Recenze Canon EOS R tělo - ZÁKLADNÍ KIT!

Ukázkové snímky

Ukázkové snímky

Snímky zachycené s pomocí Canon EOS R - Základní kit

Hodnocení zákazníků (7)

Hodnocení zákazníků (7)

Ověřený zákazník
Vladimír Růžek, 05.02.2020

5

Výborný fotoaparát, nyní na konci roku 2019 s poslení verzí firmware nabízí zásadní vylepšení funkcionality proti stavu v jakém byl uveden na trh na podzim 2018. Eye Focus funguje skvěle a to i v Servo režimu (Continual AF pro Sonysty), dále nabízí pěkný "čirý" hledáček a příjemnou ergonomii. Tělo jsem koupil v setu s RF-EF adaptérem a gripem, za který jsem opravdu rád. Mohu tak přizpůsobit fotoaparát pro konkrétní "misi" - pro portrétní seanci, nebo použití s většími objektivy nasadím grip, jinak jsem zvyklý používat fotoaparát kvůli velikosti a váze bez gripu. Klasické EF objektivy fungují na EOSu-R s EF adaptérem naprosto parádně, tak jako by se jednalo o nativní objektivy (Canon evidentně integroval původní protokol do nového systému). Tím se nabídka objektivů pro EOS-R rozšiřuje i o existující vesmír EFkových objektivů. Ovšem když už je řeč o objektivech, největší senzací celého RF systému jsou právě nové RF objektivy! Počínaje levnějším ale přesto výborným RF 35/1.8 STM Macro, až po RF 85/1.2. U posledně jmenovaného je jasné že není pro každého (cenou, ale i velikostí a váhou), ale srovnatelný optický výstup žádný jiný objektiv této kategorie na trhu nenabízí, snad s čestnou výjimkou Carl Zeiss Otus, který ale nemá autofocus a míru utěsnění jako Canon RF. Kdo si jednou zvykne fotografovat portréty s režimem ostření na oko (Eye Focus) už nikdy nebude chtít ostřit ručně. A pro ty komu stačí méně extrémní objektivy s dostupnější cenou je tu již zmíněná řada Canon EF objektivů. Sumasumárum, s tělem Canon EOS R jsem velmi spokojený, ovládání a menu jsou přehledné a po několika letech strávených s fotoaparátem jiné značky mám pocit jako bych se vrátil "domů", tam kde to dobře znám :)

Ověřený zákazník
Pavel Šinagl, 31.12.2019

5

Ověřený zákazník
David Šoltész, 04.12.2019

5

Jsem s tohoto produktu od Canonu hodně mírně řečeno dost rozladěn . Cca za 20-30 min na prodejně neodhalí skryté slabiny tohoto produktu od Canonu , na ty to slabiny ( ušité horkou jehlou ) přicházíte postupně v řádu týdnů a nestačíte se divit . nejprve si člověk říká že má něco špatně nastaveno tak provedete reset do továrního nastavení a znovu a znovu zkoušíte . Začneme u hledáčku ... Přiložíte fotoaparát k oku a než se aktivuje promítnutí obrazu do hledáčku tak se díváte do tmy !! . Mezitím pochopitelně daný objekt je mimo zorné pole hledáčku a třeba když fotíte reportáž nebo nějaký street foto naprostá katastrofa. Další věc a dost podstatná kterou nemohu vůbec používat je dotyková lišta vpravo od hledáčku : Dost často o tu lištu zavadíte palcem své ruky a aniž byste si to uvědomili tak přenastavíte tu funkci kterou tam máte nastavenou , třeba ISO . Mnohdy se stávalo že mám díky tomu naprosto nepoužitelnou fotku ( přeexponovaná nebo její opak ) . Takže za fotoaparát dáte cca 65000 kč tato část fotoaparátu není praktická tak jsem to raději vypnul v sw a nepoužívám to . Ještě mě napadlo že bych to mohl přelepit černou páskou abych se na to nemusel dívat . Zaostřovací bod a jeho posunutí prstem : Zprvu jsem s této funkce byl unešen ale to jen do okamžiku než jsem si palcem málem pro píchl oko :) . Tak kde je problém ... na hlavním displeji má aktivní funkci pro změnu ostřícího bodu dotykem prstu vpravo dole tato část je nejblíž k mému palci na pravé ruce . Pokud přiložím fotoaprát k oku a dotknu se palcem displeje a chci posunout ostřící bod jinam, tak mnohdy se stane že musím provést posunutí na několik pokusů než konečně je tam kam chci ! . v horším případě mi ten to bod poskočí po opětovném dotknutí kousek jinam a musím opět doslova dožduchat na místo . Čím to je ? nečistota na displeji , nebo mám už tak odřený palec ? Začínám uvažovat nad tím že raději udělám video o tom to produktu který prodáváte, Ten fotoaparát nemá jen samá negativa ale i přednosti , ale moc se u toho nadřete než uděláte nějakou fotku. Na krajinku je to super ale na pohybové záležitosti moc smutné . Moc rád byt to to tělo vrátil a klidně připlatil a koupil raději klasiku Canon EOS 5D Mark IV nebo Canon EOS 5DS R .

Ověřený zákazník
Boris Moskovský, 21.12.2018

1

Velmi kvalitní fotoaparát s výkonem Canonu 5D mark IV. Na začátku je třeba se seznámit s ovládáním, které je trochu netradiční, ale po několika dnech jsem si ho osvojil, i když na něj mnoho uživatelů nenahlíží pozitivně. Hlavní výhoda Canonu R, je váha a velikost těla a možnost absolutně tichého focení, rozhodně mi stačí oproti Canonu 5D IV, poloviční brašna a váhu činí jen objektiv Canon 24-70 f/4 který pasuje díky přechodce která je součástí balení. Canon R má i zápory,: tiché snímání nelze kombinovat se sekvenčním focením a ani se zapnutou funkcí dual pixel, což je trochu omezení, tj fotit tiše lze jen po jednom snímku,...škoda a dále je potřeba pořádně protestovat zaostřovací systém, doporučuji fotit na středový bod, vícebodové zaostřování si vždy zaostří předměty v popředí, nebo v okrajové části snímku, kde to nechcete, celkově však canon R hodnotím pozitivně, pokud se na celý den vydáte do města, nebo na hory, tak při poloviční váze, donesete 100% kvalitu fotografií díky FF čipu.

Ověřený zákazník
Jan Černý, 02.12.2018

4

Maximální spokojenost,s adaptérem mě fungují všechny moje objektivy Canon. Návod je obsáhlí,ale nenašel jsem vypnutí AF na spoušti.Nefunguje mě Bluetooh pře mobil,aplikace je přitom Canon camera connect OS 12. Není možno sehnat přímou podporu po telefonu,pouze přes mail,což mě hodně štve!!!!!!!!!!!!!!!!

Ověřený zákazník
Miroslav Pilát, 17.10.2018

5

Skvělý foťák, doporučuji. Parádní poměr cena / výkon.

Ověřený zákazník
Jan Nedoma, 13.10.2018

4

Popis a parametry

Popis a parametry

FullFrame systémový kompakt s CMOS senzorem o rozlišení 30,1 Mpx, rozsah ISO s nativními hodnotami 100-40,000, které můžete rozšířit na 50-102,400, s s hledáčkem s 3.69 miliony bodů a dotykovým výklopným 3.2" LCD displejem s rozlišením 2,1 mil. bodů. Fotoaparát má možnost nahrávat video v rozlišení FullHD 60p i 4K 30p. 4K video využívá dvou kodeků ALL-I a IPB s možností nastavení datového toku na 420Mb/s a 120Mb/s. Profesionální fotografové využití maximální rychlosti závěrky 1/8000s, tak jako detekci obličejů a ocení schopnosti ostřícího systému Dual Pixel AF s pokrytím plochy senzoru 100 % vertikálně a 88% horizontálně dohromady s počtem 5 655 ostřících bodů.

Průkopnický bajonet 

Nový RF bajonet o průměru 54 mm vzdáleným 20 mm od snímače. Tento bajonet s 12 konektory umožňuje pokročilu komunikaci a přenos energie mezi objektivy a těly fotaparátů, čímž dále vylepšuje možnosti vývoje nových objektivů s kvalitnějším výsledným obrazem a vylepšeným uživatelským rozhraním.

Vyjímečná kvalita v každém detailu

Systém EOS R s RF bajonetem a technologií Dual Pixel CMOS AF přináší bezkonkurenční optický výsledek s nejrychlejším automatickým zaostřováním na světě a hbitou komunikací mezi tělem fotoaparátu a objektivem. Okamžitý výkon, vynikající ergonomie, nadprůměrná kvalita obrazu. Technologie Dual Pixels CMOS umožňuje uživatelům fotit a točit v prostředí s extremně nízkým množstvím světla za udržení přesného zaostřování. Dále nabízí nejvyšší standart formátu videa z jakkéhokoliv Canon EOS zařízení, mimo řadu EOS Cinema, vytvářet filmové příběhy v kvalitě 4K (10-bit) skrze HDMI. Vylepšená ergonomie a elektronický hledáček nabízí možnosti dalších úprav dle vlastních potřeb. 

Systém navržený pro objektivy

EOS R dědí všechny kvalitativní výhody existujícího systému EOS, zejména plnou kompatibilitu s existujícícmi EF a EF-S objektivy a příslušenstvím. Vylepšuje své možnosti použitím jednoho ze tří nově vyvinutých adaptérů a tím rozlišuje hranice pro snímání obrazu. 4 nové objektivy kompatibilní se sytém EOS R - RF 28-70 mm f2/2L USM, RF 50mm f/1.2L USM, RF 24-105mm f/4L IS USM a RF 35mm f/1.8 MACRO IS STM. Uživatelé existujícího systému EOS s full frame či APS-C zrcadlovkami navíc mohou využít své objektivy EF a EF-S v systém EOS R díky adaptérům, které objektivům umožní stejný výkon a kvalitu jako při používání na zrcadlovce. 

 

Přirůstek do rodiny full frame

Canon také odhalil své první full frame zařízení, které ponese jméno EOS R a bajonet RF. Tím nastavil nové měřítko pro fotoaparáty budoucnosti. Mimo nejrychlejší systém automatického zaostřování je také první nový stroj prvním na světě, který má schopnosti zaostřit v prostředí s nízkým množstvím světla (až – 6EV 4 ), může se pochlubit velmi tichou závěrkou, a to vše s ohromujícím výsledným obrazem. EOS R přepisuje foto a video svět skrze bezkonkurenční kvalitu obrazu, vrcholnou konektivitu, upravenou ergonomii a uživatelsky upravitelného ovládání.

Nastavení nových standardů kreativity

EOS R je fotoaparát s vyměnitelným objektivem, který je vybaven bajonetem pro rychlé uchycení širokoúhlého objektivu a je kompatibilní s objektivy nové éry RF, které byly navrženy tak, aby fungovaly v optimální vzdálenosti od plnoformátového snímače. Tato kombinace vysoce výkonné optiky a průkopnického bajonetu pro uchycení objektivu společně tvoří vskutku kreativní fotoaparát, který posouvá hranice fotografování a natáčení filmů.

Inovativní fotoaparát EOS R je napěchovaný těmi nejvyspělejšími funkcemi. Nabízí citlivé automatické zaostřování vysokou rychlostí 0,05 s1. Vyspělá technologie fotoaparátu EOS R umožňuje rozšířit prostředky vyprávění příběhů a vytvářet snímky, které by dříve byly neproveditelné. Bez ohledu na to, jestli fotografujete portréty, krajiny, ulice, cestování, svatby nebo natáčíte video.

Vysokorychlostní komunikace

Technici společnosti Canon doplnili bajonet EF speciálně pro systém EOS R jedinečným 12kolíkovým spojem. Tato inovace významně zlepšuje komunikaci mezi objektivem a tělem, a zajišťuje tak fotoaparátu EOS R nebývalou rychlost.

Bajonet pro uchycení objektivu RF je mimořádně široký a má malou hloubku od bajonetu po snímač. V této konstrukci je objektiv blíže snímači, což umožňuje vytváření rychlejších, jasnějších, vysoce kvalitních optik s nepřekonatelným výkonem.

canon-eos-r-high-speed-communication_239655135077061

 

Rychlé a dokonale přesné zaostřování

EOS R disponuje plnoformátovým snímačem Dual Pixel CMOS AF s rozlišením 30,3 megapixelu, který díky systému pokročilé fázové detekce umožňuje uživateli vybrat si z 5655 poloh automatického zaostření2. Využívá převážnou většinu pixelů snímače (80 % vodorovných a 100 % svislých) a zajišťuje extrémně rychlé automatické zaostřování u fotografií, ale také hladké sledování zaostření při záznamu videa.

 

Fast pin sharp focusing

 

Skutečně tichý fotoaparát

V situacích, kde chcete snímat zcela nenápadně, může zvuk závěrky vyrušit objekt a zkazit skvělou příležitost. To se týká neformálních svatebních fotografií i fotografování divokých zvířat zblízka.

EOS R je první fotoaparát Canon, který nabízí režim zcela tichého fotografování, v němž můžete pořizovat snímky bez vyrušení objektu. Při použití spolu s otočnou obrazovkou umožňuje tiché fotografování skutečnou přirozenost fotografie.

Skvělé snímky přímo z fotoaparátu

Řadu působivých funkcí fotoaparátu EOS R umožňuje výkonný procesor DIGIC 8. Mezi jeho hlavní přínos patří zlepšení komunikace mezi fotoaparátem a objektivem, které zrychluje automatické zaostřování a zajišťuje dokonalé snímky přímo z fotoaparátu.

Extrémně vysoká rychlost zpracování a výkon umožňují vždy využívat funkci Digital Lens Optimizer bez snížení provozuschopnosti. Zajišťuje snímky v optimální kvalitě bez vad.

 

Direct from camera
Direct from camera
 

 

Natáčení videí na profesionální úrovni

EOS R nabízí stejně vysokou kvalitu funkcí videa 4K jako model EOS 5D Mark IV a k nim přidává vyspělá vylepšení, například potlačení šumu vylepšující výkon při vysoké citlivosti ISO.

Kombinace snímače CMOS a procesoru DIGIC 8 fotoaparátu EOS R umožňuje snímat video 4K plné barev a přesných detailů s 10bitovým výstupem prostřednictvím HDMI. Tento videovýstup na profesionální úrovni nabízí maximální možnosti úprav, časosběrný záznam v rozlišení 4K a pořizování záběrů ze 4K filmů. Fotoaparát EOS R obsahuje zdířku pro sluchátka a vstup mini mikrofonu.


1 K 5. září 2018, měřeno podle směrnic asociace CIPA a interní metody měření s nasazeným objektivem RF 24-105mm f/4L IS USM při nastavení na 24 mm a s automatickým zaostřováním nastaveným na jednosnímkové automatické zaostřování (One-Shot AF).
2V malé oblasti s režimem AF 1 bod

Vidět a zaznamenat více díky přesnému snímači

EOS R se může pochlubit plnoformátovým snímačem Dual Pixel CMOS AF s rozlišením 30,3 megapixelu, který díky systému pokročilé fázové detekce, pokročilému procesoru DIGIC 8 a funkci Digital Lens Optimizer ve fotoaparátu zaostřuje bez sebemenších kompromisů.

alé, stylové tělo fotoaparátu EOS R v kombinaci s technickými inovacemi v jeho jádru umožňuje vytvářet mimořádně kvalitní fotografie a video. Integrované špičkové prvky Canon, jako jsou snímač Dual Pixel CMOS AF, displej DP RAW, procesor DIGIC 8 a funkce Canon Log, pomáhají naplnit tvůrčí vizi.

 

Bezkonkurenční kvalita

Fotoaparát EOS R využívá 30,3MP snímač CMOS přímo od společnosti Canon. Ten poskytuje vysoký výkon ISO, vysoké rozlišení a široký dynamický rozsah. Díky tomu se snímky ve vysokém rozlišení vyznačují bezkonkurenční kvalitou a hloubkou. Zaznamenat bohaté detaily při nízkém šumu je možné až do citlivosti ISO 40 000.

Fotoaparát EOS R využívá také funkci Dual Pixel RAW, která se poprvé objevila u modelu EOS 5D Mark IV. Při použití softwaru Canon Digital Photo Professional je tak možné při dodatečných úpravách doladit ostrost a změnit úhel pohledu nebo efekt bokeh v popředí, což zajistí pohlednější výsledek.

 

Canon unrivalled quality sensor
Canon unrivalled quality sensor
 

 Rychlé kontinuální snímání

Fotožurnalistům, svatebním fotografům a fotografům-cestovatelům, kteří chtějí zachytit spontánní nebo rychlé dění, nabízí bleskové kontinuální snímání rychlosti 8 sn./s. Fotoaparát těží ze zkušeností společnosti Canon s technologiemi rychlého čtení dat a jejího procesoru DIGIC 8, což mu umožňuje dosáhnout rovnováhy mezi vysokým počtem pixelů a volnosti při fotografování. Fotoaparát EOS R disponuje velkým vyrovnávacím systémem a vysokou rychlostí zápisu na kartu USH-II SD, takže nikdy nebudete muset čekat na zpracování.

 

Fast continuous shooting
 

Vytvářejte působivá videa

Filmaři při výrobě působivých videí ocení nejvyspělejší videoprodukt Canon mimo řadu Cinema EOS. Model EOS R nabízí videovýstup UHD 4K / 10 bitů prostřednictvím HDMI, což znamená vysoce detailní, nezkomprimovaný záznam. Je také možné použít funkci Canon Log, která nabízí rozšířený dynamický rozsah poskytující maximální možnosti při stupňování během postprodukce.

Dokonalá kombinace pohodlného ovládání a skvělého designu

EOS R má stejnou pohodlnou rukojeť jako digitální zrcadlovky EOS doplněnou o široké možnosti přizpůsobení. Inovace jako multifunkční dotyková lišta, elektronický hledáček s vysokým rozlišením a otočná obrazovka zajišťují snadné a intuitivní používání tohoto fotoaparátu.

EOS R je kompaktní, lehký fotoaparát, který je menší než jiné plnoformátové digitální zrcadlovky EOS. Díky ergonomickému designu je radost jej používat. Obsahuje všechny očekávané špičkové funkce EOS, zároveň ale přidává nové zajímavosti, které dále zvýší požitek z fotografování.

Compact, ergonomic design

Kompaktní, ergonomický design

Jakmile model EOS R uchopíte do ruky, budete mít pocit pohodlí. Jako součást řady EOS využívá stejný styl gripu jako digitální zrcadlovky. Intuitivní systém nabídek na displeji LCD bude uživatelům fotoaparátu EOS rovněž povědomý. Ovládací prvky jsou snadno přístupné a navíc nabízejí zvýšenou flexibilitu díky snadnému přizpůsobení podle vlastních preferencí. EOS R je fotoaparát, jaký chcete.

 

Compact, ergonomic design

 

Dotykový displej s variabilním úhlem natočení

3,15palcová otočná dotyková obrazovka fotoaparátu EOS R je jasná a čistá. Obraz a záznam ve vysokém rozlišení vykresluje neuvěřitelných 2,1 milionu bodů úžasně ostře a zřetelně. Obrazovku lze nastavit do řady různých úhlů, které pomáhají při snímání obtížně přístupných objektů, zatímco technologie Clear View II společnosti Canon významně snižuje odlesky obrazovky. Možnost změnit barevný tón obrazovky LCD také pomáhá realizovat snímky tak, jak chcete vnímat scénu.

 

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Poloprofesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 30,3 Mpx
Rozlišení fotografií 6720×4480
Obrazový snímač CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače Ano
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ne
Velikost snímače (mm) 36×24

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru DIGIC 8

Objektiv

Typ bajonetu Canon RF
Stabilizátor optický Ne
Crop faktor 1 x

Zaostřování

Počet AF bodů 5655
Pomocné světlo AF Ano

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Blokování AE Ano
ISO - minimální citlivost 50
ISO - maximální citlivost 102400

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/8000
Bulb Ano

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 8,4 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2
3D režim Ne

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 3690000
Dioptrická korekce -4 až +2
Zvětšení hledáčku 0,76 x

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 2100000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/200
Korekce zábleskové expozice ± 3 EV po 1/3 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe
Dálkové řízení extreního blesku Ano
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Formáty souborů JPEG, RAW
Rozlišení videa 4K UHD (3840x2160)
Audiozáznam Ano
Bracketing Ano
Časosběrné snímání Ano
Počet audio kanálů 2.0
Integrovaný GPS Ne
Video formát MPEG-4, AVC/H.264
Stereo zvuk Ano

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová
Wi-Fi Ano
Výdrž baterie (sn.) 370 snímků
Rozhraní USB 3.1, mini HDMI
Typ akumulátoru LP-E6N
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 136×98×84
Hmotnost 660 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Značka Canon

Hodnocení zboží

Celkové hodnocení 93 %
Obrazová kvalita 89 %
Konstrukce a zpracování 98 %
Ovládání 91 %
Funkční výbava 88 %
Poměr cena/výkon 90 %

Zobrazit popis a parametry