Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

Digitální zrcadlovka Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 3 sn./s

Sháníte Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8?

„Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8?

Začít s výkupem

Zakoupením setu pořídíte zvlášť tělo a zvlášť objektiv Tamron. Lehká výkonná DSLR s výborným obrazovým výkonem díky skvělému rozlišení, antiprachovým filtrem a oproti svému předchůdci téměř dvojnásobným LCD s vysokým rozlišením, který je nejjasnějším v EOS řadě. Rozlišení 10,1 Mpx, ISO až 1600, závěrka 30-1/4000 s + Bulb, LCD 2,5, 510 g. V kitu s objektivem Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8 XR Di-II LD Asp (IF).

Parametry a popis

 • Senzor CMOS s 10,1 milionu obrazových bodů
 • EOS Integrated Cleaning System
 • 2,5” LCD s 230 000 pixely, pozorovací úhel 160°
 • Devítibodové automatické ostření
 • Zpracování obrazu parametry Picture Style
 • Procesor DIGIC II s prodlevou náběhu 0,2 s
 • Digital Photo Professional RAW zpracovatelský software
 • Kompaktní a lehké tělo
 • Plná kompatibilita se všemi Canon EF a EF-S objektivy a blesky Speedlite EX

Vylepšené provedení
Kromě vestavěného EOS čistícího systému (EOS Integrated Cleaning System), obsahují technické specifikace EOS 400D celou řadu dalších vylepšení oproti EOS 350D. Stejně jako pro každou digitální zrcadlovku řady EOS i pro tento model vyvinul Canon nový snímač CMOS, jehož rozlišení zvýšil z 8,0 na 10,1 mil. bodů. Spolu s procesorm DIGIC II, také produktem vývoje společnosti Canon, umožňuje využití vysoké citlivosti při minimální hladině šumu. Téměř dvojnásobně oproti EOS 350D je zvětšen LCD panel. Nový 2,5 palcový LCD s vysokým rozlišením, který je nejjasnějším v EOS řadě, pracuje zároveň jako stavový. Zaostřovací systém je rozšířen ze sedmi bodů na devět, s vysokou citlivostí středového bodu při použití objektivů se světelností f/2.8 pro mimořádný výkon při nízké hladině osvětlení. Přestože se zvýšil počet obrazových bodů, maximální počet snímků v sérii se téměř zdvojnásobil ze 14 na 27 Velký/Jemný JPEG snímků a z 5 na 10 RAW souborů.

EOS protiprachový systém
EOS 400D je první zrcadlovka se zabudovaným EOS vestavěným čistícím systémem (EOS Integrated Cleaning System). Ten bojuje s prachovými částicemi hned několika způsoby:

 • Omezení
  Vnitřní mechanismus přístroje je konstruován tak, aby co nejvíce omezil pronikání prachu do útrob těla přístroje
 • Odpuzení
  Na nízkopásmovém filtru, předsazeném před senzorem, může ulpět prachové smítko, projevující se na snímku jako drobný neostrý flíček. Proto je filtr ošetřen antistatickými technologiemi tak, aby odpuzoval prachové částice.
 • Odstranění
  Samočistící jednotka senzoru (Self-Cleaning Sensor Unit) používá vysokofrekvenčních vibrací pro setřesení případného prachu z nízkopásmového filtru přibližně jednu sekundu po zapnutí a vypnutí fotoaparátu. Pro urychlení fotografování okamžitě po zapnutí přístroje je funkce zrušena okamžitě po stisku spouště.

Canon vyvinul také vlastní Dust Delete Data system, který je schopen mapovat jakýkoliv prach na senzoru. Ten pak může být automaticky odstraněn při zpracování poslední verzí programu Digital Photo Professional software.

Výhody systému EOS
EOS 400D přebírá množství technologií, uplatněných ve vyšších modelech jako EOS 30D a 5D. I ty mají devítibodový autofokus s velkým pokrytím, PictureStyle, zjednodušující ovládání kvality snímku, kapacitu složky až pro 9.999 snímků a rozšířenou funkčnost s PictBridge.

EOS 400D je řízený stejný procesorem DIGIC II jaký nalezneme v kompletní řadě Digital EOS včetně profesionálních modelů EOS 1Ds Mark II a EOS 1D Mark II N. Kromě jiného zajišťuje procesor DIGIC II vynikající obrazovou kvalitu, kdy využívá pokročilých algoritmů, umožňuje téměř okamžitý náběh fotoaparátu - pouze 0,2 sekundy a díky vysoké rychlosti zpracování dat také rychle vyprazdňuje vyrovnávací paměť, což umožnilo zvýšit počet snímků pořízených v sérii rychlostí 3 snímky za sekundu až na 27 velkých JPEG v řadě.

Příslušenství, software
Kompaktní a skladný přístroj na cesty může příhodně upravit grip BG-E3. Umožní pohodlnější držení, zejména při fotografování na výšku a dvojnásobnou zásobu energie. EOS 400D je plně kompatibilní s kompletní řadou objektivů EF a EF-S, systémových blesků Speedlite EX a dalšího EOS příslušenství.

Stejně jako kompletní řada přístrojů Digital EOS, také EOS 400D je dodáván s kompletním software, potřebným pro práci fotografa. Samozřejmostí je Digital Photo Professional (DPP), RAW převodník, který zprostředkuje kompletní zpracování RAW souborů. DPP je také propojeno s funkcemi fotoaparátu jako je Dust Delete Data nebo Picture Style. Vše je doplněno programy EOS Capture, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,1 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 3888x2592, 2816x1880, 1936x1288
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC II
 
Objektiv
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S
Crop faktor: 1,6 x
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 9
Pomocné světlo AF: Pomocí blesku
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Typ závěrky: Elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 3 sn./s
Prodleva samospouště: 10
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Detail, Sporty, Noční portrét, Bez blesku
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
Dioptrická korekce: -3 až +1
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/200
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe, X kontakt (PC synch)
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Formáty souborů: JPEG, RAW
Bracketing: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 127 x 94 x 65
Hmotnost: 510 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: Nerezová ocel/plast
Značka: Canon
 
Externí blesk
Směrné číslo: 13

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon EOS 400D + Tamron AF SP 17-50 mm F 2,8

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (56 - 47)

 • 56

  Bouška
  Reaguje na 54, 55 | Dobrý den, ano, je. Karta bude bez problémů fungovat.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.06.2008 | Reagovat

 • 55

  Avatar
  A jeste jedna otazka - bude v tomto tele fungovat CompactFlash Extreme III 8GB? Diky za odpovedi :)

  Montimuf, 16.06.2008 | Reagovat

 • 54

  Avatar
  Zdravím, je závit objektivu v tomto setu 67mm?

  Montimuf, 14.06.2008 | Reagovat

 • 53

  Bouška
  Reaguje na 52 | Dobrý den, 400D skutečně poskytuje lepší výsledky, než E-510, hlavně při vyšších citlivostech. Nejkvalitnější teleobjektiv je určitě 70-200/4L, na druhém místě je Canon EF 70-300 IS USM f 4-5,6 a na třetím je Sigma 70-300APO MACRO. Tamron 17-50 by byl asi tak mezi Sigmou a Canonem 70-300 IS... Jak bude vypadat budoucnost stabilizátorů, to je těžko odhadnout. Stabilizátor v těle má výhodu, že je použitelný se všemi objektivy, na druhou stranu, když je stabilizátor umístěn v objektivu, máte přímo vizuální kontrolu nad jeho účinkem, což mi připadá lepší. Obecně si ale myslím, že se stabilizátory příliš přeceňují. Je to určitě příjemný pomocník, ale pevný stativ nedokáže nikdy nahradit. Pokud jde o celkovou hmotnost, mohu doporučit jedině posilovnu :), profi přístroje váží i s objektivem většinou přes 2 kg a to už se pronese... vím o čem mluvím :). Na cenu se podívá kolega, který to má na starosti, už jsem ho informoval, aby to překontroloval.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.04.2008 | Reagovat

 • 52

  Avatar
  Dobrý den, pane Bouško.
  Jsem kompaktář, ale už mi kvalita fotek z kompaktů přestává vyhovovat. Rád bych si pořídil zrcadlovku se stabilizací, ale asi nejperspektivnější Olympus E-510 má prý dost malý čip a focení na ISO větší než 400 je prý problém. Rovněž kvalita podání prý nedosahuje úrovně Canonu. Je to pravda?
  To mě dovedlo k úvahám o pořízení Canonu EOS400D s Tamronem 17-50 f.2.8 jako základem. Hledám k němu ještě teleobjektiv a z diskuzí na Vašich stránkách mě zaujaly tyto objektivy: SIGMA APO DG MAKRO 70-300f.4-5,6, Canon EF 70-300 IS USM f 4-5,6 a Canon EF 70-200 F4 L USM. Můžete prosím stručně shrnout jejich kvality a zápory a porovnat je navzájem? Je objektiv Tamron 17-50 f2,8 na úrovni všech těchto teleobjektivů, popř. můžete mi doporučit jinou variantu třeba i se stabilizací? Jde mi o dobré optické charakteristiky - kresbu apod i když bych se nerad dostal nad 45000kč za vše (nejlépe do 40000kč).
  Myslíte, že je do budoucna prozíravé kupovat objektivy se stabilizátorem? Není perspektivnější stabilizace v tělech? Nebude třeba Canon vyrábět stabilizovaná těla? Jde mi o to abych nenacpal peníze do stabil. objektivů, když by stačilo časem vyměnit jenom tělo. Jaký na to máte názor?
  Rád bych se Vás ještě zeptal jakou máte zkušenost s focením z ruky se stabilizací a bez? Je opravdu možno použít až o 3 stupně nižší časy? Je možno někde zveřejnit stejnou fotku se zapnutou a vypnutou stabilizací? A je možné se někde podívat na rozdíl v kresbách mezi výše zmiňovanými objektivy?
  Dále by mě zajímalo jak v praxi řešíte fyzickou námahu spojenou s váhou apatátu při dlouhodobém focení z ruky - hmotnost foťáku a objektivu (dohromady snad 1,2kg)... Tohle nosit celý den na krku a v ruce - to se asi roztřesu celý i se stabilizací... :-). Vzpomínám co se mnou udělal po týdnu focení o dovolené malý kompakt (350g)... Udrží stabilizace i takovýto "únavový" třes?
  A poslední dotaz se týká ceny: tělo u Vás stojí 14490kč + obj. Tamron 10490 = 24980kč celkem - to pokud vše koupím zvlášť. Ale cena kitu je 25990 - to je o 1010kč víc! - dává to smysl?
  Děkuji za odpověď

  Patrik, 06.04.2008 | Reagovat

 • 51

  Avatar
  náhradní baterku do kapsy u kalhot a zahřívat a zahřívat...a pozor na kondenzaci! po přechodu z mrazu do tepla se vevnitř aparátu vysráží vlhkost a přístroj by se neměl nějakou dobu používat, než se vlhkost odpaří..a zkus zagooglovat...a nebo třeba tady..http://www.paladix.cz/clanky/fotografovavi-a -mraz.html

  Anonymní, 17.02.2008 | Reagovat

 • 50

  Avatar
  Máte prosím někdo zkušenost s použitím Canon EOS 400 D v "extrémních" podmínkách. Chystám se v letních měsících do hor - 3 denní trek - večerní teploty v rozmezí 0 - 15°C (max. - 20 °C). Doporučujete použití, případně jsou nějaké ochrané pomůcky do tohoto prostředí?
  díky

  Libor, 04.02.2008 | Reagovat

 • 49

  Avatar
  tady se asi Pavel ptal na něco jinýho..jaká je výhoda 40D oproti 400D..Pavel asi netuší, že 40D a D40 je propastný rozdíl:-)

  dan, 28.12.2007 | Reagovat

 • 48

  Bouška
  Reaguje na 47 | Dobrý den, já bych zvolil set http://www.megapixel.cz/canon-eos-400d-tamron-17-5 0-mm protože s Nikonem D40 bohužel nebude tento objektiv ostřit. Výhodou D40 je asi pouze nižší cena.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.12.2007 | Reagovat

 • 47

  Avatar
  Prosím o radu.
  1.Váhám mezi Canon 400D /D40/ s Objektivem Tamron 17-50/2,8 a Panasonic DMC-L10 se setovým objektivem.
  Fotím převážně na cestách a širokoúhlým objektivem /zoom ekv. 80-100 považuji za dostatečný/.
  2.V čem má D40 největší výhodu proti D 400 ?

  Děkuji
  Pavel

  Pavel, 01.12.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím