ID: 006937

Digitální kompakt Canon IXUS 75 stříbrný

 • Rozlišení: 7,1 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon IXUS 75 stříbrný?

„Canon IXUS 75 stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 75 stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 221 Kč?

Začít s výkupem

Stylový ultrakompaktní digitální fotoaparát s kovovým tělem je dalším pokračovatelem velmi úspěšné řady Ixus. Nabízí spoustu novinek jako funkci Face Detection, nový procesor, nový displej a spoustu dalších. Rozlišení 7,1 Mpx, 3x optický zoom (35-105 mm), režimy Auto, Program AE, ISO až 1600, LCD 3,0 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70, oba s rozlišením 7,1 megapixelu. Ultrakompaktní Digital IXUS 75 v kovovém provedení přichází s velkým 3,0" LCD displejem a výrazným kruhovým akcentem okolo objektivu. Dotykový kruhový volič poskytuje snadný přístup k hlavním nastavením fotoaparátu. Model Digital IXUS 70, doposud nejštíhlejší fotoaparát Canon s optickým zoomem, charakterizuje čistý, minimalistický design inspirovaný původním fotoaparátem IXUS. Tento model, jehož tloušťka je pouhých 19,4 mm, je dodáván v černém a stříbrném provedení. Oba fotoaparáty disponují novou inteligentní funkcí korekce červených očí v režimu přehrávání.
Digital IXUS 75 a Digital IXUS 70 nabízejí vynikající čas odezvy a díky obrazovému procesoru Canon DIGIC III vysokou kvalitu obrazu. Procesor DIGIC III také pohání technologie detekce obličeje a redukce šumu, které umožňují snadné pořizování ostrých, správně exponovaných snímků v klubech, restauracích a při jiných společenských příležitostech.

Přehled funkcí a vlastností:

 • 7,1 megapixelu
 • Objektiv s 3x optickým zoomem, 35-105 mm (ekvivalent 35mm filmu), s optickými členy UA
 • Procesor DIGIC III s technologií Face Detection AF/AE/FE (detekce obličeje s automatickým zaostřením, automatickou expozicí a expozicí blesku) a Noise Reduction (redukce šumu)
 • Korekce červených očí v režimu přehrávání
 • 3,0" LCD displej PureColor (Digital IXUS 75); 2,5" LCD displej PureColor (Digital IXUS 70)
 • ISO 1600 a Auto ISO Shift
 • 17 režimů snímání a fotografické efekty Mé barvy (My Colors)
 • VGA videosekvence rychlostí 30 sním./s a funkce intervalového snímání videosekvencí

„Svou rozšířenou funkčností a odvážným designem překračují tyto nové modely hranice konvencí," řekl Mogens Jensen, Head of Canon Consumer Imaging, Europe. „Jsou výrazem neměnné snahy přicházet s novými technologiemi a novým estetickým pojetím, jimiž se modely řady Digital IXUS zcela vymykají konkurenci."

Procesor DIGIC III: Lepší fotografie - snadno
Procesor Canon DIGIC III přichází s několika vylepšeními, které snižují riziko pořízení rozmazaných nebo nesprávně exponovaných fotografií. Funkce detekce obličeje Face Detection AF/AE/FE ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a optimalizuje pro ně zaostření a expozici. Tento rychlý a vysoce přesný systém byl na těchto modelech rozšířen o ovládání expozice blesku (FE) a dokáže nyní detekovat obličeje na větší vzdálenost. Technologie detekce obličeje umožňuje také provádět korekci červených očí v režimu přehrávání. Uživatelé tedy mohou rychle detekovat a odstraňovat nevzhledné červené oči na snímcích přímo ve fotoaparátu a tak zajistit zachyceným osobám přirozený vzhled. Technologie redukce šumu Noise Reduction zajišťuje kvalitní snímky při nastavení až ISO 1600 a dovoluje fotografovat bez blesku v prostředích s tlumeným osvětlením, např. na večírcích a v nočních klubech. Nová funkce Auto ISO Shift zamezuje rozmazání. Poskytuje uživatelům možnost zvýšit nastavení ISO - a tím rychlost závěrky - jediným stisknutím tlačítka, kdykoli fotoaparát předvídá roztřesení snímku.

Dokonalejší LCD displej
Na základě názorů uživatelů na celém světě jsme provedli četná vylepšení. Oba fotoaparáty jsou vybaveny novým LCD displejem PureColor s vysokým rozlišení (230 tis. pixelů), který se může pochlubit celou řadou předností. Škála barevných odstínů rozšířená až o 30 % umožňuje reprodukci obrazu v živých a realistických barvách. Široký pozorovací úhel displeje a antireflexní vrstva dovoluje fotografování a prohlížení obrázků i za intenzivního světla. Vrstva odolná proti poškrábání pak displeji poskytuje lepší ochranu před poškozením úderem a poškrábáním.

Během fotografování se na displeji zobrazují nastavení rychlosti závěrky a clony. Při použití režimů Auto ISO a High ISO Auto se na LCD také zobrazí citlivost ISO. Tato nastavení fotoaparátu se nyní nahrávají jako EXIF data a slouží pro kontrolu při přehrávání. Uživatelé fotoaparátu Digital IXUS 75 mohou okamžitě zkontrolovat pořízené snímky stisknutím vyčleněného tlačítka Přehrát, kterým přepínají mezi režimy snímání a přehrání. Tlačítko Tisk/Sdílet na obou fotoaparátech nyní slouží také jako nastavitelné tlačítko přímého přístupu (Shortcut button), které po jediném dotyku zajišťuje přístup k často používaným funkcím, např. natáčení videosekvencí či nastavení vyvážení bílé.

Široký prostor pro vaši kreativitu
K dispozici je celkem 17 režimů snímání, včetně širokého výběru režimů speciálních scén, jako jsou například Portrét, Interiér a Noční momentka. Uživatelé fotoaparátu Digital IXUS 75 mají k režimům přístup prostřednictvím dotykového kruhového voliče. Oba fotoaparáty nabízejí fotografické efekty Mé barvy umožňující kreativní experimentování před i po fotografování.

Nová funkce intervalového snímání uživatelům umožňuje snímat pomalu se měnící scény - například plovoucí oblaka, kvetoucí rostlinu nebo rušnou městskou ulici - a poté je zrychleně přehrávat v podobě kvalitních videozáznamů s rozlišením VGA. Dvouhodinovou scénu, snímanou v jedno nebo dvousekundových intervalech, lze zhustit do osmiminutového nebo čtyřminutového videosouboru. Uživatelé také mohou rychlostí 30 sním./s nahrávat standardní videosekvence se zvukem a rozlišením VGA a videosekvence se zvukem s rozlišením QVGA rychlostí 60 sním./s.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 7,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3072x1728, 3072x2304, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Konstrukce objektivu: 6 členů (2 asférické) / 5 skupiny
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,7 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 91,6 x 56,8 x 19,6
Hmotnost: 130 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 75 stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 75 stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Canon IXUS 75 stříbrný v bazaru

Nahoru

Komentáře (14)

Zobrazeny komentáře (14 - 5)

 • 14

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 27.08.2008 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  dobrý den, chtěl bych si koupit nějaký digitální fotoaparát tak do 4500.neporadil byste mi nějaké produkty s nejlepším poměrem cena-výkon..?děkuji, pošlete mi to kdyžtak prosím na mail.. děkuji..

  Jaroš Tomáš, 26.08.2008 | Reagovat

 • 12

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 07.04.2008 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Dobrý den, Potřeboval bych od Vás poradit.Ctěl bych digitální fotoaparát značky Canon(ve finální fázy značka nerozhoduje) S funkcemi:Dobrá videosekvence ,stabilizátor obrazu ,ostré focení v hernách při sportu ,s menšími rozměry.Cena maximálně do 5500,-Kč
  Předem Vám děkuji za odpověď.

  Olda, 07.04.2008 | Reagovat

 • 10

  Bouška
  Reaguje na 9 | Dobrý den, asi nejzásadnější rozdíl je v konstrukci, Ixus 70 má i optický hledáček, ale jinak jsou velmi podobné.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 31.01.2008 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Dobrý den.Vybírám si mezi ixusem 70 a 75.Je prosím mezi těmito dvěma přístroji zásadnější rozdíl než detekce očí a velikost lcd?Jaký byste osobně zvolil?Děkuji

  Dan, 31.01.2008 | Reagovat

 • 8

  Bouška
  Reaguje na 7 | Dobrý den, o něco výkonnější je asi W80, má například stabilizátor obrazu...

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 20.11.2007 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Dobrý den,přemýšlím který fotoaparát vybrat Ixus 75 nebo Sony W80.Poraďtě.díky

  franta, 20.11.2007 | Reagovat

 • 6

  Bouška
  Reaguje na 5 | Dobrý den, o něco lepší je Ixus 75, má zajímavější funkce, jako například detekce obličeje. Jinak jsou velmi podobné.

  Luděk Bouška - Megapixel, Šéfredaktor magazínu, Lektor fotografických kurzů, 25.06.2007 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobry den, rozhoduji se mezi Ixus 75 a Ixus 65. Muzete mi poradit pri vyberu? Ktery z nich je asi lepsi a proc? Dekuji.

  Mike, 23.06.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Souhlasím