Recenze Canon EOS R3 tělo

Martin Lukeš

Martin Lukeš • 16. 09. 2021

Hodnocení

Hodnocení

Tento model je v současné době nejmodernějším fotoaparátem značky Canon a kdokoliv se pro něj rozhodne, tak nemusí řešit absolutně žádné kompromisy. Je zřejmé, že vzhledem k velikosti a designu a částečně i kvůli ceně není tento model určen širší fotografické veřejnosti. Na druhou stranu je tu velké množství reportážních a sportovních fotografů, stejně jako zpravodajských agentur a produkčních společností, které by rády přešly k bezzrcátkovému systému, ale stále neměly defacto po čem sáhnout. S nástupem R3 už ale nemají nové důvody k tomu, proč ještě zůstat u zavedeného systému DSLR.

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Vertikální grip
 • Velký hledáček s vysokým rozlišením
 • Výkonná baterie
 • Sekvence 30 sn./s
 • Video 4 K / 60 fps (overspampling)
 • RAW video na kartu
 • Ostření pohybem oka
 • Tichá závěrka
 • Mechanická stabilizace snímače
 • Nízká hladina šumu
 • LAN výstup

Co se nám nelíbí

 • Nemá interní blesk

Představení Canon EOS R3 tělo

Představení Canon EOS R3 tělo

Vlajková loď bezzrcadlovek Canon EOS R3

A je to tady. Profesinální fotografové se konečně dočkali své první profi bezzrcadlovky s integrovaným gripem. Design i parametry fotoaparátu Canon EOS R3 dávají velmi jasně najevo, že není pro každého a cílí na velmi specifickou kategorii fotografů. To jsou především novináři, sportovní reportéři, zpravodajští fotografové, případně fotografové zvířat.

Na první pohled je poměrně jasný odkaz nejvyšší třídy digitálních zrcadlovek Canon EOS 1Dx, která má dlouhé roky zastoupení v mnoha světových agenturách, stejně jako v rukách mnoha slavných zpravodajců a reportérů.

Této kategorii samozřejmě odpovídají nejen technické parametry fotoaparátu, ale také jeho odolnost, výstupní obrazová kvalita a na druhou stranu samozřejmě i cena. 

Klíčové parametry bezzrcadlovky Canon EOS R3

O spodním gripu, který zlepšuje úchop při fotografování na výšku, jsem se již zmiňoval. Jeho součástí je velmi výkonná baterie Canon LP-E19, která vydrží podle metodiky měření CIPA až 760 záběrů. Reportéři, kteří měli fotoaparát k dispozici na testování ale uvádějí příklady doložené fotogrfií stavu baterie na displeji, kdy pořídili na jedno nabití více než 16 000 fotografií a baterie ukazovala ještě 8%. Grip je vybaven standardními ovládacími prvky, včetně spouště, což maximálně zvyšuje komfort při fotografování ve vertikální poloze fotoaparátu.

Nová bezzrcadlovka je osazena obrazovým snímačem Full-frame s rozlišením 24 megapixelů. To je naprosto skvělý kompromis mezi dostatečnou velikostí fotografie pro tištěná média a zároveň velmi dobrým odstupem od šumu i při velmi vysokých citlivostech.

V tomto případě byl poprvé v systému EOS použit vrstvený senzor CMOS se zpětným podsvícením BSI (backside illuminated). Navíc jde o snímač vlastní výroby. O zpracování jeho dat se stará obrazový procesor DIGIC X, který dává fotoaparátu potřebnou rychlost a obrazovou kvalitu.

Elektronická závěrka 


Další silnou zbraní tohoto profesionálního modelu je elektronická závěrka. Ta je vybavena tichým režimem, což se hodí například při fotografování svateb, koncertů vážné hudby, některých druhů sportu, nebo při nejrůznějších konferencích a jednání, kde není vhodné, aby fotograf rušil cvakáním mechanické závěrky. Na druhou stranu v tichém režimu ztrácí fotograf přehled o kadenci a o tom kolik snímků v jednotlivých sériích pořídil. I na to výrobce myslel a tak si lze, v situacích kdy to nevadí, zapnout zvukovou simulaci závěrky mechanické.

Elektronická závěrka dokáže v režimu sekvence snímat rychlostí až 30 snímků za vteřinu, a to i v RAWu a při sledování objektu a s přeměřováním expozice (AF/AE tracking). Jen pro zajímavost, běžné snímkování filmových záznamů je 24 fps. S trochou nadsázky by se tak dalo říci, že při záznamu nějaké situace nastavíte sekvenci a zmáčknete spoušť. Z výsledného setu fotografií by teoreticky šel poskládat filmový 6K záznam a navíc budete mít každé jedno políčko jako samostatnou fotografii, a to i v nekomprimovaném formátů RAW.

Když už je řeč o formátech, tak kromě standardního JPG a RAWu podporuje EOS R3 také nový a velmi ambiciózní formát HEIF (High Efficiency Image File Format). Ten má při stejné obrazové kvalitě v průměru o 40 % efektivnější způsob komprese. V praxi to znamená, že se na paměťové karty, stejně jako na uložiště a zálohovací zařízení vejde o 40 % více dat.

Nově si elektronická závěrka rozumí i s externími blesky Speedlite, takže fotografování s bleskem není omezeno pouze na závěrku mechanickou. Díky všem těmto možnostem lze elektronickou závěrku využívat v mnoha běžných situacích. To značně zvyšuje životnost standardní závěrky, která při běžném používání sekvenčního snímání dostává docela zabrat.

Další skvělou možností elektronické závěrky je nejkratší čas expozice, který lze nastavit až do hodnoty 1/64 000 s. Někoho možná napadne, že je takový čas zbytečný a i na běžnou 1/4000 s, nebo 1/8000 s lze zmrazit i ten nejrychlejší pohyb. To je sice pravda, ale extrémně krátké časy se dají využít i při relativně statických žánrech a to především v situaci kdy je hodně světla. Typickým příkladem je fotografování portrétů na ostrém slunci při odcloněném objektivu f/1,4 - f/1,2 - f/0,95. Světla je obvykle tolik, že ani nejkratší čas expozice nestačí a fotograf je nucen řešit situaci ND filtrem. S časem 1/64 000 s máte k dispozici 3 clony navíc.

Ostření okem a další režimy AF

K další poměrně převratné vychytávce patří možnost posunu ostřícího bodu v hledáčku okem fotografa. V podstatě jde o obrácený princip funkce Eye-AF, tedy automatického ostření na oči, ať už lidí nebo zvířat. V tomto případě fotoaparát automaticky detekuje oči ve fotografované scéně, na které následně zaostří a dokáže je také sledovat. 

Ostření okem je zde ale o tom, že senzor hledáčku sleduje pohyb oka fotografa a na základě tohoto pohybu posouvá ostřícím bodem v hledáčku. Pro fotografování dynamických scén je to naprosto fantastická funkce, kterou v rychlosti překoná snad jen čtení myšlenek. :) Ovládání ostřícího bodu okem určitě vyžaduje trochu cviku. Jde v podstatě o oprášenou funkci, kterou nabízel Canon ještě v dobách analogu u některých modelů kinofilmových zrcadlovek.

I ostatní funkce systému AF jsou naprosto dokonalé jak v rychlosti nebo co se přenosti týče. Pokročilý systém automatického ostření dokáže velmi rychle a přesně detekovat nejen oči a tvář, ale také postavu, automobil, nebo motocykl, a to při fotografování i při videu. Tato vychytávka najde velmi dobré uplatnění zvláště při fotografování některých sportů.

Systém automatického zaostřování je navíc opravdu velmi citlivý a dokáže pracovat i při minimální hladině světla. Přepočteno na konkrétní hodnoty reaguje spolehlivě i při -7,5 EV. To umožňuje s fotoaparátem pracovat spolehlivě i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách.

Mechanická stabilizace snímače

Tělo fotoaparátu je vybaveno mechanickou stabilizací snímače. Jakýkoliv objektiv nasazený na tuto bezzrcadlovku je tedy automaticky stabilizovaný, což se hodí zvláště při práci s teleobjektivy, nebo v situacích, kdy je fotograf na hranici expozičních časů, které ještě lze udržet z ruky.

Kromě toho umí stabilizátor snímače spolupracovat se systémem IS, tedy optickou stabilizací objektivů. To ještě zvyšuje účinnost stabilizátoru, a to až na hodnotu neuvěřitelných 8 EV. V praxi to znamená, že tam kde běžně pro ostrou fotografii potřebujete například 1/125 s, teoreticky udržíte z ruky expoziční čas až 2 sekundy. A to je opravdu značný rozdíl!

Samozřejmostí je vysoká odolnost a utěsnění proti prachu a vlhkosti, tak jak je standardem u všech předchozích vlajkových lodí fotoaparátu Canon.

Ovládání a ergonomie

Veškeré ovládací prvky jsou navrženy a umístěny tak, aby poskytovaly maximální komfort a pohotovost fotografa i v situacích, kdy je potřeba velmi rychle reagovat na změny fotografované scény přenastavením fotoaparátu. Kromě dvou horních otočných ovládacích voličů (koleček), je bezzrcadlovka na zadní stěně vybavena dalším příjemně velkým rolerem a nad ním je joystick pro zrychlení ovládání některých funkcí. Nad ním je navíc umístěný chytrý ovládací prvek, který funguje na bázi touchpadu. Díky němu lze například velmi pohotově měnit pozici zaostřovacího bodu.

Pro recenzi jsme měli zapůjčený předprodukční vzorek a mohu potvrdit, že jak úchop, ergonomie fotoaparátu, tak i ovládání samotné jsou promyšlené do posledního detailu. Pocitově sedí R3 mnohem lépe v ruce než modelová řada EOS 1D X. Navíc je hned při prvním osahání znát nejen menší váha, ale také o něco menší rozměry. Určitě je to mnohem příjemnější při celodenní práci s fotoaparátem. Drobné změny se dočkal také vnější materiál úchopových částí fotoaparátu. Nepravidelnou strukturu „prasklin” nahradil pravidelný vzor prolisů ve tvaru čočky. V ruce sedí naprosto skvěle a myslím, že bude mnohem lepší na čištění a na údržbu. I materiál, ze kterého jsou polepy vyrobeny, působí mnohem odolněji.

Kromě rychlosti sériového ostření jsem byl velmi mile překvapen také dalším důležitým parametrem. Tím je naprosto skvělý odstup od šumu, a to i při velmi vysokých citlivostech. Tu lze nastavit v rozmezí ISO 100 - 51 200 a k dispozici jsou také rozšířené hodnoty 50 a 102 400. Přesto, že se ještě nejednalo o ostrou verzi fotoaparátu a ty finální bývají ještě o něco vyladěnější, tak byl obrazový výstup na vyšší ISO fantastický. I při hodnotách ISO 40 000 si obraz zachoval velké množství detailů a poměrně velkou část hranové ostrosti. Struktura šumu byla navíc velmi jemná a spíše než o digitálním šumu bych v tomto případě mluvil o jemném šedém popílku. Při maximální nativní hodnotě ISO 51 200 se tu a tam objevila i nějaká ta barevná mapka, ale to jsem musel obraz na monitoru zvětšit na 100 % a více. Osobně myslím, že tento model znovu posune hranice fotografování halového sportu a dalších žánrů v extrémně náročných světelných podmínkách.

Větší zpravodajské agentury a tisková centra navíc jistě ocení výstupu na LAN kabel, díky kterému lze fotografie rovnou odesílat na cloud, nebo jiné externí uložiště. To zrychluje pomyslnou cestu od zmáčknutí až do cílového media.

Možnosti nahrávání videa

Nová vlajková loď profesionálních fotoaparátů Canon ale nemíří pouze do řad fotografů. V hledáčku je také stále se rozrůstající skupina filmařů a videomakerů, kteří díky bezzrcadlovkám získali zcela nové možnosti za mnohem příjemnější pořizovací cenu, než na kolik vyjdou profesionální kamery. ER trojka je proto vybavená velkým displejem s vysokým rozlišením, který lze nejen polohovat a otáčet, ale také ovládat dotykovým způsobem.

Video lze nahrávat v UHD rozlišení 4K při 60 fps. V tomto případě jde o „oversampling” video ve vysoké kvalitě, komprimované ze 6K, takže záznam využívá při nahrávání celou plochu snímače. K dispozici je také 4K rozlišení při 120 fps, pro zpomalené záběry. Při něm jde ale o klasickou metodu crop, tedy výřezu části obrazového senzoru.

Nechybí ani nekomprimovaný formát RAW video, které lze navíc nahrávat nejen na externí zařízení, ale také na interní paměťové médium CFexpress. Fotoaparát je samozřejmě vybaven dvěma sloty s tím, že druhý je na běžné paměťové karty typu SD.

Pro možnosti pokročilého zpracování videa je k dispozici také speciální plochý profil C-log, Tato korekce upravuje zpracování obrazových dat po pořízení záběru a zajišťuje tak maximální svobodu postprodukčních úprav. Díky tomuto přístupu příznivci natáčení videí snadno dosáhnou barevné shody se záběry pořízenými na jiných fotoaparátech a kamerách včetně těch z filmové řady Canon Cinema EOS. Gama korekce C Log navíc snižuje šum, a to zejména v oblastech stínů, které se mohou vyskytnout při stupňování barev.

Nová patice blesku

Upgreadem si prošel také systémový konektor a patice blesku. K té lze kromě blesků Canon připojit také Speedlite transmitter, držák mobilního telefonu, externí mikrofon, multifunkční adaptér a XLR adapter, kompatibilní s Tascam.

Porovnání Canon EOS R3, EOS 1D X Mark III a EOS R5

Pokročilejší uživatele možná napadne, jaké že jsou vlastně rozdíli mezi nejvyším modelem zrcadlovky Canon EOS 1D X Mark III a případně bezzrcadlovkou EOS R5. Pokud bych to měl nějak stručně shrnout, tak asi nenajdete moc funkcí a parametrů, kde by se EOS R3 nedočkala nějakého měnšího či většího vylepšení. Jen pro zajímavost oproti EOS R5 je jich více než sto. Tady je stručný přehled těch nejzajímavějších.

Parametr Canon EOS R3 Canon EOS 1D X Mark III Canon EOS R5
Typ fotoaparátu Bezzrcadlovka Zrcadlovkla Bezzrcadlovka
Bajonet Canon RF Canon EF Canon RF
Rozlišení snímače 24 Mpx 20 Mpx 45 Mpx
Typ snímače Full-frame / CMOS - BSI Full-frame / CMOS Full-frame / CMOS
Velikost snímače 36 x 24 mm 36 x 24 mm 36 x 24 mm
Stabilizace ano (na snímači) ne (pouze v objektivech) ano (na snímači)
Velikost fotografie 6000 x 4000 bodů 5472 x 3648 8192 x 5464 bodů
Procesor Canon Digic X Canon Digic X Canon Digic X
Elektronická závěrka ano (čas 1/64 000 s) ano (čas 1/8 000 s) ano (čas 1/8 000 s)
Rozsah citlivosti ISO 100 - 51 200 100-102400 ISO 100 - 51 200
Rozšířené ISO 50 - 120 400 50-819200 50 - 120 400
Sériové snímání 30 sn./s 20 sn./s 20 sn./s
Hledáček Elektronický / 5 760 K optický Elektronický / 5 760 K
Displej 3,2" otočný / dotykový (4 150 K) 3,1" dotykový (2 100 K) 3,2" otočný / dotykový (2 100 K)
Polohování displeje Otočný Pevný Otočný
Video 4K / 120p, 4K /60p (oversampled) 5,5K /60p (10 bit 4:2:2) 8K / 30p (RAW 12 bit) ,4 K / 120p (10 bit)
Formát videa MPEG-4, H.264, H.265 MPEG-4, H.264, H.265 MPEG-4, H.264, H.265
Počet AF bodů 1053 191 5940
Speciální AF systém Sledování motocyklů, automobilů, očí a tváře lidí i zvířat Detekce a sledování očí a tváře lidí Detekce a sledování očí a tváře lidí i zvířat
Citlivost AF - 7,5 EV - 6 EV - 6 EV
Konektivita Wi-Fi / Lan / Bluetooth Wi-Fi / Lan Wi-Fi / Bluetooth
Slot na karty Duální / CFexpress + SD (UHS-II) Dual CFexpress type Duální / CFexpress + SD (UHS-II)
Výdrž baterie (CIPA 760 snímků (LP-E19) 2850 snímků (LP-E19) 320 snímků (LP-E6NH)
Velikost 150 x 143 x 87 mm 158 x 168 x 83 mm 138 x 98 x 88 mm
Váha 1015 g 1440 g 738 g

Megapixel videorecenze Canon EOS R3 tělo

Megapixel videorecenze Canon EOS R3 tělo

Popis a parametry

Popis a parametry

Canon EOS R3 se přidává k aktuální řadě full frame bezzrcadlovek Canon a posouvá ji zase o skok dále. Vybaven novým 24 Mpx CMOS snímačem se zadním osvitem a DIGIC X procesorem. Fotoaparát je schopen zaznamenávat interně převzorkované 4K nebo RAW video. Funkce Canon Log 3 poskytuje obraz s vysokým dynamickým rozsahem a možností gradace barev. Vestavěná stabilizace obrazu s účinností až 8 EV. Novinkou je automatické ostření (AF) se sledováním pro motoristické sporty včetně automobilových a motocyklových závodů a umožňuje ovládání AF okem. Vysokorychlostní sériové snímání se záznamem až 30 sn./s, ostření při extrémně nízké úrovni osvětlení -7,5 EV. Nechybí utěsnění konstrukce proti povětrnostním vlivům (stejné jako u EOS 1D série) a duální slot na SD a CFexpress karty.

Canon EOS R3

EOS R3 rozšiřuje novou úroveň výkonu a vylepšenou obrazovou kvalitu inovativního systému Canon EOS R. Ve spojení s objektivy Canon RF poskytuje EOS R3 možnosti jako žádná jiná kombinace těla a objektivu, přináší dříve nedosažitelné schopnosti a nevídanou obrazovou kvalitu. Díky tomu mohou profesionální fotografové – ať už se zabývají sportem, přírodou nebo zpravodajstvím – pohotově zaznamenávat prchavé okamžiky takovými způsoby, které nikdy nepovažovali za možné. Fotoaparát je navržen s důrazem na odolnost a vysoké nároky profesionálů pracujících v těch nejnáročnějších podmínkách.

Nově vyvinutý snímač CMOS se zadním osvitem

V samém srdci výkonu fotoaparátu EOS R3, nalezneme nový skládaný fullframe snímač typu CMOS se zadním osvitem vyvinutý společností Canon, který spolupracuje s prvotřídním obrazovým procesorem DIGIC X. Mimořádná rychlost nového snímače přináší také zcela nové možnosti při použití elektronické závěrky, u které je možná synchronizace blesku při použití externích blesků Speedlite. Zcela nový snímač je navržen tak, aby během provozu elektronické závěrky eliminoval efekt rolling shutter. Nabízí nepřetržité  snímání v elektronické závěrce rychlostí až 30 sn./s.

Staňte se mistry pohybu

EOS R3 posouvá možnosti sledování objektů na novou úroveň. Díky technologii automatického ostření Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržovat pohybující se objekt v záběru dokonale zaostřený. K automatickému ostření se sledováním objektu při fotografování lidí a zvířat (včetně ptáků), kterým jsou vybavené modely EOS R5 a EOS R6, přidává EOS R3 i schopnost sledovat závodní automobily a motocykly, takže je ideální volbou pro fotografy motoristických sportů. Nový CMOS snímač v kombinaci s procesorem DIGIC X dokáže pořizovat snímky v RAW formátu až neuvěřitelných 30 sn./s při plnohodnotném průběžném automatickém zaostřování a automatické expozici. Systém automatického ostření je naprosto spolehlivý i při horších světelných podmínkách, a to až do úrovně -7,5 EV. EOS R3 podporuje kreativitu fotografa také tím, že mu umožňuje okamžitě reagovat na situaci před objektivem díky unikátní technologii výběru bodu zaostření pouhým pohybem oka v hledáčku. 

Vždy stabilní záběr

Nekompromisní výkon fotoaparátu je podpořen pětiosou stabilizací obrazu IBIS, která je schopna kompenzovat až 8 EV. Ta zabraňuje roztřesení fotoaparátu a díky tomu umožní zcela novou úroveň kreativity při fotografování z ruky s dlouhými časy nebo natáčení videa bez stativu. Spolupracuje v naprostém souladu s nativními Canon RF objektivy a touto dokonalou kombinací optického a vestavěného stabilizátoru obrazu získáte nejvyšší možnou kvalitu ostrosti.

Stvořen pro video

Kromě toho, že nabízí špičkové fotografické schopnosti, je EOS R3 je vhodný i pro ty, kdo chtějí točit video ve vysoké kvalitě. K dispozici je široká škála funkcí, která filmařům umožňují dosáhnout nových úrovní kreativity. Dokáže interně zaznamenat vysoce kvalitní převzorkované video v rozlišení 4K při 120 fps nebo RAW na kartu CFexpress. K dispozici je rovněž gamma křivka Canon Log 3, která poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradace barev. Zásadní je, že podobně jako při fotografování je AF systém schopen rozpoznat objekt i při záznamu videa. Filmař tedy může sledovat rychle se pohybující objekty a udržovat je dokonale zaostřené.

Určen nejnáročnějším profesionálům

EOS R3 je konstruovaný tak, aby odolával náročným podmínkám každodenního profesionálního použití i v mimořádně nepříznivém počasí. Pevné tělo ze slitiny hořčíku je izolované proti prachu a vodě stejně jako legendární Canon EOS-1D X. Dva sloty na paměťové karty poskytují zápis obrazových souborů na paměťové karty SD nebo CFexpress. Fotoaparát napájí vysokokapacitní baterie LP-E19 – stejná, jakou užívají modely Canon EOS-1D X Mark III – to znamená, že fotograf může baterie mezi přístroji vyměňovat a užívat náhradní, které má již ve výbavě. EOS R3 disponuje řadou ovládacích prvků, přičemž multifunkční ovladač i inteligentní ovladač jsou instinktivně v dosahu palce, což umožňuje zcela intuitivní ovládání. Díky uživatelsky přizpůsobitelným ovládacím prvkům na těle spolu s kruhovým voličem na každém objektivu RF může fotograf snadno nastavovat čas, clonu, citlivost a kompenzaci expozice s fotoaparátem u oka. EOS R3 je rovněž vybavený otočným displejem Vari- Angle, který umožňuje snadno komponovat kreativní záběry z různé perspektivy.

Úžasně všestanný

Díky výkonné kombinaci slotů pro paměťové karty CFexpress a SD UHS-II budete moci fotografovat spolehlivě a bezstarostně za každé situace. Stejně jako celá řada EOS R, která je charakteristická skvělým RF bajonetem, který zajišťuje tu největší kvalitu a přizpůsobitelnost, je i EOS R3 kompatibilní s celou řadou Canon EF objektivů. A to díky RF-EF adaptérům, které zajistí bezproblémovou integraci.

Ještě lepší konektivita

Konektivita je u přístroje určeného pro profesionální sportovní a zpravodajské fotografy zcela zásadní. Kabelový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi 3 pro připojení do počítačové sítě a komunikaci s notebooky a mobilními zařízeními umožňuje snadné a rychlé sdílení snímků. Fotoaparát je také kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Kromě toho je vybaven novými sáňkami s napájením a datovou komunikací pro připojení nového příslušenství jako je Speedlite transmitter, Multi-Function Shoe adaptér, XLR adaptér, mikrofon a držák smartphonu. 

Klíčové vlastnosti

 • nový skládaný snímač typu BSI CMOS vyvinutý společností Canon
 • stabilizovaný snímač s kompenzací až 8 EV
 • 30 sn./s při AF/AE se sledováním objektu
 • automatické ostření se sledováním objektu – pro fotografování lidí, zvířat (včetně ptáků) a motoristických sportů (automobilové a motocyklové závody)
 • podpora interního záznamu převzorkovaného 4K nebo RAW a Canon Log 3
 • výběr ostřícího bodu pohybem oka 
 • ostření při úrovni osvětlení -7,5 EV
 • automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
 • utěsnění proti prachu a vlhkosti totožné s řadou EOS-1D
 • duální slot na SD a CFExpress karty
 • wifi 5GHz

Typ fotoaparátu

Typ fotoaparátu Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití Profesionální

Obrazový snímač

Formát snímače Full Frame / FX
Rozlišení 24 Mpx
Obrazový snímač BSI Stacked CMOS
Poměr stran snímku 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Poměr stran snímače 3:2
Stabilizátor snímače Ano
Velikost snímače (mm) 36x24

Obrazový procesor

Typ obrazového procesoru DIGIC X

Objektiv

Typ bajonetu Canon RF
Stabilizátor optický Ano
Crop faktor 1 x

Zaostřování

Počet AF bodů 1053

Nastavení expozice

Způsob měření expozice Zónové, Středové, Bodové, Matrix
Korekce expozice ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 102400

Závěrka

Typ závěrky Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas 30
Nejkratší expoziční čas 1/64000
Bulb Ne

Fotografování

Expoziční režimy P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram Ano
Rychlost sériového snímání 30 sn./s
Prodleva samospouště 10, 2

Vyvážení bílé

Vyvážení bílé barvy Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech

Hledáček

Typ hledáčku Elektronický
Rozlišení hledáčku 5760000
Dioptrická korekce -4 až +2
Zvětšení hledáčku 0,76 x

LCD

Velikost displeje 3,2 "
Rozlišení displeje 4150000
Živý náhled (Live View) Ano
Dotykový displej Ano
Výklopný displej Ano
Stavový displej Ano

Blesk

Vestavěný blesk Ne
Synchronizační čas blesku (X-sync) 1/250
Korekce zábleskové expozice ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV
Možnost připojení externího blesku Ano, hot-shoe, X kontakt (PC synch), Bezkontaktní ovládání blesku
Dálkové řízení extreního blesku Ano
Externí blesk v balení Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I), CFexpress
Formáty souborů JPEG, RAW
Rozlišení videa 4K

Obecné

České menu Ano

Rozhraní a napájení

Dálková spoušť Kabelová, Bezdrátová
Wi-Fi Ano
Typ akumulátoru LP-E19
Způsoby napájení Akumulátor

Fyzikální specifikace

Materiál těla Hořčík
Rozměry v mm 150 x 142,6 x 87,2
Hmotnost 822 g
Barva černá
Utěsnění (prach/vlhkost) Ano

Ostatní

Značka Canon

Zobrazit popis a parametry