Recenze Canon EOS 1D X
Klady a zápory
Co se nám líbí?
Co se nám nelíbí
Ukázkové snímky
Snímky vytvořené s pomocí Canon EOS 1D X tělo od členů naší Galerie
| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | 2.8 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 24 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/500 s |
| Clona: | 4 |
| ISO: | 1250 |
| Ohnisko: | 300 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1250 s |
| Clona: | 4.5 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 400 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/2000 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 100 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/800 s |
| Clona: | 5.6 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 24 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/60 s |
| Clona: | 11 |
| ISO: | 100 |
| Ohnisko: | 16 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/200 s |
| Clona: | 8 |
| ISO: | 640 |
| Ohnisko: | 100 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/320 s |
| Clona: | 9 |
| ISO: | 400 |
| Ohnisko: | 24 mm |
|
Objektiv: - |
|

| Exp. Čas: | 1/1600 s |
| Clona: | 7.1 |
| ISO: | 800 |
| Ohnisko: | 100 mm |
|
Objektiv: - |
|

Ukázková videa
Představení Canon EOS 1D X tělo
Představení Canon EOS 1D X tělo
Společnost Canon představila před pár dny novou vlajkovou loď zrcadlovek řady EOS.
Profesionální model té nejvyšší třídy nese označení
Canon EOS 1D X.
V podstatě jde o jakési pomyslné spojení modelu EOS 1D Mk IV a EOS 1Ds Mk III. Proti těmto starším kolegům má ale nový model spoustu revolučních prvků a převratných parametrů.
Kombinace nových procesorů, snímače a vylepšeného autofokusu umožňuje zachytit fotografované záběry mnohem rychleji a přesněji než tomu bylo dosud.
Snímač:
- 18,1 Mpx / CMOS
- formát full frame
- velikost 24x36mm
Díky optimálnímu rozlišení fyzické velikosti obrazového bodu (pixelu) dokáže přístroj zachytit obraz i v těch nejjemnějších detailech a zároveň si dokáže udržet velmi dobrý odstup od šumu i při vysokých hodnotách ISO
Procesory:
- 2x DIGIC 5+
- 1x DIGIC 4 (samostatný pro AF)
Dvojice procesorů DIGIC 5+ umožňuje super rychlé zpracování velkého množství dat a navíc nabízí dvou krokovou redukci šumu. V kombinaci s 16kanálovým čtením ze snímače umožňují snímání rychlostí až 12 snímků/s v plném rozlišení s 14bitovou A/D. Nová generace procesorů DIGIC 5+ je až 3x rychlejší než jejich předchůdce DIGIC 5
Autofokus:
- celkem 61 ostřících bodů
- 41 křížových bodů
- 5 zdvojených
- super rychlý a velmi přesný
- přednastavené ostřící režimy pro jednotlivé sporty
Díky vylepšenému systému autofokusu je tento model nejrychlejší a nejpřesnější fotoaparát řady EOS, jaký byl kdy vyroben. To jistě ocení sportovní fotografové a všichni lovci těch nejakčnějších záběrů. Režim ostření lze nastavit na předem definované sporty tak aby se AF maximálně přizpůsobil fotografované scéně. Nový systém AF zaručuje také mnohem přesnější a rychlejší detekce obličeje a barev. Tím je zajištěna i správná expozice ve velmi náročných podmínkách.
Citlivost snímače:
-ISO 100 - 51.200
- ISO 50 - 204.800 v rozšířeném režimu
Hodnota více než ISO 50.000 ve standardním módu a 200.000 v režimu rozšířeném umožnuje exponovat snímky i v těch nejhorších světelných podmínkách. Díky velikosti obrazového bodu a novým procesorům lze vysoké citlivosti využívat bez výrazného nárůstu šumu a následné ztráty obrazové kvality.
Měření expozice:
- RGB metering systém
- rozlišení 100.000 px
- vlastní procesor DIGIC 4
Vylepšený systém měření expozice poskytuje velmi vysokou úroveň mření světla a pro větší spolehlivost je propojen se systémem AF.
Tělo:
- hořčíková slitina
- utěsnění proti prachu a vlhkosti
- gripy pro vertikální i horizontální úchop
Tělo je osazeno většími tlačítky což umožňuje lepší ovládání například i v rukavicích v extrémních podmínkách. Základem jsou dva multiovladače a na některé další tlačítka lze individuálně přednastavit určité funkce tak aby si ovládání mohl každý fotograf přizpůsobit podle svého. Na zadní stěně fotoaparátu nechybí ani populární Q (Quick) ovladač pro rychlou volbu nejpoužívanějších funkcí.
Hledáček:
- 100% pokrytí obrazu
- inteligentní zobrazení mřížky v případě potřeby
- dioptrická korekce
Hledáček díky pokrytí 100% umožnuje velmi precizní a přesné komponování scény
Displej:
- 8,11cm (3,2")
- technologie Clear View II LCD
- antireflexní úprava
- rozlišení 1.014.000 bodů
- tvrzené sklo
Antireflexní vrstva zabraňuje odrazu světla a odleskům a svrchní tvrzená část chrání LCD před nárazy a poškrábáním. Mezi vrstva je vyplněná speciálním gelem, který zabraňuje snižování kontrastu obrazu.
Závěrka:
- testována na 400.000 cyklů
Proti svým předchůdcům je zvýšena životnost závěrky minimálně o jednu třetinu. Nová závěrka a mechanismus zrcadel navíc snižují zpoždění a odlesky ve fotoaparátu.
Video:
- formát FULL HD
- 1920x1080p (možnost 1080i)
- možnost nastavení expozice, snímkování a ostření
- zobrazení hlasitosti na LCD
Díky dvojici procesorů DIGIC 5+ je při natáčení videa snížen jev moiré. Systém EOS Movie umožňuje delší nahrávání a automatické vytvoření nového souboru po dosažení 4GB limitu. Nový intra frame video kodek udržuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu a snižuje kompresi obrazových dat, takže uživatelé mají dostatečně kvalitní data pro postprodukční úpravy.
Výstupy:
- možnost připojení k síti pomocí ethernet kabelu
- HDMI
- Wi-Fi (volitelný modul WFT)
- GPS (volitelný modul Canon GP-E1)
- 2x slot na kartu Compact Flash
Podle informací uveřejněných na tiskové konferenci Canon zůstanou modely Canon EOS EOS 1D Mk IV a Canon EOS 1Ds Mk III v prodeji i v roce 2012. Nástup nového modelu by neměl ovlivnit cenu starších modelů.
Předpokládané zahájení prodeje modelu Canon EOS 1D X - březen 2012
Předpokládaná cena 130.000 - 150.000Kč s DPH
Hodnocení zákazníků (1)
Porovnání obrazové kvality
Popis a parametry
!!! Okamžitá sleva 32000,- !!! NA FAKTUŘE BUDE UVEDENA SLEVA - CELKOVÁ ČÁSTKA 122990,- !!! Digitální fotoaparát EOS-1D X spojuje rychlost s kvalitou obrazu, a představuje tak fotoaparát další generace pro profesionály. Snímač s rozlišením 18 megapixelů o velikosti políčka kinofilmu společně se dvěma procesory „DIGIC 5+“ nastavuje nový standard a fotografování rychlostí až 12 snímků za sekundu.
18,1megapixelový snímač CMOS o velikosti políčka kinofilmu
Snímač CMOS o velikosti políčka kinofilmu od společnosti Canon s rozlišením 18,1 megapixelu poskytuje ohromující výkon pro vytváření snímků s vysokým rozlišením a neobyčejně nízkým šumem i v nejtmavších podmínkách. Snímač o velikosti políčka kinofilmu poskytuje optimální výsledky při použití širokoúhlých objektivů a zajišťuje větší kontrolu nad hloubkou ostrosti. Rozlišení snímku překračuje kvalitu vyžadovanou předními fotoagenturami a je ideální pro mimořádně velké výtisky až do formátu A2, a to i po oříznutí.
Fotografování supervysokou rychlostí
Zachyťte každou sekundu akce pomocí kontinuálního snímání rychlostí až 12 snímků/s, kterou lze zvýšit na neuvěřitelných 14 snímků/s v režimu fotografování supervysokou rychlostí, a vytvořte souvislé sekvence až 120 velkých snímků typu JPEG (36 typu RAW).
Obrovský rozsah citlivostí ISO
Neobyčejně široký rozsah citlivostí ISO 100 až 51 200, který lze rozšířit až do neuvěřitelné citlivosti ISO 204 800, znamená, že v celém rozsahu od nejjasnějších podmínek až po téměř naprostou tmu není nikdy nutné ukončit fotografování.
Systém automatického zaostřování s 61 body
Vysoce přesný systém automatického zaostřování s 61 body, vybavený 41 křížovými snímači s vysokou citlivostí, poskytuje rychlé a přesné zaostřování rychle se pohybujících objektů, a to za jakýchkoli světelných podmínek. Uprostřed se nachází 5 duálních křížových AF bodů pro dosažení vyšší přesnosti.
Konzistentní a přesné měření
Měřicí systém RGB AE se 100 000 pixely a vyhrazeným procesorem DIGIC 4 měří nejenom jas, ale také barvy, aby zajistil vysoce přesnou expozici pro dosažení přirozených výsledků i ve složitých světelných situacích.
Filmy v rozlišení Full HD pořizované fotoaparátem EOS
Pořizujte videozáznamy v rozlišení Full HD (1080p) pomocí široké řady uživatelem volitelných ovládacích prvků digitální jednooké zrcadlovky, včetně ovládacích prvků pro expozici, snímkovou frekvenci, zvuk a kompresi. Výstup HDMI umožňuje přehrávání záznamů a snímků v kvalitě HD (High Definition).
Dva procesory „DIGIC 5+"
Dva procesory „DIGIC 5+" nejnovější generace od společnosti Canon zajišťují dosud nejrychlejší a nejpokročilejší zpracování obrazu umožňující dosáhnout nejlepší kvality obrazu v této třídě. Ve spolupráci se 4 A/D převodníky poskytují 14bitové zpracování obrazu pro jemné stupňování tónů a přirozený vzhled barev a také zdokonalenou redukci šumu při vyšších citlivostech ISO.
Velký antireflexní displej LCD
Obrazovka LCD Clear View II s vysokým rozlišením, úhlopříčkou 8,11 cm (3,2") a 1 040 000 body umožňuje snadno a přesně prohlížet snímky a videozáznamy. Jedinečně odolná antireflexní struktura z tvrzeného skla brání vzniku odrazů i za nejjasnějšího slunečního světla.
Port Ethernet
Vestavěný port Ethernet umožňuje rychle a snadno přenášet snímky přímo do počítače nebo přes síť ke klientům z probíhajících událostí.
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Poměr stran snímku | 3:2 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 51200 |
| Rychlost sériového snímání | 12 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ne |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 18,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2592x1728, 5184x3456, 3888x2592, 3456x1944, 4608x3072 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 36 x 24 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/250 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ano |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 1700 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor, Síťový adaptér |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC V |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/8000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|---|
| Pokrytí hledáčku | 100 % |
| Dioptrická korekce | -3 až +1 |
| Zvětšení hledáčku | 0,76 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1040000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ne |
| Výklopný displej | Ne |
| Stavový displej | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, MOV, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | Full HD (1920×1080) |
Obecné
| Podle použití | Profesionální |
|---|
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 158 x 163,6 x 82,7 |
| Hmotnost | 1340 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | CF (Compact Flash) |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 5253B013AA |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Akumulátor, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, Popruh, Software |
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Zrcadlovka |
Ke stažení
| Návod - Canon EOS 1D X (PDF) |










kromě váhy samé superlativy. Konstrukteři by mohli myslet na to že je výhodné neměnit pozici ovládacích prvků pro uživatele , který přechází z jednoho přístroje na druhý i když se jedná o stejnou značku
Ověřený zákazník Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Vladimír, Liberec 11, 11.05.2015
5