PN: 3470B012AA, ID: 006964

Digitální kompakt Canon IXUS 990 IS

 • Rozlišení: 12,1 Mpx
 • Optický zoom: 5 x
 • Velikost displeje: 3 "

Sháníte Canon IXUS 990 IS?

„Canon IXUS 990 IS“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon IXUS 990 IS?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 342 Kč?

Začít s výkupem

Elegantní model Digital IXUS 990 IS je vybaven 5násobným optickým zoomem a stabilizací obrazu. Díky celé řadě inteligentních technologií můžete snadno pořizovat snímky s rozlišením 12 Mpx nebo zaznamenávat HD video. ISO až 1600, LCD 3 palce. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

Širokoúhlé snímání a výkonný zoom - nová, chytřejší generace Digital IXUS

Společnost Canon rozšiřuje řadu fotoaparátů Digital IXUS o dva nové špičkové modely - Digital IXUS 110 IS a Digital IXUS 990 IS. Digital IXUS 110 IS nabízí širokoúhlé snímání pomocí širokoúhlého zoom objektivu, širokoúhlý LCD displej a natáčení HD videa v širokoúhlém formátu. Digital IXUS 990 IS pak umožňuje mimořádně velké přiblížení díky 5x optickému zoomu a kvalitní prohlížení snímků na 3" displeji PureColor LCD II. Oba fotoaparáty jsou vybaveny novým inteligentním režimem Smart Auto, který s pomocí inovativní technologie detekce scény (Canon Scene Detection Technology) zajišťuje krásné fotografie i při pohodlném focení ve stylu „namiř a foť".

Zeširoka, nebo zblízka
Digital IXUS 110 IS představuje kompletní řešení jak pro fotografování, tak pro natáčení videa. Širokoúhlý objektiv (28-112 mm) nabízí širší záběr, díky čemuž je ideální pro snímání scenérií a skupinových fotografií. Kompozici a přehrávání širokoúhlých fotografií a HD videa pak usnadní širokoúhlý (16 : 9) 2,8" displej PureColor LCD II.
Digital IXUS 990 IS s 5x optickým zoomem nabízí uživatelům široké možnosti pro komponování záběrů a schopnost velkého přiblížení vzdálených objektů. Optický stabilizátor obrazu Canon na obou fotoaparátech zajišťuje ostré snímky v celém rozsahu zoomu.

Vynikající kvalita
Oba modely zachycují snímky s úžasně vysokým rozlišením 12,1 megapixelů, a umožňují tak zvětšování snímků a jejich výřezy bez zhoršení kresby detailů. Obrazový procesor Canon DIGIC 4 se zdokonalenými algoritmy a vyšší přesností výpočtů zajišťuje oběma modelům mimořádně rychlý chod a jasné bohaté snímky s nízkým šumem a výtečnou reprodukcí barev.

Know-how Canon - inteligentní fotografování
Prvotřídní výsledky při vynaložení minimální námahy zařídí nový inteligentní režim
Smart Auto, jímž jsou vybaveny oba modely. Tento režim s pomocí technologie detekce scény (Canon Scene Detection Technology) přesně analyzuje fotografovanou snímanou scénu - kontroluje jas objektu, kontrast, vzdálenost a celkové zabarvení. Na základě výsledků analýzy pak fotoaparát z 18 dostupných režimů vybere pro danou scénu ten nejvhodnější.

Díky zdokonalenému procesoru DIGIC 4 jsou nyní inteligentní technologie Canon ještě přesnější než dříve. Zdokonalená technologie detekce pohybu napomáhá zamezit pohybové neostrosti a funkce i-Contrast projasňuje tmavé oblasti fotografií, aniž by způsobila přesvětlení jejich správně exponovaných částí. Detekce obličeje je vylepšena o novou detekci mrknutí (Blink Detection), s jejíž pomocí se vyvarujete pořízení špatně načasovaných záběrů. Samospoušť po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-imer) zjednodušuje fotografování skupinových snímků a pořizování autoportrétů, jelikož se aktivuje teprve poté, co se v záběru objeví nová tvář.

Chytré vychytávky
Nová funkce Active Display přináší zábavné interaktivní prohlížení snímků, kdy v režimu prohlížení aktivujete zobrazení snímků pouhým mírným nakloněním fotoaparátu. Ovládání obou modelů je mimořádně snadné, a to zásluhou vylepšeného
grafického uživatelského rozhraní. Obsahuje novou volbu Tipy & rady (Hints & Tips), v níž najdete doporučení, jak účinně využít funkce fotoaparátu pro dosažení co nejlepších výsledků.

Široká škála fotografických režimů na fotoaparátu Digital IXUS 990 IS nabízí možnosti pro tvůrčí fotografování - nový režim Rozmazání zoomem (Zoom Blur) během expozice fyzicky posune objektiv, čímž dosáhne rozmazání pohybu a dodá snímku dynamický náboj, a vylepšený režim Kreativní světelný efekt (Creative Light Effect) během delších expozicí způsobí pohyb optického členu stabilizace obrazu a vytvoří nevšední světelný efekt.

„Tyto fotoaparáty nabízejí spojení nových inteligentních funkcí s designem, za nímž se každý otočí, tedy spojení, které dokáže nabídnout jen Digital IXUS," řekla Linda Valová, Consumer Communications Professional Canon CZ.

 • Širokoúhlý objektiv se 4x optickým zoomem (Digital IXUS 110 IS), výkonný 5x optický zoom (Digital IXUS 990 IS) - oba s optickým stabilizátorem obrazu
 • Snímač CCD s rozlišením 12,1 megapixelů
 • Širokoúhlý 2,8" displej PureColor LCD II (Digital IXUS 110 IS);
 • 3,0" displej PureColor LCD II (Digital IXUS 990 IS)
 • HD video (1280 x 720, 30 sn./s) a HDMI připojení
 • Inteligentní režim Smart Auto s technologií detekce scény (Scene Detection Technology)
 • Obrazový procesor DIGIC 4 - mimořádně pružná odezva a špičková kvalita obrazu
 • Stabilizátor obrazu a technologie detekce pohybu - záruka ostrých snímků
 • Snadné pořizování kvalitních záběrů osob díky technologii detekce obličeje, výběru a sledování obličeje, detekce mrknutí (Blink Detection), samospouště po rozpoznání nové tváře v záběru (FaceSelf-Timer) a automatické korekci červených očí
 • Funkce Active Display pro interaktivní přehrávání snímků
 • i-Contrast projasňuje tmavé oblasti snímků bez přesvětlení jejich správně exponovaných částí
 • Vylepšené uživatelské rozhraní s novou volbou Tipy & rady (Hints & Tips)
 • Digital IXUS 110 IS je nabízen ve stříbrném, zlatém, růžovém a modrém provedení
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,3
Rozlišení: 12,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2592x1944, 320x240, 3264x2448, 4000x2248, 4000x3000, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 5 x
Digitální zoom: 4
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 37-185
Minimální ohnisková vzdálenost: 37 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 185 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Makro od: 2 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 1600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/1600
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
 
Záznam
Typ paměťového media: MMC, SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 96 x 57 x 26
Hmotnost: 160 g
 
Ostatní
Základní příslušenství: Akumulátor, nabíječka, řemínek, USB kabel, AV kabel, síťový kabel, software, návod

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon IXUS 990 IS v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon IXUS 990 IS, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon IXUS 990 IS

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (17 - 8)

 • 17

  Bouška
  Reaguje na 16 | Dobrý den, kompakty mají na starost kolegové, takže jakmile bude možnost (momentálně není skladem), určitě dodají ukázkové snímky a krátkou minirecenzi. Obecně můžu říct, že Ixusy od Canonu bývají většinou obrazově velmi kvalitní, osobně bych se ho moc neobával. Ale zatím těžko soudit.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.10.2009 | Reagovat

 • 16

  Avatar
  Je nějaká šance,že se k tomuto kompaktu "dostanete" aby se o něm dalo něco bližšího říct.Nějakou zkušenost jak fotí a zda má význam za něj dát celkem nemalou část peněz??V prodejnách s foto se velmi těžce dá kompakt odzkoušet na místě jak fotí atd.Každý prodejce se snaží pochopitelně prodat a tudíž vždy všechno bude vychvalovat jenom za účelem prodeje.Jedinou možností jsou právě nějaké testy jako můžete udělat např.Vy. Diky

  Petr, 15.10.2009 | Reagovat

 • 15

  Bouška
  Reaguje na 14 | Dobrý den, bohužel se mi stále ještě do ruky nedostal.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.10.2009 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Dobrý den pane Bouška. Už uplynulo dost času od mého dotazu,jak tento kompakt fotí-měl jste jej už možnost otestovat??Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto kompaktem??Momentálně všichni !šílí" po kompaktech Panaasonic,který si umí udělat reklamu,ale já jsem celkem zastánce Canonu a tudíž uvažuji o koupi tohoto typu i když má pouze 5x zoom.Snad nedělám chybu-nebo je má doměnka o kvalitě fotek z tohoto kompaktu mylná??Chtěl bych pravdivý a férový názor abych při koupi neprohloupil.Díky za odpověď. Pokud někdo máte s tímto kompaktem nějaké praktické zkušenosti tak seo ně prosim podělte přípaně zveřejněte odkaz na nějak= foto.

  (13)Petr, 06.10.2009 | Reagovat

 • 13

  Bouška
  Reaguje na 12 | Ixus 990 jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, ale asi bych dal přednost TZ5, s ním jsem měl vynikající zkušenosti.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.08.2009 | Reagovat

 • 12

  Avatar
  Pane Bouška prosil bych Vás o radu-který kompakt fotí lépe když nebudeme porovnávat velikost zoomu-Canon Ixus 990 IS nebo Panasonic TZ5 ??Jedná se mi hlavně o kvalitu fotek-ostrost v rozích,šum atd.Díky za odpověď

  (12) Petr, 04.08.2009 | Reagovat

 • 11

  Bouška
  Reaguje na 10 | Dobrý den, jedná se o CCD s rozlišením cca 12,1 Mpx.

  Luděk Bouška - Megapixel, 19.07.2009 | Reagovat

 • 10

  Avatar
  Dobrý den,mám dotaz na Digital IXUS 990 IS.Jaký je v něm chip.

  Rostislav, 16.07.2009 | Reagovat

 • 9

  Bouška
  Reaguje na 7 | Dobrý den, pokud vím, k dispozici je pouze tato varianta.

  Reaguje na 8 | Rozdílů je mnoho, doporučuji vyzkoušet http://www.megapixel.cz/porovnani?ok=true.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.06.2009 | Reagovat

 • 8

  Avatar
  Jake jsou hlavni vyhody/nevyhody ve srovani s IXUSem 980?

  Petr, 28.06.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím