4180C003
zkopírováno do schránky
065809
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Canon EOS Ra tělo
- Formát snímače: Full Frame / FX
- Rozlišení snímače: 30,3 Mpx
- Typ bajonetu: Canon RF
- Rychlost sériového snímání: 8,4 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Canon EOS Ra tělo?
„Canon EOS Ra tělo“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 03.03.2021
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Canon EOS Ra tělo?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 16 536 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Canon EOS Ra tělo
Alternativy k již neprodávanému Canon EOS Ra tělo
Canon EOS R5 tělo
4.8 (25×)
84 490 Kč
Cena se slevovým poukazem 76 041 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Sleva s kódem 8 449 KčDárky za 7 980 Kč
Canon EOS RP tělo
4.9286 (14×)
21 990 Kč
Cena se slevovým poukazem 19 790 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Sleva s kódem 2 200 KčDárky za 3 990 Kč
Sony Alpha A7 III tělo - zpětná sleva 3 750 Kč
4.8947 (95×)
31 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 4 980 KčStudentský cashback 3 750 KčProtiúčetBonus 10 %
Canon EOS R7 tělo - zpětná sleva 5 000 Kč
5 (8×)
34 990 Kč

Cashback 5 000 KčDárky za 3 990 Kč

Canon EOS Ra tělo
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Canon EOS Ra je FullFrame systémový kompakt, který byl upraven tak, aby lépe zachytil nebeské objekty na noční obloze. Společnost Canon konkrétně změnila infračervený filtr před senzorem s úplným rámečkem, aby Ra mohl zachytit až čtyřnásobek množství vodíkových alfa paprsků (vlnová délka 656 nm) ve srovnání se standardní kamerou EOS R. Tato změna usnadní zachycení tmavě červených infračervených paprsků vydávaných objekty ve vesmíru. S CMOS senzorem o rozlišení 30,1 Mpx, rozsah ISO s nativními hodnotami 100-40,000, které můžete rozšířit na 50-102,400, s s hledáčkem s 3.69 miliony bodů a dotykovým výklopným 3.2" LCD displejem s rozlišením 2,1 mil. bodů. Fotoaparát má možnost nahrávat video v rozlišení FullHD 60p i 4K 30p. 4K video využívá dvou kodeků ALL-I a IPB s možností nastavení datového toku na 420Mb/s a 120Mb/s. Profesionální fotografové využití maximální rychlosti závěrky 1/8000s, tak jako detekci obličejů a ocení schopnosti ostřícího systému Dual Pixel AF s pokrytím plochy senzoru 100 % vertikálně a 88% horizontálně dohromady s počtem 5 655 ostřících bodů.
Canon EOS Ra je FullFrame systémový kompakt, který byl upraven tak, aby lépe zachytil nebeské objekty na noční obloze. Společnost Canon konkrétně změnila infračervený filtr před senzorem s úplným rámečkem, aby Ra mohl zachytit až čtyřnásobek množství vodíkových alfa paprsků (vlnová délka 656 nm) ve srovnání se standardní kamerou EOS R. Tato změna usnadní zachycení tmavě červených infračervených paprsků vydávaných objekty ve vesmíru. S CMOS senzorem o rozlišení 30,1 Mpx, rozsah ISO s nativními hodnotami 100-40,000, které můžete rozšířit na 50-102,400, s s hledáčkem s 3.69 miliony bodů a dotykovým výklopným 3.2" LCD displejem s rozlišením 2,1 mil. bodů. Fotoaparát má možnost nahrávat video v rozlišení FullHD 60p i 4K 30p. 4K video využívá dvou kodeků ALL-I a IPB s možností nastavení datového toku na 420Mb/s a 120Mb/s. Profesionální fotografové využití maximální rychlosti závěrky 1/8000s, tak jako detekci obličejů a ocení schopnosti ostřícího systému Dual Pixel AF s pokrytím plochy senzoru 100 % vertikálně a 88% horizontálně dohromady s počtem 5 655 ostřících bodů.
Canon EOS Ra také nabízí možnost až 30 násobného zvětšení v elektronickém hledáčku a v Live View. Je to poměrně velké navýšení oproti 10násobnému zvětšení, které nabízí standardní EOS R. Toto zvýšení by mělo usnadnit zaměření na nebeská těla tak, aby se zaostřilo správně.
Kromě těchto dvou změn je Canon EOS Ra jinak identický s Canonem EOS R, doplněným 30MPx senzor, 3,69M OLED EVF, dot-matrix LED panelem a tělem ze slitiny hořčíku.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|---|
| Podle použití | Pokročilý, Poloprofesionální |
Bezdrátové sítě
| GPS | Ne |
|---|---|
| Wi-Fi | Ano |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 3 EV po 1/3 EV, ± 3 EV po 1/2 EV |
| ISO - minimální citlivost | 50 |
| ISO - maximální citlivost | 102400 |
| Rychlost sériového snímání | 8,4 sn./s |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace / v Kelvinech |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|---|
| Počet AF bodů | 5655 |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | Full Frame / FX |
| Rozlišení snímače | 30,3 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 6720×4480 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 3:2 |
| Velikost snímače (mm) | 36×24 |
| Crop faktor | 1 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ne |
| Synchronizační čas blesku | 1/200 |
| Korekce expozice blesku | ± 3 EV po 1/3 EV |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ano |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ano |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | Mini HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 370 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB 3.1 (3.1 Gen2) |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | DIGIC 8 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Canon RF |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/8000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 3690000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +2 |
| Zvětšení hledáčku | 0,76 x |
Displej
| Velikost displeje | 3,2 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 2100000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | JPEG, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 30 sn./s |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Hořčík |
|---|---|
| Rozměry v mm | 136×98×84 |
| Hmotnost | 660 g |
| Barva | černá |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 4180C003 |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 93 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 89 % |
| Konstrukce a zpracování | 98 % |
| Ovládání | 91 % |
| Funkční výbava | 88 % |
| Poměr cena/výkon | 90 % |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
- Doporučujeme
- Paměťové karty
- Pouzdra, brašny, batohy
- Systémové blesky
- Stativy
- Čistící sady / balónky / Lenspeny
- Náhledové monitory / rekordéry
- Stabilizátory
- Poutka / popruhy
- Dálkové odpalovače
- Dálkové / kabelové spouště
- Mikrofony
- Propojovací kabely / adaptéry
- Ochrany displeje
- Nabíječky
- Čtečky karet
- Pouzdra na karty / baterie
- Stativové hlavy
- Další produkty
Doporučujeme
Paměťové karty
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Náhledové monitory / rekordéry
Stabilizátory
Poutka / popruhy
Dálkové odpalovače
Dálkové / kabelové spouště
Mikrofony
Propojovací kabely / adaptéry
Ochrany displeje
Nabíječky
Čtečky karet
Pouzdra na karty / baterie
Stativové hlavy
Další produkty
Související články s Canon EOS Ra tělo
Související články s Canon EOS Ra tělo
Představujeme nové foto/video bezzrcadlovky Canon EOS R6 V a Sony Alpha A7R VI
Tak jako každé jaro, i to letošní je ve znamení novinek. Jednotliví výrobci foto a videotechniky postupně představují nové přírůstky do svých stájí a pozadu nezůstávají ani přední hráči, jimiž jsou…
MARTIN LUKEŠ • včera v 16:01

Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Dotazy k Canon EOS Ra tělo
Expert Megapixelu
Martin Plíva














































Komentáře
JC
Dobrý den, adaptér součástí není a je třeba jej dokopuit samostatně. Kabelová spoušť je stejně jako u 800D na jack, takže by neměl být problém s komplatibilitou.
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 12. 9. 2020 |Canon EOS Ra tělo |Reagovat
ČČ
Dobrý den, je součástí i tohoto Canonu EOS Ra adaptér na připojení objektivů EF? Dále se chci zeptat, půjde k Ra kabelová spoušť z EOSu 600D, nebo 800D?
Díky za odpověď.
Čestmír Černý, 12. 9. 2020 |Canon EOS Ra tělo |Reagovat