ID: 006949

Digitální kompakt Canon IXUS 860 IS stříbrný

 • Rozlišení: 8 Mpx
 • Optický zoom: 3,8 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon IXUS 860 IS stříbrný?

„Canon IXUS 860 IS stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 860 IS stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 211 Kč?

Začít s výkupem

Elegantní ultrakompaktní digitální fotoaparát se širokoúhlým objektivem již od 28mm, stabilizátor obrazu. Díky snadnému ovládání a skvělé obrazové kvalitě nezklame v žádné situaci. Rozlišení 8,0 Mpx, 3,8x optický zoom, ISO 80-1600, LCD 3,0 palce, 155 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Nový přírůstek do rodiny IXUS společnosti Canon na sebe nenechal dlouho čekat a tak se na trhu objevil další kapesní kompakt se širokoúhlým objektivem s ohniskem od 28mm. Přístroj zaujme hlavně
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 860 IS stříbrný

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

 • Širokoúhlý (28mm) objektiv s 3,8x zoomem a optickým stabilizátorem obrazu
 • 8 megapixelů
 • Nastavení vysoké citlivosti ISO 1600 a automatický posun ISO
 • Procesor DIGIC III s technologií redukce šumu a AF/AE/FE s detekcí obličeje
 • Zdokonalená redukce jevu červených očí při prohlížení
 • 3,0" PureColor LCD displej
 • Digitální telekonvertor a funkce bezpečný zoom1 pro velké přiblížení
 • 17 režimů fotografování a fotografické efekty Mé barvy
 • Široké možnosti filmování včetně režimů VGA 30 sním./s, LP a intervalového snímání (Time Lapse)

Digital IXUS 860 IS nabízí ve srovnání se svým vychvalovaným předchůdcem řadu vylepšení. Patří mezi ně 3,0" PureColor LCD displej a zdokonalená technologie detekce obličeje. Možnosti nastavení vysoké citlivosti ISO spolu s objektivem s optickým stabilizátorem obrazu1 výrazně snižují riziko pořízení rozostřených snímků.

Širší záběr, lepší výsledky
Širokoúhlý objektiv fotoaparátu Digital IXUS 860 IS s 3,8x zoomem, jehož ohnisková vzdálenost činí 28-105 mm (ekvivalent 35 mm), umožňuje pořídit skupinové fotografie, památky a krajiny se širším záběrem. Optický systém je doplněn o Canon stabilizátor obrazu (IS) s posuvnými optickými členy - technologie původně vyvinutá pro objektivy EF předního systému Canon EOS profesionálních digitálních jednookých zrcadlovek a objektivů - který kompenzuje chvění fotoaparátu. Objektiv je také vybaven technologií členu UA (technologie asférické čočky), jež zajišťuje maximální ostrost a čistotu záběrů.

Fotoaparát Digital IXUS 860 IS se vyznačuje řadou nastavení citlivosti ISO, která spolu s optickým stabilizátorem obrazu prakticky eliminují riziko pořízení rozostřených snímků. Druhou obrannou linii, jejímž úkolem je vyvažovat chvění fotoaparátu, tvoří uživatelem nastavitelná funkce auto posun ISO. Ta nastaví úroveň ISO přesně jen do té výše, jež se dokáže vypořádat s rozostřením záběrů. Další dvě funkce ISO - ruční nastavení citlivosti až na 1600 ISO a automatické vysoké ISO - si poradí s rozostřením způsobeným typickým pohybem objektu, jakož i chvěním fotoaparátu za snížených světelných podmínek, kdy je běžně zapotřebí nastavit delší expozici.

Klasické křivky
Fotoaparát Digital IXUS 860 IS nabízí nejen rozšířené možnosti fotografování, ale i luxusní design. Dvoubarevné tělo typicky zaobleného modelu Digital IXUS 860 IS upoutá kontrastem stříbrných linií a čistě černých prvků. Zakřivení povrchu umožňuje pohodlné držení fotoaparátu a snadný přístup k novým čtvercovým ovládacím tlačítkům. Nově vyvinutá 3,0" PureColor LCD obrazovka poskytuje ostré rozlišení 230 000 pixelů, rozšířenou reprodukci barev a je potažena novou ochrannou vrstvou, která chrání povrch displeje před nárazy a škrábanci. S PureColor LCD displejem s větším pozorovacím úhlem snadno přehlédnete skupinové snímky a s přehledem pořídíte fotografie z nezvyklých úhlů.

Zdokonalená technologie detekce obličeje s procesorem DIGIC III
Obrazový procesor DIGIC III zefektivňuje funkci AF/AE/FE s detekcí obličeje, a podává tak výrazně lepší výsledky při fotografování lidí. Funkce AF/AE/FE s detekcí obličeje využívá data z obrazové databáze iSAPS a vyspělý algoritmus detekce obličeje. Dokáže na záběru rozpoznat až 9 obličejů a s cílem pořídit ostré a dobře exponované tváře optimalizuje zaostření, expozici a nastavení blesku. Technologie detekce obličeje je také klíčovým faktorem přesnosti zdokonalené funkce Canon redukce jevu červených očí při prohlížení záběrů. Tato funkce automaticky identifikuje a opraví červené oči na zachycených fotografiích. Na rozdíl od ostatních systémů pro odstranění červených očí, které mohou pozměnit i neobličejové části fotografie, využívá systém Canon technologii detekce obličeje. Tím je zajištěno, že se korekce dotkne pouze jevu červených očí. Uživatelé navíc mají možnost uplatnit ruční přidání nebo odebrání rámečků korekce červených očí.

Tvůrčí možnosti
Tento fotoaparát se přizpůsobí téměř každé situaci. Disponuje totiž 17 režimy fotografování, k nimž patří manuální režim výběru nastavení expozice, jako je vyvážení bílé a citlivost ISO. Kromě speciálního tlačítka ISO lze uživatelsky nakonfigurovat tlačítko rychlého přístupu, které umožňuje jedním stisknutím provést nastavení vyvážení bílé, či úpravu naměřené expozice.

Model Digital IXUS 860 IS také nabízí řadu možností natáčení ozvučeného videa v rozlišení VGA (30 sním./s) a QVGA (30 sním./s). Nový režim VGA LP (Long Play) dovoluje uživatelům pořizovat filmy v poloviční velikosti souboru, avšak se stejně vysokým rozlišením a rychlostí snímání. Výsledkem je menší nárok na velikost paměti a rychlejší stahování souborů. Fotoaparát disponuje také režimem intervalového snímání (Time Lapse Movie), který zachytí změny scény - jako jsou letící oblaka, rozkvétající květina nebo ruch městské ulice - a umožní jejich zrychlené prohlížení. Tento režim pořizuje 1 políčko záznamu každou 1 nebo 2 sekundy po dobu až dvou hodin a nasnímané záběry přehrává jako plynulý VGA film s rychlostí 15 sním./s.

Dokonalejší snadnost použití
Fotoaparát Digital IXUS 860 IS představuje řadu vylepšení, která zdokonalí zážitek uživatele. Nová tříúrovňová kontrolka baterie uživatele lépe informuje o možné délce fotografování. Flexibilitu tohoto modelu zvyšují dvě nové velikosti rámečku automatického zaostřování: normální a malý. Malý rámeček AF dovoluje definovat jako ohnisko zaostření snímku velmi malé detaily, což je obzvláště užitečné při pořizování detailních záběrů. S praktickou funkcí změny velikosti obrazu uživatel může soubory ukládat v menší velikosti a připravit je tak na nahrávání na vlastní webové stránky, internetové aukce nebo do online fotogalerií.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 8 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1944, 3264x1832, 3264x2448, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 3,8 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 28-105
Minimální ohnisková vzdálenost: 28 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 105 mm
Konstrukce objektivu: 7 členů (2 asférické) / 5 skupiny
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 3 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové, Zónové
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,2 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 92,6 x 58,8 x 25,9
Hmotnost: 155 g
Barva: stříbrná

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 860 IS stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 860 IS stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 860 IS stříbrný

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (70 - 61)

 • 70

  Bouška
  Reaguje na 69 | Dobrý den, obávám se, že nikdo jiný než autorizovaný servis Váš problém nevyřeší.

  Luděk Bouška - Megapixel, 23.03.2009 | Reagovat

 • 69

  Avatar
  Dobrý den, mám problém s dovíráním objektivu u tohoto fotoaparátu. Fotoaparát tedy nedoostřuje, neboť nejde dostatečně ani vysunout ani zasunout. Fotoaparát neutrpěl žádný otřes nebo jakoukoliv poruchu (upadnutí na zem, aj.) Děkuji za jakékoliv nasměrování či radu co by to mohlo být. Žiju totiž v jiné zemi, než v jaké jsem fotoaparát zakoupil, proto ho nemůžu ihned reklamovat. Předem děkuji za pomoc Michal

  Michal, 21.03.2009 | Reagovat

 • 68

  Bouška
  Reaguje na 67 | Dobrý den, G9 je kompakt pro nejnáročnější, http://www.megapixel.cz/canon-powershot-g9, jestli chcete foťák kolem 5000 a co nejrychlejší, asi bude vyhovovat http://www.megapixel.cz/sony-dsc-w170-stribrny.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.09.2008 | Reagovat

 • 67

  Avatar
  Reaguje na 5 | Dobrý den, o jakém foťáku G9 se hovoří? jedná se o kompakt? Jsem fotografka amatérka. Také bych si ráda pořídila nový foťák. Mohl byste mi poradit? budu fotografovat zejména děti v pohybu a to doma. Potřebovala bych, aby foťák rychle reagoval a vyfotil to, co má a ne dítě, které už je pryč ze záběru. tAké aby fotky byly ostré a ne rozmazané. předem díky za radu. Jo a mělo by to být asi do 5 tis.

  ivanka, 19.09.2008 | Reagovat

 • 66

  Bouška
  Reaguje na 65 | Dobrý den, tato funkce se dá aktivovat jen při nastavení malého rozlišení, tuším 1600x1200.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.09.2008 | Reagovat

 • 65

  Avatar
  Dobry den, rad bych zjistil jak udelat aby se mi zobrazovalo na fotografii razitko data. Funkci jsem ve fotoaparatu 860IS nasel ale nemam ji aktivni. Kde je chyba? Dekuji za odpoved. Reaguje na 64 |

  Sqrjuvi, 11.09.2008 | Reagovat

 • 64

  Bouška
  Reaguje na 63 | Dobrý den, pokud si dobře vybavuji, tak neumí.

  Luděk Bouška - Megapixel, 01.09.2008 | Reagovat

 • 63

  Avatar
  Dobry den,Prosim Vas mam dotaz:,,umí'' zoomovat při natáčení videa.?

  Lada, 01.09.2008 | Reagovat

 • 62

  Avatar
  Děkuji za tip. Makro od 10 cm je však hodně. Zatím zůstanu u tohoto Canonu.

  Mika, 13.08.2008 | Reagovat

 • 61

  Bouška
  Reaguje na 60 | Dobrý den, napadá mě http://www.megapixel.cz/sony-dsc-w170-stribrny.

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.08.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím