ID: 006787

Digitální zrcadlovka Canon EOS 1D Mark III tělo

 • Formát snímače: APS-H
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 10 sn./s

Sháníte Canon EOS 1D Mark III tělo?

„Canon EOS 1D Mark III tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 1D Mark III tělo?

Začít s výkupem

Zoner Photo Studio 12 Megapixel edition zdarma! Nejrychlejší profesionální digitální zrcadlovka na světě! Nový CMOS senzor s rozlišením 10 Mpx o formátu APS-H, bezkonkurenčně rychlé sériové snímání 10 sn./s, protiprachový filtr, ISO až 6400, nový displej s úhlopříčkou 3,0 palce s možností živého náhledu snímku - funkce Live View!!! Nové, přehlednější a jednodušší menu podstatně zjednodušuje ovládání.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pro koho je určen Hned, jak se Vám dostane nový Canon EOS 1D Mark III do ruky, nebudete ani na chvilku pochybovat o tom, že držíte přístroj určený především profesionálním fotografům. Tomu
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon EOS 1D Mark III tělo

Parametry a popis

EOS-1D Mark III vytyčuje nový standard pro profesionální fotografii. Díky maximálnímu počtu 110 velkých snímků v sérii ve formátu JPEG (30 ve formátu RAW) při rychlosti 10 snímků za sekundu a v rozlišení 10,1 mexapixelů zaujímá fotoaparát EOS-1D Mark III pozici nejrychlejší digitální zrcadlovky po modelu EOS-1D Mark II N. Dva procesory „DIGIC III" jsou základem vysoké rychlosti i zpracování vysokého rozlišení fotoaparátu a vůbec poprvé přinášejí do řady EOS 14bitové zpracování snímků.

Od základu změněný design přináší velké množství nových funkcí a vylepšení vlajkové lodi společnosti Canon - řady EOS-1, včetně 3,0" displeje LCD s režimem živého náhledu Live View, integrovaného čisticího systému EOS, nového systému automatického ostření s 19 senzory křížového typu a 63zónovým měřením expozice. Senzor CMOS fotoaparátu velikosti APS-H (28,1 x 18,7 mm) umožňuje širší rozsah 100 - 3200 ISO jako standard, který lze rozšířit na L:50 a H:6400.

„Fotoaparát EOS-1D Mark III představuje úplné přehodnocení všeho, co společnost Canon poznala za posledních 20 let vývoje řady EOS", řekl Tsunemasa Ohara, Senior General Manager Střediska pro vývoj fotoaparátů společnosti Canon Inc. „Při sestavování tohoto fotoaparátu jsme začínali úplně od začátku. Každý aspekt fotografického procesu byl zdokonalován, každé rozhodnutí o designu bylo přehodnocováno tak, abychom dosáhli tohoto výsledku: fotoaparátu, který v sobě spojuje známou ergonomii řady EOS s výrazně vylepšenými technickými údaji. Naši technici mají z výsledku nesmírnou radost."

Základní funkce

 • 10,1 megapixelů, senzor CMOS velikosti APS-H
 • Nepřetržité snímání rychlostí 10 snímků za sekundu v počtu až 110 snímků
 • Dvojice procesorů „DIGIC III"
 • Nový systém automatického ostření s 19 senzory křížového typu
 • Integrovaný čisticí systém EOS1
 • ISO 3200 (rozšiřitelná až na H:6400)
 • 3,0" displej LCD s režimem živého náhledu Live View
 • Širší, jasnější hledáček
 • Funkce Picture Style

Volba profesionálů
Řada EOS-1D je nesmírně oblíbená mezi předními světovými fotografy v oblasti sportu, reportáží a volné přírody. Mezinárodní zpravodajské agentury AFP, Getty a Reuters pro své fotografy volí značku Canon. „Je skvělé pracovat s lidmi ve společnosti Canon, protože oni fotografům naslouchají. Je to jejich zaujetí detaily a rychlost inovace, které činí z řady EOS systém volby," vysvětlil Stephen Munday, Director of Operations - Editorial, Getty Images.

Výjimečná kvalita obrazu
Dvojice procesorů „DIGIC III" společnosti Canon přinášejí dosud nevídanou úroveň rychlosti, citlivosti a kvality obrazu. Fotoaparát EOS-1D Mark III, který je připraven snímat již po 0,2 sekundy od zapnutí přístroje, může zachytit a zpracovat přes 100 megapixelů obrazových dat za sekundu, přičemž rychle maže vyrovnávací paměť pro snímky tak, aby bylo v jedné sérii možné pořídit až 110 snímků. Ve fotoaparátu probíhá 14bitové zpracování snímků pro dosažení hloubky barev až do 16 384 tónů na jeden pixel v porovnání se 4 096 tóny z 12bitových snímků.

Třetí generace senzoru CMOS představuje novou konstrukci pixelů, které spolupracují s přímo zabudovanými obvody pro potlačení šumu tak, aby byla zajištěna vysoká kvalita obrazu při citlivosti ISO 3200. Možnost rozšíření na H:6400 ocení profesionálové pracující ve zpravodajském nebo sportovním prostředí, kde není povoleno nebo není žádoucí používat blesk.

Větší přesnost, lepší ovládání
Společnost Canon přepracovala svůj systém automatického ostření tak, aby obsahoval 19 senzorů křížového typu s citlivostí až f/2,8, které jsou rozmístěny přes celou oblast AF pro lepší zaznamenání předmětů mimo střed záběru. Pro zlepšení přesnosti je k dispozici dalších 26 pomocných bodů AF, které pomáhají při sledování zaostřeného objektu.

Vyhrazené tlačítko AF na zadní straně fotoaparátu, které je odpovědí na požadavky profesionálních fotografů, umožňuje uživatelům okamžitě zapnout nebo vypnout automatické ostření a stále se přitom dívat do hledáčku. Hledáček je nyní jasnější a nabízí širší úhel pohledu. Nový 63zónový měřicí systém fotoaparátu poskytuje fotografům vyšší úroveň kontroly nad expozicí.

Nový displej LCD s režimem živého náhledu Live View
Jasný 3,0" monitor LCD poskytuje rozlišení 230 000 pixelů pro zajištění přesné kompozice záběru a prohlížení snímků. Režim živého náhledu Live View, který je pro řadu EOS nový, umožňuje fotografům provádět kompozici záběru, aniž by se museli dívat hledáčkem - což je zvlášť užitečné při fotografování ve složité poloze.

Systém nabídek fotoaparátu EOS-1D Mark III byl zcela přepracován tak, aby byly využity výhody velikosti displeje LCD - nabídky jsou čitelnější a snáze se používají. Výběr z 57 vlastních funkcí poskytuje fotografům více možností přizpůsobení nastavení fotoaparátu podle jejich každodenních pracovních požadavků. Nová možnost My Menu (Moje nabídka) umožňuje fotografům uložit často používaná nastavení do samostatné nabídky, kde k nim mají rychlejší přístup.

Nastavení nového příslušenství, např. Speedlite 580EX II a Wireless File Transmitter WFT-E2 - které je dnes také uváděno na trh -, lze ovládat přímo z displeje LCD.

Naprostá spolehlivost
Fotoaparát EOS-1D Mark III obsahuje řadu praktických vylepšení pro pracující fotografy. Životnost závěrky se zvýšila o 50 % na 300 000 cyklů. Tělo je chráněno pláštěm ze slitiny hořčíku s těsněním proti prachu a vlhkosti. Integrovaný čisticí systém EOS zajišťuje vyšší spolehlivost snížením množství prachu na senzoru, čímž minimalizuje nutnost ručního čištění během práce. Pokud otevřete dvířka slotu paměťové karty, jestliže stále probíhá zápis snímků, na displeji LCD se objeví výstraha a ozve se zvukový signál, aby nedošlo k poškození pořízených snímků. Rozhraní zahrnuje video výstup (pro zobrazení ve formátu NTSC i PAL) a USB 2.0.

Kompatibilita a příslušenství
Společnost Canon umocňuje dnešní uvedení na trh představením několika doplňků k systému profesionální řady EOS:

 • EF 16-35mm f/2.8L II USM - Rychlý, mimořádně širokoúhlý objektiv se zoomem poskytující výjimečnou kvalitu obrazu v celém rozsahu clony.
 • Speedlite 580EX II - Modernizace blesku Speedlite 580EX. Po připojení k fotoaparátu EOS-1D Mark III nabízí odolnost proti povětrnostním podmínkám.
 • Wireless File Transmitter WFT-E2 - zařízení pro dálkový přenos dat, které je menší, lehčí a univerzálnější než jeho předchůdce, urychluje práci tím, že fotografům umožňuje bezdrátově přenášet snímky během snímání.
 • Original Data Security Kit OSK-E3 - Ověřuje pravost snímků pořízených fotoaparátem a podporuje šifrování snímků pro zajištění vyšší bezpečnosti.

Software
Fotoaparát EOS-1D Mark III se dodává s komplexní softwarovou sadou1, která usnadňuje práci fotografů. Patří do ní software Digital Photo Professional (DPP), což je výkonný konvertor snímků RAW, který zajišťuje úplnou kontrolu nad zpracováním snímků ve formátu RAW.
Software DPP se doplňuje s takovými funkcemi fotoaparátů, jako je Dust Delete Data a Picture Style. Fotoaparát se dodává také s nástroji EOS Utility, ImageBrowser/Zoom Browser a Photostitch.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-H
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 3888x2592, 3456x1944, 2816x1880, 1936x1288
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Crop faktor: 1,3 x
Typ bajonetu: Canon EF
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 45
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Typ závěrky: Elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 10 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
Dioptrická korekce: -3 až +1
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ne
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe, X kontakt (PC synch)
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 156,0 x 156,6 x 79,9
Hmotnost: 1155 g
 
Ostatní
Ocenění: EISA
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 1D Mark III tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 1D Mark III tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EOS 1D Mark III tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (37 - 28)

 • 37

  Avatar

  Reaguje na 36 | Děkuji za odpověď......

  , 31.10.2011 | Reagovat

 • 36

  Bouška

  Reaguje na 35 | Dobrý den, nikdy jsem se s tím nesetkal, mé zkušenosti s tímto přístrojem jsou vynikající.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.10.2011 | Reagovat

 • 35

  Avatar

  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informaci - jaké jsou Vaše zkušenosti s tímto přístrojem? Slyšela jsem,že tento typ je celkem nepodařený a kazí se. Jaký je prosím Váš názor? Mockrát díky za odpověď

  Zdenka, 30.10.2011 | Reagovat

 • 34

  Bouška
  Reaguje na 33 | Dobrý den, je to jen zdání... Parametry nejsou zdaleka všechno, tenhle přístroj je určen pro profesionální využití, čemuž odpovídá jak kvalita obrazu, tak konstrukce, odolnost, výdrž baterie, spolehlivost, ....

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.04.2010 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Dobrý den. Vybírám si fotoaparát a narazila jsem na tento. Nechápu proč je tak drahý, když má velice podobné paramety jako fotoaparáty třeba za 20 tisíc.

  Lilliana, 11.04.2010 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  Ohromná vďaka.Možno to nebude nič vážne, ale istota je istota. Príjemný deň.

  pzp, 01.02.2010 | Reagovat

 • 31

  Bouška
  Reaguje na 30 | Dobrý den, doporučuji kontaktovat přímo autorizovaný servis www.awh.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.02.2010 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Dobrý deň p. Bouška,niekedy sa mi zadrháva spúšť.Akoby som musel ,niekedy väčšou silou prekonať prirodzený odpor spúšte. Je treba prísť k Vám do servisu, alebo mi viete poradiť jednoduchšie riešenie?

  pzp, 31.01.2010 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Reaguje na 28 | Ano, i to je možné. Každopádně na netu je již mnoho diskuzí a informací (i když dosti rozdílných) o novém 1D Mark IV. Dám sem pár odkazů a každý si může udělat obrázek o jejich věrohodnosti... http://www.youtube.com/watch?v=bJQZBA8ttNc http://www.ephotozine.com/topic/t-64289 http://blogs.mirror.co.uk/mirror-images/2009/06/canon-1d-mark-iv.html http://www.northlight-images.co.uk/cameras/Canon_1D_MkIV.html http://www.dentonimages.com/rumors.php?rumor=Canon_EOS_1D_Mark_IV http://www.crunchgear.com/2009/06/19/rumor-specs-for-the-canon-1d-mark-iv/

  Pravoslav, 09.09.2009 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, je otázka, jestli bude vůbec tento model (EOS 1D MKIII) nahrazen, když je mu nový EOS 7D svými vlastnostmi tak moc podobný... Necháme se překvapit.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.09.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím