Objednávejte bezpečně online! Vše vám přivezeme zdarma až domů!
Naše prodejny také fungují, ale pouze pro výdej internetových objednávek.

Recenze Canon EOS 80D tělo

Zpět na detail

Martin Lukeš

Recenzoval:
Martin Lukeš Další recenze

Hodnoceni
zakazniků:
5 z 5

Nahoru

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • nový snímač 24 Mpx
 • nový procesor DiGIC 6
 • vylepšený systém AF
 • časosběrné video
 • nízká hladina šumu
 • dva stavové displeje
 • výklopný a otočný LCD
 • Wi-Fi a NFC
 • výstup na mikrofon a sluchátka

Co se nám nelíbí

 • nemá GPS

Nahoru

Získaná ocenenění Canon EOS 80D těloCo to je?

 • EISA 2016-2017

  EISA 2016-2017

Nahoru

Snímky zachycené s pomocí Canon EOS 80D tělo od členů naší Galerie

Přejít do Galerie

Snímky zachycené s pomocí Canon EOS 80D tělo

Nahoru

Ukázkové video z Canon EOS 80D tělo

Nahoru

Představení Canon EOS 80D tělo

Modelova řada digitálních zrcadlovek Canon EOS si za posledních 15 let svého působení upevnila své místo na trhu. V současné době patří značka Canon k jednomu ze dvou největších hráčů na trhu a její fotoaparáty jsou populární jak mezi širokou amatérskou veřejností, tak mezi profesionály.

Od roku 2002 s nástupem fotoaparátu Canon EOS D60, po mnoho let nosily dvouciferné označení především modely, které byly koncipovány spíše na polo-profi až profi klientelu. Od té doby se ale spousta věcí změnila a náročnější amatéři i profesionální fotografové dávají přednost jednočíselným modelům, jako je například Canon EOS 7D Mark II, nebo fotoaparátům s velkým snímačem tzv. full frame


ISO 3200


Fotoaparáty s dvoumístným označením, tedy spadly do kategorie hobby a zmenšily tudíž svou velikost a snížily váhu. Odlehčily se především díky samotným materiálům, ze kterých jsou vyrobeny. Na druhou stranu jsou stále vybaveny kvalitním snímačem, rychlým procesorem a celou řadou pokročilých funkcí. A přesně těmto parametrům odpovídá i novinka, kterou je Canon EOS 80D.

Jde o přímého nástupce modelu Canon EOS 70D, který se však dočkal celé řady vylepšení.

Základem nové zrcadlovky je nový obrazový snímač CMOS s rozlišením 24 Megapixelů. Ten je podpořen novým obrazovým procesorem DiGIC 6, díky kterému je novinka rychlejší, lépe měří expozici, vyvážení bílé barvy a v neposlední řadě mají snímky zase o něco nižší hladinu šumu i pře nejvyšších citlivostech. ISO jde nastavit v rozmezí 100 – 16 000. V rozšířeném módu až na 25 600.

Tělo této novinky je vyrobeno z tvrzeného plastu na bázi polykarbonátové pryskyřice, protkané skleněnými vlákny. To zaručuje i přes nízkou hmotnost dostatečnou pevnost a odolnost a to i v náročnějších podmínkách. Samotné tělo je navíc utěsněno proti prachu a vlhkosti což jistě ocení dobrodružnější povahy.


ISO 5000

Pro ortodoxní zastánce  fotoaparátu z hořčíkové slitny mám jednoduchý vzkaz v podobě několika značek zvučných jmen jako je Glock, Heckler Koch, Smith Wesson, Sig Sauer, nebo Česká Zbrojovka. Jde o přední výrobce střelných zbraní, kteří již mnoho let nahrazují kovové části svých pistolí a pušek tvrzeným plastem a světe div se, ono to funguje. A myslím, že nemusím zdůrazňovat, že tyto zbraně jsou vystaveny mnohem většímu mechanickému zatížení, než miláčci v našich fotobrašnách... :)

Na první pohled se nová osmdesátka moc neliší od předchozí sedmdesátky. Pod samotnou kapotou se ale skrývá pár příjemných překvapení. První z nich je 100% pokrytí hledáčku. Pro někoho možná zbytečnost, ale pro ty fotografy, kteří se zaměřují na žánry jako jsou architektura, interiér případně i krajiny je to dost zásadní. Proč bych měl mít na fotce o kus víc, než vidím v hledáčku. Z hlediska precizní kompozice je to nepřípustné. A podobná starost u 80D již odpadá.


výřez 1:1 (ISO 100)

Dalším drobným vylepšením je vstup na sluchátka. Vzhledem k tomu, že zrcadlovky již delší dobu nahrazují videokamery a to jak v oblasti rodinného videa, tak i v profesionálních produkcích, tak je tato vymoženost příjemným krokem vpřed.

Mnohem důležitější a dovolím si říci i zásadní obměnou si prošel systém ostření. Nový autofokus nabízí 45 zaostřovacích bodů, které pokrývají mnohem větší oblast hledáčku, než jsme byli zvyklí u starších modelů. Naprostou bombou je, že jsou všechny AF body křížové. Prostřední je dokonce dvojitý křížový a bez nadsázky mohu potvrdit, že zaostří skoro po tmě. Tento nový systém ostření také přinesl vyšší rychlost a přesnost zaostření, což se hodí u méně kontrastních scén, nebo při fotografování sportu, zvířat, dětí a zkrátka všeho co se hýbe.

Vylepšený způsob ostření se ale dá využít nejen při focení, ale také při natáčení videa. Při testech jsem podrobil fotoaparát velmi náročné zkoušce a to natáčení videa během divadelního vystoupení. Samozřejmě jsem měl ale vyřízenou akreditaci. Bez té to prosím tedy raději nezkoušejte. Přesto že byla scéna osvětlena velmi slabým světlem, dokázal nový objektiv, Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM, který byl představen spolu s fotoaparátem zaostřit velmi přesně, rychle, plynule a navíc naprosto tiše a to i při takém extrému jako když jsme ho otočil z nasvíceného jeviště, do potemnělého jeviště. Před takovým ostřením klobouk dolů.


ISO 16000

Ač se to na první pohled nezdá, tak je Canon EOS 80D určena i pro zkušené fajnšmekry a pokročilé kreativce. Další vychytávkou jsou například pokročilé režimy časovačů. Samozřejmostí je tedy klasické intervalové snímání s možností nastavení intervalu od jedné vteřiny, až po (bez vteřiny) 100 hodin. Velkou vymožeností je ale možnost poskládat stále populárnější časosběrné video, tzv. time-laps přímo ve fotoaparátu. Stačí si nastavit interval a počet snímků a o zbytek se postará zrcadlovka za vás. Přiznám, se že osobně se mi efektní time-laps videa velmi líbí, ale nemám trpělivost je stříhat a upravovat. Pokud ale tuto otročinu za mě udělá foťák, no tak co víc si přát. Samozřejmě že je výsledný záznam ve Full HD rozlišení, což je asi zbytečné zmiňovat.

Stejně tak je samozřejmostí integrovaný wi-fi modul a párování NFC, pro rychlé a pohodlné spojení s chytrým zařízením, ať už jde o telefon, tablet, nebo domácí Wi-Fi síť. Jedním z mála mínusu je absence integrované GPS, ale na druhou stranu je fotoaparát levnější a má větší výdrž baterie. Souřadnice lze navíc do snímku dostat díky spárování s chytrým zařízením.

Příjemným překvapením byla nezvykle nízká hladina šumu a to i při vyšších citlivostech ISO. I v tomto směru jsem podrobil novinkou zátěžové zkoušce a to při již zmiňovaném divadelním vystoupení. Je zřejmé, že na nejvyšší hodnoty se šum na snímku objeví, na druhou stranu vzpomeňme si na éru kinofilmu, kdy si filmy s citlivostí ISO 800 dostaly do ruky jen málo komu a vrchol byl, když jsme si na rodinou oslavu pořídili černobílou čtyřstovku. V tomto směru si troufám říci, že hodnoty mezi 100 – 1600 v podstatě bez ztráty obrazové kvality a pokud fotografie netisknete ve velkém formátu nemusíte se bát ani hodnot ISO 3200 – 6400. To je na zrcadlovku střední třídy velmi slušné.

U každé novinky se také sluší napsat něco o designu, ovládání a samotné ergonomii. Canon nám recenzentům naštěstí v tomto směru dost šetří práci. Drží se osvědčených konceptů, nelaboruje a neexperimentuje a tak v podstatě stačí konstatovat, že hned na první omak sedí v ruce naprosto skvěle a všechny potřebné ovládací prvky jsou velmi příjemně dostupné. Také záložkové, kaskádové menu se drží zavedených standardů a tak přesto, že posledním Canonem, který jsem vlastní byl EOS 20D, nemám s ovládáním a jeho logikou sebemenší problém.


ISO 16000

Příjemným prvky jsou také horní stavový displej, na který je zvyklá většina pokročilejších fotografů, výklopný a otočný LCD.

V kombinaci s novým, již zmiňovaným objektivem Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM, jde o skvělý univerzální set, který pokryje všechny potřeby většiny rodinných a hobby fotografů. Bez nadsázky věřím tomu, že díky pokročilým možnostem skončí i v brašně nejednoho profesionála jako záložní , ale v podstatě plnohodnotné tělo.

Když k tomu připočítám cenově dostupné objektivy,

Canon EF-S 10-18mm f/4,5-5,6 IS STM
Canon EF 50mm f/1,8 STM
Canon EF-S 55-250mm f/4,0-5,6 IS STM

tak máte za pár tisíc navíc kompletně pokrytý rozsah ohniska a v podstatě nic dalšího nepotřebujet :)


Canon EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS USM

Nahoru

Megapixel videorecenze Canon EOS 80D tělo

Nahoru

Hodnocení zákazníků

 • Ověřený zákazník
  Martin Štefka, 31.08.2019
  5 z 5

 • Vynikající přesně co potřebuji

  Ověřený zákazník
  Aleš Palát, 18.08.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Jan Franta, 10.07.2019
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Václav Šesták, 27.06.2019
  5 z 5

 • Zatím se s ním seznamuji. Dle dosud vyzkoušených funkcí si myslím, že bude vyhovovat mým potřebám. Jeho kvality ve větším rozsahu vyzkouším až na prac. cestách a dovolené.

  Ověřený zákazník
  Jaroslav Haluza, 18.03.2019
  4 z 5

 • Ověřený zákazník
  Jakub Janata, 26.10.2018
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Vojtěch Halamíček, 19.08.2018
  3 z 5

 • Parádní APSC zrcadlovka, bez chyby, spolehlivá. Jsem plně spokojen

  Ověřený zákazník
  Robert Fizek, 19.08.2018
  5 z 5

 • Ověřený zákazník
  Tibor Hevesi, 01.08.2018
  5 z 5

 • Zatím se stále učím, 8 let jsem fotil s 50D, a to je přece jen trochu jiná práce. Báječně ostří, i když si člověk musí chvíli zvykat na velké množství možných nastavení ostřících bodů; stále ještě nemám vyladěno. Oceňuji zámek nastavení clony v M modu, prakticky přestávám využívat Tv/Av, toto mi stačí a vyhovuje. Zanedbatelná zrnitost v ISO 3200 mne uchvacuje, i 6000 je ještě skoro normálně použitelná hodnota. Fotím často v lese černého psa, opravdu to ocením. Dosud jsem neověřil utěsnění proti vlhkosti a prachu, vloni ve Skotsku mi 50D vypověděla při deštíku službu, na toto jsem zvědav. Video si nechám na dlouhé zimní večery, zatím se kochám focením a jsem spokojen.

  Ověřený zákazník
  Josef Porkert, 18.05.2017
  5 z 5

 • Měl jsem od roku 2010 EOS 50D, pak jsem si ještě nekoupil sedmdesátku i když jsem hodně chtěl a vydržel jsem do prodeje Canon EOS 80D a udělal jsem moc dobře, zatím jsem fotografoval jen s objektivem 18-135 STM a jsem překvapen jak to rychle a přesně ostří, bezvadně se točí filmy, zkrátka tenhle fotoaparát je o několik úrovní výše než moje stará 50. V polovině května jedu fotit do rumunské přírody, tam teprve ho pořádně vyzkouším. Zatím se s fotoaparátem ještě poznávám a zkouším jeho možnosti, je složitější na možnosti nastavení. Při použití širokoúhlého objektivu je na snímku více detailů (24 Mp), fotil jsem již i v klášteře a kostelích s vysokým ISO, nedostatek světla, šum zanedbatelný. Zatím si hovím.

  Ověřený zákazník
  Karel Ing. Urban, 26.04.2016
  5 z 5

Nahoru

Porovnání obrazové kvality

Jak používat nástroj pro porovnání obrazové kvality?

V náhledech pod hlavní fotografií si můžete vybrat z modelů fotoaparátů, ke kterým máme srovnávací fotografie dostupné. Vzájemně porovnat můžete až 4 fotoaparáty. Posouváním levého horního náhledu si pak volíte výřez v rámci fotografie, na kterém lze srovnat kvalitu vyfoceného objektu. Tento výřez si můžete posouvat taktéž přesouváním obdélníkového výřezu v rámci velké fotografie.

 • Canon EOS 80D tělo

  Stáhnout fotku:

Nahoru

Parametry

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
Podle použití: Pokročilý
 
Obrazový snímač
Formát snímače: APS-C
Rozlišení: 24 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 6000x4000
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 3:2
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 22.5 x 15
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC VI
 
Objektiv
Typ bajonetu: Canon EF, Canon EF-S
Crop faktor: 1,6 x
 
Zaostřování
Počet AF bodů: 45
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 100
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 7 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
Pokrytí hledáčku: 100 %
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 1040000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/250
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku: Ano
Vysokorychlostní synchronizace blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Časosběrné snímání: Ano
Integrovaný GPS: Ne
Stereo zvuk: Ano
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 960 snímků
Nabíječka a akumulátor v ceně: Ano
Rozhraní: USB, HDMI, výstup na sluchátka, vstup na mikrofon
Typ akumulátoru: LP-E6N
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 139 x 105 x 79
Hmotnost: 730 g
Barva: černá
Utěsnění (prach/vlhkost): Ano
 
Ostatní
Ocenění: EISA 2016-2017
Značka: Canon

Kompletní parametry Sbalit parametry

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Canon EOS 80D tělo

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím