Recenze Canon EF 24mm f/1,4 L II USM

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Bokeh (rozostřené pozadí)
  • Rychlost ostření
  • Výborné zpracování
  • Odolné tělo
  • Špičková světelnost

Co se nám nelíbí

  • Hmotnost
  • Cena

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF 24 mm f/1,4 L II USM od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Canon EF 24 mm f/1,4 L II USM v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF 24 mm f/1,4 L II USM

Představení Canon EF 24 mm f/1,4 L II USM

Představení Canon EF 24 mm f/1,4 L II USM

Canon EF 24 mm F 1,4 L II USM je profesionální objektiv použitelný jak na fullframe, tak APS-C formátu. Objektiv na daném ohnisku dosahuje bezesporu výborných výsledků, čemuž odpovídá i jeho zařazení do top řady objektivů od Canonu (označení písmenem "L" v názvu objektivu). Autofokus má přepínání do manuálního módu, ale i při zapnutém autofokusu lze ručně doostřovat. Pevná konstrukce a velké množství skla dělají objektiv poměrně těžkým vzhledem k jeho střední velikosti.

Opticky podává skvělé výsledky i při malých clonách a samozřejmě i v rozích. Díky velmi vysoké světelnosti nachází uplatnění např. v divadle, interiéru, architektuře apod. Objektiv Canon EF 24 mm F 1,4 L II USM je konstruován tak, aby obstál i při těch nejnárocnejších podmínkách.
Součástí balení je slunecní clona a mekké pouzdro.

Popis a parametry

Popis a parametry

Profesionální širokoúhlý objektiv s mimořádně velkou maximální hodnotou clony f/1,4. Je to první objektiv řady EF, který využívá jak replikovaný asférický prvek objektivu k potlačení zkreslení a sférické aberace, tak prvek objektivu UD pro korekci laterální chromatické aberace. Díky plovoucí konstrukci je dosaženo vynikajícího podrobného vykreslení v celém rozsahu záběru od 25 cm po nekonečno.

  • Značkový fixní objektiv Canon EF 24mm f/1.4L II USM disponuje ohniskovou vzdáleností 24mm a světelností více než pěkných f/1.4, kterou fotograf ocení především při použití makro režimu focení. Fotografie je schopen snímat ze vzdálenosti pouhých 77mm, který využijí především fotografové nadšenci například při focení kapek vody, nebo drobného hmyzu.
  • Objektiv je vhodný jak pro digitální, tak klasické kinofilmové přístroje. Mnohé fotografy potěší možnost použití 77mm filtrů, kterými lze rozšířit možnosti objektivu. Optická soustava je složena ze 13 členů v 10 skupinách pro minimalizaci optických vad jednotlivých čoček a maximální světelné vlastnosti objektivu jako celku.
  • Hmotnost objektivu je 650 gramů a rozměry 87 x 77 mm. Systém ostření objektivu je označován jako USM. Tato zkratka pod sebou skrývá ostření pomocí piezoelektrického principu prostřednictvím dvojice kroužků (stator/rotor) z nichž jeden pohybuje ostřícím mechanizmem.

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF
Minimální ohnisková vzdálenost 24 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 24 mm
Světelnost pevného objektivu 1,4
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 13 členů / 10 skupin
Stabilizátor optický Ne
Typ sluneční clony EW-83K (součást balení)
Délka objektivu 86,9 mm
Počet lamel clony 8
Vhodný pro žánr Krajina, Interiéry, Architektura, Sport, Reportáže, Street foto, Koncerty, Noční obloha
Rozdělení podle ohniska Širokoúhlý
Vhodný pro formát snímače Full Frame
Typ objektivu Pevné ohnisko

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 25 cm

Fyzikální specifikace

Hmotnost 650 g

Ostatní

Číslo produktu 2750B005
Značka Canon

Filtry

Průměr filtru 77 mm

Zobrazit popis a parametry