ID: 000445

Digitální zrcadlovka Canon EOS 1Ds Mark III tělo

 • Formát snímače: Full Frame / FX
 • Rozlišení: 21,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 5 sn./s

Sháníte Canon EOS 1Ds Mark III tělo?

„Canon EOS 1Ds Mark III tělo“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 1Ds Mark III tělo?

Začít s výkupem

Profesionální zrcadlovka, rozlišení 21 Mpx, sériové snímání až 56 snímků rychlostí 5 sním./s, dvojice procesorů DIGIC III, integrovaný čistící systém, ISO 50-3200, LCD 3,0 palce.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Pro koho je určen Canon EOS 1Ds Mark III nenechá v žádném případě nikoho na pochybách, že se jedná o čistokrevně profesionální přístroj. Stačí se na něj podívat a nebo si ho vzít do ruky. Velmi
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon EOS 1Ds Mark III tělo

Parametry a popis

Společnost Canon rozšiřuje řadu profesionálních fotoaparátů o 21megapixelový model EOS-1Ds Mark III

Společnost Canon uvádí na trh s profesionálními fotoaparáty 21megapixelový model EOS-1Ds Mark III s rychlostí snímání 5 snímků za sekundu. Tato nová digitální zrcadlovka, současná vlajková loď společnosti Canon, poskytuje 14bitové zpracování obrazu díky nově vyvinutému snímači velikosti celého políčka (35 mm) a nabízí výstup souborů s převodem na nekomprimované 16bitové soubory TIFF o velikosti větší než 100 MB, což pro segment digitální fotografie formátu 35 mm znamená zcela nový, nejvyšší dosažitelný standard.

Dvojice procesorů DIGIC III zajišťuje vynikající reprodukci barev a umožní souvislé snímání až 56 velkých snímků JPEG (12 snímků RAW) rychlostí 5 sním./s - při tomto rozlišení naprosto bezkonkurenční výkon. Schopnost nepřerušeně snímat tak velké obrazy by se mohla pro studiové fotografy stát rozhodujícím důvodem pro přechod na platformu EOS.

EOS-1Ds Mark III přebírá novou technologickou platformu, která byla v tomto roce již uvedena v modelu EOS-1D Mark III, a to včetně 63zónového měření expozice, systému automatického zaostřování s 19 body křížového typu, 3,0" LCD displeje s režimem Live View a integrovaného čisticího systému EOS. Funkce Highlight Tone Priority (Priorita světlých tónů) rozšiřuje dynamický rozsah a zajišťuje větší hloubku a lepší prokreslení detailů ve světlých oblastech. Zároveň s tímto fotoaparátem společnost Canon uvádí na trh nový ultraširokoúhlý objektiv EF 14mm f/2.8L II USM.

„Naprosto bezkonkurenční kvalitou obrazu a všestranností znamená EF 14mm f/2.8L II USM pro obor komerční fotografie zcela nový standard", řekl Karz Suzuki, Head of Canon Professional Services . „Tento fotoaparát zaručeně zvýší popularitu produktů Canon mezi profesionálními studiovými fotografy. Uvedení fotoaparátu EF 14mm f/2.8L II USM, jímž se završuje 20letý vývoj systému EOS, je významným okamžikem v naší historii vývoje fotografických systémů."

Hlavní přednosti

 • 21megapixelový snímač CMOS velikosti celého políčka (35 mm)
 • Souvislé snímání až 56 snímků rychlostí 5 sním./s
 • Dvojice procesorů DIGIC III
 • Funkce Highlight Tone Priority (Priorita světlých tónů)
 • Systém automatického zaostření s 19 senzory křížového typu a 26 pomocnými zaostřovacími body
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • Rozsah ISO 100-1600 (rozšiřitelný na L:50-H:3200)
 • 3,0" LCD displej - 230 tis. pixelů a režim Live View
 • Nový hledáček - širší a jasnější

Kvalita obrazu
EOS-1Ds Mark III nabízí výstup souborů, které daleko předčí standardní požadavky předních agentur a fotobank s ohledem na rozlišení. Snímače CMOS třetí generace nabízejí nové pixelové schéma s obvody pro snížení šumu u každého pixelu a zajišťují vysokou kvalitu obrazu až po hodnotu citlivosti ISO 1600. 14bitové A/D konvertory poskytují barevnou hloubku s 16 384 tóny na jeden pixel - výsledkem jsou hladší gradace a přesnější reprodukce barev.
Možnost zvýšit citlivosti až na hodnotu H:3200 jistě přivítají profesionální fotografové pracující v kostelech a prostředích, kde není dovoleno nebo vhodné použití blesku. V situacích, v nichž je velmi důležitá diskrétnost, poslouží tichý režim, který pozdrží přípravu spouště k novému použití po celou dobu, kdy spoušť zůstává stisknutá.
Režim Highlight Tone Priority (Priorita světlých tónů) nabízí fotografům svateb a krajin možnost zvýšení dynamického rozsahu pro světlé oblasti při snímání s použitím hodnot nad ISO 200 - výsledkem je dokonalejší reprodukce barevných odstínů svatebních šatů, oblaků a jiných světlých objektů.

Přesnost a kontrola
Systém automatického zaostřování používá 19 senzorů křížového typu s citlivostí až f/2.8, jež jsou rozprostřeny v AF oblasti a umožňují optimalizaci objektů, které se nacházejí mimo střed. 26 pomocných AF bodů přispívá k dosažení přesného AF sledování.
Ovládací prvky zahrnují vyčleněné tlačítko AF-ON, které se nachází na zadní části fotoaparátu. To uživatelům během kompozice umožňuje okamžité zapnutí automatického zaostřování. Hledáček nabízí vyšší jas a širší zorný úhel a 63zónový měřicí systém fotografům poskytuje větší kontrolu nad expozicí.

Nový LCD displej s režimem Live View
Jasný 3,0" LCD displej nabízí rozlišení 230 tis. pixelů, a umožňuje tak přesnou kompozici a kontrolu snímků. V režimu Live View se na LCD displeji zobrazuje obraz v reálném čase, dále je možné zvolit zobrazení mřížky a živého histogramu, který simuluje expozici obrazu. Pro snímání v režimu Live View lze tlačítko AF-ON naprogramovat tak, aby se zrcadlo fotoaparátu dočasně otočilo a spustilo se automatické zaostřování. Ve studiovém prostředí může fotograf pomocí dálkového režimu Live View komponovat záběry, upravovat nastavení a pořizovat fotografie z PC s využitím softwarových nástrojů EOS.

Nové ovládací prvky a menu
Nabídkový systém fotoaparátu EOS-1Ds Mark III využívá strukturu záložek, díky níž odpadá nutnost procházení nabídek posunem a je zaručena výrazně lepší čitelnost a snadnější obsluha. Vylepšení oproti předchozím modelům představují také osobní nastavení a uživatelsky nastavitelné funkce seskupené do 57 funkcí s možností vlastního nastavení a rozdělené do čtyř logických kategorií. Kromě toho mohou fotografové nyní pouhým pohledem zjistit, zda byly ve výchozích nastaveních provedeny změny. Volba My Menu (Moje nabídka) fotografům umožňuje do samostatné nabídky ukládat často používaná nastavení, k nimž poté mají okamžitý přístup. Nastavení pro příslušenství nedávno uvedené na trh, např. blesk Speedlite 580EX II a bezdrátový vysílač souborů WFT-E2, lze ovládat přímo z LCD displeje.
Fotoaparát je vybaven novým vyčleněným tlačítkem ISO a hodnota ISO se rovněž trvale zobrazuje na horním LCD panelu.

Spolehlivost
Trvanlivost závěrky se zvýšila o 50 % na 300 000 cyklů. Plášť z hořčíkové slitiny a těsnicí prvky chrání tělo fotoaparátu před poškozením. Integrovaný čisticí systém EOS omezuje tvorbu prachu, odpuzuje a odstraňuje jej ze snímače, čímž významně snižuje nutnost ručního čištění. Zamezení ztrátě dat napomáhá zvukový signál, který zazní, je-li během zápisu obrázků otevřený kryt slotu.

Připojení
Rozhraní fotoaparátu zahrnují výstup pro video (pro zobrazení ve formátu NTSC a PAL - při použití režimu Live View je ideální pro živé předvedení snímků klientům během fotografování) a USB 2.0. Speciální konektor zajišťuje kabel USB v těle fotoaparátu a zabraňuje jeho náhodnému odpojení při fotografování.

Kompatibilita a příslušenství
EOS-1Ds Mark III je plně kompatibilní se všemi objektivy řady EF a blesky EX Speedlite a novým bezdrátovým vysílačem souborů WFT-E2. Vysílač WFT-E2 zajišťuje bezdrátové zabezpečené nahrávání dat na servery FTP a dálkový přístup prostřednictvím protokolů HTTP a PTP. Lze ho rovněž bezdrátově připojit na externí paměťová zařízení a podporuje označování polohy pomocí GPS při použití mobilních zařízení GPS. V případě projektů, u nichž je maximálně důležitá ochrana snímků a zachování jejich autenticity EOS-1Ds Mark III, umožňuje použití sady pro zabezpečení originální verze dat OSK-E3.

Nový objektiv
S tímto fotoaparátem společnost Canon uvádí na trh také nový objektiv EF 14mm f/2.8L II USM - nový ultraširokoúhlý objektiv řady L určený pro fotografy požadující pohled s širší perspektivou. Stejně jako všechny objektivy řady L a blesky Speedlite 580EX II je EF 14mm f/2.8L II USM opatřen těsnicími prvky, které jej chrání proti podmínkám prostředí, a společně s fotoaparátem EOS-1Ds Mark III vytváří fotografický systém plně odolný proti nepříznivým povětrnostním vlivům. Asférické a UD členy zajišťují mimořádně vysokou kvalitu obrazu a lepší ostrost po celé ploše snímku. Kroužkový USM motor umožňuje tiché automatické zaostřování a neomezené použití ručního zaostření. Kruhová clona přispívá k dosažení příjemného bokehu (rozostření pozadí) při širokém rozevření clony a povrchová Super Spectra potlačuje výskyt stínů a světelného závoje tím, že zabraňuje vzniku odlesků od povrchu optických členů objektivu a snímače.

Software
EOS-1Ds Mark III je dodáván s obsáhlou sadou softwaru, který fotografům zajistí zjednodušení jejich pracovních procesů. Její součástí je software Digital Photo Professional (DPP) pro převod/zpracování formátu RAW, který poskytuje plnou kontrolu nad zpracováním obrázků RAW. DPP také spolupracuje s funkcemi fotoaparátu, např. funkcí Dust Delete Data (Data k odstranění prachu) a režimem Picture Style (Styl obrázku). Dalšími součástmi standardní softwarové výbavy jsou programy EOS Utility, ImageBrowser/ZoomBrowser a PhotoStitch.

 

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: Full Frame / FX
Rozlišení: 21,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 5616x3744, 4080x2720, 2784x1856, 4992x3328
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Crop faktor: 1 x
Typ bajonetu: Canon EF
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 50
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 5 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ne
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, CF (Compact Flash)
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 150 x 160 x 80
Hmotnost: 1205 g
 
Ostatní
Ocenění: EISA
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 1Ds Mark III tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 1Ds Mark III tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EOS 1Ds Mark III tělo

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (32 - 23)

 • 32

  Avatar
  Tak to se máme na co těšit :-)

  Jan Knopp, 13.07.2011 | Reagovat

 • 31

  Bouška
  Reaguje na 30 | Dobrý den, pravděpodobně ano... ;)

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.07.2011 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Dobrý den, mohu se zeptat proč už se tenhle foťák neprodává? :-) nebo snad brzo přijde nástupce?

  Jan Knopp, 12.07.2011 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Reaguje na 28 | Dobry den, :] u Vas bych to ani nepredpokladal. Precetl jsem si i hodnoceni ktere uvadite pri dotazu na srovnani Nikona a Canona v teto tride, prislo mi velmi seriozni. Ja jsem z Ds Mk III nadseny, je to presne kamera kterou jsem hledal, nastaveni, ovladani, kvalita ostreni, mne absolutne vyhovujici mereni po firmwaru, odolne vetsi telo, univerzalnost pouziti, absence pro mne zbytecnosti jako video, jsou pocitove i vysledkove konecne spravnou volbou kamery pro praci i zabavu. Tihu neresim, neumel bych fungovat s lehkym telem a dvakrat tak tezkym objektivem. Velikostne i usporadanim ovladani je telo presne na me ruce. Nedostatky rozliseni obrazovky mne nevadi, beztak delam radu a nasledne zpracovavam minimalne v Lightroomu. Pri svem zamereni potrebuji skutecne odolne telo, po nastaveni s jednoduchym ovladanim a s moznosti nastavit vse potrebne bez koukani na obrazovku. Anglicke menu je pro mne prijemnejsi nez ceske, v Cestine se obcas neorientuji. Obcas ctu srovnani 5D Mark II s 1Ds Mark III, osobne mi to prijde nesrovnatele a moc nerozumim zarazeni D5 Mark II vyrobcem mezi profesionalni kamery, spis bych ji nazval poloprofi pro siroky okruh uzivatelu, asi i druhou nahradni kamerou pro profika. Myslim, Ds III bude mit brzy nastupce Ds Mk IV, ja menit nebudu, dokud mi Ds III neprejede tank. Z Nikonu mate skutecne hezci fotky. K Nikonu se nechci vyjadrovat ani pozitivne, ani negativne, sam jste spravne uvedl, kazdy z obou ma jina pozitiva, kazdopadne vidam v hlouccich kolegu vice bilych obejtivu, nejspis to nejakou pricinu ma. Mate muj obdiv ke klidu jakym zvladate nektere ne uplne slusne dotazy, i za to, ze jste schopen napsat nevim, apd., kdyz nevite. Nekdo Vas zato kritizuje, ja tento pristup ocenuji. I proto se budu nadale vracet k precteni Vasich hodnoceni. Dekuji.

  Sabato, 25.05.2011 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 26 | Dobrý den, jestli máte na mysli ukázkové fotky na našem webu, tak u 1Ds MkIII i D3x jsem fotil já a Nikonem rozhodně sponzorován nejsem... :)

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.05.2011 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Reaguje na 26 | jen jeste doplnim, doporucuji vsem kontrolu verze firmwaru, nemate li instalovanou 1.2.0, stahnete si ji. Neni nabizena canon.cz ke stazeni, ale existuje, a opravdu kvuli tomu do servisu nikdo nemusi, neni potrebna ctecka karet. Pomuze nejen k bezdratovemu prenosu, ale odstrani nektere nedostatky vydane jiz predchozimi firmwary, napr problemy AF apd. Pak bych teprve zacal porovnavat Nikon s Canonem. Take doporucuji instalaci poslednich verzi vydanych skutecne nedavno, EOS Utility, Digital Photo Professional, Image Browser. To, ze je uplne normalni uprava fotek v pc pred publikaci u profi camery bych take rad zminil. At si rika kdo chce co chce, tenhle fotak za ty penize stoji. Hlavne je i potreba si uvedomit, abyste plne vyuzili jeho schopnosti, a nejen pouziti mericich a ostricich bodu, musite mit skla s minimem f2,8, tim nepisi, ze nelze fotit s jinymi. Take ke kvalitni fotce nejde jen nasadit objektiv a strilet, ti co znaji tuto kameru to myslim dobre vedi, proto budme k ukazkovym fotkam skutecne tolerantni. Na zaver, nejsem sponzorovan spolecnosti Canon, veskerou techniku ke sve praci i zabave si kupuji za sve.

  Sabato, 24.05.2011 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Nebyl bych tak kriticky k fotkam, kazdy umi neco, nektere jsou opravdu odflakle, to ano. Zajimalo by mne, zda je fotil stejny fotograf jako ty ktere prezentuji Nikon. To neni jen fotakem. Kdyby ano, premyslel bych zda ho Nikon nesponzoruje :].

  Sabato, 23.05.2011 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Reaguje na 20 | Nenapadlo Vás někdy, že to může mít nějaký význam? Myslíte opravdu že je nutné mít přeostřené snímky? Už jste někdy zkoušel ten samý portrét fotit s D3x a ds Mk III (samozřejmě stejná ohniska)... víc nenapovím

  Petr, 17.05.2011 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, samozřejmě ano, prodává se. Právě velký snímač a vyšší rozlišení jsou pro některé ohromnou výhodou. Například ve studiu jsou vysoké citlivosti a rychlost k ničemu a menší snímač zrovna tak.

  Luděk Bouška - Megapixel, 24.02.2011 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Zdravím pane Bouška :-) jen takový dotaz ze zvědavosti....je vůbec někdo kdo si v dnešní době koupí tenhle foťák když je tu Mark IV, který co jsem se dočetl je v podstatě ve všem lepší? Nebo někomu vadí crop 1,3 u Mark IV a chce o 5 Mpx víc a připlatí si k tomu o cca 60 tisíc víc...nějak mi nejde do hlavy, že se tenhle kousek ještě prodává a že by si ho někdo koupil když je tu lepší a mnohem levnější varianta. Nebo má Mark III něco "special"? Jak to vidíte vy? :-)

  Jan Knopp, 23.02.2011 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím