ID: 000566

Digitální kamera Canon HF100

 • Optický zoom: 12 x

Sháníte Canon HF100?

„Canon HF100“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

HD videokamera se záznamem na SD/SDHC paměťovou kartu. Produktová sekce: Videokamery Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon HF100

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon HF100

Parametry a popis

Canon HF100

Společnost Canon rozšiřuje svou oceněnou řadu HD videokamer o dva průkopnické modely se záznamem na paměťovou kartu nebo interní paměť. Kompaktní HD videokamery Canon HF10 a HF100 uchvátí tvůrčí filmaře, kteří požadují maximální mobilitu a možnost snímat záznam v HD kvalitě v nových náročných podmínkách. Model HF10 se vyznačuje novým systémem dvou typů flash pamětí a zařízení HF100 nabízí pohodlné snímání přímo na paměťovou kartu.

Videokamera HF100 nabízí

 • HF100 ukládá video a fotografie přímo na SD/SDHC paměťovou kartu
 • Elegantní, odlehčený design s výkonným rozlišením 1920 x 1080 Full HD
 • Canon HD Camera System pro špičkovou kvalitu
  - HD videoobjektiv Canon s 12x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu Super Range
  - Nový 3,3megapixelový snímač Full HD CMOS
  - Obrazový procesor DIGIC DV II
 • Funkce Instant AF pro bleskurychlé a přesné automatické zaostřování
 • Všestranný nahrávací systém: nová zdokonalená minipatice pro příslušenství, mikrofonní vstup s ručním ovládáním hlasitosti; HDMI a komponentní výstup; kompatibilita s novou DVD vypalovačkou Canon DW-100
 • Nový inteligentní systém baterie s prodlouženou životností baterie
 • Vyspělé fotografické funkce, včetně snímání 3,1megapixelových snímků
 • Otočný LCD displej Vivid
 • Dodávaný software: disk Canon Solution a aplikace Pixela ImageMixer 3 SE
 • Kompletní Menu v českém jazyce

Díky flash paměti mohou modely HF ve srovnání s videokamerami používajícími jiná paměťová média uživatelům nabídnout řadu výhod: podobně jako pevné disky (HDD) poskytují prodlouženou dobu nahrávání, jsou kompaktnější než DVD videokamery a dosahují špičkové kvality obrazu srovnatelné se standardy formátu HDV. Zařízení HF10 a HF100 využívají uznávaný Canon HD Camera System a jsou prvními HD videokamerami značky Canon, které video natáčejí v rozlišení 1920 x 1080 Full HD.

Flash paměť je efektivnější a odolnější než ostatní paměťová média. Navíc umožňuje dosáhnout výrazně menší a lehčí konstrukce HD videokamer. Modely HF10 a HF100 váží pouhých 380 g.

Obě videokamery natáčejí přímo na standardní SD nebo SDHC paměťové karty. Ovšem zařízení HF10 díky systému dvou typů pamětí disponuje ve standardním provedení ještě 16GB interní pamětí. Doplníte-li interní paměť například o volitelnou 16GB SDHC kartu, dosáhnete s touto videokamerou kapesní velikosti dostatečně velké kapacity pro uložení až 14 hodin HD záznamu.

Nahrávání s možností výběru paměti

Videokamera HF100 natáčí Full HD filmy přímo na standardní SD nebo SDHC paměťové karty. Tyto všestranné a kompaktní vyjímatelné karty jsou ideální pro sdílení filmů s přáteli a rodinou. Video je možné z kamery jednoduše přetáhnout do počítače (přes kabel USB nebo vložením paměťové karty do čtečky karet) a následně upravovat nebo nahrávat na internetové stránky. Kapacita nahrávání je omezena pouze velikostí paměťové karty.

Flash paměť: menší, lehčí, bezpečnější

Videokamery se záznamem na paměťovou kartu nebo vnitřní paměť nabízejí několik výrazných výhod. Oproti videokamerám používajícím tradiční záznamová média spotřebovávají méně energie a vyznačují se rychlejším spouštěním. Flash paměť je fyzicky menší než ostatní média, což vede k výrazně lehčímu a menšímu designu kamery. Oba modely, ať už v kvalitním stříbrném (HF100) nebo sofistikovaném černém (HF10) provedení, jsou natolik kompaktní, že se snadno schovají do kapsy. A protože se flash paměť neskládá ze žádných pohyblivých dílů, je záznam daleko odolnější vůči nárazům a otřesům, jímž jsou videokamery často vystaveny.

Záznam v kvalitě 1920 x 1080 Full HD

HF10 a HF100 jsou prvními HD videokamerami společnosti Canon, které HD1080i video nahrávají v maximálním rozlišení, jaké dovoluje standard AVCHD (Advanced Video Codec for High Definition) - 1920 x 1080 Full HD. Tento rozměr obrazu dokonale vyhovuje nejmodernějším Full HD televizorům a poskytuje tu nejlepší možnou kvalitu obrazu. Obě videokamery posunují kvalitu obrazu ještě dále. Jejich průměrná rychlost přenosu dat je během nahrávání 17 MB/s. Uživatelé mohou vybírat celkem ze čtyř režimů kvality nahrávání.

HD kamerový systém Canon

Videokamera HF100 využívá špičkových technologických výhod a zdokonalení systému Canon HD Camera System. Zařízení nabízí dokonalejší rozlišení a kvalitu obrazu nového 3,3megapixelového snímače Full HD CMOS společnosti Canon, zvýšený rozsah nového HD videoobjektivu Canon s 12x optickým zoomem a procesor DIGIC DV II. Protože společnost Canon všechny zmíněné klíčové komponenty vyrábí sama, je každý navržen tak, aby hladce kooperoval s ostatními a bylo dosaženo nejlepší možné výkonnosti a kvality obrazu.

Objektiv s 12x optickým zoomem zahrnuje optický stabilizátor obrazu Super Range společnosti Canon, což je vyspělý systém kombinující dvě metody detekce chvění. Bere v potaz různé faktory chvění, které pak účinněji potlačuje - od pomalého dýchání po rychlé otřesy při jízdě autem.

Instant AF

Instant AF je obdivuhodně rychlý a naprosto přesný systém automatického zaostřování, který byl speciálně navržen tak, aby splnil nároky HD rozlišení obrazu. Původní funkce profesionálních HD videokamer Canon řady XH usnadňuje dosáhnout naprosto dokonalé HD kvality.

Rozšiřitelný systém

Videokamera HF100 uživateli poskytuje naprostou svobodu snímání. Nabízí řadu vyspělých funkcí pro ambiciózní filmaře.

Mikrofonní vstup umožňuje připojení externího mikrofonu, což filmařům dovoluje věrněji zachytit zvuk a potlačit ruch na pozadí. Přes zdokonalenou minipatici pro příslušenství lze k videokameře připojit řadu volitelných periferních zařízení.

Pro přehrávání slouží port rozhraní HDMI a port pro komponentní video, které umožňují připojit videokameru přímo k HD TV. S USB připojením natočený záznam snadno nahrajete do počítače. V případě kompatibilních počítačů je možné přes HDMI provést přenos dat i pořídit živý záznam. Obě videokamery jsou dodávány se softwarem pro správu video snímků a fotografií.

Sdílení a archivace na disky DVD

Aby bylo sdílení filmového záznamu s přáteli a rodinou ještě snazší, jsou obě videokamery kompatibilní s novou samostatnou DVD vypalovačkou Canon DW-100.

Vypalovačka se připojuje přímo k videokameře a umožňuje kopírovat video záznam na standardní DVD disky bez použití počítače. Pomocí zařízení DW-100 lze disky vypalovat buď ve formátu AVCHD (pro HD záznam) nebo standardním formátu DVD-R (byl-li film natočen SD videokamerou). DVD vypalovačku lze po jejím připojení k televizoru (přes kompatibilní videokameru) použít i k přehrávání DVD disků nahraných AVCHD formátem.

Inteligentní baterie

Nový inteligentní lithiumiontový akumulátor ukazuje během snímání úroveň nabití. S tímto systémem fungujícím s přesností na minutu uživatel dokáže lépe předejít nečekanému vybití baterie.

Videokamera HF100 je standardně vybavena baterií s prodlouženou životností a lze s nimi použít i velkokapacitní napájecí akumulátor Canon (BP-819) - dokonalé příslušenství pro pořizování časově náročných záznamů.

Procesor DIGIC DV II a vyspělé funkce digitální fotografie

Jedinečný procesor Canon DIGIC DV II je uzpůsobený pro zpracování zvýšeného toku dat HD obrazů. Za využití vyspělé technologie redukce šumu poskytuje ostré a jasné HD video. DIGIC DV II optimalizuje barvy záznamu a zajišťuje, aby se zobrazovaly stejně zářivé a jasné jako ve skutečnosti.

Procesor DIGIC DV II také řídí vyspělé fotografické funkce obou videokamer. Podpořen vestavěným bleskem, připojením PictBridge a zobrazením histogramu pro sledování úrovní jasu dovoluje uživateli zachytit fotografický snímek i během natáčení videa. Digitální fotografie má své vlastní nároky na barvy, a proto má procesor DIGIC DV II dvě samostatné cesty pro zpracování videa a fotografií - optimalizuje barvy v případě obou záznamů.

Otočný LCD displej Vivid

Videokamera HF100 je osazena 2,7" výklopným LCD displejem Vivid značky Canon. Tato obrazovka, nabízející ze všech LCD displejů videokamer Canon ten nejširší barevný gamut, má antireflexní HCAR povrchovou úpravu. Díky jejímu výjimečnému pozorovacímu úhlu 135 stupňů může přehrávaný záznam pohodlně sledovat i více lidí najednou.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/3,2
Rozlišení: 2,76 Mpx
Typ snímače: CMOS
 
Objektiv
Optický zoom: 12 x
Digitální zoom: 200
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 39,3-471,6
Minimální ohnisková vzdálenost: 39,3 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 471,6 mm
Ohnisková vzdálenost pro video (nejkratší - eqv. 35mm): 42,9 mm
Světelnost objektivu zoom: 1,8-3,0
Světelnost objektivu - nejkratší ohnisko (F): 1,8
Světelnost objektivu - nejdelší ohnisko (F): 3
Typ stabilizátoru: Optický
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/2
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Scénické režimy: Auto, Program (P), Av, Tv, CINE, Portrét, Sport, Noc, Sníh, Pláž, Západ slunce, Bodové osvětlení, Ohňostroj
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 211000
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Počet audio kanálů: 2.0
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 73 x 64 x 129
Hmotnost: 380 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (29 - 20)

 • 29

  Bouška
  Reaguje na 28 | Dobrý den, skladem ji nemáme, ale kolega na mailu zbozi@megapixel.cz Vám může zjistit cenu a dostupnost.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.03.2009 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  Dobry den! Chtel bych zeptat, mate-li pro tento kameru širokoúhlou předsádku Hama? Wide angle converter lens HAMA HR 0,5 http://www.twenga.co.uk/prices-HR-0-5-HAMA-Wide-angle-converter-lens-259162-0 Dekuji..

  Fadhel, 04.03.2009 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Stejně jako mnozí tady i já vážně uvažuji o koupi, kamera je to asi podle recenzí a reakcí majitelů asi dobrá, problém je zřejmě se zpracováním výsledku. Pracují s Media studiem Uleadu již 10 let od verze 5 a vzhledem k tomu, že nehodlám přecházet na alernativu (v balení je jakýsi SW obsažen) jsem na vážkách. Oficiálně na stránkách http://www.ulead.com/msp/sysreq.htm SW tento typ kamery nepodporuje. Napadá mě přímý přenos do PC pomocí čtečky, ale jde to Media? Dík za každou radu. A ještě k hledáčku,Reaguje na 4 | pro mne je to taky pořádné mínus (mám dnes již historickou Panasonic DA1)

  brven, 21.01.2009 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Reaguje na 15, 25 | Dobrý den, mám kameru HF10 a ten formát, který z těch kamer leze je opravdu blbý a proměnit na nic normálního se mi ho zatím nepovedlo. Jardo, uvědom si laskavě, že Luděk Bouška odpovídá na veškeré dotazy na Megapixelu, ne jenom ohledně kamer, ale i fotoaparátů, příslušenství atd. ..(takže myslím že smeknout bys mohl) a sám píše že se tím nezabývá, ty se tím zabýváš a to je moc fajn, ale o tom, že jsi nesehnal program, který zvládá převod z .mts do něčeho zpracovatelnějšího nás můžeš informovat i úplně v klidu :) Hezký den :-) ?

  Karotka, 19.01.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Když jsi to nikdy nedělal, tak co tu blafeš ? Já mám kameru Everio s HDD a můžu říct, že to teda problém je. A to, na rozdíl od tebe, se tím zabývám. Musel jsem to nakonec vyřešit zakoupením ještě externí vypalovačky Everio. Až stáhneš nějaký prográmek na převod z formátu MTS do "vob" a "ifo, neboli DVD formátu, co jich je, jak říkáš, na netu plno, tak to sem napiš a já smeknu. Práci čest a hledání na netu zvláště.........

  Jarda, 25.12.2008 | Reagovat

 • 24

  Avatar
  mám dotaz,(Canon HF 100) při přehrávání videí na PC jsou při jakémkoliv pohybu vidět příčné pruhy a videa se "sekají". Můžete mi poradit kde je problém? Máme kartu Panasonic SDHC 8GB (20mb/sec). Děkuji.

  Dana, 25.12.2008 | Reagovat

 • 23

  Bouška
  Reaguje na 22 | Dobrý den, po překonvertování do vhodného formátu by s tím neměl být žádný problém. Nikdy jsem to nedělal, videem se nezabývám, ale z netu se dá stáhnout mnoho prográmků, které to umožňují.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.12.2008 | Reagovat

 • 22

  Avatar
  Dobrý den, pokud jsem z předchozích dotazů a připomínek pochopil, je u této kamery problém přehrát popř. vypálit záznam na DVD, tak aby to přehrával běžný DVD přehrávač připojený k televizi?? Děkuji za odpověď.

  Pavel, 15.12.2008 | Reagovat

 • 21

  Bouška
  Reaguje na 20 | Dobrý den, myslím, že ano.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.12.2008 | Reagovat

 • 20

  Avatar
  Dobrý den, bude pro tuto kameru dostačovat tato paměťová karta: http://www.megapixel.cz/panasonic-sdhc-8-gb-class-6#parameters ???? Diky

  Omaha, 01.12.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím