ID: 000448

Digitální zrcadlovka Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS?

„Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS?

Začít s výkupem

Nejlehčí digitální zrcadlovka Canon vybavená množstvím vynikajících funkcí, jako je například LiveView, Integrovaný čisticí systém EOS pro odstranění prachu ze snímače a dalšími. Vyniká skvělou obrazovou kvalitou díky novému snímači CMOS s rozlišením 10 Mpx. EOS 1000D je určen všem, kteří se chtějí seznámit s fotografováním s DSLR. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Canon EOS 1000D

Lehký, cenově dostupný fotoaparát EOS 1000D s rozlišením 10,1 megapixelu a snadným ovládáním nabízí ambiciózním fotografům maximálně jednoduchý vstup do světa digitální SLR fotografie.

Canon EOS 1000D je digitální zrcadlovka ideální pro fotografy s tvůrčí jiskrou. Dovolí fotografovat v jakémkoliv prostředí, v tmavých interiérech i venku za večerního osvětlení. Pořízení záběrů pulzující ulice či neopakovatelné snímky z dovolené je nyní velice snadné díky schopnosti fotoaparátu snímat rychlostí až 3 snímky za sekundu. Systém širokoplošného automatického ostření se 7 samostatnými body pak umožní kvalitní zachycení dynamických snímků dětí nebo přátel na společných akcích.

Jasný 2,5" LCD displej fotoaparátu EOS 1000D umožňuje prohlédnutí snímku ihned po jeho pořízení a jeho široký pozorovací úhel dovoluje prohlížení záběrů společně s přáteli. Díky režimu živého náhledu Live View lze displej využít pro kompozici snímků nebo snadné automatické ostření na způsob digitálního kompaktního fotoaparátu. Neomezenou flexibilitu zrcadlovky EOS 1000D zajišťuje kompatibilita se světově nejširší řadou objektivů Canon a blesků EX Speedlite.Společnost Canon dnes představuje novou digitální zrcadlovku EOS 1000D. Tento fotoaparát se snímačem CMOS s rozlišením 10,1 milionu pixelů, 7bodovým širokoplošným systémem automatického ostření a schopností souvislého snímání rychlostí až 3 snímky formátu JPEG za sekundu do zaplnění paměťové karty1 maximálně čerpá ze zkušeností společnosti Canon nabytých během více než 70 let působnosti na poli zobrazovacích technologií a nabízí cenově příznivější vstup do světa fotoaparátů EOS.

Zrcadlovka EOS 1000D s nejlehčím tělem mezi fotoaparáty EOS disponuje celou řadou technologií používaných v profesionálních fotoaparátech Canon řady EOS-1, mezi něž patří obrazový procesor DIGIC III a režim živého náhledu Live View. Aby uživatelé mohli fotografovat ihned po vybalení fotoaparátu z krabice, je EOS 1000D dodáván s objektivem Canon EF-S 18-55mm IS se stabilizací obrazu, která umožňuje prodloužení expozičních časů až o čtyři kroky nastavení a je zárukou vynikajících výsledků i při snímání v prostředích se slabým osvětlením.

„EOS 1000D je malý fotoaparát, jemuž předcházela velká myšlenka - prvotřídní, pro systém EOS typická adaptabilita a kvalita obrazu v cenově dostupném provedení," uvedl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging Europe. „Pro každého, kdo chce v tvůrčí fotografii dokázat víc, představuje tento přístroj ideální vstup do světa D-SLR fotografie."

Stručná charakteristika:

 • Snímač CMOS 10,1 Mpx
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • 7bodový širokoplošný AF systém s vysokou citlivostí středového bodu při použití objektivů se světelností f/5.6
 • Až 3 snímky za sekundu
 • Snímání pomocí 2,5" LCD displeje s režimem Live View
 • Obrazový procesor DIGIC III
 • Podpora paměťových karet SD a SDHC
 • Kompaktní a lehké tělo
 • Digital Photo Professional - software pro zpracování RAW snímků
 • Plná kompatibilita se všemi objektivy Canon EF a EF-S a blesky Speedlite EX

Navržen pro lepší výkon
Pro EOS 1000D, stejně jako pro ostatní modely EOS, společnost Canon sama vyvinula a vyrobila klíčové komponenty, aby zajistila jejich bezchybnou součinnost a špičkovou kvalitu obrazu. 10,1megapixelový snímač CMOS s většími pixely pro dosažení snímků s hladkými přechody tónů a nízkým šumem nabízí dostatečné rozlišení pro tisk fotografií formátu A4 i z výřezů snímků. Pro ochranu snímače před působením prachu používá EOS 1000D integrovaný čisticí systém EOS, který s prachem bojuje třemi způsoby - omezováním tvorby prachu, jeho odstraňováním a odpuzováním.
EOS 1000D je osazen procesorem DIGIC III, který najdete v profesionálních D-SLR modelech Canon. Umožňuje souvislé fotografování do zaplnění paměťové karty SD nebo SDHC rychlostí až 3 sním./s1, přičemž počet pořízených snímků je omezen pouze kapacitou karty. Procesor DIGIC III zajišťuje vynikající reprodukci snímků, rychlou odezvu a prakticky okamžitý náběh fotoaparátu.

Inteligentní systém ostření a blesku
Pro záběry, při nichž je klíčové rychlé zaostření, je EOS 1000D vybaven 7bodovým širokoplošným autofokusem, který na snímaný objekt dokáže zaostřit ve zlomku sekundy. Křížový středový zaostřovací bod umožňuje ostření rovněž v prostředích se slabým světlem a nízkým kontrastem. Fotoaparát také používá E-TTL II, systém řízení zábleskové expozice Canon svázaný se vzdáleností, který najdete na profesionálních modelech EOS.

Snadné ovládání
S hmotností pouhých 450 g je EOS 1000D dosud nejlehčí digitální zrcadlovkou Canon a její kompaktní tělo s vynikající ergonomií umožňuje snadné a pohodlné ovládání. Jasný 2,5" LCD displej dovoluje okamžité prohlédnutí pořízených snímků a kontrolu jejich kompozice, ostrosti a zaostření. Díky jeho širokému pozorovacímu úhlu lze snímky prohlížet ve skupině s přáteli. LCD také nabízí rychlý přístup do přehledného systému nabídek, který používá systém karet s cílem zabránit zbytečnému vyhledávání posunem. Systém nabídek, převzatý z nejnovějších modelů EOS, umožňuje přímé ovládání externích zařízení, např. zábleskových jednotek Speedlite.

Pro dosažení vysoké kvality snímků za jakýchkoliv podmínek nabízí fotoaparát 12 uživatelských funkcí, včetně automatické optimalizace světla (Auto Lighting Optimizer), která upravuje jas a kontrast během zpracování obrazu a nastavením správné expozice pro obličej vylepšuje tóny pleti na portrétních fotografiích. Fotografové také mohou aktivovat doplňkovou funkci redukce šumu pro záběry s nastavením vysoké citlivosti ISO.

Live View
Pro fotografování v případech, kdy je použití hledáčku nepraktické, nebo při používání stativu, mohou uživatelé přepnout na režim živého náhledu Live View, který zobrazuje scénu na LCD displeji v podobě plynulého videa s frekvencí 30 sním./s. Kompozici a ovládání expozice lze usnadnit zvolením zobrazení mřížky a histogramu. Pro režim Live View jsou k dispozici dva AF režimy: Quick AF (Rychlé automatické ostření), který dočasně otočí zrcadlo fotoaparátu a aktivuje senzor AF, a Live AF (Automatické ostření v reálném čase), který pro ostření využívá údaje o kontrastu, jak je tomu u kompaktního digitálního fotoaparátu.

Software
Fotoaparát EOS 1000D je dodáván s obsáhlou softwarovou sadou, která poskytuje veškeré nezbytné nástroje pro správu a zpracování snímků. Její součástí je software Digital Photo Professional (DPP), výkonný nástroj pro převod formátu RAW, který poskytuje plnou kontrolu nad zpracováním snímků ve formátu RAW. DPP také spolupracuje s funkcemi fotoaparátu, jimiž je např. funkce Dust Delete Data (Data k odstranění prachu) a režim Picture Style (Styl obrázku). Dodaný software Picture Style Editor umožňuje tvorbu vlastních obrazových stylů pro přesné ovládání zobrazovaných barev. Dalšími součástmi softwarové výbavy jsou programy EOS Utility, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 3888x2592, 2816x1880, 1936x1288
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Crop faktor: 1,6 x
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Detail, Sport, Noční portrét, Bez blesku
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 126 x 98 x 62
Hmotnost: 450 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Akumulátor, nabíječka, popruh, USB kabel, video kabel, síťový kabel, software, návod.
Ocenění: EISA
Značka: Canon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (333 - 324)

 • 333

  Korč

  Reaguje na (332) | Dobrý den, pokud to má být teleobjektiv, mohu doporučit například tento

  Kryštof Korč - Megapixel, Zástupce vedoucího a specialista na foto a studio techniku, 19.08.2013 | Reagovat

 • 332

  Avatar

  Dobrý den, mám canon 1000D a objektiv sigma 17-70mm, chtěla bych si pořídit další objektiv, mohl byste mi nějaký doporučit?

  Sylva, 18.08.2013 | Reagovat

 • 331

  Bouška

  Reaguje na 330 | Dobrý den, vhodná je Canon dálková spoušť RS-60 E3.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.11.2011 | Reagovat

 • 330

  Avatar

  Dobrý den dá se k němu sehnat nějaká třeba i bezdrátovbá samospušť?

  lukáš, 23.11.2011 | Reagovat

 • 329

  Bouška

  Reaguje na 327 | Dobrý den, pro Vaše potřeby je jednoznačně nejlepší tento set 1000D.

  Luděk Bouška - Megapixel, 21.11.2011 | Reagovat

 • 328

  Avatar

  jedna změna, nepatří do předchozí stránky Nikon D40, ale Olympus E500 s objektivem 14-45mm a ZUIKO DIGITAL 40-150 mm. Prosím poradte mi.

  Werunka, 19.11.2011 | Reagovat

 • 327

  Avatar

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Ráda bych si koupila digitální zdradlovku a váhám mezi Fujifil S9600, Nikon D40 s objektivem 18-55mm, Canon EOS 1000D se stejným objektivem, který by jste mi doporučil? Budu fotit hlavně při pohybu(tanec a zvířata) možná také při tlumeném světle a potřebuju dobré fotografie, aby nembyly rozmazané. Děkuji

  Werunka, 19.11.2011 | Reagovat

 • 326

  Bouška

  Reaguje na 325 | Dobrý den, já bych doporučil ideálně Nikon D3100 + 18-105 mm VR. Je daleko lepší, než oba jmenované.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.11.2011 | Reagovat

 • 325

  Avatar

  Dobrý den pane Boušku, chtěla bych se zeptat na Vás nároz který fotoaparát by byl lepší pro začátečníka, který chce fotit předevšív psí sporty a přírodu. Zda Sony Alpha DSLR-A290L s objektivem 18-55mm či Canon EOS 1000D + EF-S 18-55 mm IS. Případně jaký jiný by jste mi doporučil. Předem děkuji za odpověď

  Denisa, 03.11.2011 | Reagovat

 • 324

  Bouška

  Reaguje na 323 | Dobrý den, ano, má.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.10.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím