006932
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon IXUS 60
- Rozlišení snímače: 6 Mpx
- Optický zoom: 3 x
- Velikost displeje: 2,5 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD, MMC
Sháníte Canon IXUS 60?
„Canon IXUS 60“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 06.08.2007

Canon IXUS 60
Recenze
Celkové hodnocení
Megapixelu
Kvalita snímků, podmanivý design, ocelové tělo a velký 2,5" LCD displej najdete u Digital IXUS 60. Příjemná je změna citlivosti na ISO 800. Svým vybroušeným ovládáním stále zbuzuje obdiv i když se zdá, že už nelze tuto řadu dále inovovat. Jistotou je kvalita, vynikající je podání detailů…
Popis a parametry
Klenot s ocelovým tělem a podmanivým designem, s kvalitní optikou a snadným ovládáním v doprodeji za vynikající cenu. Rozlišení 6,0 megapixelů, 3x optický zoom (35–105 mm), 16 režimů fotografování, film VGA 30 sním./s se zvukem, LCD s úhlopříčkou 2,5 ", citlivost až ISO 800, menu v češtině.
Canon představuje dva nové klenoty v koruně Digital IXUS - Digital IXUS 60 a Digital IXUS 65. Tyto dva nové fotoaparáty navazují na tradici IXUS: spojují v sobě nejnovější technologie se skvělou kvalitou snímků a podmanivým designem.
Digital IXUS 60 s ocelovým tělem opatřený displejem LCD s úhlopříčkou 2,5" a s vysokým rozlišením vychází z původní koncepce designéra modelu IXUS Yasushi Shiotaniho „obdélník a kruh", který fotoaparátu dodává klasickou eleganci. Inovativní Digital IXUS 65 se pyšní displejem LCD s úhlopříčkou 3,0", jedinečným dotykovým ovládáním a dvoubarevným povrchem v barvách matného stříbra a ebenově černé.
V obou extrémně tenkých tělech fotoaparátů se ukrývají nejmodernější technologie, například:
- Rozlišení 6,0 megapixelů
- 3x optický zoom, 35-105 mm (ekvivalent 35mm filmu) s objektivem UA
- DIGIC II, iSAPS a 9bodový autofokus AiAF s rychlým a přesným výkonem
- 16 režimů fotografování
- Vestavěné fotografické efekty Mé barvy
- Filmy VGA 30 sním./s se zvukem
- Automatické nastavení vysoké citlivosti ISO a ISO 800 umožňují fotografovat v interiéru bez blesku
- Záznam fotografií v širokoúhlém formátu (16 : 9)
Fotoaparáty Digital IXUS 60 a Digital IXUS 65 jsou v řadě IXUS výše než Digital IXUS 55 a jsou určeny hlavně pro zákazníky, kterým záleží na stylu a hledají kompaktní a elegantní fotoaparát s velkým displejem, pokročilými funkcemi a vysokou kvalitou obrazu.
Přitažlivost velkého displeje
LCD displej fotoaparátu Digital IXUS 60 s úhlopříčkou 2,5" umožňuje přesnou kompozici obrazu a prohlížení fotografií bez mhouření a namáhání očí. Displej má široký pozorovací úhel pro snadnější prohlížení fotografií ve skupině. U tohoto modelu je změněna poloha reproduktoru a přepínače režimů, což umožňuje lepší uchopení přístroje s palcem pohodlně opřeným o spodní stranu přepínače.
Rozměrný širokoúhlý LCD displej s úhlopříčkou 3,0" - největší ze všech displejů kompaktních digitálních fotoaparátů Canon - je jen jednou z významných novinek modelu Digital IXUS 65. Přepínač režimů byl nahrazen dotykovým kruhovým ovladačem - po stisknutí ovladače se na LCD displeji zobrazí ikona režimu umožňující snadný a rychlý výběr funkce, zejména ve tmě. Pomocí ovladače lze také při přehrávání listovat fotografiemi. Nový nástroj Image Inspection Tool využívá velký LCD displej a zobrazuje zároveň celý nově pořízený snímek a zvětšenou oblast obrazu - to je ideální ke zkontrolování detailů před tím, než opustíte scénu. Zvětšenou oblast lze přesouvat mezi zaostřovacími body na libovolné místo v obraze.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,5 |
| Rozlišení snímače | 6 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 2816x1584 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 3 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 35-105 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 35 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 105 mm |
Ostření
| Makro od | 3 cm |
|---|
Expozice a fotografování
| Digitální zoom | 4 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 800 |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1500 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Optický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,5 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 173000 |
Záznam
| Formáty souborů | AVI, JPEG |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 86 x 53,5 x 21,7 |
|---|---|
| Hmotnost | 140 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD, MMC |
|---|
Ostatní
| Značka | Canon |
|---|---|
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Související články s Canon IXUS 60
Související články s Canon IXUS 60
Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Novinky ve světě fotografie a videa | Září 2025
Ve světě foto a video techniky se pořád něco děje, a ne vždy je snadné se v tom vyznat. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme to, co má smysl. Nezáleží na tom, jestli právě přemýšlíte o…
30. 9. 2025 v 16:03

Dotazy k Canon IXUS 60
Expert Megapixelu
Martin Plíva














Komentáře
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
A
Anonymní, 22. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
M
Marcela, 21. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 7. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
m
marcela, 5. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
P
asi jsem intuitivně tušil Vaši odpověď (47) a tak jsem si odpoledné téhož dne byl v Žitné ulici koupit rezervovaný Ixus 60 + 2 MB kartu. Děkuji za radu:
Petr
PetrBa, 2. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 1. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
H
Honza, 1. 8. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
Osobně si myslím, že Ixus 60 je daleko lepší a doporučil bych ho daleko raději, než Nikony... S kartami 2 GB by neměl být problém.
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 31. 7. 2007 |Canon IXUS 60 |Reagovat
Všechny dotazy (57)