Canon EOS 5D Mark IV a dva zoomy dnes byly oficiálně představeny Produktové aktuality

Canon EOS 5D Mark IV a dva zoomy dnes byly oficiálně představeny

Luděk BouškaAktualizováno: 25. 8. 2016 v 14:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Canon dnes představil nejnovější přírůstek do rodiny fotoaparátů EOS 5D – poměrně dlouho očekávanou digitální zrcadlovku EOS 5D Mark IV. Nový EOS 5D naštěstí stále nevybočuje ze směru, který byl určen jeho předchůdci; jedná se o naprosto univerzální přístroj, který nabízí dostatečnou rychlost a flexibilitu potřebnou pro zachycení akčních scén a zároveň je schopen poskytnout špičkovou kvalitu snímků s vysokým rozlišením, což ocení například krajináři, portrétisté, nebo studioví fotografové. Nové unikátní technologie jeho možnosti ještě dále rozšiřují, takže v kombinaci se špičkovými objektivy řady Canon EF, která se rozrůstá o dva nové členy, dosáhnete doslova bezkonkurenčních výsledků.

Přijďte si novinku vyzkoušet na oficiální představení v holešovické prodejně již 31. 8.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu Canon EOS 5D Mark IV

 • CMOS snímač s rozlišením 30,4 megapixelů  a vysokou expoziční pružností
 • Skvělé možnosti díky inovativnímu systému CMOS AF s dvojitými pixely a formátu RAW s dvojitými pixely
 • Možnost profesionální filmové produkce v rozlišení 4K s podporou DCI 4K při rychlostí snímání až 30p
 • Možnost neustálého připojení díky vestavěné Wi-Fi konektivitě a NFC
 • Vestavěná jednotka GPS

 

 

Tisková zpráva:

Nový EOS 5D Mark IV je stvořený pro fotografy usilující o dokonalé záběry 

Canon EOS 5D Mark IV se může pochlubit CMOS snímačem s rozlišením 30,4 megapixelů a s vysokou expoziční pružností, vysokorychlostním fotografováním (7 snímků za sekundu), interním záznamem filmů ve 4K rozlišení, vestavěným Wi‑Fi rozhraním i přijímačem GPS. Nová zrcadlovka tak nabízí špičkovou rychlost i rozlišení, podporuje natáčení filmů a umožňuje vytvářet perfektním snímky i při špatných světelných podmínkách. Canon EOS 5D Mark IV je navíc prvním fotoaparátem systému EOS, který využívá inovativní formát RAW s dvojitými pixely. Díky této technologické novince mohou fotografové snímky v rámci postprodukčních úprav ještě jemně doladit – k dispozici mají posun roviny zaostření, úpravu rozostření popředí i redukci nežádoucích odlesků.

Canon dnes představil i dva nové vysoce výkonné objektivy řady L, které budou pro EOS 5D Mark IV skvělými společníky – EF 24-105mm f/4L IS II USMEF 16‑35mm f/2,8L III USM.

 

Ďábel je ukrytý v detailech

Základem fotoaparátu EOS 5D Mark IV je nový snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů. Tento full frame snímač z dílny společnosti Canon umožňuje vytvářet snímky s velmi podrobnými detaily, a to i v oblastech s vysokým jasem a s tmavými stíny. Díky rozsahu citlivosti ISO 100 až 32 000, který mohou uživatelé rozšířit na hodnoty 50 až 102 400, lze pomocí nové digitální zrcadlovky fotografovat v širokém spektru světelných podmínek.  Za lepšími možnostmi pořizování snímků při nedostatečném osvětlení stojí i dokonalejší algoritmus pro zpracování šumu a Canon EOS 5 Mark IV je tak ideální pro fotoreportéry, kteří potřebují zachytit důležité události bez ohledu na kvalitu okolního osvětlení.

Díky širokoplošnému retikulárnímu systému automatického zaostřování se 61 body je s fotoaparátem EOS 5D Mark IV sledování obličeje i barvy rychle se pohybujících objektů velmi snadné. Celkem 61 bodů – z nichž je 41 křížových – pokrývá rozšířenou plochu snímače a pomocí hledáčku umožňuje zaostřovat dokonce i za měsíčního svitu při úrovní osvětlení -3 EV. A v režimu živého náhledu je zaostřování funkční i při hodnotě -4 EV. Automatické zaostřování se 61 body včetně 21 křížových pro ještě větší přesnost mají uživatelé v případě zrcadlovky EOS 5D Mark IV k dispozici i při použití telekonvertorů, a to na všech teleobjektivech se třídou světelnosti f/8. Součástí fotoaparátu je displej LCD s vysokým rozlišením a s úhlopříčkou 8,1 cm (3,2 palců), který podporuje dotykové ovládání u všech položek nabídky a spolupracuje s novým tlačítkem pro výběr oblasti automatického zaostřování – výběr konkrétního bodu je tak ještě rychlejší. Canon EOS 5D Mark IV navíc využívá pokročilý měřící snímač RGB+IR s rozlišením 150 tisíc pixelů, který je vybavený samostatným obrazovým procesorem DIGIC 6. Tato kombinace zajišťuje velmi přesnou expozici a dokonalou detekci objektů i jejich sledování.

 

Stvořený pro rychlost

Canon nový fotoaparát navrhl tak, aby mohli uživatelé okamžitě reagovat na probíhající události a již nikdy nezmeškali žádný důležitý záběr. Zrcadlovka EOS 5D Mark IV využívá technologie vysokorychlostního získávání obrazových dat ze snímače, která v kombinaci s obrazovým procesorem DIGIC 6+ umožňuje v maximálním rozlišení a s plnou podporou automatického zaostřování i expozice se sledováním fotografovat rychlostí až 7 snímků za sekundu. Během jedné sekvence mohou uživatelé pořídit až 21 snímků ve formátu RAW nebo neomezený počet fotografií ve formátu JPEG – s novou zrcadlovkou tak budou uživatelé vždy plně připraveni na další záběr. Canon EOS 5D Mark IV je ideální i v situacích, které vyžadují diskrétnost, jako je tomu například při zpravodajství nebo fotografování zvířat v jejich přirozením prostředí. Součástí nejnovějšího modelu jsou totiž režimy Silent Single a Silent Continuous, které umožňují focení s naprosto minimálním rušením okolí.

 

Skok do světa filmů v rozlišení 4K

S digitální zrcadlovkou EOS 5D Mark IV mohou nyní natáčet filmy v rozlišení 4K všichni, kteří chtějí využít síly video obsahu k vyprávění opravdu působivých příběhů. Novinka z dílny společnosti Canon je skutečně univerzální fotoaparát, který podporuje rozlišení DCI 4K (4 096 x 2 160) při rychlostech snímání 30, 25 a 24 snímků za sekundu i získávání samostatných snímků ve formátů JPEG s rozlišením 8,8 megapixelů ze 4K filmů. Canon EOS 5D Mark IV je tak skvělým pomocníkem pro kohokoli, kdo potřebuje převést z filmu daný okamžik do fotografie. Navíc ještě nikdy v minulosti nebylo tak moc důležité přinášet kvalitní záběry přímo z terénu, a to i díky rostoucím možnostem streamovacích služeb a obsahu na vyžádání. Digitální zrcadlovka EOS 5D Mark IV proto využívá nejnovější technologie a v oblasti filmů se může pochlubit nativním rozlišením 4K, rozlišením HD při rychlosti snímání 120p, systémem CMOS AF s dvojitými pixely, možností tvorby časosběrných videí i novým režimem pro natáčení filmů s vysokým dynamickým rozsahem.

 

Širší použitelnost a dokonalejší konektivita

Fotoaparát EOS 5D Mark IV přichází s širokou škálou nových i přepracovaných funkcí a vlastností vyžadovaných komunitou profesionálních uživatelů značky Canon a nabízí i bezkonkurenčně flexibilní konektivitu. Díky vestavěné Wi-Fi mohou uživatelé ze svých chytrých zařízení pomocí aplikace Canon Camera Connect fotoaparát vzdáleně ovládat a bezpečně přenášet soubory do cílového umístění (k dispozici je podpora protokolů FTPS/FTP). Canon EOS 5D Mark IV navíc umožnuje automaticky ukládat do EXIF dat lokalizační informace o aktuální poloze a usnadňuje tak správu snímků. Součástí nového modelu je i podpora automatického ukládání údajů dle standardu IPTC, jako jsou například podrobnosti o každém záběru. 

Díky lepší odolnosti vůči vodě a prachu je nová zrcadlovka ideálním přístrojem pro fotografování na cestách i pro fotoreportéry, kteří pracují v náročném terénu a obtížných podmínkách.

 


Bezkonkurenční kvalita výstupů otevírá nové možnosti pohledu na okolní svět

Široká veřejnost zná společnost Canon i jako výrobce nejrozšířenějšího systému objektivů na světě. Své neuvěřitelně rozsáhlé portfolio objektivů dnes značka Canon rozšiřuje o dva nové modely, o EF 24-105mm f/4L IS II USM a EF 16-35mm f/2,8L III USM.

Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM

První z nich je skutečně flexibilním a vysoce odolným nástrojem pro každodenní používání všemi fotografy, kteří chtějí mít své snímky perfektně ostré v celé ploše záběru bez ohledu na použitou ohniskovou vzdálenost. Díky světelnosti f/4 a rozsahu ohniskových vzdáleností 24 až 105 mm je objektiv EF 24-105mm f/4L IS II USM ideální pro fotografování široké škály scén i objektů v různorodých světelných podmínkách.  Součástí objektivu je i vylepšený 4krokový stabilizátor obrazu a přepracovaná technologie EDM, která umožňuje tiché nastavování clony během natáčení filmů.

 • Univerzální rozsah ohniskových vzdáleností 24 až 105 mm
 • Konstantní světelnost f/4
 • Konstrukce řady L s vysokou odolností vůči povětrnostním podmínkám
 • 4krokový stabilizátor obrazu
 • Pokročilá optická konstrukce

 

Klíčové vlastnosti objektivu Canon EF 16-35mm f/2,8L III USM

Společnost Canon je hrdá i na svůj druhý nový objektiv, který je předurčený pro tvorbu velmi kvalitních snímků, které mají opravdu zaujmout. Objektiv EF 16‑35mm f/2,8L III USM je dokonalým partnerem pro snímače s vysokým rozlišením, jako je například právě ten v nové digitální zrcadlovce EOS 5D Mark IV. Vysoce výkonný objektiv přináší špičkovou kvalitu obrazu jak profesionálním uživatelům i pokročilým amatérům. Univerzální rozsah ohniskových vzdáleností 16 až 35 mm ocení zejména svatební fotografové a fotoreportéři, kteří potřebují pracovat opravdu zblízka. A vysokou konstantní světelnost f/2,8 pak využijí všichni, kteří potřebují pořizovat snímky při špatném osvětlení.

 • Univerzální rozsah širokoúhlých vzdálenosti
 • Špičková obrazová kvalita
 • Skvělá konstantní světelnost f/2,8
 • Odolná konstrukce typická pro řadu L
 • Pokročilé automatické zaostřování

 


Technologické podrobnosti zrcadlovky Canon EOS 5D Mark IV

Formát RAW s dvojitými pixely

Každý z 30 miliónů pixelů digitální zrcadlovky EOS 5D Mark IV se skládá ze dvou fotodiod, které může elektronika fotoaparátu využívat společně nebo každou samostatně. Tato technologie umožňuje vytvářet soubory ve formátu RAW s dvojitými pixely, které obsahují dvojici snímků pořízených ze dvou mírně odlišných úhlů pohledu. A při zpracování snímků pomocí software Digital Photo Professional mohou fotografové díky této technologii aplikovat na zdrojová data jeden ze tří typů jedinečných úprav. První z nich – mikronastavení obrazu (Image Microadjustment) – umožňuje přizpůsobení roviny zaostření a tedy i dosažení maximální ostrosti výsledného snímku. Tato úprava je skvělá například v případě jemného dolaďování portrétů. Režim Bokeh Shift umožňuje horizontální posunutí rozostřených objektů tak, aby lépe doplňovaly zaostřené prvky snímku. A konečně třetí úprava s názvem Ghosting Reduction umožňuje eliminovat výskyt různorodých artefaktů, jako jsou například nežádoucí odlesky a závoj.

Digitální optimalizace objektivu

Technologie digitální optimalizace objektivu, kterou vyvinula přímo společnost Canon a dosud byla dostupná pouze při zpracování RAW souborů ve fotoaparátu, je nyní k dispozici pro zpracování snímků ve formátu JPEG, a to v okamžiku jejich pořízení. Digitální optimalizace objektivu využívá informace o optických vlastnostech každého objektivu a umožňuje tak opravit řadu optických vad včetně difrakce a zjemnit vliv nízkopásmového filtru.

IPTC

Standard IPTC (International Press and Tele Communication) definuje ukládání informací do obrazových souborů. Uživatelé mohou přímo do fotoaparátu nahrát šablonu IPTC vytvořenou v některém z oblíbených softwarových nástrojů, jako je například Photo Mechanic nebo EOS Utility. Canon EOS 5D Mark IV údaje IPTC ukládá automaticky v okamžiku pořízení snímku do souboru XMP a podporuje tak jejich následné zpracování ve všech moderních softwarových nástrojích pro editaci fotografií. Tato možnost je velmi důležitá v dynamických odvětvích včetně zpravodajství a sportu – uživatelé nemusí tyto informace přidávat ke snímkům později a podpora IPTC tak významně šetří jejich čas. 


Rozšíření funkčnosti zrcadlovky Canon EOS 1DX Mark II

Společnost Canon dnes navíc oznámila novou aktualizaci firmware pro fotoaparát EOS-1D X Mark II, kterou připravila na základě zpětné vazby od zákazníků. Nový firmware přináší podporu standardu IPTC a přizpůsobení barevného podání displeje LCD ve stejném rozsahu jako Canon EOS 5D Mark IV a vylepšuje síťovou konektivitu i podporu GPS. Tato aktualizace bude dostupná během září.Zobrazeny komentáře (9 - 1)

 • 9

  Bouška

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.08.2016 | Reagovat

 • 10

  Bouška

  Dobrý den, tělo se začne prodávat už prvaděpodobně příští týden, objektivy na podzim.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.08.2016 | Reagovat

 • 11

  Bouška

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.08.2016 | Reagovat

 • 12

  Bouška

  Dobrý den, to si zatím nedovolím odhadnout.

  Luděk Bouška - Megapixel, 31.08.2016 | Reagovat

 • 7

  Avatar

  Krasny stroj, v podstate prvni model od spodku nabidky Canonu, kde neni v nicem zasadni kompromis. Cena 100 000 Kč je ovšem (pro prumerne vydelavajici amatery) strašná...

  Marek Dostal, 29.08.2016 | Reagovat

 • 6

  Chromý

  Dobrý den, jak odhadujete dostupnost těla i obou skel v ČR? Díky

  Milan Chromý, 29.08.2016 | Reagovat

 • 5

  Stárek

  Myslím obě f4...

  Jiří Stárek, 29.08.2016 | Reagovat

 • 4

  Stárek

  To se dá. Jsem zvědavý na srovnání.. myslíte že bude lepší po obrazové kvalitě než současný 24-70mm L ? Přemýšlím o výměně.

  Jiří Stárek, 29.08.2016 | Reagovat

 • 3

  Bouška

  Dobrý den, cena bude 31 990 Kč, což je jen o málo víc, než stojí současná verze.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.08.2016 | Reagovat

 • 2

  Stárek

  Dobrý den, dá se nějak odhadovat cena Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM v ČR? V zahraničí to má byt USA $1099 / UK £1129

  Jiří Stárek, 26.08.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  60 000 000 fotodiod Canonu 5D Mark IV by mělo dát lepší obraz než Nikon D810. To jsou papírové předpoklady... Teprve praxe ukáže, zdali je to pravda.

  Jan Kocián, 25.08.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím