Canon PIXMA iP5200R

  • Značka: Canon

Sháníte Canon PIXMA iP5200R?

„Canon PIXMA iP5200R“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

5 inkoustů/5 zásobníků, rozlišení 9600 x 2400 dpi, bezokrajový tisk, potisk CD/DVD, 2 podavače, duplex, PictBridge, WiFi Produktová sekce: Tiskárny (Fototiskárny) Canon

Parametry a popis

Společnost Canon, přední dodavatel technologií pro fotografování a zpracování obrazu, představuje dvě nové špičkovýé fotografické tiskáreny řady PIXMA – tiskárnu PIXMA iP5200 s velikostí inkoustové kapičky 1 pikolitr* a rozlišením 9600** x 2400 dpi a její bezdrátovou verzi PIXMA iP5200R.

Obě nové tiskárny nahrazují dva předchozí superrychlé modely PIXMA iP5000 a iP4000R. Jsou vybaveny modernizovanými tiskovými hlavami FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering) s více než 3500 jednotlivými tryskami. Bezokrajová fotografie formátu 10 x 15 cm v profesionální kvalitě je vytištěna do 36 sekund***

Tiskárny využívají nový systém ChromaLife100, který je zárukou vysoké odolnosti tisků vůči blednutí. Ve spojení s tiskovými médii Canon odolávají tisky produkované systémem ChromaLife100 blednutí po dobu 100 let, jsou-li uloženy v albu. Snímky vystavené bez ochranného skla či fólie odolávají na vzduchu blednutí po dobu 10 let, jsou-li vytištěny na fotografickém papíru Pro (PR-101)****

Technologie FINE pro rychlost a kvalitu
Díky výrobní polovodičové technologii Canon FINE bylo dosaženo neobyčejných rychlostí tisku jak při tisku fotografií tak při tisku běžných dokumentů. Největší podíl na tomto zvýšení rychlosti má neobvykle dlouhá tisková hlava s výjimečně vysokým počtem trysek a jejich hustotou. Při jednom přejezdu hlavy je tak na stránku naneseno více inkoustu než u tradiční inkjetové technologie. Bezokrajové fotografie i dokumenty A4 tak lze tisknout s opravdu vysokou rychlostí. Barevná tisková hlava je dvakrát delší a obsahuje dvakrát více trysek, než tomu bylo u předchozího modelu.

Při tisku fotografií zaručuje technologie FINE kvalitu na úrovni profesionální laboratoře. Na papír jsou z mikrotrysek o průměru 9 mm každou sekundu vystřelovány miliony kapiček o velikosti 1 pikolitr1. Obraz je tak dokonale konzistentní a tisk přesný.

Vysokorychlostní rozhraní USB eliminuje prodlevy způsobené pomalým přenosem dat, takže tisk probíhá vždy s maximální kapacitou. Tiskárnu iP5200R lze navíc zapojit do počítačové sítě prostřednictvím bezdrátového rozhraní IEEE802.11g/b Wi-Fi nebo standardního kabelového Ethernetu 10BASE-T/100BASE-TX.

Bezvadný tisk
Tiskový systém s pěti inkousty, velikostí inkoustové kapičky jeden pikolitr1 a rozlišením 9600 x 2400 dpi produkuje bezokrajové fotografie bez viditelného zrna a s vysokým leskem, které překonávají i tradiční fotografie pořízené chemickou cestou. Technologie ContrastPLUS – systém, který zahrnuje černý inkoust na bázi barviva a zaručuje dokonalý kontrast – působí v součinnosti s technologií FINE pro vytváření neobyčejně ostrých a kontrastních tisků. Písmo textových dokumentů je dokonale ostré díky použití nového pigmentového inkoustu s vysokou optickou hustotou.

Šetření inkoustem
Jednotlivé zásobníky inkoustu PGI-5BK a CLI-8 jsou zárukou toho, že je třeba vyměnit vždy jen ten zásobník, ve kterém došel inkoust. Zásobníky jsou osazeny světelnými diodami LED, které se rozsvítí teprve tehdy, je-li zásobník v tiskárně správně usazen. Uživatelé mohou sledovat hladinu inkoustu podle blikání diody. Jakmile poklesne hladina inkoustu pod určitou mez, dioda se pomalu rozbliká. Je-li zásobník zcela prázdný, bliká dioda rychle.

Kvalita, která vydrží
Pro lepší odolnost vůči blednutí podporuje tiskárna Canon ChromaLife100: nový systém jedinečných inkoustů na bázi barviva s neobyčejnou šířkou barevného gamutu a speciálních fotografických papírů navržený pro tisk tiskovými hlavami FINE. Tento technologický „trojúhelník“ konstrukce trysek, inkoustu a tiskových médií produkuje fotografie, které předčí tradiční fotografie jak kvalitou, tak trvanlivostí. Při uložení ve fotoalbu odolávají tisky blednutí po dobu 100 let, při vystavení pod sklem 30 let a při vystavení na vzduchu 10 let4.

Bezdrátový tisk
Pro maximálně komfortní tisk v domácnosti je tiskárna iP5200 připravena k zapojení do sítě Ethernet s podporou jak tradičního kabelového, tak bezdrátového připojení. Je vybavena rozhraním IEEE802.11g/b pro rychlý přenos dat. Rychlost přenosu je 54 Mbps (bezdrátově) a 10/100 Mbps (kabelem), s dosahem 50 m (v interiéru). Mezi bezpečnostní funkce patří: šifrování WPA/WPA2, WEP64/128, schopnost zablokovat přístup prostřednictvím adresy MAC a ochrana heslem.

Návaznost na design PIXMA
Modely iP5200 a iP5200R pokračují v tradici elegantních a kompaktních tiskáren v černostříbrném provedení. Budou tak tvořit vynikající doplněk dalším stylovým domácím spotřebičům. Tiskárny jsou vybaveny dvěma zásobníky papíru, takže je možné mít v nich založen jako standardní papír i fotopapír současně, nebo je možné vložit do obou zásobníků médium stejného typu a zvětšit tak celkovou kapacitu. Uživatelé mohou snadno přepínat mezi režimem tisku z automatického podavače listů a ze zásobníku. Oba zásobníky papíru, automatická jednotka oboustranného tisku a potiskovač CD-R/DVD jsou dokonale integrovány do elegantního designu tiskárny.

Tisk bez počítače
Jak tiskárna iP5200, tak iP5200R podporují standardizované rozhraní PictBridge pro přímé propojení tiskárny s digitálním fotoaparátem či videokamerou pomocí kabelu. Tisknout pak lze bez nutnosti zapínat počítač.

Software
Tiskárna iP5200/5200R jsou dodávány společně s následujícími softwarovými aplikacemi:

Easy-PhotoPrint – poskytuje tři snadné kroky pro tisk fotografií. Tento program usnadňuje takové úkony, jako je výběr tiskového média a změna velikosti. Obsahuje však také funkce jako zaostření obličeje (Face Sharpening), automatické odstranění efektu červených očí (Red Eye Correction) či digitální vyhlazení vrásek (Digital Face Smoothing).

Easy-WebPrint (pouze pro Windows) – ikona programu se nachází na liště Exploreru a odstraňuje problémy s tiskem webových stránek. Šetří čas, inkoust a papír tím, že upravuje velikost výstupu tak, aby zamezil běžnému problému při tisku z webu, kdy je pravá část stránky nechtěně oříznuta

PhotoRecord (pouze pro Windows) – slouží pro snadné vytváření fotoalb včetně pomoci při tisku na oboustranná média Canon a nastavení velikosti pro tisk na různé formáty papíru.

Easy-Print Toolbox (pouze pro Windows) – nástrojová lišta, která je vždy nahoře, s jejíž pomocí lze okamžitě spustit aplikace jako PhotoRecord či Easy-PhotoPrint

Tiskárny iP5200 a 5200R jsou kompatibilní s operačními systémy Windows 98/Me/2000/XP, Mac OS X v10.2.1 a novějšími.

* Kapičky inkoustu mohou být kladeny s minimální roztečí 1/4800 palce (maximální rozlišení tiskárny)

** Minimální velikost kapičky inkoustu

*** Rychlosti tisku se mohou lišit v závislosti na konfiguraci systému a dalších faktorech. Více informací najdete v technických specifikacích produktu.

**** Veškeré uvedené hodnoty jsou odhady založené na urychlených testech, a tudíž jsou bez záruky. Odolnost vůči blednutí po dobu 100 let se vztahuje na tisky na papírech PR-101, PP-101, SG-101, GP-401, GP-501, které jsou uloženy pod ochrannou fólií. Odolnost vůči blednutí po dobu 30 let se vztahuje pouze pro tisky na médiích PR-101 a PP-101, odolnost proti blednutí pro dobu 10 let se vztahuje pouze na tisky na papíru PR-101. Hodnoty odolnosti proti světlu a působení vzduchu předpokládají vystavení fotografií v interiéru, za běžných podmínek a bez přímého slunečního světla.Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím