Recenze Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | 16 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 56 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | - |
| Clona: | - |
| ISO: | - |
| Ohnisko: | - |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/10 s |
| Clona: | 10 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | - |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1000 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 26 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 14 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 85 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 31 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/100 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 33 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | 10 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 28 mm |
|
Tělo: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 330 mm |
|
Tělo: - |
|

Snímky vytvořené s pomocí Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS
| Exp. Čas: | 1/50 s |
| Clona: | f/11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 22 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/20 s |
| Clona: | f/11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 59 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/15 s |
| Clona: | f/16 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 85 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/9 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 0,3 s |
| Clona: | f/22 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 56 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/80 s |
| Clona: | f/10 |
| ISO: | 200 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/125 s |
| Clona: | f/4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/250 s |
| Clona: | f/4 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 20 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + Sigma 17-70mm |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | f/5 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 38 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

| Exp. Čas: | 1/400 s |
| Clona: | f/8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 17 mm |
|
Tělo: Canon EOS 500D tělo + kniha o 500D + vyukové DVD EOS zdarma! + fotokniha zdarma! |
|

Představení Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS
Představení Canon EF-S 17-85mm f/4,0-5,6 USM IS
Pokud se poohlížíte po nižší třídě širokoúhlého objektivu pro svůj APS-C Canon a požadujete kompaktní velikost s podporou technických funkcí a vlastností, může být tento objektiv vhodným řešením .
EF-S 17-85 je, jak už napovídá označení bajonetu, primárně určen pro menší senzory. S ohniskem 27-136 mm (přepočtu na kinofilm) vykrývá nejpoužívanější ohniskové vzdálenosti. To je doplněno technologickým maximem v podobě ultrasonického motoru pro rychlé a bezhlučné ostření, kruhovou clonou a tříkrokovým stabilizátorem obrazu, který kompenzuje světelnost f4.
Hodnocení zákazníků (5)
Popis a parametry
Základní objektiv pro digitální zrcadlovky s políčkem velikosti APS-C, se stabilizátorem obrazu
Objektiv pro digitální zrcadlovky s políčkem velikosti APS-C (SLRs). Kompaktní, lehký zoom s pětinásobným rozsahem, umožňuje širokoúhlou kompozici na menší plochu senzoru. Rozsah ohniskové vzdálenosti 17-85mm odpovídá úhlu záběru 28-135mm kinofilmového políčka. Optický stabilizátor obrazu zajistí širší možnosti při práci s delšími ohnisky a časy závěrky. Výhodou kroužkový motorku USM je jak tichost tak rychlost provozu, manuální doostření je díky funkci FT-M možné provádět i během automatického.
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF-S |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 17 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 85 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 4 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 5,6 |
| Maximální clona (F) | 22 |
| Konstrukce objektivu | 17 členů / 12 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ano |
| Typ sluneční clony | EW-73B (není součást balení) |
| Délka objektivu | 92 mm |
| Vhodný pro žánr | Krajina, Architektura / Interiér, Reportáže, Street foto |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 35 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 67 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 475 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 9517A008CA |
|---|---|
| Značka | Canon |



Velmi slušny objektiv pro začátečníka.
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Brno-střed, Staré Brno, 18.01.2016
4
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jan, Krupka, 05.12.2015
4
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Brno, 03.12.2015
5
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Josef, Kladno, 05.10.2015
4
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Jiří, Plzeň, 28.08.2015
4