ID: 006959

Digitální kompakt Canon IXUS 960 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 3,7 x

Sháníte Canon IXUS 960 IS?

„Canon IXUS 960 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 960 IS?

Začít s výkupem

Nová vlajková loď řady IXUS nabízí skutečně jen to nejlepší pro ty, kteří to dokáží ocenit. Velice elegantní a odolné titanové tělo, optickou stabilizaci obrazu, jedinečné rozlišení 12 Mpx, 3,7x optický zoom zcela nové konstrukce, ISO 80-1600, LCD 2,5 palce, 165 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Fotoaparát Digital IXUS 960 IS se pyšní novým designem ze stylových křivek a je vybaven snímačem s největším rozlišením ve své řadě - 12,1 megapixelu. Nový objektiv se zoomem 3,7x a optickým stabilizátorem obrazu je doplněn možnostmi funkce Auto ISO Shift a vysokou citlivostí ISO 1600, což společně tvoří vyčerpávající řešení Canon proti rozostření snímků.

Díky procesoru DIGIC III, který má na starost funkce Canon Detekce obličeje AF/AE/FE a zdokonalenou korekci jevu červených očí, je Digital IXUS 960 IS plně připraven pořizovat skvělé fotografie osob. Mezi mnoho možností nahrávání filmů patří filmy v rozlišení XGA a režimy Intervalové snímání a Long Play.

 • Titanové tělo s dotykovým kruhovým ovladačem
 • 12,1 megapixelu (1/1,7" CCD)
 • 3,7x optický zoom a optický stabilizátor obrazu
 • ISO 1600 a Auto ISO Shift
 • Procesor DIGIC III s detekcí obličeje AF/AE/FE a korekcí jevu červených očí v režimu přehrávání
 • Displej PureColor LCD s úhlopříčkou 2,5", s širokým pozorovacím úhlem a optický hledáček
 • 18 režimů fotografování včetně scénického režimu s ISO 3200 a fotografické efekty Mé barvy
 • Mnoho možností nahrávání filmů, například filmy ve vysokém rozlišení XGA a režimy Intervalové snímání a Long Play
 • Safety Zoom a digitální telekonvertor pro mimořádné přiblížení
 • Kompatibilita se standardy PictBridge a Tisk/Sdílení

Titanový design IXUS
Na designu fotoaparátu Digital IXUS 960 IS je ve vysoké kvalitě vykreslen jedinečný koncept nekonečné křivky Canon. Tělo z ryzího titanu přináší při fotografování více taktilní a ergonomický zážitek. Titan se hodně používá v moderních odvětvích, například v medicíně nebo v leteckém průmyslu - je pevnější než ocel, ale výrazně lehčí. Jeho pevnost a odolnost proti korozi se spojují s vysokou kvalitou zpracování těla fotoaparátu a nabízejí trvalou odolnost bez kompromisů ve velikosti nebo hmotnosti. Dotykový kruhový ovladač umožňuje ovládání všech klíčových funkcí fotoaparátu jediným prstem.

Výjimečná kvalita obrazu
Fotoaparát Digital IXUS 960 IS má nejvyšší rozlišení ve své třídě, 12,1 megapixelu, které umožňuje tisknout fotografie velikosti plakátu nebo oříznout části obrazu bez ztráty detailů. Výkonnost zpracování obrazu je dále rozšířena ultra kompaktním objektivem s optickým zoomem 3,7x a s optickým stabilizátorem obrazu (IS), který obsahuje člen vyrobený asférickou technologií Canon (UA) pro maximální ostrost a čistotu obrazu.

Další přiblížení nabízí funkce digitálního telekonvertoru a Safety Zoom, jejichž kombinací uživatel získá výhody digitálního zoomu, ale snižuje se riziko poklesu kvality obrazu. Pořízené snímky si lze prohlížet na displeji 2,5'' PureColor LCD s vysokým rozlišením, s vylepšenou reprodukcí barev a širokým pozorovacím úhlem. Sdílení fotografií s přáteli je tedy snadné. V situacích s komplikovaným osvětlením nebo při požadavku na vyšší stabilitu nabízí Digital IXUS 960 IS optický hledáček se skutečným obrazem.

K podrobnějšímu prohlížení přiblížených snímků je ve fotoaparátu k dispozici také zdokonalený nástroj Canon Image Inspection Tool. Nástroje lze poprvé používat při přehrávání i při fotografování. Používá také technologii Detekce obličeje a nabízí automatické prohlížení přiblížených obličejů v pořízeném snímku.

Komplexní opatření proti rozmazání snímků
Fotoaparát Digital IXUS 960 IS nabízí celou řadu možností nastavení ISO, které ve spojení s optickým stabilizátorem IS prakticky vylučují nebezpečí rozmazání obrazu. Optický stabilizátor i nastavení Auto ISO Shift pracují proti rozmazání způsobenému roztřesením fotoaparátu. Když uživatel vybere funkci Auto ISO Shift, zvýší se nastavení citlivosti ISO právě tolik, kolik je potřeba, aby se minimalizoval efekt nechtěného roztřesení fotoaparátu. Další dvě funkce ISO - ručně nastavitelná vysoká citlivost ISO až do ISO 1600 a možnost Vysoké ISO automaticky - brání rozostření snímků obvykle způsobenému pohybem fotografovaného objektu i roztřesením fotoaparátu při nízké hladině osvětlení, kde by jinak bylo potřeba použít dlouhý čas expozice.

DIGIC III přináší lepší fotografie
Srdcem fotoaparátu Digital IXUS 960 IS je obrazový procesor Canon DIGIC III. Kromě toho, že zajišťuje rychlý provoz, skvělou reprodukci barev a vyvážení bílé, vykonává procesor DIGIC III řadu dalších funkcí, které zvyšují úspěšnost pořízení dobrého snímku. Funkce Canon Detekce obličeje AF/AE/FE vyhledá ve snímané scéně až 9 obličejů a potom automaticky přizpůsobí zaostření, expozici a nastavení blesku tak, aby obličeje byly optimálně vyfotografované. Nechtěný efekt použití blesku lze snadno odstranit zdokonalenou funkcí korekce jevu červených očí při přehrávání. Tento inovativní systém používá technologii detekce obličeje, která automaticky najde červené oči a opraví jejich barvu a zároveň zajistí, aby se nepoškodily žádné jiné části obrazu. Uživatel také může ručně nastavit rámečky, ve kterých má být redukce jevu červených očí provedena. Zdokonalená technologie redukce šumu, kterou zajišťuje procesor DIGIC III, chrání obraz při fotografování s vyšší citlivostí ISO před zrnitostí a zároveň zachovává detaily v obrazu.

Libovolné téma i velikost
Digital IXUS 960 IS nabízí 18 různých režimů fotografování pro fotografie i filmy. Patří k nim i několik přednastavení pro prostředí, ve kterých se nesnadno fotografuje, například Sníh nebo Pláž, a režim ISO 3200 určený pro fotografování bez blesku v rozlišení 1600 x 1200 při nízké hladině osvětlení. Efekty Mé barvy lze použít k úpravě a vylepšení snímků při fotografování i při přehrávání.

Kromě toho mohou uživatelé pomocí nové funkce změny velikosti obrazu Canon zmenšit fotografie v plném rozlišení na velikost 1600 x 1200, 640 x 480 nebo 320 x 240, což je skvělé k okamžitému nahrávání fotografií například do blogů nebo do internetových aukcí.

Větší a delší filmy
Pomocí fotoaparátu Digital IXUS 960 IS lze nahrávat filmy se zvukem ve zvláště vysokém rozlišení XGA (1024 x 768 pixelů) rychlostí 15 sním./s. To je nejvyšší rozlišení filmů v řadě Digital IXUS. Další možností je nahrávání filmů v kvalitě VGA a QVGA plynulou rychlostí 30 sním./s.

Inovativní funkce intervalového snímání Canon umožňuje uživateli zachytit měnící se scény, které se potom zrychleně přehrávají jako plynulé filmové klipy v kvalitě VGA. A pro situace, kdy chcete natočit delší film a máte omezené paměťové místo, je k dispozici nový režim LP (Long Play), který nahrává filmy VGA rychlostí 30 sním./s, u nichž je velikost výsledného souboru pouze poloviční bez snížení rozlišení nebo rychlosti.

Naprosto jednoduché ovládání
Výhodou fotoaparátu Digital IXUS 960 IS je několik zdokonalení zaměřených na vytvoření přímočarého pocitu z fotografování pro všechny uživatele. K těmto zlepšením patří funkce výběru více fotografií, která umožňuje snadno vybrat řadu fotografií k tisku, ochraně před smazáním, zařazení do kategorií nebo smazání. Další příjemnou změnou je indikátor stavu baterie se třemi úrovněmi a také možnost přepnout na malý rámeček AF pro přesnější zaostření tenkých a vzdálených objektů nebo při makro fotografii.

Ostatní
Značka: Canon
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,7
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2592x1944, 3264x2448, 4000x2248, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 3,7 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-133
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 133 mm
Konstrukce objektivu: 7 členů (2 asférické) / 5 skupiny
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 1,5 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou, ISO 3200

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 960 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 960 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 960 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (85 - 76)

 • 85

  Avatar
  Reaguje na 84 | Dobrý den, pokud je Vaše priorita širokoúhlý záběr - tak 210 x pokud nižší hladina šumu - tak 300

  Bohouš Brož - Megapixel, 16.07.2010 | Reagovat

 • 84

  Avatar
  Dobrý den, váhám mezi Canon Ixus 300 HS a Canon Ixus 210 IS. Můžete mi prosím poradit?

  Věra, 16.07.2010 | Reagovat

 • 83

  Bouška
  Reaguje na 82 | Bohužel to nevím jistě, ale myslím že je to tak, jak píšete, tedy že např. 4 snímají totéž.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.10.2008 | Reagovat

 • 82

  Avatar
  Reaguje na 81 | děkuji za odpověď ohledně G9. Co se týče "chování" čipu, zajímá mě způsob, jakým čip realizuje ono menší rozlišení - vypnou se některé buňky, nebo např. 4 snímají totéž? Jde o to, zda to může snížit (nebo naopak zvýšit ?) kvalitu obrazu.

  Jan Bednar, 02.10.2008 | Reagovat

 • 81

  Bouška
  Reaguje na 79 | Dobrý den, myslím si, že ve všech ohledech je G9 lepší. Jak se chová čip při sníženém rozlišení? Pokud máte na mysli šum, tak se chová stejně.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.10.2008 | Reagovat

 • 80

  Avatar
  Mám ještě jeden - obecný - dotaz: Jak se chová čip, když nastavím na dig.fotoaparátu např. poloviční rozlišení (v pixelech) ?. Děkuji.

  Jan Bednar, 02.10.2008 | Reagovat

 • 79

  Avatar
  Dobrý večer, rozhoduji se mezi Ixusem 960 a PS_G9. Focení architektury, přírody, občas sport. Rozdíl cen neřeším. Jaký je Váš názor na event. rozdíly ve zkreslení na širokém konci, kvalitě obrazu, šumu, a zpoždění na spoušti? Děkuji za odpověď.

  Jan Bednar, 01.10.2008 | Reagovat

 • 78

  Bouška
  Reaguje na 77 | Dobrý den, o takové možnosti bohužel nevím.

  Luděk Bouška - Megapixel, 18.08.2008 | Reagovat

 • 77

  Avatar
  Mam zakoupeny canon IXUS 960IS a přiložené programy na CD (Zoom Browser EX-C, EOS Utility) kde je možno stáhnout v češtině?Děkuji

  Milan, 14.08.2008 | Reagovat

 • 76

  Bouška
  Reaguje na 75 | Dobrý den, pokud jde o kvalitu fotek, je na tom určitě nejlépe G9. Ixus 960 je také velmi dobrý a v případě, že využíváte pouze automatiku by Vám mohl vyhovovat. Nemá ale takový rozsah zoomu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 11.08.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím