PN: 2567B011AA, ID: 006960

Digitální kompakt Canon IXUS 970 IS

 • Rozlišení: 10 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon IXUS 970 IS?

„Canon IXUS 970 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 970 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 227 Kč?

Začít s výkupem

Nový výkonný přírůstek do řady stylových kompaktních fotoaparátů Digital IXUS. 10megapixelový Digital IXUS 970 IS disponuje zcela novým objektivem s 5x optickým zoomem a vylepšenou verzí optické stabilizace, LCD 2,5 palce, 155 g. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Tak jako většina kompaktních digitálních fotoaparátů z řady Canon IXUS patří i nový model 970 ke špičce mezi automaty. Jejich poznávacím znamením je elegantní design, jednoduché ovládání a
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 970 IS

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Digital IXUS 970 IS - nové možnosti s 5x optickým zoomem a dokonalejší stabilizací obrazu

Společnost Canon představuje nový výkonný přírůstek do řady stylových kompaktních fotoaparátů Digital IXUS. 10megapixelový Digital IXUS 970 IS disponuje zcela novým objektivem s 5x optickým zoomem - s nejdelším rozsahem zoomu - a vylepšenou verzí optické stabilizace Canon s plovoucím členem.

Digital IXUS 970 IS je také vybaven technologií detekce pohybu, která spolupracuje se stabilizací obrazu s cílem omezit rozostření způsobené pohyby snímaného objektu a fotoaparátu. Nechybí ani technologie detekce obličeje s funkcí výběru a sledování obličeje a detekce obličeje s vyvážením bílé. Tyto funkce zajistí přesné a přirozené záběry osob za jakýchkoliv podmínek. Jako u všech modelů Digital IXUS první poloviny roku 2008 i v tomto případě je vylepšeno automatické zaostřování pro lepší výsledky při snímání za nepříznivých světelných podmínek - v porovnání s předchozími modely účinně funguje v prostředích přibližně o jednu expoziční stupeň tmavších.

Jasný a čistý obraz, který poskytuje 2,5" displej PureColor LCD II, a nový univerzální kruhový volič přispívají k většímu pohodlí uživatele. Díky dlouholetým zkušenostem společnosti Canon v oboru optiky bylo možné dosáhnout těchto vylepšení bez narušení jedinečného designu, díky němuž se značka Digital IXUS stala ikonou osobitého stylu.

„Svým 5x zoomem Digital IXUS 970 IS posouvá přední designovou značku na novou výkonnostní úroveň," konstatoval Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging, Europe. „Canon opětovně využil svých bohatých zkušeností na poli optiky a na trh přichází s výkonnými a elegantními kompaktními fotoaparáty s nenáročnou obsluhou."

Stručná charakteristika:

 • Jedinečný styl a kvalita Digital IXUS
 • Obrazový snímač s rozlišením 10,0 megapixelů
 • 5x optický zoom
 • Zdokonalený optický stabilizátor obrazu (IS) umožňující prodloužení expozičních časů až o čtyři expoziční kroky
 • Režim High ISO Auto (Vysoké ISO automaticky) a technologie detekce pohybu
 • Technologie detekce obličeje nyní s funkcemi vyvážení bílé (White Balance) a výběru a sledování obličeje (Face Select & Track)
 • Automatická korekce červených očí v režimu snímání a přehrávání snímků
 • Procesor DIGIC III? s technologií redukce šumu
 • 2,5" displej PureColor LCD II a optický hledáček (OVF - optical viewfinder)
 • Vylepšené automatické zaostřování dosahuje vynikajících výsledků v prostředích o 1 expoziční stupeň tmavších
 • Víceúčelový kruhový volič
 • 18 režimů snímání včetně nového režimu Západ slunce (Sunset) a fotografické efekty Mé barvy (My Colors)
 • Široké možnosti pořizování videosekvencí včetně režimů VGA 30 sním./s, Dlouhý záznam (Long Play) a Intervalové snímání (Time Lapse Movie)
 • Volitelné příslušenství zahrnuje měkké pouzdro a vysoce výkonný blesk1
 • Snadný tisk díky rozhraní PictBridge a rychlé nastavení tisku v režimu přehrávání snímků?

Nový zoom objektiv
Digital IXUS 970 IS používá zbrusu nový objektiv s 5x optickým zoomem a stabilizátorem obrazu a umožňuje větší přiblížení než předchozí modely Digital IXUS. Díky celkové změně konstrukce optické soustavy má objektiv novou čtyřskupinovou optickou konfiguraci, jejíž součástí jsou také optické UA členy (Ultra-high refractive index Aspherical). UA elementy přispívají k dosažení silnějšího zoomu a umožňují zachování kompaktních rozměrů a přímé optické dráhy pro zajištění optimální kvality obrazu a snadné obsluhy.

Zdokonalený optický stabilizátor obrazu
Digital IXUS 970 IS dosahuje celkově lepších výsledků díky dokonalejšímu optickému stabilizátoru obrazu (IS). Systém stabilizace obrazu s plovoucími členy doznal vylepšení - umožňuje prodloužení expozičních časů až o čtyři kroky, což je o 1 krok více ve srovnání s předchozími modely. Díky této skutečnosti fotografové mohou při fotografování z ruky používat dvakrát nižší rychlosti závěrky, a přesto se jim podaří zachytit nerozmazané záběry. Zdokonalený stabilizátor obrazu také potlačuje rozmazání snímků způsobené chvěním fotoaparátu při snímání s maximální úrovní 5x optického zoomu a dosahuje lepších výsledků za slabého osvětlení - umožňuje tak fotografování za podmínek, za nichž by bylo dříve nemožné. Ke schopnosti kvalitního snímání za nedostatečného osvětlení přispěla také vylepšení, kterých doznalo automatické zaostřování; autofokus nyní dokáže zaostřit v podmínkách přibližně až o jeden expoziční krok tmavším.

Punc prvotřídní kvality
Model Digital IXUS 970 IS, vycházející z designového konceptu „nekončící křivky" příznačného pro řadu Digital IXUS, charakterizují dozadu se mírně svažující linie. Půvabné elegance je dosaženo provedením ve dvou kovových tónech s výrazným kontrastem matného stříbra s tlumeným leskem a lesklého kovu. Model ztělesňuje neokázalou eleganci a individualitu skrývající jedinečné fotografické schopnosti.

Sbohem rozmazaným snímkům - technologie detekce pohybu
Inteligentní technologie detekce pohybu Canon, která se aktivuje v režimu Vysoké ISO automaticky (High ISO Auto), zabraňuje rozmazání snímků rozostření. Když tento systém detekuje chvění fotoaparátu nebo pohybující se objekty, automaticky zvýší hodnotu ISO v rozsahu ISO 80-800 - působí tak proti rozmazání způsobenému pohybem a umožňuje dosažení lepších akčních záběrů a nočních snímků, a přitom nemá žádný vliv na záběry, v jejichž případě není zvýšení hodnoty ISO nutné. Tato technologie inteligentním způsobem používá vstupy z technologie detekce obličeje, optického stabilizátoru obrazu, změn jasu scény a změn v jednotlivých snímcích a s jejich pomocí detekuje pohyb.

Zdokonalená technologie detekce obličeje
Stejně komplexním způsobem funguje také technologie detekce obličeje Canon. Digital IXUS 970 IS disponuje funkcí výběru a sledování obličeje, která uživateli dovoluje vybrat jeden obličej ze skupiny až 35 detekovaných obličejů. Během snímání vybraný obličej sleduje a provádí pro něj optimální nastavení zaostření, expozice, intenzity blesku a - poprvé v této řadě - také vyvážení bílé.

Korekce červených očí spojená s technologií detekce obličeje odstraňuje z fotografií nevzhledné červené oči. Při každé detekci obličeje se provádí kontrola přítomnosti efektu červených očí. Ty lze pak automaticky odstranit již v průběhu fotografování nebo později v režimu přehrávání snímků. Nová funkce Zoom AF bodu (AF Point Zoom) umožňuje zvětšení AF rámečku stisknutím spouště závěrky do poloviny, což dovoluje kontrolu výrazu obličeje před vlastním pořízením záběru.

Výkonný obrazový procesor Canon DIGIC III řídí funkce, jako je například technologie detekce obličeje, a zajišťuje svižnou odezvu fotoaparátu a rychlé ukládání do vyrovnávací paměti. Procesor také disponuje progresivní technologií redukce šumu, která zaručuje vynikající obrazovou kvalitu při vysokém nastavení citlivosti ISO.

Intuitivní ergonomie, přehledný systém nabídek
Digital IXUS 970 IS je vyroben tak, aby jeho obsluha byla maximálně intuitivní. Od okamžiku zapnutí fotoaparátu umožňuje 2,5" displej PureColor LCD II s rozlišením 230 000 bodů snadnou kompozici snímků a navigaci přehledným systémem nabídek. V porovnání s běžnými LCD displeji má PureColor LCD II celou řadu předností, mimo jiné vyšší barevný kontrast pro snadnější čtení, široký pozorovací úhel usnadňující fotografování a prohlížení pořízených obrázků, povrchovou úpravu umožňující prohlížení v intenzivním světle a ochranné vrstvy proti poškrábání. Pro kompozici záběrů lze využít také optický hledáček fotoaparátu (OVF). Digital IXUS 970 IS jako první v řadě přichází s víceúčelovým kruhovým voličem. S jeho pomocí uživatel může rychle měnit nastavení fotoaparátu a scénické režimy a mimo to také umožňuje intuitivní navigaci v systému nabídek a pohodlné procházení snímků v režimu přehrávání.

Široká škála funkcí rozšiřuje fotografické možnosti uživatelů. Mohou vybírat z 18 režimů snímání, jež zahrnují i režimy speciální scény, které automaticky optimalizují nastavení fotoaparátu pro fotografování běžných oblíbených scén. Digital IXUS 970 IS nabízí nový scénický režim Západ slunce pro kvalitní zachycení scény, jejíž fotografování není právě snadné. Možnosti pro pořizování videosekvencí zahrnují režim dlouhého videozáznamu Long Play (LP), který využívá pouhou polovinu paměti oproti standardním videozáznamům, a režim intervalového snímání Time Lapse pro zachycení zrychlených komických snímků či dění na obloze.

V nabídce najdou uživatelé také několik voleb umožňujících úpravy jejich snímků přímo ve fotoaparátu bez počítačového softwaru. Funkce výřezu pomůže s tvorbou výřezů v předem stanovené velikosti. Tato funkce je propojená s technologií detekce obličeje - je-li v rámečku detekováno několik obličejů, uživatelé mohou přecházet z jednoho obličeje na druhý a tvořit z nich jednotlivé portréty. Funkce změny velikosti obrazu (Image Resize) umožňuje uživatelům vytvářet menší obrazové soubory snížením počtu záznamových pixelů ve větších obrázcích. Původní snímek lze pak z paměťové karty pro úsporu místa vymazat a ponechat tam nový soubor s velikostí vhodnou pro zasílání e-mailem a nahrávání na web.

Technologie - vysvětlení

DIGIC III
Obrazový procesor Canon DIGIC III (DIGital Imaging Core) řídí všechny primární funkce fotoaparátu a optimalizuje tak jeho výkonnost. Výsledkem zdokonalených algoritmů zpracování obrazu jsou mimořádně kvalitně prokreslené detaily a reprodukce barev s přesným vyvážením bílé. Vysoká rychlost zpracování přináší vynikající odezvu fotoaparátu, rychlé automatické zaostřování a rozšířené možnosti sériového fotografování. Procesor DIGIC III také řídí vyspělé technologie redukce šumu a detekce obličeje.

Technologie detekce obličeje
Systém detekce obličeje s automatickým zaostřením, nastavením expozice, blesku, vyvážení bílé (Face Detection AF/AE/FE/WB) ve snímané scéně automaticky detekuje až devět obličejů a poté pro dosažení optimálních výsledků provede zaostření, nastavení expozice, blesku a vyvážení bílé. Dokáže určit, které obličeje mají být hlavním objektem, a v případě, že jako primární objekt není rozpoznán žádný obličej, okamžitě přepne na 9bodový systém AiAF. Automatická korekce červených očí ve spolupráci s technologií detekce obličeje odstraňuje červené oči během fotografování.

Technologie detekce pohybu
Technologie detekce pohybu používá několik metod k detekci pohybu fotoaparátu a objektu a nastavuje podle nich expozici. Pracuje s informacemi o jasu objektu a pozadí, o pohybu objektu (informace získané porovnáním nasnímaných políček), s informacemi technologie detekce obličeje a informacemi gyroskopických senzorů optického stabilizátoru obrazu (IS) o chvění fotoaparátu. Při jakékoliv detekci pohybu fotoaparát z rozsahu ISO 80-800 automaticky vybere příslušnou úroveň ISO a umožní pořízení snímku s minimálním šumem a nulovým rozostřením.

iSAPS
Technologie inteligentní analýzy scény iSAPS (Intelligent Scene Analysis based on Photographic Space) před každým záběrem automaticky optimalizuje hlavní nastavení fotoaparátu. Každá scéna je analyzována a porovnána s daty fotografického prostoru (Photographic Space) - knihovny fotoaparátu s velkým objemem fotografických dat. Fotoaparát tak může před zachycením snímku automaticky optimálně nastavit expozici, provést zaostření a vyvážení bílé.

Technologie optického UA členu (Ultra-High Refractive Index Aspherical - asférická čočka s ultravysokým indexem lomu)
Nová UA čočka od společnosti Canon byla světově první asférickou čočkou z litého skla s ultravysokým indexem lomu. Díky použití skla s vyšším indexem lomu, než mají jiné asférické členy, mohou být objektivy mimořádně tenké a kompaktní. Díky svému tvaru poskytuje litá asférická čočka pozoruhodnou kvalitu obrazu a pomáhá zamezit aberacím obrazu, jež mohou způsobovat sférické čočky.

Optický stabilizátor obrazu
Fotoaparát Digital IXUS 80 IS používá systém stabilizace obrazu (IS) s posuvem čočky, který detekuje a vyrovnává mírné pohyby fotoaparátu, jež mohou způsobit rozostření záběru. Miniaturní gyroskopy detekují pohyby fotoaparátu způsobené chvěním rukou. Tyto signály - až 4000 za sekundu - jsou zpracovávány jednočipovým řadičem, který rozlišuje chvění rukou od záměrných pohybů fotoaparátu. Signály z pohybů způsobených chvěním rukou jsou odesílány do jednotky stabilizace obrazu, která zajistí posun jednoho z optických členů tak, aby došlo k odchýlení světelných paprsků a eliminaci účinků chvění. K dosažení vyšší přesnosti a rychlosti odezvy fotoaparátu přispívají miniaturní keramické kuličky, jimiž je pohyblivý optický člen podepřen. Vedle skutečnosti, že snižují tření na minimum, keramické kuličky také odbourávají problémy, s nimiž se potýkají kovové systémy; jde např. o tepelnou roztažnost kovu a magnetismus. Optický stabilizátor obrazu fotoaparátu Digital IXUS 80 IS umožňuje prodloužit expoziční čas až na trojnásobek, aniž by se viditelně zvýšilo rozostření obrazu způsobené pohybem fotoaparátu.

Digitální telekonvertor a funkce Safety Zoom
Podobně jako při nasazení doplňkového objektivu na fotoaparát zajišťuje digitální telekonvertor Canon konstantní zoom pro každý snímek (1,6x nebo 2x podle vybrané velikosti obrazu). Zatímco optické konvertory způsobují menší rozevření clony, v důsledku čehož dochází ke snížení rychlosti závěrky, digitální telekonvertor velikost clony zachovává a tak snižuje riziko rozostření obrazu.

Safety Zoom (Bezpečný zoom) chrání obraz před interpolací při vysokých úrovních digitálního zoomu a umožňuje uživatelům používat větší zoom bez snížení kvality obrazu.

Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 10 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2272x1704, 2816x2112, 320x240, 3648x2048, 3648x2736, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC III
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 37-185
Minimální ohnisková vzdálenost: 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 185 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 2 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1,2 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 95,4 x 57,2 x 27,4
Hmotnost: 155 g
 
Ostatní
Základní příslušenství: Návod, poutko, SD karta 32 MB, akumulátor, nabíječka, USB kabel, video kabel, Software

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 970 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 970 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 970 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (32 - 23)

 • 32

  Bouška
  Reaguje na 31 | Dobrý den, pokud vím, tak v základním balení je pouze jeden akumulátor. Pouzdro tam také není.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.04.2009 | Reagovat

 • 31

  Avatar
  Dobrý den, četl jsem na různých fórech o dodávaném příslušenství k tomuto fotoaparátu. Můžete mi prosím zjistit zda je k fotoaparátu přibaleno měkké koženkové pouzdro a další náhradní baterie (celkem tedy 2)? Moc děkuji

  Standa, 09.04.2009 | Reagovat

 • 30

  Bouška
  Reaguje na 29 | Dobrý den, pokud vím, tak bohužel nemá.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.12.2008 | Reagovat

 • 29

  Avatar
  dobrý den, mám dotaz, jestli má Canon IXUS 970 zobrazení rálného histogramu, při focení. děkuji

  jiri, 16.12.2008 | Reagovat

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, ano, má.

  Luděk Bouška - Megapixel, 10.11.2008 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli Canon IXUS 970 má české menu?

  pavlik, 07.11.2008 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, já bych asi raději vybral novější Ixus 870, má výhodu v širokoúhlém objektivu.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.10.2008 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  Dobrý den.Prosim Vás doporučil by jste mi tento IXUS nebo je výhodnější koupit IXUS 870-pokud ano,tak z jakého důvodu-jsem laik a chci fotit v podstatě rodinné fota.Děkuji za odpověď.

  (25)MARTIN, 15.10.2008 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, pokud vím ,tělo je kovové. Liší se především rozlišením a rozsahem zoomu, jinak jsou ale velmi podobné.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.08.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  Dobry den, nekde jsem cetl ,ze telo 970is je plastove je to tak???Prosim o radu pri rozhodovani mezi 960is 970is a panasonic DMC-TZ5 ,jde mi o bezne foceni bez rozmazani. Moc diky

  Jan Tripes, 23.08.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím