PN: 2602B010AA, ID: 006945

Digitální kompakt Canon IXUS 85 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 3 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon IXUS 85 IS?

„Canon IXUS 85 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 85 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Stylový ultrakompaktní digitální fotoaparát se stabilizátorem obrazu, rozlišení 10 Mpx, 3x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, optický hledáček, 155 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Modelová řada IXUS vždy patřila k tomu nejluxusnějšímu, co lze v kategorii kompaktních digitálních fotoaparátů najít. Kovové tělo a vybroušený design už na první pohled budí dojem, že jde o něco
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 85 IS

Parametry a popis

Dva fotoaparáty. Dva designy. Vyberte si svůj Canon Digital IXUS

Naprosto jiné, stejně neobyčejné - Digital IXUS 90 IS a Digital IXUS 85 IS představují dvě výrazně rozdílné koncepce ikonického stylu Digital IXUS.

10megapixelový Digital IXUS 90 IS s pevnou konstrukcí, dokonale hladkým designem a vybroušenými okraji připoutá pozornost, kdykoliv po něm sáhnete. V ruce vám tento solidní fotoaparát dodá pocit bytelnosti, jako by byl odlitý z kovu. 3,0" displej PureColor LCD II a plochý ovládací panel harmonicky splývají s odvážným geometrickým designem tohoto nevšedního nového fotoaparátu.
10megapixelový Digital IXUS 85 IS navazuje na odkaz populárního modelu Digital IXUS 70, změkčuje však jeho ostrý minimalistický design použitím charakteristického konceptu „zaobleného hranolu". Na pozadí jemně třpytivého stříbřitého povrchu vyniká výrazný kroužek objektivu a lesklé černé a stříbrné detaily.1
Tyto dva fotoaparáty s tak rozdílným designem mají jedno společné - špičkové fotografické technologie příznačné pro řadu Digital IXUS. Oba disponují technologií detekce pohybu a optickým stabilizátorem obrazu (IS), které jsou zárukou ostrých fotografií. Technologie se vzájemně doplňují a spolupracují a díky tomu poskytují komplexní řešení proti rozostření snímků při fotografování pohybujících se objektů, použití zoomu a při snímání za slabého osvětlení. Vyjádřete své já s těmito dvěma novými fotoaparáty Digital IXUS - vyberte si model podle svého vkusu a dovolte zobrazovacím technologiím Canon, aby vám pomohly nafotit ty nejlepší snímky.
Oba fotoaparáty budou na českém trhu dostupné koncem března 2008.

Stručná charakteristika:

 • 10,0 megapixelů
 • Objektiv Canon s 3x optickým zoomem a optickým stabilizátorem obrazu (IS)
 • 2,5 " (85 IS) a 3,0" (90 IS) displej PureColor LCD II
 • Technologie detekce pohybu, technologie detekce obličeje a korekce červených očí

Doplňkové informace:

DIGIC III
Obrazový procesor Canon DIGIC III (DIGital Imaging Core) řídí všechny primární funkce fotoaparátu a optimalizuje tak jeho výkonnost. Výsledkem zdokonalených algoritmů zpracování obrazu jsou mimořádně kvalitně prokreslené detaily a reprodukce barev s přesným vyvážením bílé. Vysoká rychlost zpracování přináší vynikající odezvu fotoaparátu, rychlé automatické zaostřování a rozšířené možnosti sériového fotografování. Procesor DIGIC III také řídí vyspělé technologie redukce šumu a detekce obličeje.

Technologie detekce obličeje
Systém detekce obličeje s automatickým zaostřením, nastavením expozice, blesku, vyvážení bílé (Face Detection AF/AE/FE/WB) ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a poté pro dosažení optimálních výsledků provede zaostření, nastavení expozice, blesku a vyvážení bílé. Dokáže určit, které obličeje mají být hlavním objektem, a v případě, že jako primární objekt není rozpoznán žádný obličej, okamžitě přepne na 9bodový systém AiAF. Automatická korekce červených očí ve spolupráci s technologií detekce obličeje odstraňuje červené oči během fotografování.

Technologie detekce pohybu
Technologie detekce pohybu používá několik metod k detekci pohybu fotoaparátu a objektu a nastavuje podle nich expozici. Pracuje s informacemi o jasu objektu a pozadí, o pohybu objektu (informace získané porovnáním nasnímaných políček), s informacemi technologie detekce obličeje a informacemi gyroskopických senzorů optického stabilizátoru obrazu (IS) o chvění fotoaparátu. Při jakékoliv detekci pohybu fotoaparát z rozsahu ISO 80-800 automaticky vybere příslušnou úroveň ISO a umožní pořízení snímku s minimálním šumem a nulovým rozostřením.

iSAPS
Technologie inteligentní analýzy scény iSAPS (Intelligent Scene Analysis based on Photographic Space) před každým záběrem automaticky optimalizuje hlavní nastavení fotoaparátu. Každá scéna je analyzována a porovnána s daty fotografického prostoru (Photographic Space) - knihovny fotoaparátu s velkým objemem fotografických dat. Fotoaparát tak může před zachycením snímku automaticky optimálně nastavit expozici, provést zaostření a vyvážení bílé.

Technologie optického UA členu (Ultra-High Refractive Index Aspherical - asférická čočka s ultravysokým indexem lomu)
Nová UA čočka od společnosti Canon byla světově první asférickou čočkou z litého skla s ultravysokým indexem lomu. Díky použití skla s vyšším indexem lomu, než mají jiné asférické členy, mohou být objektivy mimořádně tenké a kompaktní. Díky svému tvaru poskytuje litá asférická čočka pozoruhodnou kvalitu obrazu a pomáhá zamezit aberacím obrazu, jež mohou způsobovat sférické čočky.

Optický stabilizátor obrazu
Fotoaparát Digital IXUS 80 IS používá systém stabilizace obrazu (IS) s posuvem čočky, který detekuje a vyrovnává mírné pohyby fotoaparátu, jež mohou způsobit rozostření záběru. Miniaturní gyroskopy detekují pohyby fotoaparátu způsobené chvěním rukou. Tyto signály - až 4000 za sekundu - jsou zpracovávány jednočipovým řadičem, který rozlišuje chvění rukou od záměrných pohybů fotoaparátu. Signály z pohybů způsobených chvěním rukou jsou odesílány do jednotky stabilizace obrazu, která zajistí posun jednoho z optických členů tak, aby došlo k odchýlení světelných paprsků a eliminaci účinků chvění. K dosažení vyšší přesnosti a rychlosti odezvy fotoaparátu přispívají miniaturní keramické kuličky, jimiž je pohyblivý optický člen podepřen. Vedle skutečnosti, že snižují tření na minimum, keramické kuličky také odbourávají problémy, s nimiž se potýkají kovové systémy; jde např. o tepelnou roztažnost kovu a magnetismus. Optický stabilizátor obrazu fotoaparátu Digital IXUS 80 IS umožňuje prodloužit expoziční čas až na trojnásobek, aniž by se viditelně zvýšilo rozostření obrazu způsobené pohybem fotoaparátu.

Digitální telekonvertor a funkce Safety Zoom
Podobně jako při nasazení doplňkového objektivu na fotoaparát zajišťuje digitální telekonvertor Canon konstantní zoom pro každý snímek (1,6x nebo 2x podle vybrané velikosti obrazu). Zatímco optické konvertory způsobují menší rozevření clony, v důsledku čehož dochází ke snížení rychlosti závěrky, digitální telekonvertor velikost clony zachovává a tak snižuje riziko rozostření obrazu.
Safety Zoom (Bezpečný zoom) chrání obraz před interpolací při vysokých úrovních digitálního zoomu a umožňuje uživatelům používat větší zoom bez snížení kvality obrazu.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 320x240, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 3 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Konstrukce objektivu: 6 členů (1 asférický) / 5 skupiny
Typ stabilizátoru: Mechanický
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1500
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,4 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Západ slunce, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 86,0 x 54,0 x 20,4
Hmotnost: 130 g
Barva: černá
 
Ostatní
Základní příslušenství: Návod, poutko, SD karta 32 MB, akumulátor, nabíječka, USB kabel, video kabel, Software
 
Další parametry
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 85 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 85 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 85 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (27 - 18)

 • 27

  Avatar
  Reaguje na 25 | Potvrzuji informaci 26. SDHC karty jsou dnes za velmi dostupnou cenu a následně lze velmi dobře fotoaparát využívat jako vidoekameru (pro fotografie jsou vysoké kapacity prakticky nenaplnitelné i při vysokém rozlišení). Vše je ale u tohoto typu zařízení velmi maličké a určeno patrně do dámské kabelky jako fotoaparát velmi dobře nahrazující mobil. Pro náročnější využití s velkými pamětmi bych se tedy nejprve rozvažoval nad většími (a žel dražšími) typy zařízení, které se dají rozumně chytit do ruky (menší třes, i když stabilizace je zde velmi dobrá!).

  Toušek, 05.06.2009 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, u SD karty je max. použitelná kapacita 2 GB, pro vyšší kapacity je třeba použít SDHC kartu a problém by neměl být ani s těmi skutečně velkými.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.04.2009 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Dobrý den, máte někdo vyzkoušeno, jakou lze použít max. velikost SD karty? Zvažuji velikost 8GB či 16GB.

  Martas, 07.04.2009 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, to, že nejsou ostré rohy, to je běžné u většiny kompaktů, ale jinak můžete porovnat Vaše snímky s našimi ukázkovými. Pokud se výrazně liší, asi je s Vaším přístrojem něco v nepořádku.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.04.2009 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Dobrý den. Vlastním tento fotoaparát asi 4 měsíce a nechápu,jak někdo může říct,že snímky jsou dokonale ostré.Na to ,že jsou zde použity asf.čočky,dokonce jedna oboustranná,je ostrost dobrá pouze ve středu a ke krajům se rapidně zhoršuje.Většina chyb se dá odstranit,ale tato ne.Starý Samsung je v tomto ohledu mnohem lepší a to o jeho optice není nikde nic napsáno.Pane Bouška je to u tohoto IXUSU normální,nebo mám smůlu na kus.Jinak je dobře vybavený,hezký a video při dobrém světle velmi dobré.S kompaktama jsem již skončil a jdu do zrcadla.

  Georg, 02.04.2009 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, to asi nepůjde, pokud vím, musíte ve fotoaparátu nastavit právě to razítko data.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.03.2009 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Reaguje na 20 | Dobrý den, jsem autorem komentáře č.19 a reaguji na odpověď č.20.Asi jsem problém nepopsal přesně. jedná se mi o způsob zhotovení pohlednice - snímek je bez razítka data, ale datum potřebuji vytisknout na pohlednici. Děkuji Jirka

  Jirka, 12.03.2009 | Reagovat

 • 20

  Bouška
  Reaguje na 19 | Dobrý den, uvedenou tiskárnu bohužel neznám, takže nedovedu posoudit, proč to nefunguje. Pokud ale podporuje PictBridge, mělo by to fungovat.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.02.2009 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Dobrý den, prosím o radu . U uvedeného fotoaparátu mi nejede tisk na pohlednici.Nastavení mám :formát snímku : standardni,Datum:zap,č.souboru:zap Výmaz dat DPOF : zap. Tiskárna HP PSC 1610. Díky za radu

  Jirka, 23.02.2009 | Reagovat

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, myslím si, že se to nevyplatí, pro běžné focení je W150 naprosto dostačující.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.12.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím