ID: 006936

Digitální kompakt Canon IXUS 75

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 7,1 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon IXUS 75?

„Canon IXUS 75“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 75?

Začít s výkupem

Stylový ultrakompaktní digitální fotoaparát s kovovým tělem je dalším pokračovatelem velmi úspěšné řady Ixus. Nabízí spoustu novinek jako funkci Face Detection, nový procesor, nový displej a spoustu dalších. Rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (35-105 mm), režimy Auto, Program AE, ISO až 1600, LCD 3,0 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70, oba s rozlišením 7,1 megapixelu. Ultrakompaktní Digital IXUS 75 v kovovém provedení přichází s velkým 3,0" LCD displejem a výrazným kruhovým akcentem okolo objektivu. Dotykový kruhový volič poskytuje snadný přístup k hlavním nastavením fotoaparátu. Model Digital IXUS 70, doposud nejštíhlejší fotoaparát Canon s optickým zoomem, charakterizuje čistý, minimalistický design inspirovaný původním fotoaparátem IXUS. Tento model, jehož tloušťka je pouhých 19,4 mm, je dodáván v černém a stříbrném provedení. Oba fotoaparáty disponují novou inteligentní funkcí korekce červených očí v režimu přehrávání.
Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70 nabízejí vynikající čas odezvy a díky obrazovému procesoru Canon DIGIC III vysokou kvalitu obrazu. Procesor DIGIC III také pohání technologie detekce obličeje a redukce šumu, které umožňují snadné pořizování ostrých, správně exponovaných snímků v klubech, restauracích a při jiných společenských příležitostech.

Přehled funkcí a vlastností:

 • 7,1 megapixelu
 • Objektiv s 3x optickým zoomem, 35-105 mm (ekvivalent 35mm filmu), s optickými členy UA
 • Procesor DIGIC III s technologií Face Detection AF/AE/FE (detekce obličeje s automatickým zaostřením, automatickou expozicí a expozicí blesku) a Noise Reduction (redukce šumu)
 • Korekce červených očí v režimu přehrávání
 • 3,0" LCD displej PureColor (Digital IXUS 75); 2,5" LCD displej PureColor (Digital IXUS 70)
 • ISO 1600 a Auto ISO Shift
 • 17 režimů snímání a fotografické efekty Mé barvy (My Colors)
 • VGA videosekvence rychlostí 30 sním./s a funkce intervalového snímání videosekvencí

„Svou rozšířenou funkčností a odvážným designem překračují tyto nové modely hranice konvencí," řekl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging, Europe. „Jsou výrazem neměnné snahy přicházet s novými technologiemi a novým estetickým pojetím, jimiž se modely řady Digital IXUS zcela vymykají konkurenci."

Procesor DIGIC III: Lepší fotografie - snadno
Procesor Canon DIGIC III přichází s několika vylepšeními, které snižují riziko pořízení rozmazaných nebo nesprávně exponovaných fotografií. Funkce detekce obličeje Face Detection AF/AE/FE ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a optimalizuje pro ně zaostření a expozici. Tento rychlý a vysoce přesný systém byl na těchto modelech rozšířen o ovládání expozice blesku (FE) a dokáže nyní detekovat obličeje na větší vzdálenost. Technologie detekce obličeje umožňuje také provádět korekci červených očí v režimu přehrávání. Uživatelé tedy mohou rychle detekovat a odstraňovat nevzhledné červené oči na snímcích přímo ve fotoaparátu a tak zajistit zachyceným osobám přirozený vzhled. Technologie redukce šumu Noise Reduction zajišťuje kvalitní snímky při nastavení až ISO 1600 a dovoluje fotografovat bez blesku v prostředích s tlumeným osvětlením, např. na večírcích a v nočních klubech. Nová funkce Auto ISO Shift zamezuje rozmazání. Poskytuje uživatelům možnost zvýšit nastavení ISO - a tím rychlost závěrky - jediným stisknutím tlačítka, kdykoli fotoaparát předvídá roztřesení snímku.

Dokonalejší LCD displej
Na základě názorů uživatelů na celém světě jsme provedli četná vylepšení. Oba fotoaparáty jsou vybaveny novým LCD displejem PureColor s vysokým rozlišení (230 tis. pixelů), který se může pochlubit celou řadou předností. Škála barevných odstínů rozšířená až o 30 % umožňuje reprodukci obrazu v živých a realistických barvách. Široký pozorovací úhel displeje a antireflexní vrstva dovoluje fotografování a prohlížení obrázků i za intenzivního světla. Vrstva odolná proti poškrábání pak displeji poskytuje lepší ochranu před poškozením úderem a poškrábáním.

Během fotografování se na displeji zobrazují nastavení rychlosti závěrky a clony. Při použití režimů Auto ISO a High ISO Auto se na LCD také zobrazí citlivost ISO. Tato nastavení fotoaparátu se nyní nahrávají jako EXIF data a slouží pro kontrolu při přehrávání. Uživatelé fotoaparátu Digital IXUS 75 mohou okamžitě zkontrolovat pořízené snímky stisknutím vyčleněného tlačítka Přehrát, kterým přepínají mezi režimy snímání a přehrání. Tlačítko Tisk/Sdílet na obou fotoaparátech nyní slouží také jako nastavitelné tlačítko přímého přístupu (Shortcut button), které po jediném dotyku zajišťuje přístup k často používaným funkcím, např. natáčení videosekvencí či nastavení vyvážení bílé.

Široký prostor pro vaši kreativitu
K dispozici je celkem 17 režimů snímání, včetně širokého výběru režimů speciálních scén, jako jsou například Portrét, Interiér a Noční momentka. Uživatelé fotoaparátu Digital IXUS 75 mají k režimům přístup prostřednictvím dotykového kruhového voliče. Oba fotoaparáty nabízejí fotografické efekty Mé barvy umožňující kreativní experimentování před i po fotografování.

Nová funkce intervalového snímání uživatelům umožňuje snímat pomalu se měnící scény - například plovoucí oblaka, kvetoucí rostlinu nebo rušnou městskou ulici - a poté je zrychleně přehrávat v podobě kvalitních videozáznamů s rozlišením VGA. Dvouhodinovou scénu, snímanou v jedno nebo dvousekundových intervalech, lze zhustit do osmiminutového nebo čtyřminutového videosouboru. Uživatelé také mohou rychlostí 30 sním./s nahrávat standardní videosekvence se zvukem a rozlišením VGA a videosekvence se zvukem s rozlišením QVGA rychlostí 60 sním./s.

Ostatní
Značka: Canon
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 7,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3072x1728, 3072x2304, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Konstrukce objektivu: 6 členů (2 asférické) / 5 skupiny
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,7 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 91,6 x 56,8 x 19,6
Hmotnost: 130 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 75 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 75, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 75

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (35 - 26)

 • 35

  Avatar
  Reaguje na 34 | Super, máte pravdu, je to tak :-) Děkuji.

  Dan, 12.11.2008 | Reagovat

 • 34

  Bouška
  Reaguje na 33 | Dobrý den, pokud to jde, je to možné pouze při nastaveném rozlišení Pohlednice. Podrobnosti máte v návodu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.11.2008 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Reaguje na 32 | Dobrý den, nemůžu přijít na to, jak nastavit zobrazování data u každého snímku, můžete mi poradit? Děkuji

  Dan, 12.11.2008 | Reagovat

 • 32

  Bouška
  Reaguje na 31 | Na první místo bych dal W170, na druhé a třetí asi ostatní dva modely od Sony.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.08.2008 | Reagovat

 • 31

  Avatar
  Děkuji za odpověď. Mohla bych ještě poprosit, jaký z výše uvedených foťáků byste zvolil? - pořadí 1., 2., 3. Měla jsem totiž v ruce Sony W150 a na makro mě moc nepřesvědčil. Díky.

  Lenka M., 19.08.2008 | Reagovat

 • 30

  Bouška
  Reaguje na 29 | Dobrý den, já bych si vybral asi http://www.megapixel.cz/sony-dsc-w170-stribrny, nabídkou funkcí a vlastností mi připadá asi nejzajímavější.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.08.2008 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit o radu. Chtěla jsem si opatřit digi-foťák, cca 6000,- Kč. Nechci nějaký pro úplné začátečníky, protože až se s ním člověk trochu seznámí, tak pak očekává on něj ještě něco navíc. Co jsem se tak koukala - zaujal mě - Canon IXUS 80 IS x Panasonic DMS-FS3 x Sony DSC-W130/150/170. Skoro všude se totiž vychvaluje, že jsou snímky nerozmazané... Fotím jak na malou, tak i velkou vzdálenost. Děkuji moc.

  Lenka M., 19.08.2008 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, myslím, že s tímto modelem budete velmi spokojená, fotí velice pěkně.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.05.2008 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Dobrý den,ráda bych si koupila nějaký kompakt a poprosila bych Vás o pomoc s výběrem.Prioritou je co nejmenší velikost a co nejlepší kvalita fotek.Jde mi o běžné focení dětí,přírody bez manuálního nastavování.Děkuji.

  Jitka, 07.05.2008 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, já bych dal určitě přednost Ixusu 75.

  Luděk Bouška - Megapixel, 28.03.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím