PN: 3470B012AA, ID: 006964

Digitální kompakt Canon IXUS 990 IS

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon IXUS 990 IS?

„Canon IXUS 990 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 990 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 395 Kč?

Začít s výkupem

Elegantní model Digital IXUS 990 IS je vybaven 5násobným optickým zoomem a stabilizací obrazu. Díky celé řadě inteligentních technologií můžete snadno pořizovat snímky s rozlišením 12 Mpx nebo zaznamenávat HD video. ISO až 1600, LCD 3 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Širokoúhlé snímání a výkonný zoom - nová, chytřejší generace Digital IXUS

Společnost Canon rozšiřuje řadu fotoaparátů Digital IXUS o dva nové špičkové modely - Digital IXUS 110 IS a Digital IXUS 990 IS. Digital IXUS 110 IS nabízí širokoúhlé snímání pomocí širokoúhlého zoom objektivu, širokoúhlý LCD displej a natáčení HD videa v širokoúhlém formátu. Digital IXUS 990 IS pak umožňuje mimořádně velké přiblížení díky 5x optickému zoomu a kvalitní prohlížení snímků na 3" displeji PureColor LCD II. Oba fotoaparáty jsou vybaveny novým inteligentním režimem Smart Auto, který s pomocí inovativní technologie detekce scény (Canon Scene Detection Technology) zajišťuje krásné fotografie i při pohodlném focení ve stylu „namiř a foť".

Zeširoka, nebo zblízka
Digital IXUS 110 IS představuje kompletní řešení jak pro fotografování, tak pro natáčení videa. Širokoúhlý objektiv (28-112 mm) nabízí širší záběr, díky čemuž je ideální pro snímání scenérií a skupinových fotografií. Kompozici a přehrávání širokoúhlých fotografií a HD videa pak usnadní širokoúhlý (16 : 9) 2,8" displej PureColor LCD II.
Digital IXUS 990 IS s 5x optickým zoomem nabízí uživatelům široké možnosti pro komponování záběrů a schopnost velkého přiblížení vzdálených objektů. Optický stabilizátor obrazu Canon na obou fotoaparátech zajišťuje ostré snímky v celém rozsahu zoomu.

Vynikající kvalita
Oba modely zachycují snímky s úžasně vysokým rozlišením 12,1 megapixelů, a umožňují tak zvětšování snímků a jejich výřezy bez zhoršení kresby detailů. Obrazový procesor Canon DIGIC 4 se zdokonalenými algoritmy a vyšší přesností výpočtů zajišťuje oběma modelům mimořádně rychlý chod a jasné bohaté snímky s nízkým šumem a výtečnou reprodukcí barev.

Know-how Canon - inteligentní fotografování
Prvotřídní výsledky při vynaložení minimální námahy zařídí nový inteligentní režim
Smart Auto, jímž jsou vybaveny oba modely. Tento režim s pomocí technologie detekce scény (Canon Scene Detection Technology) přesně analyzuje fotografovanou snímanou scénu - kontroluje jas objektu, kontrast, vzdálenost a celkové zabarvení. Na základě výsledků analýzy pak fotoaparát z 18 dostupných režimů vybere pro danou scénu ten nejvhodnější.

Díky zdokonalenému procesoru DIGIC 4 jsou nyní inteligentní technologie Canon ještě přesnější než dříve. Zdokonalená technologie detekce pohybu napomáhá zamezit pohybové neostrosti a funkce i-Contrast projasňuje tmavé oblasti fotografií, aniž by způsobila přesvětlení jejich správně exponovaných částí. Detekce obličeje je vylepšena o novou detekci mrknutí (Blink Detection), s jejíž pomocí se vyvarujete pořízení špatně načasovaných záběrů. Samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-imer) zjednodušuje fotografování skupinových snímků a pořizování autoportrétů, jelikož se aktivuje teprve poté, co se v záběru objeví nová tvář.

Chytré vychytávky
Nová funkce Active Display přináší zábavné interaktivní prohlížení snímků, kdy v režimu prohlížení aktivujete zobrazení snímků pouhým mírným nakloněním fotoaparátu. Ovládání obou modelů je mimořádně snadné, a to zásluhou vylepšeného
grafického uživatelského rozhraní. Obsahuje novou volbu Tipy & rady (Hints & Tips), v níž najdete doporučení, jak účinně využít funkce fotoaparátu pro dosažení co nejlepších výsledků.

Široká škála fotografických režimů na fotoaparátu Digital IXUS 990 IS nabízí možnosti pro tvůrčí fotografování - nový režim Rozmazání zoomem (Zoom Blur) během expozice fyzicky posune objektiv, čímž dosáhne rozmazání pohybu a dodá snímku dynamický náboj, a vylepšený režim Kreativní světelný efekt (Creative Light Effect) během delších expozicí způsobí pohyb optického členu stabilizace obrazu a vytvoří nevšední světelný efekt.

„Tyto fotoaparáty nabízejí spojení nových inteligentních funkcí s designem, za nímž se každý otočí, tedy spojení, které dokáže nabídnout jen Digital IXUS," řekla Linda Valová, Consumer Communications Professional Canon CZ.

 • Širokoúhlý objektiv se 4x optickým zoomem (Digital IXUS 110 IS), výkonný 5x optický zoom (Digital IXUS 990 IS) - oba s optickým stabilizátorem obrazu
 • Snímač CCD s rozlišením 12,1 megapixelů
 • Širokoúhlý 2,8" displej PureColor LCD II (Digital IXUS 110 IS);
 • 3,0" displej PureColor LCD II (Digital IXUS 990 IS)
 • HD video (1280 x 720, 30 sn./s) a HDMI připojení
 • Inteligentní režim Smart Auto s technologií detekce scény (Scene Detection Technology)
 • Obrazový procesor DIGIC 4 - mimořádně pružná odezva a špičková kvalita obrazu
 • Stabilizátor obrazu a technologie detekce pohybu - záruka ostrých snímků
 • Snadné pořizování kvalitních záběrů osob díky technologii detekce obličeje, výběru a sledování obličeje, detekce mrknutí (Blink Detection), samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-Timer) a automatické korekci červených očí
 • Funkce Active Display pro interaktivní přehrávání snímků
 • i-Contrast projasňuje tmavé oblasti snímků bez přesvětlení jejich správně exponovaných částí
 • Vylepšené uživatelské rozhraní s novou volbou Tipy & rady (Hints & Tips)
 • Digital IXUS 110 IS je nabízen ve stříbrném, zlatém, růžovém a modrém provedení
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2592x1944, 320x240, 3264x2448, 4000x2248, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 37-185
Minimální ohnisková vzdálenost: 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 185 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 2 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 96 x 57 x 26
Hmotnost: 160 g
 
Ostatní
Základní příslušenství: Akumulátor, nabíječka, řemínek, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, software, návod

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 990 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 990 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Canon IXUS 990 IS v bazaru

Nahoru

Komentáře (17)

Zobrazeny komentáře (17 - 8)

 • 17

  Avatar
  Reaguje na 16 | Dobrý den, kompakty mají na starost kolegové, takže jakmile bude možnost (momentálně není skladem), určitě dodají ukázkové snímky a krátkou minirecenzi. Obecně můžu říct, že Ixusy od Canonu bývají většinou obrazově velmi kvalitní, osobně bych se ho moc neobával. Ale zatím těžko soudit.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.10.2009 | Reagovat

 • 16

  Avatar
  Je nějaká šance,že se k tomuto kompaktu "dostanete" aby se o něm dalo něco bližšího říct.Nějakou zkušenost jak fotí a zda má význam za něj dát celkem nemalou část peněz??V prodejnách s foto se velmi těžce dá kompakt odzkoušet na místě jak fotí atd.Každý prodejce se snaží pochopitelně prodat a tudíž vždy všechno bude vychvalovat jenom za účelem prodeje.Jedinou možností jsou právě nějaké testy jako můžete udělat např.Vy. Diky

  Petr, 15.10.2009 | Reagovat

 • 15

  Avatar
  Reaguje na 14 | Dobrý den, bohužel se mi stále ještě do ruky nedostal.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.10.2009 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška. Už uplynulo dost času od mého dotazu,jak tento kompakt fotí-měl jste jej už možnost otestovat??Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto kompaktem??Momentálně všichni !šílí" po kompaktech Panaasonic,který si umí udělat reklamu,ale já jsem celkem zastánce Canonu a tudíž uvažuji o koupi tohoto typu i když má pouze 5x zoom.Snad nedělám chybu-nebo je má doměnka o kvalitě fotek z tohoto kompaktu mylná??Chtěl bych pravdivý a férový názor abych při koupi neprohloupil.Díky za odpověď. Pokud někdo máte s tímto kompaktem nějaké praktické zkušenosti tak seo ně prosim podělte přípaně zveřejněte odkaz na nějak= foto.

  (13)Petr, 06.10.2009 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  Reaguje na 12 | Ixus 990 jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale asi bych dal přednost TZ5, s ním jsem měl vynikající zkušenosti.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.08.2009 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Pane Bouška prosil bych Vás o radu-který kompakt fotí lépe když nebudeme porovnávat velikost zoomu-Canon Ixus 990 IS nebo Panasonic TZ5 ??Jedná se mi hlavně o kvalitu fotek-ostrost v rozích,šum atd.Díky za odpověď

  (12) Petr, 05.08.2009 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Reaguje na 10 | Dobrý den, jedná se o CCD s rozlišením cca 12,1 Mpx.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.07.2009 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Dobrý den,mám dotaz na Digital IXUS 990 IS.Jaký je v něm chip.

  Rostislav, 16.07.2009 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Reaguje na 7 | Dobrý den, pokud vím, k dispozici je pouze tato varianta.

  Reaguje na 8 | Rozdílů je mnoho, doporučuji vyzkoušet http://www.megapixel.cz/porovnani?ok=true.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.06.2009 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Jake jsou hlavni vyhody/nevyhody ve srovani s IXUSem 980?

  Petr, 28.06.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím