Recenze Canon EF 35mm f/2,0 IS USM

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • Optická kvalita
  • Stabilizace
  • Mechanické provedení objektivu

Co se nám nelíbí

  • Vyšší cena

Představení Canon EF 35 mm f/2,0 IS USM

Představení Canon EF 35 mm f/2,0 IS USM

Nový objektiv Canon EF 35mm f/2,0 IS USM je vytvořen z vysoce kvalitních plastů. Ultrasonický motor poskytuje velice rychlé a přesné zaostřování, které funguje spolehlivě i ve špatném světle. Proti starší verzi tohoto objektivu je zde nová také optická stabilizace obrazu, která je naprosto neslyšná, takže je objektiv vhodný i pro natáčení videa. Velmi dobře se pracuje i s manuálním ostřením, objektiv disponuje stupnicí zaostření a ostřící kroužek má plynulý chod.
Po optické stránce není objektivu moc co vytknout. Kresba je velmi dobrá na všech clonách, od f4 již perfektní i na plnoformátovém snímači až do rohů. Stejně tak byli eliminovány nežádoucí odrazy při fotografování v protisvětle a aberace.
Ohnisko 35mm je velmi oblíbené u fotografů všech žánrů a to jak na plnoformátovém snímači, kde slouží jako širší "záklaďák", tak i na APS-C fotoaparátech, kde se z něj stane klasická "padesátka". Díky velmi dobré světelnosti, optické kvalitě a stabilizátoru si tento objektiv dovedu představit i jako jediné sklo, třeba na cestování.

Hodnocení zákazníků (3)

Hodnocení zákazníků (3)

4.6667

Vynikající ve všech směrech.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jaroslav, NOVÝ HROZENKOV, 13.06.2019

5

Super objektiv, super ostrost, tichy a extra rychly fokus, nadherny bokeh. Muzu jenom doporucit. Zacal jsem ho pouzivat jako zakladni objektiv misto 50/1.8. Zadny negativni bod jsem nenasel

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Milan, Brno, 24.06.2015

5

Very nice lens. Performs great. Good feel in the hands. Very pleasant vigneting at f/2.0. Sharp and IS work very well. 35mm is ideal foocal length for in house portraits.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Ivan, Zagreb, Croatia, 04.06.2015

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Pořiďte si vybraný fotoaparát nebo videokameru Canon spolu s objektivem, zaregistrujte produkty na stránce akce a získejte zpět až 27 000 Kč! Objektiv EF 35 mm f/2 IS USM nabízí přirozenou perspektivu a širší zorný úhel, a proto je vhodným alternativním standardním objektivem k tradiční 50mm optice při použití spolu s digitální jednookou zrcadlovkou se snímačem o velikosti políčka kinofilmu. Při použití s fotoaparáty EOS se snímačem o velikosti APS-C pak nabízí zorný úhel podobný jako u 56mm objektivů. Díky vysoké světelnosti a velmi výkonnému stabilizátoru obrazu je ideální pro fotografování z ruky za slabého osvětlení.

  • Nový objektiv EF 35mm f/2 IS USM je navržen tak, aby poskytl vynikající flexibilitu, která umožňuje fotografům zachytit ještě širší škálu scén a objektů v širokoúhlém záběru. Jedná se o první 35mm objektiv s optickou stabilizací obrazu, která kombinuje vysoce kvalitní optiku, prvotřídní výkon a lehký kompaktní design. Ohnisková vzdálenost 35mm také umožňuje zachytit vše od portrétů zblízka až po širokoúhlé krajiny, takže je ideálním pomocníkem na cestách nebo při reportážní fotografii.
  • Pokročilé parametry nabízí fotografům velkou flexibilitu při fotografování scén a objektů z širších úhlů. Pevná světelnost f/2 umožňuje fotografům prozkoumat malou hloubku ostrosti a 4krokový optický stabilizátor obrazu poskytuje ostré snímky i při špatných světelných podmínkách. Objektiv má také inteligentní detekci panningu. Stabilizátor obrazu automaticky zapne panning režim a umožní uživateli zachytit pohyb s větší přesností.
  • EF 35mm f/2 IS USM je navržen, aby poskytoval výjimečnou kvalitu obrazu. Objektiv je vybaven asferickým optickým členem GMo (aspherical glass-moulded element), který je umístěn v zadní části, aby korigoval vady celého optického systému. Současně je každý díl opatřen povrchovou úpravou Super Spectra, která snižuje odlesky a reflexy. Zajišťuje vynikající vyvážení barev a snižuje potřebu dalšího zpracování snímku. Kombinace USM a vysokého výkonu procesoru poskytuje rychlé automatické ostření. Plně manuální ostření je k dispozici pro uživatele, kteří chtějí mít maximální kontrolu.

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 35
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 35 mm
Světelnost pevného objektivu 2
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 10 členů / 8 skupin
Stabilizátor optický Ano
Typ sluneční clony EW-72 (není součást balení)
Délka objektivu 63 mm
Počet lamel clony 8
Vhodný pro žánr Architektura / Interiér, Portréty, Reportáže, Street foto, Koncerty
Rozdělení podle ohniska Základní
Vhodný pro formát snímače Full Frame
Typ objektivu Pevné ohnisko

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 24 cm

Fyzikální specifikace

Průměr filtru 67 mm
Hmotnost 335 g
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Číslo produktu 5178B005
Značka Canon

Zobrazit popis a parametry