ID: 006822

Digitální zrcadlovka Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM

 • Formát snímače: APS-C
 • Rozlišení: 10,1 Mpx
 • Rychlost sériového snímání: 6,5 sn./s

Sháníte Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM?

„Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 10 677 Kč?

Začít s výkupem

Digitální SLR zrcadlovka nabízí mnohem víc, než jen kosmetické změny svého předchůdce. Nově představuje například živý náhled, sériové snímání 6,5 sním./s, LCD 3,0 palce, integrovaný čistící systém, robustní tělo z hořčíkové slitiny, ISO až 3200, 740 g. Produktová sekce: Digitální zrcadlovky Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Canon EOS 40D přichází na trh s novou platformou EOS pro zkušené amatérské fotografy

S 10,1megapixelovým snímačem CMOS1, souvislým snímáním rychlostí 6,5 sním./s, novým systémem automatického zaostřování a 3,0" LCD displejem s režimem Live View vykazuje EOS 40D výrazné zlepšení s ohledem na výkon i všestrannost.

Fotoaparát využívá novou technologickou platformu EOS, která byla poprvé použita v profesionálním fotoaparátu EOS 1D Mark III, uvedeném na trh již dříve v letošním roce. Procesor Canon DIGIC III zajišťuje rychlou odezvu fotoaparátu, dokonalejší reprodukci barev a téměř okamžité uvedení fotoaparátu do režimu snímání. Integrovaný čisticí systém EOS1 zabraňuje ulpívání prachu na snímači a robustní tělo z hořčíkové slitiny s izolačními prvky proti vlivům nepříznivého počasí zajišťuje odolnost fotoaparátu.

„EOS 40D představuje významný pokrok ve vývoji fotoaparátů systému EOS určeného pro zkušené amatéry. Je vybaven četnými technologiemi, které byly poprvé použity v našich nejnovějších fotoaparátech řady EOS-1," uvedl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging, Europe. „Pro fotografy pracující s digitálními fotoaparáty mají vylepšení, které EOS 40D poskytuje, skutečně velký význam. A uživatelům analogových fotoaparátů se s jeho příchodem naskýtá nebývale vhodná příležitost k přechodu na digitální technologie."

Hlavní přednosti

 • APS-C CMOS snímač s rozlišením 10,1 megapixelu
 • Souvislé snímání rychlostí 6,5 sním./s až 75 snímků formátu JPEG
 • Nový AF systém s 19 senzory křížového typu
 • Procesor DIGIC III
 • 3,0" LCD displej s režimem Live View
 • Integrovaný čisticí systém EOS
 • Přehledný hledáček
 • Uživatelem nastavitelné parametry pro zpracování obrazu Picture Style

Vysoká rychlost a kvalita obrazu
Snímač Canon CMOS třetí generace nabízí oproti svému předchůdci nové pixelové schéma, které je zárukou minimálního šumu. EOS 40D zachovává vysokou kvalitu obrazu až do citlivosti ISO 1600, kterou lze rozšířit až na hodnotu 3200, což je praktické v situacích, kdy není dovoleno či vhodné použití blesku. Režim Highlight Tone Priority (Priorita světlých tónů) nabízí fotografům svateb a krajin možnost zvýšení dynamického rozsahu pro světlé oblasti při snímání s použitím hodnot ISO nad ISO 200 - výsledkem je dokonalejší reprodukce barevných odstínů svatebních šatů, oblaků a jiných objektů světlého zabarvení.

Výkonný procesor DIGIC III umožňuje souvislé snímání rychlostí 6,5 sním./s a pracuje s vyrovnávací pamětí zajišťující zpracování až 75 velkých snímků formátu JPEG (17 v případě formátu RAW) bez zastavení. Díky 14bitovému zpracování obrazů lze dosáhnout výrazně větší barevné hloubky, hladších gradací a výjimečně přesné reprodukce barev.

Nový systém AF s body křížového typu
Významným vylepšením fotoaparátu EOS 40D je jeho nový systém automatického zaostřování s 9 body křížového typu. Všech devět AF bodů dosahuje zaostření v horizontální i vertikální rovině. Centrální AF bod zajišťuje přesné zaostření až do hodnoty f/2.8 a dalších osm vnějších bodů do hodnoty f/5.6. V reakci na přáni ze strany uživatelů byl fotoaparát opatřen vyčleněným tlačítkem AF Start (AF-ON), po jehož jediném stisknutí se provede automatické zaostření.

LCD displej s režimem Live View
Režim Live View usnadňuje pořizování fotografií z nezvyklých úhlů, např. při snímání detailních záběrů v poloze na zemi nebo pořizování snímků s použitím stativu. V režimu Live View zobrazuje 3,0" LCD displej obraz v reálném čase, dále umožňuje volitelné zobrazení mřížky a živého histogramu, který simuluje expozici obrazu. Tlačítko AF-ON lze naprogramovat tak, že se zrcadlo fotoaparátu dočasně natočí a provede se automatické zaostření. Ve studiovém prostředí může fotograf pomocí dálkového režimu Live View komponovat záběry, upravovat nastavení a pořizovat fotografie z PC s využitím softwarových nástrojů EOS.

Plná kontrola
Fotoaparát EOS 40D lze zcela nastavit podle konkrétních potřeb fotografa. Kruhový volič režimů nabízí prostor pro tři uživatelem definovaná nastavení a umožňuje snadné a okamžité přepínání mezi několika nastaveními snímání. Nová karta My Menu (Moje nabídka) poskytuje přímý přístup k často používaným nastavením a 24 funkcí umožňující vlastní nastavení dovoluje fotografům jemné nastavení fotoaparátu a ovládacích prvků. Možnost zaměnit matnici za některou ze dvou dalších matnic pomáhá k dosažení ještě větší všestrannosti fotoaparátu.

Snadnější ovládání systémového příslušenství je možné díky skutečnosti, že nastavení pro blesk Speedlite 580EX II a nový bezdrátový vysílač souborů WFT-E3 lze ovládat přímo z LCD displeje.

Bezdrátový vysílač souborů WFT-E3
Dnešním dnem společnost Canon uvádí na trh rovněž bezdrátový vysílač souborů WFT-E3. Bezdrátový vysílač souborů WFT-E3, který byl navržen tak, aby hladce spolupracoval s fotoaparátem EOS 40D, umožňuje rychlý bezdrátový přenos obrázků na vzdálené FTP servery a také oboustrannou komunikaci přes PTP a HTTP. V režimu HTTP mohou vzdálení uživatelé ovládat spoušť nebo stahovat obrázky z fotoaparátu prostřednictvím okna internetového prohlížeče. Režim PTP se používá pro bezdrátové dálkové fotografování s fotoaparátem EOS 40D a s využitím dodaného softwaru EOS Utility.

Při dlouhodobém fotografování lze vysílač WFT-E3 připojit přímo na externí pevné disky. A v případě připojení na přenosné zařízení GPS se ve formě EXIF dat ke každému obrázku připojí údaje o místě a času fotografování. Na tomto vysílači s praktickým designem držáku se nachází hlavní volič, spoušť a další ovládací prvky, těsnění pak zajišťuje jeho ochranu proti nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Společně s fotoaparátem EOS 40D společnost Canon uvádí na trh také dva nové objektivy řady EF-S:

 • EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS - vysoce kvalitní, cenově dostupný standardní objektiv se zoomem a 4krokovým stabilizátorem obrazu
 • EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS - univerzální teleobjektiv se zoomem, který v řadě EF-S v současné době poskytuje nejdelší rozsah ohniskové vzdálenosti a je vybaven 4krokovým stabilizátorem obrazu

Software
EOS 40D je dodáván s obsáhlou sadou softwaru1, který fotografům zajistí zjednodušení jejich pracovních procesů. Její součástí je software Digital Photo Professional (DPP), výkonný převaděč formátu RAW, který poskytuje plnou kontrolu nad zpracováním obrázků ve formátu RAW.
DPP spolupracuje s funkcemi fotoaparátu, např. funkcí Dust Delete Data (Data k odstranění prachu) a režimem Picture Styles (Styly obrázku). Uživatelé mohou nyní vytvářet také své vlastní obrázkové styly, a to pomocí dodaného softwaru Picture Style Editor. Dalšími součástmi standardní softwarové výbavy jsou programy EOS Utility, ImageBrowser/ZoomBrowser a PhotoStitch.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 10,1 Mpx
Typ snímače: CMOS
Rozlišení fotografií: 1936x1288, 2816x1880, 3888x2592
Poměr stran snímku: 3:2
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Crop faktor: 1,6 x
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Pomocí blesku
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/2 EV, ± 2 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: A (Av), Auto, M, P, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 6,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 95 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: CF (Compact Flash)
Zvuková poznámka: Ne
 
Obecné
České menu: Ne
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 146 x 108 x 74
Hmotnost: 740 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Canon EOS 40D + EF-S 17-85mm IS USM + EF 70-300mm IS USM v bazaru

Nahoru

Komentáře (17)

Zobrazeny komentáře (17 - 8)

 • 17

  Bouška
  Reaguje na 16 | Dobrý den, to bohužel netuším, zkuste napsat přímo kolegům, mail je brno@megapixel.cz. Předpokládám, že ho mají objednaný.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 05.09.2008 | Reagovat

 • 16

  Avatar
  Reaguje na 15 | Jeste snad jedna otazka - nevite kdy bude tento objektiv na prodejne v Brne skladem ? http://www.megapixel.cz/canon-ef-70-200mm-f-4-0-l-usm Díky

  Aleš , 04.09.2008 | Reagovat

 • 15

  Bouška
  Reaguje na 14 | Objektiv Sigma 17-70 je opticky o trošku lepší, než Canon 17-85, má také vynikající nakro a lepší světelnost. Na druhou stranu ale pomaleji zaostřuje. Je ale vynikající, k 40D si ho pořídil i můj kamarád a je velmi spokojen.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 04.09.2008 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Reaguje na 12 | Moc dekuji, za odpovedi. Teleobjektiv uz mam tedy vybrany. Co si myslite o tomto zakladním objektivu? http://www.megapixel.cz/sigma-17-70-2-8-4-5-dc-macro?stranka=komentare

  Aleš , 04.09.2008 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  oprava: melo tam byt do 15 000,- :-)

  Ales , 04.09.2008 | Reagovat

 • 12

  Bouška
  Reaguje na 11 | Samozřejmě, teleobjektiv se hodí i na detaily, na vzdálené objekty a podobně. Myslím si, že kdybyste koupil jen tělo s teleobjektivem, že by Vám chyběl ještě základní objektiv, který využijete také velmi často. Teleobjektiv v tomto setu je podle mých zkušeností dostatečně kvalitní. Pokud chcete ještě výkonnější, byl by to třeba http://www.megapixel.cz/canon-ef-70-200mm-f-4-0-l- usm a nebo světelnější http://www.megapixel.cz/canon-ef-70-200mm-f-2-8-l- usm.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 04.09.2008 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Reaguje na 10 | Dekuji, ale kdyz je teleobjektiv dobry hlavne na portrety, coz ja prevazne potrebuji, jde s teleobjektivem udelat treba povedeny detail? Nebo k tomu potrebuji jako laik stativ ? A neni tedy lepsi volbou koupit telo 40D + nejaky dobry teleobjektiv ? V pripade ze ano - jaky byste mi doporucil tak do 25 000,- ? Dekuji

  Aleš, 04.09.2008 | Reagovat

 • 10

  Bouška
  Reaguje na 9 | Dobrý den, ano, na metrové zvětšenině už bude rozdíl znát, ale na fotkách 10x15 cm rozdíl určitě poznat není. myslím si, že pro Vás je asi vhodnější tento set, teleobjektiv se velmi hodí - hlavně na portréty.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 04.09.2008 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Dobrý den, focení mam jako koníček, chtěl bych kvalitní fotak, proto jsem si vybral 40D - coz myslim, ze na moje focení uplně stací. Chci se zeptat, co je na focení predevsim portretu(60%) + krajiny(30%) + pamatek(10%) pro me jako zacinajiciho fotografa lepsi volba objektivu?? Jestli tento set? A nebo http://www.megapixel.cz/canon-eos-40d-ef-s-17-55mm-f28-is-usm ? Je mi jasne ze 17-55mm objektiv za cca 21000,- je lepsi, ale otazka je takova, zda na fotkach normalnich rozmeru(15x10 z 70%) poznam znatelne rozdil v kvalite ?Coz predpokladam ze ne. A nebo tak z 30% budu dělat fotky o rozmerech max.kolem 100cm x 50cm ? V takovem rozmeru rozdil pujde poznat ? Moc dekuji.

  Aleš , 04.09.2008 | Reagovat

 • 8

  Bouška
  Reaguje na 7 | Dobrý den, vysvětlení najdete zde http://www.megapixel.cz/crop-faktor.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 18.08.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím