Recenze Canon EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

  • rychlé ostření
  • kvalitní konstrukce
  • konstantní vysoká světelnost
  • vynikající rozsah zoomu
  • podprůměrná soudkovitou při širokém ohnisku
  • stabilizátor

Co se nám nelíbí

  • neshledány

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM v Galerii

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM

Představení Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM

Představení Canon EF-S 17-55 mm f/2,8 IS USM

Pokud se poohlížíte po vyšší třídě základního objektivu pro svůj APS-C Canon a požadujete maximální podporou technických funkcí a vlastností, může být tento objektiv vhodným řešením .
EF-S 17-55 je, jak už napovídá označení bajonetu, primárně určen pro menší senzory. S ohniskem 27-88 mm (přepočtu na kinofilm) pokrývá nejpoužívanější ohniskové vzdálenosti. To je doplněno nejvyšší špičkou, kterou lze u Canonu dosáhnout - kontinuální vynikající světelností 2,8, kroužkovým ultrasonickým motorem pro rychlé a bezhlučné ostření, kruhovou clonou a to vše doplňuje nadstandardní tříkrokový stabilizátor obrazu.

Hodnocení zákazníků (10)

Hodnocení zákazníků (10)

4.4

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Kateřina, Němčičky, 17.11.2020

5

Dobrá volba, ale spíš pro statické fotky. Pěkné barvy. Fotím sport, špatně sklo to není, ale ideální také ne. Uvidíme, až co zvládne v hale...

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Roman, Litoměřice, 30.07.2019

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Robert, Kyjov, 28.07.2019

5

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Karel, Prachatice, 25.08.2018

3

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Martin, Praha 6 - Břevnov, 02.01.2015

3

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Miroslav, Mělník, 24.10.2014

4

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Sylva, Ostrava, 21.06.2014

5

Výborný base objektiv se skvělou světelností, bleskovým ostřením a perfektním zpracováním, teď v létě ještě navíc se zpětnou slevou. Určitě doporučuji !!!

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Říčany u Prahy, 20.06.2014

5

S objektivem jsem spokojen.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Hořice, 20.05.2014

5

S objektivem jsem spokojena, jen by mohl mít lepší barevné výsledky. Při nedostatku světla jsou barvy někdy nevýrazné, což kazí celkový dojem z fotografie.

Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Magdaléna, Krhanice, 16.05.2014

4

Popis a parametry

Popis a parametry

Pořiďte si vybraný fotoaparát nebo videokameru Canon spolu s objektivem, zaregistrujte produkty na stránce akce a získejte zpět až 27 000 Kč! Vynikající základní objektiv pro digitální zrcadlovky se snímačem formátu APS-C, se skvělou světelností f/2,8 v celém rozsahu a stabilizátorem obrazu.

Skvělý objektiv pro situace s nízkou hladinou osvětlení se stabilní clonou, zoomem a bajonetem EF-S

Společnost Canon dnes rozšířila řadu objektivů EF-S o širokoúhlý objektiv se stabilizátorem obrazu EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM. Objektiv EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM se svou kvalitou blíží vyhlášeným profesionálním objektivům společnosti Canon. Stává se objektivem s nejrychlejším zoomem se standardní ohniskovou vzdáleností pro fotoaparáty s bajonetem EF-S, například nový EOS 30D. Díky kombinaci stálé clony f/2,8 v celém rozsahu zoomu a nejnovějšího stabilizátoru obrazu společnosti Canon, který umožňuje prodloužit expozici až o tři kroky, poskytuje tento objektiv vynikající výkonnost pro širokoúhlé fotografování a flexibilní kompozici záběrů při nízké hladině osvětlení. Použití specializované optiky, například čoček UD a asférických členů, umožňuje získat výjimečně jasný, ostrý, kontrastní a barevně přesný obraz.

Bajonetová objímka EF-S
Objektiv lze použít pouze s fotoaparáty EOS, které mají bajonet EF-S: s novým EOS 30D, EOS 350D a staršími modely EOS 20D a 300D. (Další informace o bajonetu EF-S naleznete v dodatku Vysvětlení technologií.) V důsledku velikosti senzoru APS-C se ohniskové vzdálenosti násobí koeficientem 1,6 a platná ohnisková vzdálenost objektivu je tedy přibližně 27-88 mm.

Kvalita obrazu
Pro zlepšení čistoty obrazu v celé ploše byly použity skleněné optické členy s ultra nízkým rozptylem (UD), které eliminují druhotnou chromatickou aberaci snižující ostrost a způsobující barevný rozptyl. Aby byl obraz v celé ploše dokonale kontrastní a ostrý, jsou v objektivu použity dva asférické členy eliminující sférickou aberaci, která změkčuje obraz zejména při odcloněném objektivu. V kombinaci s technologiemi snímače EOS CMOS a obrazového procesoru DIGIC II poskytuje objektiv EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM obraz takové kvality, která překračuje potřeby mnoha komerčních aplikací.

Pevná clona f/2.8 od 17 do 55 mm
Skvělá optická kvalita s neproměnlivou clonou v celém rozsahu ohniskových vzdáleností umožňuje fotografovi nastavit dobu expozice při odcloněném objektivu a soustředit se na kompozici záběrů, protože při větším přiblížení není třeba upravovat expoziční časy. Objektiv má téměř dokonale kruhovou clonu, což pomáhá vytvářet atraktivní rozostření pozadí.

Stabilizátor obrazu
Nejnovější stabilizátor obrazu (IS) společnosti Canon, který umožňuje prodloužit expozici až o tři kroky, dramaticky snižuje rozostření obrazu způsobené roztřesením fotoaparátu. Funkce IS výrazně rozšiřuje možnosti fotografování při nízké hladině osvětlení bez použití blesku nebo s vyšší hloubkou ostrosti. Možnost prodloužit expozici až o tři kroky přináší fotografům výhodu při fotografování při nízké hladině osvětlení, kdy lze použít expoziční čas 1/15 s místo času 1/125, aniž by se zvýšilo rozostření obrazu.
Stabilizátor obrazu automaticky zjistí, kdy je fotoaparát instalován na stativu, vypne se, a zabrání tak vytváření zpětné vazby mezi senzorem stabilizátoru a vibracemi motoru stabilizátoru.

Rychlé a tiché automatické zaostření
Motorek USM v objektivu používá k ovládání automatického zostřování vibrace s ultrazvukovými frekvencemi, které umožňují rychlé a téměř neslyšitelné fungování automatického zaostřování. Motor se stálým točivým momentem pohybuje zaostřovací skupinou čoček rychle a zastavuje se s vysokou přesností a bez překmitu přesně v okamžiku, kdy čočka dosáhne bodu zaostření. Fotograf může kdykoli rychle použít ruční zaostřování, které se zapne jednoduchým posunutím kroužku ručního zaostřování, bez nutnosti vypínat režim automatického zaostřování.

Eliminace škodlivých odrazů
Optimalizací povrchové úpravy čoček Super Spectra a úpravou tvaru optických členů dosáhli kostruktéři společnosti Canon účinného potlačení tvorby světelného závoje a stínů - na které jsou digitální fotoaparáty více citlivé v důsledku poměrně vysoké odrazivosti obrazových snímačů. Zvýšením absorpce světla potlačuje povrchová úprava odrazy od povrchu optických členů a tím zajišťuje ostrý, nezkreslený digitální obraz s přirozenou rovnováhou barev.

Integrace do systému EOS
Při používání objektivu s blesky řady Canon EX Speedlite a s vnitřními blesky fotoaparátů EOS 350D, EOS 20D a nového EOS 30D, předává objektiv informace o vzdálenosti zábleskovému algoritmu E-TTL II, čímž se zlepšuje měření expozice blesku.

V nabídce je volitelný kryt objektivu vyrobený speciálně pro EF-S 17-55mm f/2,8 IS USM a pouzdro.

V duchu filozofie Kyosei společnosti Canon usilující o harmonické soužití s životním prostředím je k výrobě objektivu použito pouze sklo neobsahující olovo.

 

Vysvětlení technologií

Bajonet pro objektiv EF-S
Kompaktní velikost snímače APS-C ve vybraných fotoaparátech EOS, například
EOS 30D, EOS 20D, EOS 350D a EOS 300D umožnila vývoj řady relativně malých a lehkých objektivů s bajonetem EF-S. Kruh obrazu promítaný těmito objektivy je menší než kruh, který by byl nutný k pokrytí políčka 35mm filmu nebo snímače plného formátu. Písmeno „S" v označení EF?S znamená „short back focus (krátké zadní zaostření)". Popisuje systém, který dovoluje menší obrazový kruh i umístění zadního členu objektivu blíže obrazovému snímači fotoaparátu, než je to obvyklé.
S fotoaparáty s bajonetem EF-S lze používat objektivy EF i EF-S, ale objektivy EF-S lze použít pouze s fotoaparáty s bajonetem EF-S. Bílá značka pro nasazení objektivu je odlišuje od ostatních objektivů EF, které si zachovávají své tradiční červené značení. Zadní gumový kroužek brání možnému poškození, které by mohlo vzniknout při náhodném pokusu připojit objektiv EF-S k fotoaparátu s bajonetem EF.

Stabilizátor obrazu
Stabilizátor IS používá gyroskopické senzory a obvody, které zjišťují a měří nechtěné vibrace. Maličké servomotorky vytvářejí odpovídající protipohyb skupiny korekčních čoček kolmý k optické ose. To změní dráhu světla a vrátí obraz do původní polohy v rovině snímače nebo filmu. Nechtěný pohyb se koriguje tak rychle, že to efektivně potlačí i pohyb vozidel nebo jiných dopravních prostředků, například vrtulníků.
 

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF-S
Optický zoom 3,23 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 27,2-88
Minimální ohnisková vzdálenost 17 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 55 mm
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F) 2,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F) 2,8
Maximální clona (F) 22
Konstrukce objektivu 19 členů / 12 skupin
Stabilizátor optický Ano
Typ sluneční clony EW-83J (není součást balení)
Délka objektivu 110,6 mm
Počet lamel clony 7
Vhodný pro žánr Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto, Koncerty
Rozdělení podle ohniska Základní
Vhodný pro formát snímače APS-C
Typ objektivu Zoom

Zaostřování

Minimální zaostřovací vzdálenost 35 cm

Fyzikální specifikace

Hmotnost 635 g

Ostatní

Číslo produktu 1242B008
Značka Canon

Filtry

Průměr filtru 77 mm

Zobrazit popis a parametry