ID: 006917

Digitální kompakt Canon IXUS 120 IS stříbrný

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Canon IXUS 120 IS stříbrný?

„Canon IXUS 120 IS stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 120 IS stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 344 Kč?

Začít s výkupem

Fotoaparát Digital IXUS 120 IS s rozlišením 12,1 megapixelů skrývá ve stylovém kovovém těle širokoúhlý objektiv 28 mm, 4násobný optický zoom s optickou stabilizací obrazu a 2,7palcový displej PureColor LCD II. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Modelová řada Ixus je dnes již tradiční záležitostí tohoto výrobce a dá se říci, že na trhu s fotoaparáty žijící legendou. Stodvacítka nevybočuje z řady a zachovává si typické rysy této třídy. To
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 120 IS stříbrný

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

PRAHA, 19. srpna 2009 - Společnost Canon dnes představila dva nové fotoaparáty řady Digital IXUS, které tuto produktovou řadu pozdvihnou na ještě vyšší stylovou úroveň a obohatí ji o další inteligentní funkce a špičkové technologie.

Jako první kompaktní fotoaparát Canon disponuje Digital IXUS 200 IS špičkovým 24mm ultraširokoúhlým objektivem s 5x optickým zoomem a 3palcovým dotykovým displejem PureColor II Touch. Nový Digital IXUS 120 IS je pak dosud nejtenčím širokoúhlým modelem Digital IXUS, jehož elegantní, stylově vytříbené tělo nabízí 28mm širokoúhlý objektiv s 4x optickým zoomem.

Digital IXUS 120 IS - ultraštíhlý, ultrachytrý, ultrastylový

Digital IXUS 200 IS přichází na trh spolu s fotoaparátem Digital IXUS 120 IS, dosud nejtenčím širokoúhlým modelem řady Digital IXUS. Přes svou štíhlou konstrukci nabízí DespitDe výkonný širokoúhlý objektiv (28mm) s 4x optickým zoomem, obrazový snímač s rozlišením 12,1 megapixelů a procesor DIGIC 4.

Digital IXUS 120 IS je vybavený jasným 2,7palcovým displejem PureColor LCD II, jenž umožňuje prohlížení z nejrůznějších úhlů, a tím i snadnou kompozici a prohlížení snímků. PureColor LCD II je také odolný proti zanechání otisků prstů a poškrábání.

S fotoaparátem Digital IXUS 120 IS pořídíte perfektní fotografie velice snadno. Technologie optické stabilizace obrazu zabraňuje rozostření snímků způsobenému chvěním fotoaparátu. Uživatelé tak mohou fotografovat při plném nastavení zoomu a v noci bez použití stativu. Také automatický režim ISO Auto a technologie detekce pohybu pomáhají uživatelům fotografovat dokonale ostré snímky - nastavením úrovně citlivosti ISO kompenzuje pohyb ve snímané scéně a zajišťuje perfektní záběry pohybujících se objektů.

Díky štíhlému designu se fotoaparát Digital IXUS 120 IS snadno vejde do kapsy košile či kabelky a na trhu bude nabízen ve čtyřech ušlechtilých barevných odstínech - černé, modré, hnědé a stříbrné, které korespondují se špičkovými technologiemi, jimiž tento fotoaparát disponuje.

Zachycení dynamických akcí na HD video

Oba nové fotoaparáty disponují režimem záznamu HD videa, který umožňuje snímání širokoúhlých videozáznamů s vysokým rozlišením (720p), které můžete s rodinou a přáteli sledovat na kompatibilní HD obrazovce, k níž fotoaparát připojíte přes miniport HDMI.

Špičková automatika - maximálně snadné snímání

Jak Digital IXUS 200 IS, tak Digital IXUS 120 IS nabízí automatický režim Smart Auto s technologií detekce scény - dokonalé fotografie tak nyní pořídí opravdu každý. Znamenitých výsledků dosahuje tím, že provádí automatickou detekci tváří, pohybu, vzdálenosti, barev a jasu v záběru a na jejím základě pro snímanou scénu vybere nejvhodnější z 22 možných scénických nastavení. Technologie Smart Auto je navíc posílena přítomností režimu Servo AE/AF, který sleduje pohyb v záběru a pro snímaný objekt neustále nastavuje zaostření a expozici.

Díky 12,1megapixelovému obrazovému snímači, který zachytí každičký detail mohou uživatelé obou fotoaparátů ze svých snímků zhotovovat fotografie velkých formátů nebo měnit jejich kompozici tvorbou výřezů, aniž by utrpěla kvalita obrazu.

Uživatelské rozhraní obou fotoaparátů zahrnuje praktickou volbu Tipy & rady (Hints & Tips). Obsahuje stručné popisy funkcí, které přispívají k lepší interakci uživatele s fotoaparátem a podněcují jej k prozkoumání funkcí, jimiž jsou fotoaparáty vybaveny.

Dokonalé záběry tváří - technologie detekce obličeje

Oba fotoaparáty jsou vybaveny četnými technologiemi detekce obličeje, které umožňují přátele a blízké zachytit se všemi detaily. Technologie Face Detection WB (detekce obličeje s vyvážením bílé) provádí nastavení vyvážení bílé s cílem dosáhnout přirozených tónů pleti za neobvyklých světelných podmínek a technologie Face Detection AF/AE/FE/WB (detekce obličeje s automatickým ostřením/automatickou expozicí/nastavením intenzity blesku/vyvážením bílé) se stará o správnou expozici a zaostření snímaného objektu. Nechybí jim ani praktická funkce samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-Timer), jež umožňuje snadné pořizování autoportrétů a skupinových fotografií tím, že automaticky aktivuje spoušť teprve poté, co do záběru vstoupí nový obličej.

Uživatelé obou modelů mohou také využít i-Contrast, inteligentní technologii, která při fotografování v obtížných světelných podmínkách automaticky optimalizuje snímky zamezením „přepálení" jejich světlých oblastí při současném zachování kresby detailů v jejich tmavých částech. Automaticky si tak poradí s nepříznivými podmínkami pro fotografování, zvláště v případě snímaní objektů v protisvětle za slunečného dne.

Nové technologie, nebývale snadné ovládání, sofistikovaný design a špičková kvalita obrazu - to vše nabízejí elegantní kompaktní fotoaparáty Digital IXUS 200 IS a Digital IXUS 120 IS.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2592x1944, 320x240, 3264x2448, 4000x2248, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-112
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 112 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/3000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 0,8 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Západ slunce, Ohňostroj, Dlouhý čas závěrky, Pláž, Pod vodou, Akvárium, Listí, Sníh, ISO 3 200, Digitální makro,Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu, Pomůcka pro pořizování panoramatických záběrů
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 89 x 55 x 20
Hmotnost: 120 g
Barva: stříbrná
 
Ostatní
Základní příslušenství: Akumulátor, nabíječka, poutko, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, návod, software

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 120 IS stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 120 IS stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 120 IS stříbrný

Nahoru

Komentáře (7)

Zobrazeny komentáře (7 - 1)

 • 7

  Avatar
  Reaguje na 3 | Dobrý den, nabití blesku závisí na spoustě aspektů - nejvíce na stavu aku, proto se to nedá s určitostí říct.
  Kdyby byl nejzdařilejší kompakt, trhal by rekordy v prodejnosti a určitě by jste o něm věděl, takhle jednoduché to není (: . Kompromisem Vámi požadovaných funkcí by mohl být tento IXUS 120 nebo Fuji F70.

  Bohouš Brož - Megapixel, 23.11.2009 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Reaguje na 4 | Dobrý den, dovolil bych si Vám oponovat, stačí se rozhlédnout , jen namátkou př.: http://www.megapixel.cz/canon-ixus-110-is-modry#na zory (zde jsou zmíněné zápory, použité ISO 800 a pod.)
  Asi nenaleznete mnoho prodejců, kteří dělají recenze. Je to z jediného prostého důvodu - je to velmi náročné, byť už v tomto rozměru. Vnímejte je tedy jako "minirecenze", pokud požadujete více, doporučuji např. magazín"DIGIfoto" nebo speciálně recenzemi se zabývající weby.
  Máte samozřejmě pravdu v tom, že u každého fotoaparátu by měl být alespoň jeden snímek ve vyšším ISO. Jinam máme radost, že nás "sledujete už delší dobu". (:
  Na příště bych Vás jen požádal o "smířlivější tón". (:

  Bohouš Brož - Megapixel, 23.11.2009 | Reagovat

 • 5

  Avatar

  Bohouš Brož - Megapixel, 22.11.2009 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Vážení, počítám, že ty ukázkové snímky děláte zásadně jen při ISO100 záměrně, co? Kdybyste byli co k čemu, tak tam hvízdnete aspoň tři stejné záběry s ISO100,200 a 400, aby si člověk udělal obrázek, jak to skutečně fotí. Při ISO100 budu mít šumuprostý a ostrý obrázek i když ho vyfotím přes dno pivní flašky. Je to velice zavádějící. Skutečně. Například o tom, zda mohu při videozáznamu zoomovat, ani zmínka. Asi záměrně, viďte. Musím konstatovat, že sleduji už delší dobu, že uvádíte jen ty plusové informace. Bohužel.

  Taffey, 22.11.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrý den, prosím o informaci, za jak dlouho se nabije blesk po předchozím focení s bleskem. Jaký je dle Vás nejzdařilejší kompakt v této chvíli na trhu. Jde mi o co nejrychlejší focení s bleskem i bez blesku, kvalitu fotek a minimální šum. Děkuji

  Petr, 22.11.2009 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, já bych vybral asi Ixus 120 kvůli širokoúhlému objektivu, to je velká výhoda.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.10.2009 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den, rozhoduji se mezi Canon IXUS 120 IS a Canon Ixus 990 IS. Který by jste mi doporučil?

  Sluková, 30.09.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím