Recenze Canon EOS 400D tělo

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Velké rozlišení 10.1mpx
 • Malé rozměry
 • LCD 2,5“ s vysokým rozlišením
 • Senzor pro aktivaci LCD
 • Velice dobré ovládání
 • 9ti bodové ostření
 • Nízká hladina šumu i na vyšší ISO

Co se nám nelíbí

 • Chybí stavový displej
 • Plastové tělo

Představení Canon EOS 400D tělo

Představení Canon EOS 400D tělo

Společnost Canon se svou modelovou řadou s označením EOS neodmyslitelně zapsala velkým písmem do dějin výroby zrcadlovek.

Tak jako s každým novým modelem této řady, čekají netrpělivý příznivci Canonu a samozřejmě i konkurence, s čím že zase nový model ohromí. Canon jde samozřejmě s dobou a tak se snažil u tohoto fotoaparátu odstranit některé drobné nedostatky předchozího modelu tak, aby byly splněny všechny parametry moderního, poloprofesionálního přístroje.

Největší změnou prošel především displej. Vzrostla jak velikost, tak i rozlišení na nádherných 2,5“ a 230.000 bodů. Zato však zmizel stavový LCD s informacemi o expozičních hodnotách. Jeho funkci nyní nahrazuje hlavní LCD. Za povšimnutí stojí určitě také senzory které deaktivují LCD při přiložení oka k hledáčku. Dalšího zlepšení se dočkal i hledáček který má nyní 9ti bodové ostření tak jako modely vyšších tříd. Koho odrazovalo od koupě zrcadlovky neustále zanášení se čipu prachem a nečistotami, si konečně může oddychnout. Snímač je vybaven velice účinným samočisticím systémem.

 Závěrem lze shrnout, že vzhledem ke všem inovacím a navíc faktu, že si tento model udržel špičkovou obrazovou kvalitu, naprosto dokonalou věrnost podání barev a velice nízkou hladinou šumu i při vyšších citlivostech, tak věřím se tento model jistě stane na několik měsíců hitem v této třídě DSLR.

Fotoaparát Canon v praxi používá: Absi-Foto

Podívejte se na základní funkce tohoto přístroje a kompletní obsah základního balení v naší videoprezentaci.

Popis a parametry

Popis a parametry

Lehká výkonná DSLR s výborným obrazovým výkonem, antiprachovým filtrem a oproti svému předchůdci téměř dvojnásobným LCD s vysokým rozlišením, který je nejjasnějším v EOS řadě. Nadchne každého, kdo hledá kvalitu za rozumnou cenu Rozlišení 10,1 Mpx, ISO až 1600, závěrka 30-1/4000 s + Bulb, LCD 2,5, 510 g

 • Senzor CMOS s 10,1 milionu obrazových bodů
 • EOS Integrated Cleaning System
 • 2,5” LCD s 230 000 pixely, pozorovací úhel 160°
 • Devítibodové automatické ostření
 • Zpracování obrazu parametry Picture Style
 • Procesor DIGIC II s prodlevou náběhu 0,2 s
 • Digital Photo Professional RAW zpracovatelský software
 • Kompaktní a lehké tělo
 • Plná kompatibilita se všemi Canon EF a EF-S objektivy a blesky Speedlite EX

Vylepšené provedení
Kromě vestavěného EOS čistícího systému (EOS Integrated Cleaning System), obsahují technické specifikace EOS 400D celou řadu dalších vylepšení oproti EOS 350D. Stejně jako pro každou digitální zrcadlovku řady EOS i pro tento model vyvinul Canon nový snímač CMOS, jehož rozlišení zvýšil z 8,0 na 10,1 mil. bodů. Spolu s procesorm DIGIC II, také produktem vývoje společnosti Canon, umožňuje využití vysoké citlivosti při minimální hladině šumu. Téměř dvojnásobně oproti EOS 350D je zvětšen LCD panel. Nový 2,5 palcový LCD s vysokým rozlišením, který je nejjasnějším v EOS řadě, pracuje zároveň jako stavový. Zaostřovací systém je rozšířen ze sedmi bodů na devět, s vysokou citlivostí středového bodu při použití objektivů se světelností f/2.8 pro mimořádný výkon při nízké hladině osvětlení. Přestože se zvýšil počet obrazových bodů, maximální počet snímků v sérii se téměř zdvojnásobil ze 14 na 27 Velký/Jemný JPEG snímků a z 5 na 10 RAW souborů.

EOS protiprachový systém
EOS 400D je první zrcadlovka se zabudovaným EOS vestavěným čistícím systémem (EOS Integrated Cleaning System). Ten bojuje s prachovými částicemi hned několika způsoby:

 • Omezení
  Vnitřní mechanismus přístroje je konstruován tak, aby co nejvíce omezil pronikání prachu do útrob těla přístroje
 • Odpuzení
  Na nízkopásmovém filtru, předsazeném před senzorem, může ulpět prachové smítko, projevující se na snímku jako drobný neostrý flíček. Proto je filtr ošetřen antistatickými technologiemi tak, aby odpuzoval prachové částice.
 • Odstranění
  Samočistící jednotka senzoru (Self-Cleaning Sensor Unit) používá vysokofrekvenčních vibrací pro setřesení případného prachu z nízkopásmového filtru přibližně jednu sekundu po zapnutí a vypnutí fotoaparátu. Pro urychlení fotografování okamžitě po zapnutí přístroje je funkce zrušena okamžitě po stisku spouště.

Canon vyvinul také vlastní Dust Delete Data system, který je schopen mapovat jakýkoliv prach na senzoru. Ten pak může být automaticky odstraněn při zpracování poslední verzí programu Digital Photo Professional software.

Výhody systému EOS
EOS 400D přebírá množství technologií, uplatněných ve vyšších modelech jako EOS 30D a 5D. I ty mají devítibodový autofokus s velkým pokrytím, PictureStyle, zjednodušující ovládání kvality snímku, kapacitu složky až pro 9.999 snímků a rozšířenou funkčnost s PictBridge.

EOS 400D je řízený stejný procesorem DIGIC II jaký nalezneme v kompletní řadě Digital EOS včetně profesionálních modelů EOS 1Ds Mark II a EOS 1D Mark II N. Kromě jiného zajišťuje procesor DIGIC II vynikající obrazovou kvalitu, kdy využívá pokročilých algoritmů, umožňuje téměř okamžitý náběh fotoaparátu - pouze 0,2 sekundy a díky vysoké rychlosti zpracování dat také rychle vyprazdňuje vyrovnávací paměť, což umožnilo zvýšit počet snímků pořízených v sérii rychlostí 3 snímky za sekundu až na 27 velkých JPEG v řadě.

Příslušenství, software
Kompaktní a skladný přístroj na cesty může příhodně upravit grip BG-E3. Umožní pohodlnější držení, zejména při fotografování na výšku a dvojnásobnou zásobu energie. EOS 400D je plně kompatibilní s kompletní řadou objektivů EF a EF-S, systémových blesků Speedlite EX a dalšího EOS příslušenství.

Stejně jako kompletní řada přístrojů Digital EOS, také EOS 400D je dodáván s kompletním software, potřebným pro práci fotografa. Samozřejmostí je Digital Photo Professional (DPP), RAW převodník, který zprostředkuje kompletní zpracování RAW souborů. DPP je také propojeno s funkcemi fotoaparátu jako je Dust Delete Data nebo Picture Style. Vše je doplněno programy EOS Capture, Image/Zoom Browser a Photostitch.

Rozhraní a napájení

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Digitální zrcadlovka (DSLR)

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 10,1 Mpx
Rozlišení fotografií 3888x2592, 2816x1880, 1936x1288
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 3:2
Automatické čištění snímače Ano
Stabilizátor snímače Ne

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru DIGIC II

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF, Canon EF-S
Crop faktor 1,6 x

Zaostřování

Počet AF bodů 9
Pomocné světlo AF Pomocí blesku

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové
Korekce expozice ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 1600

Závěrka

Typ závěrky Elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 3 sn./s
Prodleva samospouště 10
Scénické režimy Portrét, Krajina, Detail, Sporty, Noční portrét, Bez blesku

Hledáček

Typ hledáčku Optický
Pokrytí hledáčku 95 %
Dioptrická korekce -3 až +1

LCD

Velikost displeje 2,5 "
Rozlišení displeje v bodech 230000

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/200
Korekce zábleskové expozice ± 2 EV po 1/3 EV, ± 2 EV po 1/2 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe, X kontakt (PC synch)

Záznam

Typ paměťového media CF (Compact Flash)
Formáty souborů JPEG, RAW
Bracketing Ano

Fyzikální specifikace

Materiál těla Nerezová ocel, Plast
Rozměry v mm 127 x 94 x 65
Hmotnost 510 g

Ostatní

Značka Canon

Externí blesk

Směrné číslo 13

Zobrazit popis a parametry