ID: 006944

Digitální kompakt Canon IXUS 800 IS

 • Rozlišení: 6 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 2,5 "
 • Rozlišení videa: VGA (640×480)

Sháníte Canon IXUS 800 IS?

„Canon IXUS 800 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 800 IS?

Začít s výkupem

Vlajková loď řady Digital IXUS, skvělý design, kvalitní objektiv se stabilizátorem, rozlišení 6,0 megapixelů, 4x optický zoom se stabilizátorem (35–140 mm), 16 režimů fotografování, film VGA 30 sn./s se zvukem, LCD 2,5 palce se širokým pozorovacím úhlem, citlivost ISO 800, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Alternativy k již neprodávanému Canon IXUS 800 IS

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Canon IXUS 800 IS

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Označení IXUS se stalo pojmem v té nejvyšší kategorii luxusních kompaktních fotoaparátu. Tento model opět potvrdil že právem a Canon tím jen upevnil svou pozici v této třídě. Ve funkcích a
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 800 IS

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Společnost Canon představuje fotoaparát Digital IXUS, na který pokročilí fotografové čekali - Digital IXUS 800 IS s rozlišením 6,0 megapixelů. Nová vlajková loď řady Digital IXUS definuje nové hranice designu kompaktních fotoaparátů, protože ve svém neuvěřitelně tenkém těle skrývá objektiv se čtyřnásobným optickým zoomem a s technologií optické stabilizace obrazu (IS) společnosti Canon.

Fotoaparát s vytříbeným jedinečným designem ve stylu „křivky a zaoblení" disponuje nejmodernějšími funkcemi a možnostmi fotografování, které uspokojí i nejnáročnější fotografy, například:

 • Citlivost ISO 800 a optická stabilizace obrazu umožňují fotografovat v interiéru bez blesku
 • Obrazový procesor DIGIC II vyvinutý společností Canon, technologie iSAPS a 9bodové AiAF
 • LCD displej 2,5" s širokým pozorovacím úhlem
 • 16 režimů fotografování
 • Fotografické efekty Mé barvy
 • Fotografie v širokoúhlém formátu (16 : 9)
 • Filmy v rozlišení VGA rychlostí 30 sním./s

Čtyřnásobný optický zoom se stabilizátorem obrazu
Menší a lehčí fotoaparáty jsou citlivější na roztřesení snímku při fotografování z ruky, zvláště v situacích, kdy je nízká hladina osvětlení. Fotoaparát Digital IXUS 800 IS je vybaven stejnou technologií optické stabilizace obrazu jako (IS), kterou používají profesionální objektivy EF společnosti Canon ke snížení rozostření obrazu způsobeného chvěním fotoaparátu. Technologie IS přináší ostřejší fotografie snímané bez blesku při prodloužení expozičních časů při fotografování až o 3 kroky. Zvyšuje také stabilitu obrazu při fotografování v režimu Makro, který lze použít pro vzdálenosti od 2 cm. Aby se tato technologie vešla do tak kompaktního prostoru, vytvořil vývojový tým společnosti Canon nový čip s procesorem IS. Nový čip přesně řídí pohyby jednotlivých členů objektivu, poskytuje rychlou a přesnou korekci roztřesení - zpracovává až 4000 signálů za sekundu - a přispívá ke snížení spotřeby energie.

V objektivu se čtyřnásobným optickým zoomem je použita Asférická čočka s Ultravysokým indexem lomu (UA), která disponuje ohniskovou vzdáleností 35-140 mm (ekvivalent 35mm filmu) a zároveň umožňuje zachování tenkého profilu fotoaparátu. Přestože je fotoaparát malý, je v něm zachován optický hledáček s reálným obrazem, který uživatelům umožňuje komponovat snímky bez použití LCD displeje a tím dále zvýšit pozoruhodnou životnost baterií, jejichž kapacita je až 240 snímků.

Zvýšená citlivost ISO
Ve fotoaparátu Digital IXUS 800 IS lze nastavit vysokou citlivost ISO 800, která usnadňuje fotografování bez blesku v interiéru - toto nastavení je ideální pro situace s nízkou hladinou osvětlení, v nichž není vhodné používat blesk, například v kostelích nebo na koncertech. Nové nastavení Vysoká citlivost ISO Auto automaticky nastavuje expozici za použití vyšší citlivosti ISO a dává přednost kratším expozičním časům, aby nedošlo k rozostření snímku vlivem roztřesení fotoaparátu nebo pohybujících se objektů.

Nový design
Rozhodně jedinečný vzhled fotoaparátu Digital IXUS 800 IS definuje novou třídu řady IXUS a výrazně ho odlišuje od jeho předchůdců. Ve vývojové řadě s designem z nekonečných křivek, který nacházíme u modelu Digital IXUS 750, jsou elegantní obrysy fotoaparátu zdůrazněny nápadným tříbarevným designem - ledově kovová a měsíční stříbrná v saténovém a lesklém provedení jsou doplněny ebenově černým leskem v oblasti LCD displeje. Designér Kosei Takahashi zopakoval svůj koncept křivek a zaoblení, který odkazuje k eliptickým křivkám jednotlivých barevných segmentů a k odvážným zaobleným liniím v místech, kde se segmenty setkávají.

Velký LCD displej s úhlopříčkou 2,5", který zdobí zadní stranu fotoaparátu, má široký pozorovací úhel usnadňující společné prohlížení obrázků. Na displeji lze zobrazit mřížku, která pomáhá při kompozici obrazu, a režim Noční zobrazování zlepšuje viditelnost displeje ve tmě. Volič režimů je součástí těla fotoaparátu a ponechává dostatek prostoru pro snadné uchopení přístroje palcem.

Kreativní fotografování
Fotografické efekty Mé barvy lze nyní ve fotoaparátech Canon použít před fotografováním i po něm, což rozšiřuje možnosti úpravy fotografií podle představ uživatele bez nutnosti připojovat fotoaparát k počítači. Fotoaparát Digital IXUS 800 IS nabízí 16 režimů fotografování včetně Ručního režimu. Přednastavené režimy usnadňují fotografování při složitých světelných podmínkách, například režim Pod vodou lze použít s volitelným vodotěsným pouzdrem k fotografování pod vodou. V režimech Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu lze použít dramatické barevné efekty na filmy i fotografie.

Nový širokoúhlý režim záznamu (2816 x 1584 pixelů) dovoluje snímat fotografie ve formátu s poměrem stran 16 : 9, který je dokonalý pro prohlížení na širokoúhlém televizoru nebo tisk fotografií na široký formát na kompaktních fototiskárnách řady SELPHY CP.

Fotoaparát nahrává také filmové klipy rychlostí 30 sním./s v rozlišení VGA až do velikosti 1 GB . Režim filmů v rozlišení QVGA snímaných rychlostí 60 sním./s je ideální pro nahrávání sekvencí rychle se pohybujících scén a jejich přehrávání a analyzování při zpomaleném přehrávání. Kompaktní režim zaznamená až 3minutový film v nízkém rozlišení, aby bylo možné nahraný film snadno odeslat e-mailem.

Tisk a další nové funkce
Nová nabídka Tisk zjednodušuje tisk více fotografií Díky plné podpoře standardu PictBridge mohou uživatelé tisknout přímo na všechny tiskárny kompatibilní s PictBridge bez použití počítače. Při tisku na kompaktní fototiskárny Canon SELPHY CP lze rovněž využít funkce tisku pasových fotografií a tisku fotografií z filmu, které fotoaparát nabízí. Nové tlačítko Tisk/sdílení dovoluje jediným stisknutím snadno tisknout a nahrávat obrazové soubory do systému Windows nebo Macintosh.

Systém nabídek fotoaparátu nyní podporuje arabštinu, což zvyšuje celkový počet podporovaných jazyků na 23.

Software
Fotoaparát Digital IXUS 800 IS je dodáván s následujícím softwarem Canon:

 • ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací a vytváření a tisk digitálních fotografických alb.
 • PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).

Softwarový balík obsahuje také software pro úpravu fotografií společnosti ArcSoft, PhotoStudio. Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2-v10.4. Model Digital IXUS 800 IS umožňuje bezovladačový přenos ve formátu PTP do podporovaných operačních systémů Windows XP a Macintosh OS X.

Volitelné příslušenství
Díky volitelnému vodotěsnému pouzdru (WP-DC5) mohou uživatelé fotografovat neodolatelné snímky v hloubce až 40 metrů pod hladinou. K úpravě vztlaku fotoaparátu jsou k dispozici speciálně navržená závaží (WW-DC1).
Další příslušenství:

 • Vysoce výkonný blesk HF-DC1
 • Měkké kožené pouzdro (DCC-70)
 • Kovové a kožené poutko Digital IXUS pro zavěšení kolem krku
 • Kompaktní napájecí adaptér (ACK-DC30)

Fotoaparát je kompatibilní s kartami MMC/SD a je dodáván s 16MB paměťovou kartou Canon.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 6 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 640x480, 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 2816x1584
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 2 cm
Počet AF bodů: 9
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, M
Histogram: Ano
Prodleva samospouště: 10, 2
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Stitch Assist, Film, režim Speciální scéna (Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Pod vodou, Interiér, Děti a zvířata, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu)
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 173000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC, MMC
Formáty souborů: AVI, JPEG
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 90,4 x 56,5 x 26,4
Hmotnost: 165 g
 
Ostatní
Příslušenství v balení: karta SD 16 MB, akumulátor NB-3L, nabíječka, USB kabel, AV kabel, software, manuál
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 800 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 800 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 800 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (34 - 25)

 • 34

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.02.2008 | Reagovat

 • 33

  Avatar
  Dobrý den, lze dokoupit náhradní nabíječku akumulátoru k fotoaparátu CANON IXUS 800 IS? Děkuji a jsem s pozdravem, Tomáš Nejedlý

  Tomáš Nejedlý, 20.02.2008 | Reagovat

 • 32

  Avatar
  Reaguje na 30 | díky za odpovědi pane Bouško.

  Martin, 30.08.2007 | Reagovat

 • 31

  Bouška
  Reaguje na 30 | Dobrý den, dobu připravenosti a zpoždění spouště výrobce nikde neuvádí, displej se vypnout dá, video je cca stejně velké a při natáčení videa je možné používat zoom. Pokud se jedná o ukázkové snímky, neslouží k objektivnímu porovnání mezi jednotlivými modely, je to pouze ukázka toho, jak fotí v běžných situacích.

  Luděk Bouška - Megapixel, 30.08.2007 | Reagovat

 • 30

  Avatar
  Dobrý den,
  děkuji za možnost komentářů k výrobkům, je to vynikající. Stejně jako předchůdci váhám mezi Canon Ixus 800IS a Panasonic DMC-TZ3.
  Jsem amatér, zde jsou mé dotazy:
  Nikde jsem nenašel paremetr "doba připravenosti aparátu po zapnutí vypínače (kdy můžu začít fotit? v [s] ) a zpoždění při stisku spouště" uvádí se prosím něco takového?
  Dá se při skoro vybité baterii vypnout display a fotit jen přes hledáček?
  U videosekvencí (v komentářích k DMC-TZ3) jsem se dočetl pravidlo: 1s záznamu = cca 1 - 2MB při záznamu do formátu MOV. Platí toto prosím i pro formát AVI? V kompletní specifikaci k Ixus 800IS je uvedeno: max záznam 1GB (zřejmě i při větší kartě?), kolik je to minut při 640x480 ve formátu AVI ?
  Umožňuje záznam videa u Ixus 800IS ZOOMOVÁNÍ?
  Na závěr jedna poznámka, dotaz.... (nikoli kritika) bylo by možné v ukázkových fotografiích fotit jednu fotografii (např. Vaší prodejnu.....) všemi fotoaparáty? Jde o to, že dnes nevidím možnost posouzení kvality jednotlivých přístrojů když u Ixusu je na snímcích pole s krajinou a u Panasoniku zástavba.

  Martin, 29.08.2007 | Reagovat

 • 29

  Bouška
  Reaguje na 28 | Dobrý den, stav baterie neukazuje skoro žádný kompaktní fotoaparát, pouze varování, že je aku bez energie...

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.08.2007 | Reagovat

 • 28

  Avatar
  Dobrý den,
  tento foták mám už zhruba rok a nemůžu si jej vynachválit. Ale přece jen jsem ještě nepřišel za celou tu dobu na jednu věc. Nikde nemůžu najít kolik mi ještě zbývá baterie. Jde to někde na tomto přístroji zjistit ???
  Protože je celkem smutné, že když si chci udělat nějaké snímky a najednou mě upozorní, že je akumulátor slabý, tak zvádne udělat tak 3-5 snímku max.
  Díky za info

  Tomas Turecek, 29.07.2007 | Reagovat

 • 27

  Bouška
  Reaguje na 26 | Dobrý den, je to http://www.megapixel.cz/zoner-photo-studio-9

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.07.2007 | Reagovat

 • 26

  Avatar
  Dobrý den!
  Prosím, jaký SW to vlastně dáváte k tomuto aparátu zdarma? A pokud je to Zoner Photo Studio, tak v jaké verzi (Prof, Home, Classic)?
  Děkuji za odpověď,
  Mirek S.

  Mirek S., 15.07.2007 | Reagovat

 • 25

  Bouška
  Reaguje na 24 | Dobrý den, tohoto modelu bych se vůbec nebál, i dne s má své místo na trhu, i když ještě nemá Face Detection... Mě osobně se z kompaktů velice líbí http://www.megapixel.cz/fujifilm-finepix-f31fd

  Luděk Bouška - Megapixel, 03.06.2007 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím