ID: 007044

Canon PIXMA iP4200

Sháníte Canon PIXMA iP4200?

„Canon PIXMA iP4200“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

5 inkoustů/5 zásobníků, rozlišení 9600 x 2400 dpi, bezokrajový tisk, potisk CD/DVD, 2 podavače, duplex, PictBridge Produktová sekce: Tiskárny (Fototiskárny) Canon

Popis výrobce

Společnost Canon, přední dodavatel technologií pro fotografování a zpracování obrazu, představuje vysokorychlostní tiskárnu PIXMA iP4200 – první osobní fotografickou tiskárnu v této cenové hladině, která tiskne s velikostí kapičky jeden pikolitr* a rozlišením 9600** x 2400 dpi. Tiskárna nahrazuje oblíbený model PIXMA iP3000. Bezokrajovou fotografii 10 x 15 cm dokáže vytisknout za 51 sekund***.

Tisková hlava FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) a systém pěti inkoustů technologie ContrastPLUS produkují fotografii špičkové kvality a s vysokým kontrastem, které jsou srovnatelné s výsledky profesionálních fotolaboratoří.

Vzhled tiskárny je elegantní a futuristický. Tiskárna je vybavena dvěma podavači papíru, automatickou jednotkou pro oboustranný tisk a zařízením pro potisk DVD/CD. Je zde také možnost přímého tisku z většiny dnešních digitálních fotoaparátů přes port PictBridge.

iP4200 využívá nový systém ChromaLife100, který je zárukou vysoké odolnosti tisků vůči blednutí. Ve spojení s tiskovými médii Canon odolávají tisky produkované systémem ChromaLife100 blednutí po dobu 100 let, jsou-li uloženy v albu. Snímky vystavené bez ochranného skla či fólie odolávají na vzduchu blednutí po dobu 10 let, jsou-li vytištěny na fotografickém papíru Pro (PR-101)****.

Technologie FINE pro rychlost a kvalitu
Díky výrobní polovodičové technologii Canon FINE bylo dosaženo neobyčejných rychlostí tisku jak při tisku fotografií tak při tisku běžných dokumentů. Největší podíl na tomto zvýšení rychlosti má neobvykle dlouhá tisková hlava s výjimečně vysokým počtem trysek a jejich hustotou. Při jednom přejezdu hlavy je tak na stránku naneseno více inkoustu než u tradiční inkjetové technologie. Bezokrajové fotografie i dokumenty A4 tak lze tisknout s opravdu vysokou rychlostí. Barevná tisková hlava je dvakrát delší a obsahuje dvakrát více trysek, než tomu bylo u předchozího modelu.

Při tisku fotografií zaručuje technologie FINE kvalitu na úrovni profesionální laboratoře. Na papír jsou z mikrotrysek o průměru 9 mm každou sekundu vystřelovány miliony kapiček o velikosti 1 pikolitr1. Obraz je tak dokonale konzistentní a tisk přesný.

Technologie ContrastPLUS – systém, který zahrnuje černý inkoust na bázi barviva a zaručuje dokonalý kontrast – působí v součinnosti s technologií FINE pro vytváření neobyčejně ostrých a kontrastních tisků. Písmo textových dokumentů je dokonale ostré díky použití nového pigmentového inkoustu s vysokou optickou hustotou.

Vysokorychlostní rozhraní USB eliminuje prodlevy způsobené pomalým přenosem dat, takže tisk probíhá vždy s maximální kapacitou.

Šetření inkoustem
Jednotlivé zásobníky inkoustu PGI-5BK a CLI-8 jsou zárukou toho, že je třeba vyměnit vždy jen ten zásobník, ve kterém došel inkoust. Zásobníky jsou osazeny světelnými diodami LED, které se rozsvítí teprve tehdy, je-li zásobník v tiskárně správně usazen. Uživatelé mohou sledovat hladinu inkoustu podle blikání diody. Jakmile poklesne hladina inkoustu pod určitou mez, dioda se pomalu rozbliká. Je-li zásobník zcela prázdný, bliká dioda rychle.

Kvalita, která vydrží
Pro lepší odolnost vůči blednutí podporuje tiskárna Canon ChromaLife100: nový systém jedinečných inkoustů na bázi barviva s neobyčejnou šířkou barevného gamutu a speciálních fotografických papírů navržený pro tisk tiskovými hlavami FINE. Tento technologický „trojúhelník“ konstrukce trysek, inkoustu a tiskových médií produkuje fotografie, které předčí tradiční fotografie jak kvalitou, tak trvanlivostí. Při uložení ve fotoalbu odolávají tisky blednutí po dobu 100 let, při vystavení pod sklem 30 let a při vystavení na vzduchu 10 let4.

Vhodná tisková média
Výhody hardwarové technologie tiskárny se naplno projeví teprve tehdy, je-li pro tisk použito originálních tiskových fotografických médií Canon a originálních inkoustů. Rozmanitý a stále se rozrůstající sortiment tiskových médií Canon – včetně nových cenově dostupných papírů – Lesklý fotografický papír pro každodenní použití (GP-501) – je navržen speciálně pro použití v kombinaci s inkousty Canon a technologií FINE. Fotografické papíry a média jsou dostupné v nejrůznějších velikostech (od vizitky po A4), typech (včetně malých samolepek) a s nejrůznější povrchovou úpravou (od matné přes pololesklou až po vysoký lesk). V nabídce nechybí ani oboustranný fotografický papír (PP-101D 13 x 18 cm a PP-101D A4) a špičkový fotografický papír Pro (PR-101) pro trvanlivé fotografie prvotřídní profesionální kvality.

Software: Rozšíření kreativity
Tiskárna iP4200 je dodávána společně s následujícími softwarovými aplikacemi:

Easy-PhotoPrint – poskytuje tři snadné kroky pro tisk fotografií. Tento program usnadňuje takové úkony, jako je výběr tiskového média a změna velikosti. Obsahuje však také funkce jako zaostření obličeje (Face Sharpening), automatické odstranění efektu červených očí (Red Eye Correction) či digitální vyhlazení vrásek (Digital Face Smoothing).

Easy-WebPrint (pouze pro Windows) – ikona programu se nachází na liště Exploreru a odstraňuje problémy s tiskem webových stránek. Šetří čas, inkoust a papír tím, že upravuje velikost výstupu tak, aby zamezil běžnému problému při tisku z webu, kdy je pravá část stránky nechtěně oříznuta

PhotoRecord (pouze pro Windows) – slouží pro snadné vytváření fotoalb včetně pomoci při tisku na oboustranná média Canon a nastavení velikosti pro tisk na různé formáty papíru.

Easy-Print Toolbox (pouze pro Windows) – nástrojová lišta, která je vždy nahoře, s jejíž pomocí lze okamžitě spustit aplikace jako PhotoRecord či Easy-PhotoPrint

Tiskárna iP4200 je kompatibilní s operačními systémy Windows 98/Me/2000/XP, Mac OS X v10.2.1 a novějšími.

Upozornění: Tento produkt není dostupný ve všech evropských zemích.

* Kapičky inkoustu mohou být kladeny s minimální roztečí 1/4800 palce (maximální rozlišení tiskárny)

** Minimální velikost kapičky inkoustu

*** Rychlosti tisku se mohou lišit v závislosti na konfiguraci systému a dalších faktorech. Více informací najdete v technických specifikacích produktu.

**** Veškeré uvedené hodnoty jsou odhady založené na urychlených testech, a tudíž jsou bez záruky. Odolnost vůči blednutí po dobu 100 let se vztahuje na tisky na papírech PR-101, PP-101, SG-101, GP-401, GP-501, které jsou uloženy pod ochrannou fólií. Odolnost vůči blednutí po dobu 30 let se vztahuje pouze pro tisky na médiích PR-101 a PP-101, odolnost proti blednutí pro dobu 10 let se vztahuje pouze na tisky na papíru PR-101. Hodnoty odolnosti proti světlu a působení vzduchu předpokládají vystavení fotografií v interiéru, za běžných podmínek a bez přímého slunečního světla.Kompletní popis výrobce Sbalit popis

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (16 - 7)

 • 16

  Avatar

  Reaguje na (15) | Dobrý den, to takto težko říci. Doporučil bych ji reklamovat. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 25.03.2015 | Reagovat

 • 15

  Avatar

  Dobrý den, mám takový problém: tiskárna mně netisklne černý tisk. Při spuštění kontrolního tisku se nenatiskne černá mřížka k černé náplni PGBK. Přestože instalovaná nápň měla ještě 50% inkoustu, tak jsem ji vyměnil, ale nic se nezměnilo. Černý tisk se stále netiskne. Přitom barevný tisk je funkční. Prosím o radu a předem děkuji. K.R.

  Karel Ryneš, 24.03.2015 | Reagovat

 • 14

  Avatar

  Reaguje na (13) | Dobrý den, bohužel se mi zatím nedaří sehnat toto CD. Poprosím Vás o přeposlání požadavku na email holesovice@megapixel.cz. Zažádal jsem Canon o dodání, ale vyjádření mi pošlou asi až v pondělí. Budu na Vás mít email pro další komunikaci. Děkuji

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 20.09.2013 | Reagovat

 • 13

  Avatar

  prosím kde seženu instalační cd dekuji

  ladislav dudáš, 17.09.2013 | Reagovat

 • 12

  Bouška
  Reaguje na 11 | Dobrý den, čím to je bohužel netuším, doporučuji kontaktovat servis.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.12.2008 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Po zapnutí tiskárny se hlásí, že je použito více kartriči než je potřeba. Jedná se o černou barvu. Tato závada se objevila po dvou letech provozu. Co s tím dělat?

  Sirka, 01.12.2008 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Jde to pres Neco Cover Design + ten nástavec co je do nástavce na potisk CD :)

  Jirk4, 21.11.2007 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 8 | Dobrý den, abych řekl pravdu, nevím o tom, že by měl jít potisknout i tenhle rozměr CD. Já vím jen o "klasickém", normálním CD o průměru 12cm...

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.06.2007 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Nedaří se mi u Pixma IP4200 přejít na potisk CD MINI (78). Poraďte prosím, manuál se tím nezabývá, nebo se v něm neorientuji. Děkuji.
  Jinak jsem s touto tiskárnou nadmíru spokojen.

  Anonymní, 28.06.2007 | Reagovat

 • 7

  Bouška
  Reaguje na 6 | Dobrý den, bohužel Vám v tomto ohledu nemohu nijak pomoci. Kontaktujte, prosím, kolegy, kteří se starají o dostupnost zboží. Kontakt je zbozi@megapixel.cz Oni jsou schopni zjistit dostupnost a případně rovnou objednat.

  Luděk Bouška - Megapixel, 21.11.2006 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím