ID: 006961

Digitální kompakt Canon IXUS 980 IS

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 14,7 Mpx
 • Optický zoom: 3,7 x
 • Velikost displeje: 2,5 "

Sháníte Canon IXUS 980 IS?

„Canon IXUS 980 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 980 IS?

Začít s výkupem

Stylový IXUS 980 IS nabízí víc než jen krásný vzhled. Vedle nádherného designu ve stříbrném nebo elegantním černém provedení poskytuje Digital IXUS 980 IS obrovské rozlišení 14,7 Mpx, jež umožňuje kvalitní tisk pořízených snímků na velký formát a tvorbu výřezů. Široká škála vyspělých automatických funkcí řízených novým výkonným procesorem usnadňuje pořizování krásných fotografií na nejvyšší možnou míru. Uživatelům, kteří chtějí mít nad svými záběry kontrolu, pak fotoaparát přináší nový manuální režim. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

U nejžhavějších novinek letošního roku není nic neobvyklého, když u kompaktního přístroje nalezneme vysoké rozlišení, za které by se nemusela stydět leckterá zrcadlovka. Společnost Canon
Celá recenze

Kompletní recenze
Canon IXUS 980 IS

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Digital IXUS 980 IS - skvělé fotografování nyní také v černém hávu

Canon Digital IXUS 980 IS se může pochlubit zbrusu novým designem, poprvé v elegantně černém provedení. Tento fotoaparát však nabízí daleko více než jen nádherný zevnějšek. Je doslova nabitý nejnovějšími zobrazovacími technologiemi. Rozlišení 14,7 megapixelů zaručuje krásné snímky s dostatečným množstvím dokonale prokreslených detailů pro tisk působivých fotografií plakátového formátu. Nejnovější obrazový procesor Canon DIGIC 4 řídí funkce, jako je detekce obličeje a technologie detekce pohybu, s jejichž pomocí pořídíte úchvatné fotografie i se zavřenýma očima.

Těm, kdo rádi experimentují, přináší Digital IXUS 980 IS další novinku v řadě Digital IXUS. Jde o manuální režim umožňující ovládání rychlosti závěrky a clony, který je ideální pro snímání v obtížných světelných podmínkách a dovoluje dosažení dramatických efektů, jako je třeba rozmazání pohybem. Když se pak stanete svědky událostí, jež si zaslouží nahrát na YouTube, můžete přepnout do režimu videa a snímat videosekvence v kvalitě VGA (30 sním./s).

Hlavní charakteristiky:

 • Atraktivní, stylový 14,7megapixelový Digital IXUS v černém nebo stříbrném provedení
 • 3,7x optický zoom a optický stabilizátor obrazu
 • První Digital IXUS s manuálním ovládáním
 • Procesor DIGIC 4 - záruka špičkové kvality obrazu a rychlého chodu fotoaparátu
 • Krásné záběry v každé situaci díky funkcím Face Detection (detekce obličeje), FaceSelf-timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru), korekce červených očí, detekce pohybu, Servo AF a i-Contrast.

Skvostný styl a inteligentní technologie: Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS

Společnost Canon posílila řadu kompaktních fotoaparátů Digital IXUS o dva nové přírůstky Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS, které nahradí předchozí modely Digital IXUS 960 IS a Digital IXUS 860 IS.

14,7megapixelová vlajková loď Digital IXUS 980 IS přináší do řady IXUS několik úžasných novinek, včetně ručního ovládání a atraktivního designu v elegantním černém a také, pro IXUS již typickém, stříbrném provedení. 10megapixelový Digital IXUS 870 IS je vybaven širokoúhlým objektivem (28mm) s 4x optickým zoomem, 3,0" displejem PureColor LCD II a bude nabízen ve dvou variantách, zlaté a stříbrné. Oba fotoaparáty používají nový procesor Canon DIGIC 4, který zajišťuje jejich rychlý chod, pružnou odezvu a snímky s bohatým množstvím krásně prokreslených detailů. To při fotografování za nejrůznějších podmínek.

Možnosti pro tvůrčí vyžití

Uživatelům, kteří chtějí své fotografické umění posunout o úroveň výš, přináší model Digital IXUS 980 IS jako první v řadě manuální ovládání rychlosti závěrky a clony1. Je tak ideální pro snímání za neobvyklých světelných podmínek a pro pořizování působivých, experimentálních záběrů. V situacích, kdy je zachycení záběru otázkou zlomku sekundy, se uplatní další nový režim QuickShot, který pro kompozici a ostření využívá optický hledáček a prakticky eliminuje zpoždění závěrky.

Digital IXUS 870 IS disponuje širokoúhlým objektivem (28mm) s 4x optickým zoomem, který je ideální pro snímání velkých skupin, celkové záběry interiérů a architektury. Oba fotoaparáty jsou vybaveny optickým stabilizátorem vyvinutým společností Canon, který zajišťuje ostré snímky v celém rozsahu zoomu i při nízkých hladinách osvětlení.

DIGIC 4 - inteligentní zpracování obrazu, kvalitnější fotografie

Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS používají nový obrazový procesor Canon DIGIC 4. Kromě toho, že zajišťuje mimořádně rychlý chod fotoaparátů a špičkové snímky s malým šumem, řídí tento procesor několik inteligentních technologií, které usnadňují pořizování krásných fotografií na nejvyšší možnou míru.

Pro snímání portrétů a skupinových fotografií je k dispozici vylepšená technologie detekce obličeje, která rozpozná také tváře, jež jsou vůči fotoaparátu natočeny pod úhlem nebo z profilu. Funkce výběru a sledování obličeje sleduje nyní konkrétní snímaný objekt s ještě vyšší přesností a nová funkce FaceSelf-timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru), která automaticky spustí závěrku krátce na to, co se v záběru objeví nová tvář, usnadňuje fotografování skupinových záběrů a autoportrétů.

Inovovaná technologie detekce pohybu, která na základě rozpoznání pohybů fotoaparátu a snímaného objektu automaticky nastaví úroveň citlivosti ISO na optimální hodnotu, zabraňuje rozostření obrazu a zajišťuje fantasticky ostré snímky. Rozmazání snímků rovněž omezuje nový režim Servo AF, který nepřetržitě zaostřuje na objekty pohybující se směrem k fotoaparátu nebo od něj.
Procesor DIGIC 4 také řídí novou funkci i-Contrast, která zajišťuje přirozené zvýraznění detailů v tmavých oblastech snímků bez přepálení světlejších oblastí.

Delší kvalitní video

Oba fotoaparáty umožňují natáčení VGA videa frekvencí 30 sním./s. Zásluhou špičkové kompresní technologie uloží nové modely Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS na paměťovou kartu až o 40 % více záznamu než jejich předchůdci, a to bez snížení kvality videa.

„Digital IXUS 980 IS a Digital IXUS 870 IS nabízejí dokonalé spojení technické inovace a klasického designu IXUS," uvedl Mogens Jensen, ředitel divize Canon Consumer Imaging, Europe. „Tyto fotoaparáty jsou skvostné navenek i uvnitř."

Stručná charakteristika:

 • 14,7 megapixelů (Digital IXUS 980 IS), 10 megapixelů (Digital IXUS 870 IS)
 • Různé barevné verze
  Černá nebo stříbrná (Digital IXUS 980 IS)
  Zlatá nebo stříbrná (Digital IXUS 870 IS)
 • 3,7x optický zoom, optický stabilizátor obrazu (Digital IXUS 980 IS)
 • Širokoúhlý objektiv (28 mm), optický zoom, optický stabilizátor obrazu (Digital IXUS 870 IS)
 • Manuální ovládání (Digital IXUS 980 IS)
 • Procesor DIGIC 4 - záruka snímků vynikající kvality a svižné odezvy fotoaparátů
 • Krásné portréty i skupinky díky funkcím Face Detection AF/AE/FE/WB (detekce obličeje), FaceSelf-Timer (samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru) a Face Select & Track (výběr a sledování obličeje)
 • Režim Vysoké ISO automaticky (High ISO Auto), optický stabilizátor obrazu, technologie detekce pohybu (Motion Detection) a režim Servo AF omezují účinky všech hlavních příčin rozostření snímků
 • Automatická korekce červených očí v režimu snímání a přehrávání snímků
 • Funkce i-Contrast zesiluje jas a zajišťuje zvýraznění detailů v tmavých oblastech obrazu
 • 2,5" PureColor LCD II s širokým pozorovacím úhlem, optický hledáček (Digital IXUS 980 IS)
 • 3,0" PureColor LCD II s širokým pozorovacím úhlem (Digital IXUS 870 IS)
 • Víceúčelový kruhový volič a Moje nabídka pro vlastní nastavení
 • Kvalitní VGA videosekvence (30 sním./s)

 

Ostatní
Značka: Canon
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/1,7
Rozlišení: 14,7 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2560x1920, 3072x2304, 3648x2736, 4416x2480, 4416x3312, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC IV
 
Objektiv
Optický zoom: 3,7 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 36-133
Minimální ohnisková vzdálenost: 36 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 133 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, M, P
Rychlost sériového snímání: 1,3 sn./s
Scénické režimy: Portrét, Noční momentka, Děti a zvířata, Interiér, Západ slunce, Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Akvárium, Pod vodou, ISO 3200, Digitální makro, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu, Stitch Assist
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 4,6 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98 x 62 x 28
Hmotnost: 160 g
Barva: černá

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 980 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 980 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 980 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (11 - 2)

 • 11

  Avatar
  Reaguje na 3 | Mohu, prosím, vědět, k čemu budou rodičům fotky ze skoro 15 megového foťáku?

  Taffey, 09.12.2009 | Reagovat

 • 10

  Bouška
  Reaguje na 9 | Dobrý den, výrobce to neuvádí, ale odhadoval bych to na několik desítek tisíc záběrů.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.09.2009 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška, chtěl jsem se zeptat jaká je asi životnost kompaktu (něco jako Canon IXUS 60) - myslím tím cykly závěrky. Děkuji

  Jakub, 15.09.2009 | Reagovat

 • 8

  Bouška
  Reaguje na 7 | Dobrý den, prioritu času ani clony bohužel nemá.

  Luděk Bouška - Megapixel, 22.04.2009 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Dobry den, chci se zeptat, jestli v ramci manualu je i priorita clony nebo casu, bohuzel se mi to nikde nepodarilo najit a pro foceni "sportovnich" fotek je tato funkce docela dobre pouzitelna. Dekuji za odpoved.

  David, 21.04.2009 | Reagovat

 • 6

  Bouška
  Reaguje na 5 | Dobrý den, vynikající jsou oba dva, o něco málo lépe možná fotí Canon, ale pro běžné využití (pro které jsou oba určeny), fotí oba dva naprosto skvěle.

  Luděk Bouška - Megapixel, 25.11.2008 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobrý den,nemohu se rozhodnout mezi Ixus 980 a Coolpix S 710,se kterým se dají pořídit kvalitnější fotografie?Předem děkuji za odpověď.

  Patrik, 23.11.2008 | Reagovat

 • 4

  Bouška
  Reaguje na 3 | Dobrý den, s Ixusem 980 rozhodně chybu neuděláte, je vynikající.

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.11.2008 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrý den,chtěl bych koupit rodičům fotoaparát a nemohu se rozhodnout mezi CANON IXUS 980, CANON IXUS 870, SONY DSC-W170 a SONY DSC-T700. Chci pro ně to nejlepší. Předem děkuji za odpověď.

  Marek, 13.11.2008 | Reagovat

 • 2

  Bouška
  Reaguje na 1 | Dobrý den, je to naprposto individuální. přesné informace má kolega na mailu zbozi@megapixel.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 16.10.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím