ID: 006943

Digitální kompakt Canon IXUS 80 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon IXUS 80 IS?

„Canon IXUS 80 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 80 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Stylový ultrakompaktní digitální fotoaparát se stabilizátorem obrazu, rozlišení 8 Mpx, 3x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, 125 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Modelová řada IXUS patřila vždy k tomu nejkomfortnějšímu, co lze mezi digitálními kompakty nalézt. Nový model Canon IXUS 80 IS, je přesně ten typ přístroje, kde se prolíná elegantní design,
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 80 IS

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Hlavní charakteristiky Digital IXUS 80:

 • Elegantní design s nekončící křivkou, čtyři barevná provedení
 • Obrazový snímač s rozlišením 8 megapixelů
 • 3x optický zoom a optický stabilizátor obrazu
 • Režim High ISO Auto a nová technologie detekce pohybu
 • Technologie detekce obličeje s novými funkcemi vyvážení bílé (White Balance) a výběru a sledování obličeje (Face Select & Track)
 • Procesor DIGIC III s technologií redukce šumu
 • Automatická korekce červených očí v režimu snímání a přehrávání snímků
 • 2,5" displej PureColor LCD II
 • 18 režimů snímání včetně nového režimu Západ slunce (Sunset) a fotografické efekty Mé barvy (My Colors)
 • Široké možnosti filmování včetně režimů VGA 30 sním./s, režim Dlouhý záznam (Long Play) a Intervalové snímání (Time Lapse Movie)

8megapixelový Digital IXUS 80 IS je dodáván ve čtyřech barevných verzích a využívá know-how společnosti Canon - inteligentní automatické funkce, které jsou zárukou bezvadných, kvalitních snímků. Mezi technologie vyvinuté společností Canon se řadí zcela nová technologie detekce pohybu, která přesně detekuje pohyb fotoaparátu a objektu a zajišťuje pořízení kvalitních, nerozostřených snímků.

Dalšími progresivními technologiemi, které Digital IXUS 80 IS používá, jsou 2,5" displej PureColor LCD II, obrazový procesor DIGIC III a objektiv s 3x zoomem a optickým stabilizátorem obrazu (IS). Společně s vylepšenou technologií detekce obličeje a funkcí korekce červených očí volenou v režimu snímání představují významný pokrok.

Tělo z čistého hliníku

Digital IXUS 80 IS spojuje osobitý styl s praktičností. Tělo s designem nekončící křivky je vyrobeno z čistého hliníku a dodává fotoaparátu jemný, a přitom pevný vzhled a punc kvality, která je základní podstatou řady Digital IXUS. Digital IXUS 80 IS je dodáván ve čtyřech barevných variacích - klasická stříbrná (Classic Silver), karamelová (Caramel), čokoládová (Chocolate) a bonbónově růžová (Candy Pink) - uživatelům tak nabízí možnost vyjádřit svůj osobitý styl.

Vše o obrazu

Digital IXUS 80 IS jako první Digital IXUS vstupní úrovně disponuje 3x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu (IS) Canon s posuvem čočky. Objektiv nabízí ohniskovou vzdálenost v rozsahu 38-114 mm (35mm ekvivalent) - ideální pro skupinové fotografie. Stabilizace obrazu (IS) Canon s posuvem čočky je lepší řešení než konkurenční systémy stabilizace fungující na principu nastavení ISO, jelikož obraz stabilizuje fyzickou korekcí dráhy světla, a ne pouhým zvyšováním úrovně ISO. Systém stabilizace obrazu Canon uživatelům nabízí jasné a ostré snímky bez zvýšení šumu.

Rozmazané snímky minulostí - nová technologie detekce pohybu

Svou novinkou pro rok 2008, jíž je technologie detekce pohybu, společnost Canon stvrzuje nastoupený trend umožňovat pořizování vysoce kvalitních snímků všem. Technologie detekce pohybu, která se aktivuje výběrem volby High ISO Auto, používá data nashromážděná ze čtyř zdrojů - technologie detekce obličeje, optický stabilizátor obrazu, jas scény a pohyb objektu - k detekci a výpočtu příslušných hodnot expozice. Rozostření je eliminováno nastavením optimální hodnoty ISO v rámci rozsahu ISO 80-800. Tento inteligentní systém zvyšuje úroveň ISO pouze v případě nutnosti a vyhýbá se tak zbytečnému zvýšení šumu, které způsobují jiné, méně inteligentnější systémy.

Zdokonalená technologie detekce obličeje

Digital IXUS 80 IS jako první v řadě Digital IXUS používá nově vylepšenou technologii detekce obličeje. Funkce výběru a sledování obličeje (Face Select and Track) sleduje uživatelem vybraný obličej tak dlouhou, dokud zůstává v záběru, a zajišťuje jeho zachycení ve vynikající kvalitě s každým stisknutím spouště závěrky. Nová funkce Zoom bodu AF (AF Point Zoom) umožňuje fotografům zvětšit rámeček AF při stisknutí spouště závěrky do poloviny, což umožňuje kontrolu výrazu obličeje před vlastním pořízením záběru. Také funkce automatického zaostření doznala významného zlepšení. Za slabého osvětlení umožňuje zaostření scén přibližně o jednu úroveň tmavších.

Technologie detekce obličeje nyní zahrnuje funkci nastavení vyvážení bílé (Face Detection White Balance (WB)). Tato funkce upřednostňuje teplotu barvy detekovaného obličeje před barvami pozadí a nastavuje optimální vyvážení bílé pro dosažení přirozených tónů pleti.

Rovněž korekce červených očí přichází s vylepšením. Tato velmi oblíbená funkce nyní automaticky odstraňuje červené oči během snímání a v režimu přehrávání snímků.

Snadné prohlížení snímků

Digital IXUS 80 IS je vybaven displejem PureColor LCD II s úhlopříčkou 2,5" a rozlišením 230 000 bodů. Displej nabízí vysoký kontrast barev a mimořádně široký zorný úhel - obraz je jasný při pohledu prakticky z kteréhokoliv úhlu. Digital IXUS 80 IS také disponuje optickým hledáčkem (OVF - optical viewfinder) s reálným zobrazením zoomu, při jehož použití je možné displej vypnout a šetřit energii baterií.

Větší flexibilita

Digital IXUS 80 IS rozšiřuje řadu speciálních scénických režimů o nový režim Západ slunce (Sunset). Režim Západ slunce optimalizuje nastavení fotoaparátu pro kvalitnější zachycení této oblíbené, ale na snímání často nesnadné scény. Nová funkce výřezu (Trimming) uživatelům dovoluje rychle a snadno odstranit nechtěné části snímku. Tato funkce, jež spolupracuje s technologií detekce obličeje, umožňuje snadnou tvorbu portrétových fotografií. Nový snímek lze buď uložit jako samostatný soubor, nebo lze přepsat původní soubor. Digital IXUS 80 IS si i nadále zachovává fotografické efekty Mé barvy (My Colors), režimy Dlouhý záznam (Long Play (LP) Movies) a Intervalové snímání (Time Lapse Movies) - je tak velmi dobře vybaveným a výkonným přírůstkem řady Digital IXUS, který uživatelům nabízí nesčíslné možnosti.

Ostatní
Značka: Canon
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3264x1832, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 38-114
Minimální ohnisková vzdálenost: 38 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 114 mm
Konstrukce objektivu: 6 členů (1 asférický) / 5 skupiny
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, M, P
Rychlost sériového snímání: 1,3 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu, Stitch Assist, Film, Speciální scéna (Děti a zvířata, Interiér, Západ slunce, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 86,8 x 54,8 x 22,0
Hmotnost: 125 g
Barva: stříbrná

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 80 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 80 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 80 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (16 - 7)

 • 16

  Avatar
  Reaguje na 15 | Dobrý den Ivane, to se velmi těžko hodnotí - v době minimalizace je většina foťáků skladných, pro rodinné účely se budují spec. módy i do profesionálnějších modelů a nenáročnost na obsluhu ovlivňuje silně individuální přístup. Taková nabídka by znamenala desítky modelů. Doporučil bych Vám zůstat u IXUSu - pojetí rozmístění ovládacích prvků, přístup nastavení, menu a velikost - se příliš nezměnily. Konkrétnější model bych Vám pak doporučoval vybrat na prodejně, podle toho jak "Vám padne do ruky a do oka" (:

  Bohouš Brož - Megapixel, 03.12.2010 | Reagovat

 • 15

  Avatar
  Dobrý den, bohužel jsem o tento pro mě vyhovující fotoaparát přišel (krádež). Chci si pořídit podobný (levný, rodinný, skladný, nenáročný na obsluhu atd.), protože IXUS 80 IS se už nevyrábí. Prosím, jaký je jeho nástupce nebo co byste mi doporučil? Děkuji.

  Ivan Šimek, 01.12.2010 | Reagovat

 • 14

  Bouška
  Reaguje na 13 | Dobrý den, je to odhadem 700 fotek v nejlepší kvalitě.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.08.2009 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  Dobrý den, kolik fotek se přibližně vejde na 2 GB kartu? Dekuju.

  Petra, 31.07.2009 | Reagovat

 • 12

  Bouška
  Reaguje na 12 | Dobrý den Martine, Báš příspěvek jsem odstranil, protože obsahoval odkazy na konkurenci, díky za pochopení.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.01.2009 | Reagovat

 • 11

  Bouška
  Reaguje na 10 | Dobrý den, vynikající je http://www.megapixel.cz/canon-selphy-cp-530.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.12.2008 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Dobry den, jsem vlastnikem Canon IXUS 80 IS a vazne uvazuji o zakoupeni tiskarny. Doporucil byste mi, prosim, tiskarnu, ktera je uzivatelsky jednoducha a snadno bude spolupracovat prave s mym fotoaparatem. Dekuji.

  Lenka, 15.12.2008 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 8 | Dobrý den, protože v této barvě není k dostání ani u dovozce.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.11.2008 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, proč nemáte tento model také v modré barvě?

  Jitka, 23.11.2008 | Reagovat

 • 7

  Bouška
  Reaguje na 6 | Dobrý den, o žádném omezení nevím, 4GB je základní kapacita pro SDHC karty.

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.10.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách.
Dozvědět se víc.
Souhlasím