Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!

Naše prodejny jsou otevřené, ale jen pro výdej internetových objednávek.

PN: 0284B013AA, ID: 000953

Objektiv Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM Hodnocení zákazníků: 5.0 z 5 1×

 • Vhodný pro formát snímače: APS-C
 • Průměr filtru: 52 mm

Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM Ukázkový snímek Ukázkové snímky

Pořiďte si vybraný fotoaparát nebo videokameru Canon spolu s objektivem, zaregistrujte produkty na stránce akce a získejte zpět až 27 000 Kč! Velmi výkonný kompaktní makroobjektiv pro digitální fotoaparáty EOS, které mají obrazový snímač velikosti APS-C. Produktová sekce: Objektivy Canon

Nahoru

Recenze a hodnocení

Názor Megapixelu

Tento objektiv patřící do makro kategorie je poměrně všestranným. Lze jej úspěšně využít od potrétování, přes fotografování krajiny, nebo na primární určení, tedy makrofotografii. Disponuje dobrým
Celá recenze

Hodnocení zákazníků

1.Objektiv mně mile překvapil 2.Jsem spokojený

Ověřený zákazník
Pavel Pavlica, 15.12.2012
5 z 5

Další zákaznická hodnocení

Kompletní recenze
Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

Nahoru

Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů

Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.

Doporučené filtry

Všechny doporučené filtry
pro Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

Parametry a popis

Objektiv EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM je určen pokročilým a tvůrčím fotografům pracujícím s digitálními zrcadlovkami a konstrukčně je řešen pro ty digitální fotoaparáty EOS, které mají obrazový snímač velikosti APS-C a objímku pro objektiv EF-S: EOS 20D, EOS 300D a nový EOS 350D Digital. Poskytuje skutečný poměr makro zvětšení 1:1, jeho ekvivalentní ohnisková vzdálenost ve formátu 35mm filmu je 96 mm. Tím se přibližuje velmi populárnímu objektivu s fixní ohniskovou vzdáleností EF 100 mm f/2.8 Macro USM. Objektiv je osazen motorem Canon USM (Ultra Sonic Motor) kruhového tvaru pro rychlé a téměř neslyšné automatické zaostřování, nový algoritmus AF zvyšuje rychlost zaostřování, nejkratší vzdálenost zaostření je pouhých 0,2 m a komplex různých konstrukčně-optických vlastností objektivu zaručuje vysokou úroveň kvality obrazu.

Objímka EF-S
Obrazový snímač velikosti APS-C ve fotoaparátech s objímkou EF-S, na něž se tento objektiv nasazuje, jim dává efektivní faktor zvětšení 1,6x pro indikovanou ohniskovou vzdálenost – což je samozřejmě výhodou pro makrofotografii. Písmeno „S“ v označení EF-S znamená „short back focus (krátké zadní zaostření)“. Popisuje systém, který dovoluje menší obrazový kruh a umístění zadního členu objektivu blíže obrazovému snímači fotoaparátu, než je obvyklé. Bílá značka pro nasazení objektivu je odlišuje od ostatních objektivů EF, které si zachovávají své tradiční červené značení. Zadní gumový kroužek zabraňuje poškození v situacích, kdy se fotograf nedopatřením snaží nasadit objektivy na nekompatibilní fotoaparáty.

Přesný objektiv
Objektiv je konstruován ze 12 členů v 8 skupinách a jeho řískupinový 3skupinový vnitřní zaostřovací systém zaručuje ostrý, vysoce kontrastní kresbu detailů v celém zorném poli. Interní 3skupinový zaostřovací systém umožňuje při otáčení zaostřovacím kroužkem zachovat fixní délku objektivu. To jej předurčuje pro sestavy, u kterých je objektiv velmi blízko objektu v popředí a pro použití s makrozábleskovými systémy Canon nasazovanými na objektiv: dvojitým makrobleskem MT-24EX a kruhovým makrobleskem MR-14EX. Rychlé automatické zaostřování Kruhový ultrazvukový motor (USM) využívá ultrazvukové vibrace k bezkonkurenčně rychlému pohonu zaostřování. Tento motor USM Canon je zárukou přesnosti a preciznosti nastavení objektivu – okamžitě správně zaostří bez překmitnutí. Dalšímu zlepšení přesnosti a rychlosti zaostřování pomáhá i rozšířený algoritmus pohonu objektivu. Objektiv je rovněž vybaven ručním zaostřováním, které se může provádět kdykoli bez rizika poškození motoru.

Působivé rozostření pozadí
Soudková clona EMD (electromagnetic diaphragm) pomáhá vytvořit atraktivní, rovnoměrně rozostřené pozadí, když fotograf při vyzdvihování fotografovaného objektu minimalizuje hloubku ostrosti. V kombinaci se 60mm ohniskovou vzdáleností vyhovuje objektiv perfektně portrétové fotografii. Ideální pro digitální fotografování Optimalizací povrchové úpravy čoček vrstvou Super Spectra dosáhli inženýři Canon účinného potlačení světelného závoje a stínů – na které jsou digitální fotoaparáty citlivé – v důsledku poměrně vysoké odrazivosti obrazových snímačů. Absorbováním světla potlačuje povrchová úprava odrazy od čoček a tím zajišťuje ostrý, kontrastní a nezkreslený digitální obraz s přirozenou rovnováhou barev.

Blesk nastavovaný podle vzdálenosti
Informace o vzdálenosti jsou předávány objektivem do těla fotoaparátu, aby se zajistila kompatibilita se zábleskovým systémem E-TTL II fotoaparátů EOS 20D a EOS 350D Digital. Tyto informace společně se zábleskovými jednotkami Canon Speedlite řady EX umožňují významně zlepšit nastavování zábleskové expozice.

Jako volitelné příslušenství je k dispozici sluneční clona. Objektiv EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM může být použit s mezikroužky Canon EF 12 II a EF 25 II pro ještě ětší zaostření a větší zvětšení.

Objektiv
Typ bajonetu: Canon EF-S
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 96
Minimální ohnisková vzdálenost: 60 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 60 mm
Světelnost pevného objektivu: 2,8
Maximální clona (F): 32
Konstrukce objektivu: 12 členů / 8 skupin
Typ slunecní clony: ET-67B (není součást balení)
Délka objektivu: 69,8 mm
Počet lamel clony: 7
Vhodný pro žánr: Portréty, Macro, Fashion / Glamour, Street foto, Produkty
Rozdělení podle ohniska: Teleobjektiv
Vhodný pro formát snímače: APS-C
Typ objektivu: Pevné ohnisko
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 20 cm
 
Fyzikální specifikace
Hmotnost: 335 g
 
Ostatní
Číslo produktu:0284B013AA
Značka: Canon
 
Filtry
Průměr filtru: 52 mm

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Šířka záběru objektivu Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM


Crop faktor fotoaparátu: -
Skutečná ohnisková vzdálenost: 60 mm
Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: -
Typ objektivu: pevné ohnisko
Diagonální úhel záběru: -
Přepočteno na filmové políčko: -

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

Nahoru

Nejčastěji zvažované varianty

Ke zboží Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM naši zákazníci nejčastěji zvažují následující alternativy:

Nahoru

Související články s Canon EF-S 60 mm f/2,8 Macro USM

 • Jak fotografovat jídlo Jak fotografovat jídlo

  První kolo naší celoroční fotografické soutěže ROK S MEGAPIXELEM se pomaličku blíží ke konci a vy máte poslední příležitost vytvořit nějaké zajímavé fotografie na téma DOBROU CHUŤ! Pro toho, kdo nikdy nefotil jídlo, to může být docela oříšek. Na druhou stranu je to žánr jako každý jiný a když dodržíte základní produkční a fotografické postupy, tak zjistíte, že to zas tak těžké není. A v následujícím článku se vám pokusím poradit, jak na to.

 • A co teda jíš? Rozhovor s food bloggerkou Lindou A co teda jíš? Rozhovor s food bloggerkou Lindou

  Při hledání nějakého zajímavého materiálu pro náš Magazín jsem narazil na jeden moc hezký osobní web, který se týká jídla. Podobným stránkám se dnes anglicky říká „food blog“. Zaujalo mě na nich hned několik věcí. Jednak to jsou naprosto úchvatné ilustrační fotografie. Dále naaranžování jídel a velmi citlivé a moderní grafické zpracování. A v neposlední řadě jsem byl překvapen tím, že autorka tohoto blogu si jídla sama uvaří, naaranžuje a také vyfotí. A to nemá ani v jedné z uvedených činností žádné odborné vzdělání.

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (129 - 120)

 • 129

  Avatar

  Reaguje na (128) | Dobrý den, samozřejmě rozdíl bude, hlavně v rámci detailů. 

  Filip Kujan - Megapixel, 13.11.2017 | Reagovat

 • 128

  Avatar

  Dobrý deň Bude tento objektív 60mm ku Canon eso200d,lepší ako Canon EF 50mm f/1,8 STM ? Bude tam vidiet rozdiel v kvalite,na fotenie jedla a dezertov? Canon 100mm macro nechcem. Alebo nejaký iný Ďakujem

  Marcel Vancik, 12.11.2017 | Reagovat

 • 127

  Avatar

  Reaguje na (126) | Dobrý den, no ano lze také použít. Ovšem u 24mm na portét bych byl opatrnější z důvodu zkreslení. 1. Sigma 35 atr, 2. 30mm art, pak tu 28mmCanon. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 18.02.2016 | Reagovat

 • 126

  Avatar

  Reaguje na (124) | Dobry den, děkuji za odpověd, jestě jsem našla 2 objektivy, tak jaký máte na ně názor a zda by případně stály také za zvážení: http://www.megapixel.cz/canon-ef-s-24mm-f-2-8-stm http://www.megapixel.cz/sigma-30mm-f1-4-dc-pro-canon

  Jana, 17.02.2016 | Reagovat

 • 125

  Avatar

  Dobrý den, obrazově bych si vybral Sigmu 35mm f1,4,nebo pak 28mm Canon.  Což je ohniskově přijatelnější a ještě nehrozí zkreslení obličeje. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 11.02.2016 | Reagovat

 • 124

  Avatar

  Reaguje na (123) | Dobrý den, no 1. Sigma 35mm f1,4 art--ohnisko 35mm je po přepoččtu lepší jak 60mm. A je to tak na hraně vzhledem k zkreslení obličeje na bližší vzdálenost. Dále pak lze 28mm Canon. Otestoval bych na prodejně co bude více vyhovovat.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 11.02.2016 | Reagovat

 • 123

  Avatar

  Dobrý den, hledám podobný objektiv jako tento, s kterým jsem moc spokojená, má hezkou kresbu a hezky rozostří pozadí, ale do interiéru na focení dětí bych potřebovala něco s kratší ohniskovou vzdáleností v podobné cenové relaci, mohli byste mi prosím poradit? Vlastním Canon 7D MarkII. Děkuji

  Jana, 11.02.2016 | Reagovat

 • 122

  Avatar

  Reaguje na (121) | Dobrý den,

  makroobjektivy obecně ostří pomaleji, proto nejsou vhodné na focení sportu. Proto bych volil jednoznačně 85mm.

   

  Jaroslav Zelinka - Megapixel, 22.08.2015 | Reagovat

 • 121

  Avatar

  Dobrý den, jak je na tom tento objektiv s rychlostí ostření? Dost fotím halové sporty (basket), používám starší Sigmu 50-150 f2.8, dle statistiky hodně na kratším ohnisku. Na plnou díru je měkká. Polepšil bych si s tímto objektivem, co se týká rychlosti a přesnosti ostření a kvality obrazu? Drohou variantou je Canon EF 85mm f 1.8. Který by jste mi doporučil? O makro mi nejde.

  Zdeněk, 20.08.2015 | Reagovat

 • 120

  Avatar

  Reaguje na (119) | Dobrý den, stačí normální filtr, není nutný Slim. Osobně bych doporučil Hoyu HD 52. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 17.01.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím