Recenze Canon EOS M100 tělo

Václav Křížek

Václav Křížek • 06. 02. 2018

Hodnocení

Hodnocení

Canon má v rukávu jedno zásadní eso - S adaptérem EF-EOS M otevírá cestu k největšímu systému objektivů na trhu. "Mstovka" funguje s EF-M, EF i EF-S objektivy a to je naprosto klíčové. Spojte její snímač s kvalitním objektivem vaší volby a máte nejuniverzálnější nástroj na trhu. Za pořizovací cenu, která výrazně nezatíží ničí rozpočet si ji umím představit v batohu profesionála naprosto stejně, jako v kabelce nadšené mladé blogerky.

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Kvalitní snímač
 • Snadné WiFi připojení
 • Jednoduché ovládání přes telefon
 • Přehledné a snadné menu
 • Full HD v 60p
 • Rychlý procesor DIGIC 7
 • Pěkný zvuk závěrky :-)

Co se nám nelíbí

 • Nepřítomnost 4K videa
 • Nelze použít powerbanku na napájení
 • Málo uživatelsky nastavitelných funkcí

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Canon EOS M100 tělo od členů naší Galerie

Zobrazit fotky z Canon EOS M100 tělo v Galerii

Snímky zachycené s pomocí Canon EOS M100 tělo

Představení Canon EOS M100 tělo

Představení Canon EOS M100 tělo

Nejnovější vydání bezzrcadlovky s výměnnými objektivy EOS M100 od společnosti Canon pokračuje po boku EOS M5 a M6 v nelehké pouti - vyhrát si srdce všech, kteří snad začli věřit, že mobil fotí lépe než fotoaparát. Dělá to pro Canon typickým, nepříliš revolučním způsobem. V plastovém těle najdeme APS-C snímač o rozlišení 24,2 Mpx, nejnovější procesor Canonu DIGIC 7 a spolehlivý Dual Pixel ostřící systém. EOS M100 umí Full HD v 60 snímcích a nechybí WiFi/NFC/Bluetooth. Canon zapracoval na jednoduchosti propojení s mobilem, okamžité sdílení na Facebooku nebo Instagramu je tak jasnou cestou prezentace pořízených snímků.

 

Fyzické zpracování těla a jeho ergonomie

Již výše zmíněné plastové tělo je dobře poskládáno dohromady. V jednoduchosti je síla, oproti vyspělejším sourozencům tak nečekejme volič kompenzace expozice (lze přes horní volič a dotykový displej) ani nastavitelné manuální režimy na vrchním otočném kolečku (opět lze softwarově přes menu), vyberete si mezi nahráváním, inteligentním automatem a zjednodušeným módem pro focení. Rozvržení tlačítek včetně toho dedikovaného pro spuštění bezdrátového spojení nebo nahrávání je zcela přehledné. Nechybí výskakovací blesk a výklopný dotykový displej. Pro hledáček budeme muset jít o stupeň výše, opět to ale nevidím jako problém. Chybí vstup pro mikrofon nebo sluchátka, pro vlogery docela škoda, i díky váze 300 gramů a malým rozměrům to pro ně může být ideální nástroj. Tělo není utěsněno proti prachu ani dešti a postrádá USB napájení z powerbanky.

 

 

Obrazová kvalita a hodnocení výstupu pro fotografie i video

24,2 Mpx je více než dost pro potřeby všech sociálních sítí i domácího tisku. Snímač v tomto ohledu nijak nezaostává, v předchozích strojích jsme také viděli, že je skutečně dobrý i za snížených světelných podmínek. Fyzika se zkrátka nedá porazit. Další výhodou většího snímače fotoaparátu bude i fakt, že sním oproti konkurenci od Olympusu nebo Panasonicu snáze rozostříte pozadí. Barvy mají v JPEGU velmi věrné podání a měření funguje spolehlivě a přesně.

Co se videa týče, nehledejme superlativy. Základ tu ale je a pokud ho spojíte s přesným Dual Pixel ostřením, pořídíte na “chvalitebnou”. Full HD umí v 60/50 nebo 30/25 snímkách za vteřinu (přehodíte NTSC/PAL), zvuk doporučuji pro maximální kvalitu nahrávat externě a poté prohodit stopy v post produkci. Nepřítomnost 4K není třeba dále rozmazávat, u přístroje této kategorie se to nedalo očekávat.

 

Shrnutí závěrem 

Pro koho EOS M100 je? Na trhu konkuruje Olympusu E-PL 6,7,8, Lumixu GX-800 nebo Fuji X-A3 a Sony a6000. Všechny tyto fotoaparáty jsou pro začátečníky, kteří chtějí od fotek na sociálu více než jen záznam vzpomínky v “nějaké” kvalitě. Je pro kreativce, kteří, pokud fotoaparát správně využijí, dostanou ostrý snímek s perfektním podáním barev a kýženým “rozostřeným pozadím”. Ten si budou moci rychle sdílet prostřednictvím sociálních sítí, kde si ho pro svou potřebu doladí nějakým filtrem. Ikdyž nevybaven 4K nebo nastavitelností každého tlačítka na spoustu jiných funkcí. Canon má v rukávu jedno zásadní eso - S adaptérem EF-EOS M otevírá cestu k největšímu systému objektivů na trhu. "Mstovka" funguje s EF-M, EF i EF-S objektivy a to je naprosto klíčové ( v testovacích snímcích jsem vyzkoušel EF 135mm f/2 L USM nebo EF 35mm f/2 IS USM). Spojte její snímač s kvalitním objektivem vaší volby a máte nejuniverzálnější nástroj na trhu. Za pořizovací cenu, která výrazně nezatíží ničí rozpočet si ji umím představit v batohu profesionála naprosto stejně, jako v kabelce nadšené mladé blogerky. Na závěr si dovolím spíše kosmetickou poznámku, M100 má skvělý zvuk závěrky. 

 

Porovnání obrazové kvality

Porovnání obrazové kvality

Jak používat nástroj pro porovnání obrazové kvality?

V náhledech pod hlavní fotografií si můžete vybrat z modelů fotoaparátů, ke kterým máme srovnávací fotografie dostupné. Vzájemně porovnat můžete až 4 fotoaparáty. Posouváním levého horního náhledu si pak volíte výřez v rámci fotografie, na kterém lze srovnat kvalitu vyfoceného objektu. Tento výřez si můžete posouvat taktéž přesouváním obdélníkového výřezu v rámci velké fotografie.

Popis a parametry

Popis a parametry

Canon EOS M100 je nástupce M10 vybavený 24,2Mpx s Dual Pixel AF. DIGIC 7 procesor přináší další vylepšení výkonu a nyní zvládne až 4 sn./s. (průběžné zasotřování) a 6 sn./s. se ,,single AF" nebo 1080/60p. Dále je vybaven Wi-Fi modulem s NFC, BlueTooth, výklopným dotykovým displejem 3" s milionem obrazových bodů a integrovaným bleskem.

Vyprávějte svůj vlastní příběh, ať jdete kamkoli

Vyprávějte svůj příběh prostřednictvím nádherných snímků a filmů v rozlišení Full HD se skutečnou filmovou atmosférou. Atraktivní, kompaktní a kreativní bezzrcadlový fotoaparát EOS M100 vám díky dotykovému ovládání ve stylu smartphonu a snadno použitelnému připojení Bluetooth a Wi-Fi umožňuje pohodlně zachytit a sdílet neopakovatelné okamžiky.eos-m100_white_front_slant_left_flashup_ef-m_15-45mm_is_stm_800x756

Kvalita bez námahy

Udělejte okamžitý dojem dokonale ostrými fotografiemi a filmy v rozlišení Full HD se skutečnou filmovou atmosférou, které zachytíte ve dne i v noci díky 24,2MP snímači CMOS, systému Dual Pixel CMOS AF, citlivosti ISO až 25600 a automatickým režimům.

Kompaktní spontánnost

Atraktivní a kompaktní fotoaparát EOS M100 nabízí výkon digitální zrcadlovky v přenosném provedení. Pořizujte fantastické snímky zásluhou zpracování výkonným procesorem DIGIC 7 a zachyťte každou akci díky snímání rychlostí 6,1 sn./s.

Bezproblémové připojení

Rozhraní Bluetooth®* a Wi-Fi a aplikace Canon Connect umožňují snadné připojení k chytrým zařízením. Užijte si ovládání ve stylu smartphonu prostřednictvím naklápěcího dotykového displeje, který je ideální pro vytváření selfie.

Jedinečné provedení

Dodejte svému fotoaparátu osobitý vzhled – na výběr máte z mnoha stylů. Vyberte si ze 3 ikonických barev těla fotoaparátu a poté jej doplňte o obal přední strany EH31-FJ v různých barvách a provedeních.

Vyprávějte každý příběh

Vyprávějte svůj příběh pomocí rozsáhlé řady vyměnitelných objektivů. Inspirujte svou kreativitu pomocí přenosných objektivů EF-M nebo dokonalé flexibility libovolného objektivu EF/EF-S, který lze připevnit pomocí adaptéru.

Obsah balení

 • Tělo fotoaparátu EOS M100
 • Kryt fotoaparátu R-F-4
 • Popruh EM-300DB
 • Propojovací kabel IFC-600PCU
 • Nabíječka baterií LC-E17
 • Bateriový zdroj LP-E17
 • Napájecí kabel

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Základní

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 24,2 Mpx
Rozlišení fotografií 6000x4000
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 22,3 × 14,9

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru DIGIC VII

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF-M
Crop faktor 1,6 x

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/4000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 6 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2, Programovatelná
HDR Ano

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje 1040000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/200
Korekce zábleskové expozice ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku 5 m
Možnost připojení externího blesku Ne
Externí blesk v balení Ne
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ne

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů MP4, JPEG, RAW
Rozlišení videa Full HD (1920×1080)
Audiozáznam Ano
Zvuková poznámka Ne
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Video formát MPEG-4, AVC/H.264, MP4

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 295 snímků
Rozhraní USB 2.0
Typ akumulátoru LP-E12
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 108,2 × 67,1 × 35,1
Hmotnost 302 g
Barva bílá, černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Číslo produktu 2210C002AA
Značka Canon

Zobrazit popis a parametry