Recenze Canon EF-S 10-22mm f/3,5-4,5 USM
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 5 |
| ISO: | 500 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 130 |
| Ohnisko: | 20 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | 4.5 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 22 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | 4 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 301 s |
| Clona: | 14 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/6 s |
| Clona: | 4.5 |
| ISO: | 250 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/640 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | 5 |
| ISO: | 500 |
| Ohnisko: | 18 mm |
|
Tělo: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | f/11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 22 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/15 s |
| Clona: | f/16 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/25 s |
| Clona: | f/22 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/160 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 12 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/80 s |
| Clona: | f/7,1 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D + EF-S 18-55 mm IS + vyukové DVD EOS zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 10 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

Představení Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
Představení Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM
Pokud se poohlížíte po nižší třídě extrémně širokoúhlého objektivu pro svůj APS-C Canon a požadujete kompaktní velikost, může být tento objektiv vhodným řešením .
EF-S 10 - 22 je, jak už napovídá označení bajonetu, primárně určen pro menší senzory. S ohniskem 16 -35 mm (přepočtu na kinofilm) zabírá úhel na hranici rybího oka. Je proto vhodný pro snímání krajiny, interiéru a díky USM zaostřování i pro reportážní fotografii. Je klasickým zástupcem extrémně širokoúhlých objektivů se všemi jeho výše uvedenými zápory i klady. Mezi nimiž exceluje nižší borcení svislic na nejširším ohnisku.
Hodnocení zákazníků (5)
Popis a parametry
Ultraširokoúhlý objektiv Canon EF-S 10-22mm f/3,5-4,5 USM je určen pro digitální zrcadlovky se snímačem velikosti APS-C, na přístroje s fullframe snímačem nejde nasadit. Jeho úhel záběru odpovídá 16-35mm objektivu na kinofilmovém přístroji. Díky tomu se výborně hodí na fotografování interiérů, architektury, krajin, reportáží a dalších žánrů, kde je fotograf omezen prostorem.
Objektiv pro digitální zrcadlovky, s políčkem velikosti APS-C. Rozsahem ohniskové vzdálenosti odpovídá rozsahu 16-35mm kinofilmu. Trojice asférických členů spolu se Super UD členem, zajišťují vynikající obrazovou kvalitu bez zkreslení a optických vad. Kroužkový USM motorek tiše a rychle zaostřuje objekty na vzdálenost již 24 cm, nechá však, díky funkci FT-M, fotografa během své činnosti libovolně doostřit.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1,6 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF-S |
|---|
Objektiv
| Optický zoom | 2,2 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 16-35,2 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 10 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 22 mm |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 13 členů / 10 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | EW-83E (není součástí balení) |
| Délka objektivu | 89,8 mm |
| Počet lamel clony | 6 |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Zoom |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 24 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 77 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 385 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 9518A007 |
|---|---|
| Značka | Canon |










Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Zlatka, Brno, 03.03.2023
5
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
David, Přerov, 22.07.2022
4
Tento objektiv se mi jeví jako příjemný společník na procházku podzimní přírodou. Oproti výrazně levnější variantě EF-S 10-18, se kterou jsem také fotil, mi na výlet do přírody vychází jako užitečnější větší rozsah ohniska směrem k delšímu, kdy není nutné tak často měnit objektiv za základní, absence stabilizace nevadí, proti levnější variantě je objektiv trochu světelnější a za soumraku nebyl problém s tělem EOS90D pořídit z ruky slušné snímky, a oproti STM pohonu u levnější verze je zde ještě starý dobrý USM, kdy manuální ostření funguje a hlavně udrží nastavení i s vypnutým napájením. Za mě spokojenost.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Pavel, Brno, 16.10.2021
4
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Tereza, Dublovice, 25.04.2020
5
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Marek, Praha 6 - Břevnov, 12.08.2014
3