109754
zkopírováno do schránky
Digitální zrcadlovka
Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!
- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 30,4 Mpx
- Typ bajonetu: Canon EF
- Rychlost sériového snímání: 7 sn./s
- Typ paměťové karty: SD, CF (Compact Flash)
Sháníte Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!?
„Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 23.10.2024
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 12 706 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!
Alternativy k již neprodávanému Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!
Canon EOS 5D Mark IV tělo
4.875 (32×)
66 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 Kč
Nikon D7500 tělo
4.9375 (64×)
28 490 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 KčProtiúčetBonus 10 %
Nikon D850 tělo
4.8571 (21×)
67 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 KčProtiúčetBonus 15 %
Pentax K-1 Mark II tělo
5 (1×)
52 090 Kč
44 790 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 KčSleva 7 300 KčProtiúčetBonus 15 %

Canon EOS 5D Mark IV tělo - Zánovní!
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
95 %
Canon EOS 5D Mark IV Žádnému z fanoušků fotoaparátů značky s červeným logem asi netřeba představovat dnes už legendární a převratnou modelovou řadu Canon EOS 5D. Z historického hlediska šlo vždy o plně profesionální digitální zrcadlovky bez kompromisů, které ale byly cenově dostupné i…
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů
Martin Lukeš, 08.12.2016

Popis a parametry
Níže uvedené informace načítáme od nových produktů v e-shopu. Některé parametry, typu obsah balení, jazyky v menu apod. se proto mohou lišit.
Canon EOS 5D Mark IV je profesionální digitální zrcadlovka, na kterou se můžete spolehnout, bez ohledu na to, co fotíte. Dopřejte si to nejlepší: nekompromisní kvalita snímků, blesku rychlé ostření Dual Pixel AF s 61 AF body, video v rozlišení 4K, FullHD 60fps a 720p až 120fps. Nechybí WiFi konektivita, GPS, dotykový LCD a odolnost voči vodě a prachu.
Canon EOS 5D Mark IV
Usilujte o dokonalost - Model EOS 5D Mark IV je naprosto dokonalý a nádherně navržený univerzální fotoaparát, určený k použití v každé situaci.
Protože ďábel se ukrývá v detailech
Od okamžiku, kdy světlo projde objektivem, fotoaparát EOS 5D Mark IV zachytí každý jemný rozdíl, každou barvu, každý detail. Společnost Canon opět přišla s novým snímačem, který zachytí neobyčejně jasné a precizní detaily. Podívejte se na svět z naprosto nového úhlu pohledu.
Zachyťte detaily. Zachyťte všechno
Snímač CMOS s rozlišením 30,4 megapixelů zachytí fotografie, které jsou nabité detaily a mají nízký šum i na těch nejjasnějších objektech a v nejtmavších stínech. Díky vyššímu rozlišení se už neztratí ani pixel, takže budete moci ze svých snímků dělat výřezy v té nejvyšší kvalitě.
Vypilování snímků k dokonalosti
Každý ze 30 milionů pixelů fotoaparátu EOS 5D Mark IV je tvořený dvěma fotodiodami, které se dají používat společně nebo jednotlivě. Tato technologie umožňuje vytvářet soubory Dual Pixel RAW (DPRAW), které obsahují dva snímky pořízené ze dvou nepatrně odlišných úhlů. Při úpravě souborů DPRAW v aplikaci Digital Photo Professional pak fotografové můžou doostřovat konkrétní oblasti snímku.
Výjimečný výkon za slabého osvětlení
Fotoaparát dosahuje lepšího výkonu za slabého osvětlení a značně omezeného digitálního šumu při každém nastavení citlivosti ISO, přičemž maximální citlivost ISO je 32000 (s možností rozšíření na ISO 102400). Špičkovou kvalitou obrazu si můžete být jisti i při fotografování za slabého osvětlení.
Nová úroveň zpracování obrazu
Integrovaná korekce odchylky objektivu zlepšuje výkon objektivu tak, že kompenzuje difrakci, zkreslení, chromatickou vadu a podobné jevy. Výsledkem pak je výrazně lepší obraz.
Preciznost, kontrast a barva
Fotoaparát 5D Mark IV nabízí různá nastavení automatického vyvážení bílé (AWB), která se liší přístupem k umělému světlu. Možnost Priorita prostředí zachytí některé teplé barevné tóny ze zdrojů umělého světla, aby se co nejvíce zachovala atmosféra scény. Naproti tomu možnost Priorita bílé většinu teplých tónů ze žárovkového světla potlačí ve snaze dosáhnout barevně neutrálních snímků.

Přesnost jako standard
Fotoaparát EOS 5D Mark IV se vyznačuje pokročilým zaostřováním a měřením a dokáže tak i za slabého osvětlení pohotově zachytit krásné momentky.

V mžiku
Rozšířený 61bodový systém AF dokáže sledovat i nepředvídatelně se pohybující objekty, abyste zachytili krásně ostrou akci. 61 AF bodů1 fotoaparátu EOS 5D Mark IV je rozmístěno přes širší oblast, což nabízí větší volnost, pokud jde o přípustnou polohu objektů při výběru kompozice. Ve středové oblasti došlo k rozšíření ve svislém směru o 8 procent a v okrajové oblasti o 24 procent.
Navrženo pro výkon
Při výrobě legendárních fotoaparátů klademe důraz na dlouhou životnost. Řada EOS 5D má navíc vysoce kvalitní konstrukci, výkonnost a vylepšené těsnění proti povětrnostním vlivům, a má tak co nabídnout moderním fotografům. Fotoaparát EOS 5D Mark IV navazuje na tradici modelů s vysokou rychlostí, výkonem a odolností. Když se fotografové divoké zvěře a sportu chtějí přiblížit k fotografovaným objektům, musí často sáhnout po superteleobjektivech s telekonvertory. Pokud při tom chtějí precizně zaostřit, bude jim velkou oporou 61 AF bodů, včetně 21 křížových při clonovém čísle f/8
Měřicí snímač se 150 000 pixely
Fotoaparát EOS 5D Mark IV měří expozici s vysokou přesností pomocí speciálního snímače se 150 000 pixely pro měření barevných složek RGB a infračerveného světla. Tento snímač také spolupracuje s AF systémem fotoaparátu, kterému pomáhá zjišťovat a sledovat barevné objekty a rozpoznávat obličeje.
Přesedlejte na filmové rozlišení 4K
Probuďte v sobě filmaře 4K a doplňte své kreativní portfolio o filmy EOS v rozlišení 4K.
- 4K a Full HD – Max. délka 29 min 59 s (kromě filmů s vysokou snímkovou frekvencí). Bez limitu 4 GB s kartou exFAT CF
-
Full HD až 50/60p, HD až 100/120p
HDR film, časosběrný film
Full HD až 50/60p, 640 × 480 až 25/30p
Buďte připojeni
Připojte se a sdílejte snímky pomocí ultrarychlého rozhraní USB 3.0, sítě Wi-Fi a technologie NFC.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Poloprofesionální, Profesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ano |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové, Matrix |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 32000 |
| Rychlost sériového snímání | 7 sn./s |
| Panorama | Ne |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ne |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 61 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 30,4 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 6720×4480 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 36 x 24 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/200 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
| Typ patice blesku | Canon |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI, Mini HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 900 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | LP-E6 pro Canon |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC VI |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon EF |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/8000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|---|
| Pokrytí hledáčku | 100 % |
| Dioptrická korekce | -3 až +1 |
| Zvětšení hledáčku | 0,71 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1620000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ne |
| Stavový displej | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Časosběrné snímání | Ne |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 151 x 116 x 76 |
| Hmotnost | 800 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, CF (Compact Flash) |
|---|
Ostatní
| Příslušenství v balení | Battery Pack LP-E6N Battery Charger LC-E6E Eyecup Eg Wide Strap Interface Cable IFC-150U II Cable Protector EOS Digital Solution Disk |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Zrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 95 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 90 % |
| Konstrukce a zpracování | 99 % |
| Ovládání | 99 % |
| Funkční výbava | 90 % |
| Poměr cena/výkon | 90 % |
Ke stažení
| Návod - Canon 5D Mark IV CZ |
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Hlídat dostupnost Canon EOS 5D Mark IV tělo použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Canon EOS 5D Mark IV tělo použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Canon EOS 5D Mark IV tělo použitý fotoaparát
Související články s Canon EOS 5D Mark IV tělo použitý fotoaparát
Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Dotazy k Canon EOS 5D Mark IV tělo použitý fotoaparát
Expert Megapixelu
Martin Plíva

































Komentáře