Recenze Canon EF 135mm f/2,0 L USM
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Canon EF 135 mm f/2,0 L USM od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | 3.2 |
| ISO: | 500 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1600 s |
| Clona: | 2.5 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 320 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/3200 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 160 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 2 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF 135 mm f/2,0 L USM
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/6,3 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1250 s |
| Clona: | f/2,8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/5000 s |
| Clona: | f/2,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/1250 s |
| Clona: | f/5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/2000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/4000 s |
| Clona: | f/2,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/8000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/4000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/2000 s |
| Clona: | f/2,5 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/4000 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | f/7,1 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/2 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 135 mm |
|
Tělo: - |
|
Představení Canon EF 135 mm f/2,0 L USM
Představení Canon EF 135 mm f/2,0 L USM
Jak je zvykem v řadě L, jedná se objektiv špičkové kvality jak konstrukčně, tak i opticky. Má utěsněnou konstrukci a vnitřní ostření, žádná vnější část tedy není pohyblivá. Optická konstrukce sestává z 10 čoček v 8 skupinách, na takový objektiv tedy velmi sofistikovaná. O ostření se pak stará ultrasonický motor, který je extrémně rychlý a hlavně tichý. Objektiv je na své ohnisko velmi lehký a kompaktní, i při vysoké světelnosti přední obruba zdaleka nedosahuje takové šířky, jako u zoom objektivů.
Ohnisko napovídá, že se jedná o objektiv portrétní, kdy právě 135mm poskytuje ideální odstup od objektu při zachování malé hloubky ostrosti i při vyšších clonách. Užší úhel záběru pak také velmi vhodný právě na portrétní fotografii. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 91,44mm. Kromě portrétování jej lze díky jeho dlouhému ohnisku použít i na krajinářskou, či sportovní fotografii. Pro své malé rozměry a reltivní nenápadnost se dá použít i pro street foto.
Objektiv se skvěle chová jak na plném, tak na APS formátu a lze jej s velkým úspěchem používat také jako základní lehký teleobjektiv.
Hodnocení zákazníků (2)
Popis a parametry
Pořiďte si vybraný fotoaparát nebo videokameru Canon spolu s objektivem, zaregistrujte produkty na stránce akce a získejte zpět až 27 000 Kč! Pro více informací klikněte na kolečko Cashback v obrázku produktu. Vysoce světelný teleobjektiv. Ve své třídě nejrychlejší 135mm teleobjektiv. Je ideální pro fotografie halových sportů a portrétů s rozostřeným pozadím. Dva členy UD skla korigují sekundární spektrum pro výslednou vynikající ostrost a barvu obrazu. Objektiv je kompatibilní s telekonvertory EF 1.4x II a 2x II.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 135 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 135 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 135 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2 |
| Maximální clona (F) | 32 |
| Konstrukce objektivu | 10 členů / 8 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | ET-78II (součást balení) |
| Délka objektivu | 112 mm |
| Počet lamel clony | 8 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Sport, Reportáže, Móda, Street foto, Koncerty, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 91,5 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 72 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 750 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 2520A015 |
|---|---|
| Značka | Canon |











Výborný portrétní objektiv. Jeho velká rychlost ostření mě dostala. Bokeh je takový neskutečně krasný starosklíčkařský. Jen ten odstup od foceného objektu, ale s tím jsem při koupi počítal :)
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Nový Jičín, 29.07.2015
5
Na tomto objektive najviac hodnotim jeho krasny kremovy bokeh a ostrost, mal som ho moznost vyuzit zatial len na APS-C snimaci a nepochybujem ze sa brilantne prejavi aj na fullframe. Ostriaci pogumovany prstenec sa velmi hladko otaca a objektiv vykazuje skvely vykon v slabsich svetelnych podmienkach.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Eugen, Bratislava, 23.07.2015
5