Recenze Canon EOS M6 mark II + 15-45 mm STM

Hodnocení zákazníků (2)

Hodnocení zákazníků (2)

Ověřený zákazník
Štěpán Axman, 09.03.2021

5

Skvělý posun proti staré verzi M6. +přesnější ostření i v horších světelných podmínkách +ostření na oči funguje výborně +rychlost při akční foto +přenos dat do telefonu nebo tabletu

Ověřený zákazník
David Kostelka, 20.06.2020

5

Popis a parametry

Popis a parametry

Canon EOS M6 mark II - druhá generace kompaktní bezzrcadlovky dostala nový APS-C CMOS senzor s rozlišením 32,5Mpx s rychlým sekvenčním snímáním a schopnostmi záznamu 4K videa 30p a FullHD 120p. Fotografové ocení vylepšené rozpoznávání obličejů, sledování pohybu a ostření na oko. Pokud by vám chyběl elektronický hledáček můžete rozšířit základní sadu připojitelným EVF-DC2. Osvědčený ostřicí systém společnosti Canon Dual Pixel CMOS AF je k dispozici v režimu Full HD 60p i 4K. Přibyly funkce: Bracketing zaostřování, Režim Creative Assist, Podporovaná rychlost elektronické závěrky až 1/16 000 s, Kontinuální snímání ve formátu RAW rychlostí 30 sn./s s funkcí předtočení, korekce difrakce. Nabíjení baterie přes USB V setu s tělem Canon EOS M6 mark II je dodáván také základní objektiv Canon 15-45 mm STM, určený pro fotoaparáty Canon s bajonetem EF-M. Tento objektiv je díky svému pokrytí univerzální pro většinu fotografovaných situací. Navíc je vybaven optickou stabilizací obrazu. Díky ostřícímu systému STM, je objektiv vhodný i na natáčení videa.

Zachyťte i ty nejprchavější okamžiky

Život se žene kupředu, ať už fotografujete na ulici, nebo pořizujete kreativní fotografie na cestách. Zachyťte všechny okamžiky rychlostí až 14 sn./s, nebo pomocí kontinuálního snímání rychlostí 30 sn./s ve formátu RAW, s plným automatickým zaostřováním, které zajistí ostrost pohybujících se objektů. Sledujte objekty pohybující se v záběru a až nastane ten správný okamžik, pořiďte sérii dokonale ostrých detailních snímků. Velká vyrovnávací paměť a podpora karet UHS-II umožňuje pořízení 54 snímků ve formátu JPEG, 23 snímků ve formátu RAW nebo 36 snímků ve formátu CRAW.

Díky funkcím detekce obličeje a sledování očí budou vaše portréty ostré a volba, na které místo v záběru zaostřit, jednoduchá. Zaostření provedete například klepnutím na dotykovou obrazovku fotoaparátu v jedné z 5 481 poloh automatického zaostřování. Tlačítko AF-ON na zadní straně fotoaparátu můžete použít k zaostřování pomocí zadního tlačítka. Při použití volitelného elektronického hledáčku se vám zpřístupní automatické zaostření dotykem a tažení. Zvýraznění zaostření vám pomůže dosáhnout úžasné ostrosti při ručním zaostřování.

Snímání série snímku ve formátu RAW rychlostí 30 sn./s

Pořizujte fotografie ve formátu RAW s rozlišením 18 megapixelů* rychlostí neuvěřitelných 30 snímků za sekundu při nepřetržitém zaostřování. Technologie předsnímání nepřetržitě zachycuje akci 0,5 sekundy před úplným stisknutím tlačítka spouště, takže vždy zachytíte ten výjimečný okamžik a budete mít flexibilitu souboru ve formátu RAW.

Vynikající kvalita snímků ve dne i v noci

Skvělé snímky s rozlišením 32,5 megapixelů plné detailů a atmosféry nyní pořídíte i za slabého osvětlení díky maximální citlivosti ISO 25600. Můžete ořezávat, zpracovávat a měnit velikost bez ztráty kvality.

Kvalita poháněná procesorem DIGIC 8

Srdcem fotoaparátu EOS M6 Mark II je procesor DIGIC 8, který nejen řídí provoz fotoaparátu, ale také zpracovává data snímků do souborů JPEG, RAW nebo Compact RAW, čímž zlepšuje a maximalizuje kvalitu snímků.

Technologie DLO (Digital Lens Optimizer), která je součástí fotoaparátu, dokáže při fotografování vytvořit tak skvělou kvalitu obrazu, že snímky budou čisté a budou překypovat detaily.

I při fotografování s vysokou citlivostí ISO (maximální citlivost ISO až 25600, rozšířitelná na 51200) mají snímky pořízené fotoaparátem EOS M6 Mark II nízkou úroveň digitálního šumu a zachycují atmosféru jakékoli situace.

Soubory formátu RAW lze ve fotoaparátu převést do formátu JPEG pomocí vestavěné funkce zpracování snímků formátu RAW. Nebo můžete doladit snímky pomocí režimu Kreativní asistent. Procesor DIGIC 8 umožňuje provádět nastavení obrazu a vytvářet více verzí stejného obrazu, přičemž každá z nich bude obsahovat jiný vzhled a atmosféru.

Působivé video, které vypráví příběh…

Pořizujte videozáznamy s maximální jistotou a kreativitou jako u fotografií. Fotoaparát EOS M6 Mark II dokáže zachytit video v rozlišení 4K rychlostí až 30p a vytvořit záznam v rozlišení Full HD s rychlostí snímání až 120p.*Časosběrné video v rozlišení 4K odhaluje jemné detaily pohybu ve zcela jiném časovém měřítku.

Nahrávejte kreativní videa pomocí stejného fotoaparátu, který tak rádi používáte i při fotografování. Pořizujte neuvěřitelné záznamy v rozlišení 4K, časosběrné snímky a zpomalené záběry. Bez ohledu na to, zda natáčíte filmy nezávisle, vytváříte obsah pro vlog nebo blog nebo prostě jen rádi natáčíte rodinná videa, fotoaparát EOS M6 Mark II zajistí vašim záznamům profesionální vzhled díky technologii Dual Pixel CMOS AF a dotykové obrazovce. Zaostření je díky nim snazší, automatické a dosahuje filmové kvality.

Začněte tvořit

Pokud jste začátečník a chcete začít natáčet videa pomocí malého a praktického fotoaparátu, funkce VideoSnapshot vám umožní udělat první krok k zachycení kreativních videí tím, že sestaví klipy z vašeho dne a přímo ve fotoaparátu je zkombinuje, abyste mohli snadno vyprávět příběhy z cest a událostí.

Zaostřujte jako profík

Náš renomovaný systém Dual Pixel CMOS AF pokrývá téměř celý záběr a dokáže v něm snadno sledovat pohybující se objekty, včetně tváří, takže budou vždy skvěle zaostřené. Upravte rychlost zaostřování pro plynulé přechody a klepnutím na dotykovou obrazovku fotoaparátu (nebo na chytré zařízení používající aplikaci Canon Camera Connect) zaostřete z jednoho objektu na druhý.

Spárujte zařízení EOS M6 Mark II s objektivem, který obsahuje technologii STM nebo Nano USM. To zajistí plynulé a tiché zaostřování, takže záznam bude profesionálně vypadat i znít.

Vyberte si vzhled

Pořizujte záznamy v rozlišení 4K rychlostí 25/30 sn./s pomocí plné šířky snímače fotoaparátu, a získejte tak filmové výsledky, které se na vašem domácím televizoru budou vyjímat. Nebo přepněte do režimu Full HD a získejte přístup k rychlejším snímkovým frekvencím, například 50/60p, nebo zvolte režim vysoké snímkové frekvence 100/120 sn./s, což je ideální při pořizování mimořádně zpomalených záběrů.

Pomocí výstupu HDMI fotoaparátu je také možné pořizovat snímky na externí rekordér.

Pracujte podle sebe

Zvolte kompozici z libovolného úhlu pomocí výklopné dotykové obrazovky nebo se pusťte do snímání se skvělým odnímatelným elektronickým hledáčkem, který usnadňuje fotografování za jasného světla. Mnoho ovládacích prvků fotoaparátu EOS M6 Mark II lze také přizpůsobit – je to jako mít fotoaparát, který byl navržen přímo pro vás.

Váš stálý kreativní společník

Díky odnímatelnému hledáčku a hmotnosti pouhých 408 g včetně baterie a paměťové karty je fotoaparát EOS M6 Mark II dostatečně přenosný na to, aby se vešel do kapsy nebo tašky, a vy si ho tak můžete vzít kamkoliv, aby byl vždy po ruce, když vás přepadne inspirace. Vyzkoušejte ho s kompaktním objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností, jako je EF-M 22mm f/2 STM nebo 32mm f/1,4 STM, pro klasický reportážní prožitek.

Propojeno s vaším online životem

Fotoaparát EOS M6 Mark II je navržen tak, aby spolupracoval s vaším chytrým zařízením*, a to díky neustále aktivnímu připojení Bluetooth a vestavěné Wi-Fi. Sdílejte snímky a filmy pomocí aplikace Canon Camera Connect a automaticky synchronizujte snímky do telefonu nebo tabletu. Zařízení lze použít i pro dálkové snímání.

Objektiv 15-45 mm STM

V setu s tělem Canon EOS M6 mark II je dodáván také základní objektiv Canon 15-45 mm STM, určený pro fotoaparáty Canon s bajonetem EF-M. Tento objektiv je díky svému pokrytí univerzální pro většinu fotografovaných situací. Navíc je vybaven optickou stabilizací obrazu. Díky ostřícímu systému STM, je objektiv vhodný i na natáčení videa. 

 

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Pokročilý

Obrazový snímač

Formát snímače APS-C
Rozlišení 32,5 Mpx
Rozlišení fotografií 6960 x 4640
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 22,3 × 14,9

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru DIGIC 8

Objektiv

Typ bajonetu Canon EF-M
Stabilizátor optický Ano
Crop faktor 1,6 x

Zaostřování

Počet AF bodů 143
Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 25600

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/16000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 14 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2
Scénické režimy Auto, Standard, Portrét, Krajina, Jemné detaily, Neutrální, Věrný, Monochromatický, Definováno uživatelem (x3)
Panorama Ano
HDR Ano
Datové razítko Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 3 "
Rozlišení displeje 1040000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ne

Blesk

Vestavěný blesk Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/200
Korekce zábleskové expozice ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku 5 m
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku Ano
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano
Výstup na studiový blesk (x kontakt) Ne

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů MP4, JPEG, RAW
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Zvuková poznámka Ne
Bracketing Ano
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Integrovaný GPS Ne
Video formát MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk Ano

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 410 snímků
Rozhraní USB-C, micro HDMI, vstup na mikrofon
Typ akumulátoru LP-E17
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 119,6 × 70,0 × 49,2
Hmotnost 408 g
Barva černá, stříbrná
Utěsnění (prach/vlhkost) Ne

Ostatní

Číslo produktu 3611C012
Příslušenství v balení Kryt kamery RF-4 Popruh EM-200DB Akumulátor LP-E17 (s krytem baterie) Nabíječka baterií LC-E17E Napájecí kabel Sada uživatelské příručky
Značka Canon

Zobrazit popis a parametry

Doporučené příslušenství

Doporučené příslušenství

Všechno příslušenství