Digital IXUS i zoom doplněn o stanici fotoaparátu (CS-DC1). Tato základna slouží jako dok nebo kolébka fotoaparátu a poskytuje rychlé a snadné připojení bez toho, že by bylo zapotřebí připojovat a odpojovat řadu kabelů. Dodávaný bezdrátový ovladač umožňuje na dálku ovládat přehrávání z fotoaparátu. Umožňuje také uživateli pohodlně z křesla ovládat nové funkce prezentace fotografií a přehrávání videoklipů z fotoaparátu Digital IXUS i zoom na obrazovce televizoru. Při připojení k tiskárně i televizoru současně si mohou uživatelé prohlížet snímky a pomocí nabídky tisku na obrazovce je upravovat a tisknout.

Pokroková technologie
Procesor DIGIC II zajišťuje vynikající kvalitu barev na zaznamenaných snímcích a současně zvyšuje celkovou výkonnost fotoaparátu. Technologie iSAPS vyhodnocuje scénu a nastavuje fotoaparát tak, aby bylo dosaženo optimálních výsledků. Pro rychlý přenos snímků byl fotoaparát Digital IXUS i zoom vybaven rozhraním USB 2.0 Hi-Speed.

Režimy fotografování a speciální efekty
Fotoaparát Digital IXUS i zoom je vybaven inteligentním devítibodovým automatickým zaostřováním, které dokáže zaostřit i objekty mimo střed záběru. S 16 různými režimy fotografování je fotoaparát optimalizován pro širokou škálu situací. Vybírat lze z režimů Auto, Ruční, Makro, Portrét, Krajina a Noční momentka nebo z režimů Scéna, které nyní zahrnují i nastavení pro fotografování pod vodou umožňující využívat pouzdro „Pro každé počasí“ (AW-DC40 – vodotěsné do 3 metrů). Přidání funkce Mé barvy umožňuje uživatelům fotoaparátu Digital IXUS i zoom uplatnit vlastní kreativitu v digitální fotografii. Speciální efekty, např. Zaměnit barvu nebo Uživatelské barvy, lze používat při fotografování i nahrávání videoklipů přímo ve fotoaparátu. Dříve to bylo možné pouze po stažení do PC při použití specializovaného softwaru.

Inteligentní senzor orientace
Fotoaparát Digital IXUS i zoom má zabudovaný inteligentní senzor orientace, který automaticky otáčí snímky pro snazší prohlížení bez ohledu na orientaci fotoaparátu. Senzor také aktivuje tlačítko FUNC/SET na zadní straně fotoaparátu, které pak funguje jako spoušť závěrky, jestliže je fotoaparát ve vertikální poloze. To umožňuje snímat statické obrázky jednou rukou při zajištění stabilní polohy fotoaparátu.

Více než jen fotografie
Uživatelé mohou zaznamenávat videoklipy se zvukem až do velikosti 1 GB nebo v trvání až 60 minut, podle toho, co nastane dříve. Digitální zoom lze používat i při nahrávání videoklipu. Lze také vybírat rozlišení VGA a QVGA (při rychlosti 10 políček/s respektive 20 políček/s). Režim Kompaktní film (QQVGA/15 políček/s) byl navržen pro maximální usnadnění sdílení filmů e-mailem.

Tisk snímků
V kombinaci s kompaktní fotografickou tiskárnou Canon SELPHY CP710 a inkousty a papíry Canon (KP-108IP) lze tisknout fotografie za pouhých 9 Kč. S volitelnou dobíjitelnou baterií (NB-CP2L) je kompaktní fotografická tiskárna SELPHY CP710 stejně dobře přenosná jako fotoaparát Digital IXUS i zoom a tvoří tak ideální partnery. Použití kompaktní fotografické tiskárny SELPHY CP také umožňuje uživatelům tisknout praktické ID tisky nebo políčka z filmu. Při připojení k některé z tiskáren nejnovější řady PIXMA se způsobilostí PictBridge (také dnes uvedeny na trh) je možné provádět zdokonalení snímků s využitím takových funkcí, jako je Redukce šumu a Živé barvy nebo nové funkce Rozjasnění tváře?.

Tisk obrázků bez připojení k PC je zjednodušen pomocí tlačítka Tisk/sdílení, které také funguje jako tlačítko pro snadné odesílání snímků pro systémy Windows XP a Mac OS X.

Bohatý software
Fotoaparáty Digital IXUS 750 a Digital IXUS 55 jsou dodávány s následujícím softwarem Canon:

ZoomBrowser EX 5.5, PhotoRecord 2.2 (Windows), ImageBrowser 5.5 (Macintosh): Umožňují snadné stahování, ukládání a vyvolání snímků a také správu rozvržení a tisk snímků.
PhotoStitch 3.1: Vytváří ohromující panoramatické obrázky a může být použit se systémy Windows a Macintosh.
Movie Edit Task: Umožňuje úpravy a zdokonalení filmových záběrů.
Součástí je také software ArcSoft PhotoStudio pro manipulaci s fotografiemi. Dodávaný software podporuje operační systémy Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/3) a Macintosh OS X v10.2-v10.3. Fotoaparát Digital IXUS i zoom podporuje PTP pro přenos bez použití ovladačů do podporovaných systémů Windows XP nebo Macintosh OS X.

Příslušenství
K fotoaparátu Digital IXUS i zoom je dodávána řada příslušenství. Jedná se o pouzdro „Pro každé počasí“ (AW-DC40), výkonný blesk (HF-DC1), kompaktní napájecí adaptér (CA-DC20E), nabíječku baterií (CB-2LVE) a kovový pásek k fotoaparátům Digital IXUS. Fotoaparát Digital IXUS i zoom je kompatibilní s paměťovými kartami SD a MMC a je dodáván s paměťovou kartou SD o kapacitě 16 MB.

 

OBRAZOVÝ SENZOR
Typ 1/2,5" CCD
Efektivní pixely Přibl. 5,0 Mpx
Celkem pixelů Přibl. 5,3 Mpx
Poměr stran obrazu 4:3
Typ barevného filtru Primární barvy
OBRAZOVÝ PROCESOR
Typ Procesor DIGIC II s technologií iSAPS
OBJEKTIV
Ohnisková vzdálenost 6,3–14,9 mm (ekvivalent 35mm filmu: 38–90 mm)
Zoom Optický zoom 2,4x, digitální zoom přibl. 4,0x (6), kombinovaný zoom přibl. 10x
Základní clonové číslo f/3,2–f/5,4
Konstrukce 4 členy ve 4 skupinách (3 asférické členy včetně 1 členu UA)
ZAOSTŘOVÁNÍ
Typ TTL
Systém AF/body 9bodový AiAF, 1bodový AF (fixní, střed)
Zobrazení vybraného bodu AF Indikováno na zadním LCD panelu
Blokování AF Zablokováno při polovičním stisknutí spouště
Pomocné světlo AF Ano
Nejkratší vzdálenost zaostření 10 cm
NASTAVENÍ EXPOZICE
Režimy měření Poměrové, celoplošné se zdůrazněným středem, bodové (střed)
Blokování AE Zablokováno při polovičním stisknutí spouště
Kompenzace expozice +/-2 EV s krokem 1/3
Ekvivalent citlivosti ISO AUTO, 50, 100, 200, 400
ZÁVĚRKA
Typ Mechanická závěrka & elektronická závěrka
Rychlost 15 – 1/1600 s (Pomalé rychlosti závěrky 1 s a delší jsou dostupné pouze v režimu dlouhého otevření závěrky. Při expozicích 1,3 s a delších se uplatňuje redukce šumu v obraze).
VYVÁŽENÍ BÍLÉ
Typ TTL
Nastavení Auto, Denní světlo, Zataženo, Žárovka, Zářivka, Zářivka H, Uživatelské nastavení
LCD MONITOR
Monitor 1,8” P-Si TFT, přibl. 118 000 pixelů
Pokrytí 100 %
Jas Nastavitelný v patnácti úrovních
BLESK
Režimy Auto, Zapnutý/vypnutý ruční blesk
Pomalá synchronizovaná rychlost závěrky  
Redukce jevu červených očí  
Dosah vestavěného blesku 30 cm–2,0 m (W)/1,3m (T) (při ekvivalentní citlivosti ISO AUTO)
Externí blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1 Canon
FOTOGRAFOVÁNÍ
Režimy Auto, Ruční, Makro, Portrét, Krajina, Noční momentka, Mé barvy (9 nastavení), Scéna (Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Interiér, Pod vodou, Děti a zvířata), Stitch Assist, Film
Fotografické efekty Živé barvy, Neutrální barvy, Rozostření, Sépie, Černobíle, Mé barvy (9 nastavení)
Režimy řízení Po snímcích, Souvislé fotografování, Samospoušť
Souvislé fotografování Přibl. 1,8 sním./s (1) (do zaplnění paměťové karty) (2)
ZÁZNAMOVÉ PIXELY/KOMPRESE
Velikost snímku (L) 2592 x 1944, (M1) 2048 x 1536, (M2) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, vkládání dat do pohlednice
Komprese Superjemný, Jemný, Normální
Filmy (L) 640 x 480, 10 sním./s
(M) 320 x 240, 20 sním./s (S) 160 x 120, 15 sním./s
Délka filmu Až 1 GB (640 x 480, 320 x 240) (2)
Až 3 min (160 x 120) (2)
TYPY SOUBORŮ
Fotografie Komprese JPEG (vyhovuje standardu Exif 2.2 [Exif Print])/Design typu systém souborů pro fotoaparáty, vyhovuje DPOF (Digital Print Order Format), verze 1.1
Filmy AVI [komprese Motion JPEG + WAVE (monofónní)]
Zvukové soubory WAVE (monofónní)
PŘÍMÝ TISK
Tiskárny Canon Kompaktní fototiskárny Canon SELPHY a tiskárny Pixma podporující PictBridge (režimy Tisk ID foto, Tisk filmu jsou podporované pouze na tiskárnách CP SELPHY)
PictBridge Ano
DALŠÍ FUNKCE
Můj fotoaparát Uživatelské přizpůsobení úvodního obrázku a zvuků fotoaparátu
Zvuková poznámka Až 60 s na snímek
Inteligentní senzor orientace Ano
Histogram Ano
Zoom při přehrávání Přibl. 2–10x
Formáty zobrazování Po snímcích/Index (9 přehledových snímků)/Prezentace snímků/Zvětšeně/Film/Hodiny
Ochrana před smazáním snímků Jednotlivé snímky
Smazání snímků Jeden snímek, Všechny
Samospoušť Přibl. 2 nebo 10 s nebo Uživatelské nastavení
Kategorie nabídek (1) Nabídka nahrávání
(2) Nabídka přehrávání
(3) Nabídka Nastavit
(4) Nabídka Můj fotoaparát
(5) Nabídka Func.
Jazyky nabídky Angličtina, němčina, čeština, francouzština, holandština, finština, italština, norština, švédština, španělština, zjednodušená čínština (tradiční), japonština, ruština, portugalština, korejština, řečtina, polština, maďarština, turečtina, thajština
Aktualizace Firmwaru Možnost aktualizace uživatelem
ROZHRANÍ
Počítač USB 2.0 High Speed (Mini-B, PTP)
Další Výstup A/V (PAL/NTSC)
PAMĚŤOVÁ KARTA
Typ Karta Secure Digital (SD) nebo MultiMediaCard,
dodaná 16MB karta MultiMediaCard
PODPOROVANÝ OPERAČNÍ SYSTÉM
PC Windows 98SE/Me/2000 SP4/XP/XP SP1–2
Macintosh OS X v10.2–10.3
SOFTWARE
Prohlížení a tisk ZoomBrowser EX (PhotoRecord)/ImageBrowser
Další PhotoStitch
Ovladače TWAIN (Windows 98/2000), WIA (Windows Me)
Manipulace se snímky ArcSoft PhotoStudio
NAPÁJENÍ
Akumulátor Dobíjitelný Li-ion akumulátor NB-4L (dodány akumulátor a stanice fotoaparátu)
Životnost Přibl. 160 snímků (4)
Přehrávání přibl. 240 min
Úspora energie Napájení se vypne po 10, 20, 30 s 1, 2, 3 min
PŘÍSLUŠENSTVÍ
Pouzdro Měkké kožené pouzdro DCC-200, kovový řemínek (na krk) pro Digital IXUS
Pouzdro odolné vodě/povětrnostním podmínkám Pouzdro do každého počasí (3 m) AW-DC40
Blesk Vysoce výkonný blesk HF-DC1
Dálkové ovládání/spoušť Dálkový ovladač WL-DC200 (dodaný)
Napájení a nabíječky Kompaktní napájecí adaptér CA-DC20E (dodaný i samostatně prodávaný) pro nabíjení přes stanici fotoaparátu CS-DC1, nabíječka CB-2LVE
Další Stanice fotoaparátu CS-DC1 (nabíjení, výstup A/V, USB pro připojení počítače nebo tiskárny (dodaná i samostatně prodávaná))
FYZIKÁLNÍ SPECIFIKACE
Materiál těla Nerezová ocel
Provozní prostředí 0–40 °C, vlhkost 10–90 %
Rozměry (Š x V x H) 96,1 x 45,1 x 23,9 mm (bez výstupků)
Hmotnost (pouze tělo) Přibl. 105 g


Změna technických specifikací vyhrazena bez oznámení.

(1) Velký/Jemný s vypnutým LCD monitorem.
(2) V závislosti na rychlosti a kapacitě paměťové karty.
(4) Stanoveno podle standardu CIPA, použity baterie a formát paměťové karty dodané s fotoaparátem, pokud není výslovně uvedeno jinak.
(6) Digitální zoom dostupný pouze pro nepohyblivý snímek a standardní režim filmu.
Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: Akumulátor NB-4L, nabíječka, SD 16 MB karta, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, základna fotoaparátu CS-DC1, dálkové ovládání WL-DC200, řemínek, návod, záruční list, software
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 5 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 640x480
Poměr stran snímku: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC II
 
Objektiv
Optický zoom: 2,4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 38-90
Minimální ohnisková vzdálenost: 38 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 90 mm
Konstrukce objektivu: 4 členů (3 asférické) / 4 skupiny
 
Zaostřování
Makro od: 10 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/2 EV, ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 400
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Auto, Ruční, Makro, Portrét, Krajina, Noční momentka, Mé barvy (9 nastavení), Scéna (Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Interiér, Pod vodou, Děti a zvířata), Stitch Assist, Film
 
LCD
Velikost displeje: 1,8 "
Rozlišení displeje: 118000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 2 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: AVI, JPEG, zvuk WAV
Rozlišení videa: VGA (640×480)
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Nerezová ocel
Rozměry v mm: 96,1 x 45,1 x 23,9
Hmotnost: 105 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS i Zoom v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS i Zoom, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS i Zoom

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím