Canon PIXMA MP800

 • Značka: Canon

Sháníte Canon PIXMA MP800?

„Canon PIXMA MP800“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Multifunkční tiskárna, která umožňuje přímý tisk prakticky z každého zdroje - přes rozhraní PictBridge, IrDA, volitelný Bluetooth či z paměťových karet. Navíc je zde možnost za pomoci adaptéru skenovat 35mm film a okamžitě tisknout takto pořízené fotografie.

Parametry a popis

Společnost Canon, přední světový dodavatel technologií pro fotografování a elektronické zpracování obrazu, uvádí nové špičkové multifunkční zařízení pro domácí fotolaboratoř: PIXMA MP800. Nové elegantní zařízení umožňuje přímý tisk prakticky z každého zdroje - přes rozhraní PictBridge, IrDA, volitelný Bluetooth či z paměťových karet. Navíc je zde možnost za pomoci adaptéru skenovat 35mm film a okamžitě tisknout takto pořízené fotografie.

S tiskovou hlavou FINE (Full-Photolithography Inkjet Nozzle Engineering) využívá PIXMA MP800 podstatně více barevných mikrotrysek než ekvivalentní špičkové modely jiných značek. Barevnou fotografii formátu 10 x 15 cm v profesionální kvalitě tak lze vytisknout přibližně za 36 sekund.

 • Rychlý tisk bezokrajových fotografií formátu 10 × 15 cm v profesionální kvalitě do 36 sekund
 • Rozlišení 9600 × 2400 dpi, velikost inkoustové kapičky 1 pikolitr, fotografický tisk s 5 inkousty
 • Vynikající konektivita včetně slotů paměťových karet, rozhraní PictBridge, infračerveného portu IrDA a volitelného adaptéru pro Bluetooth pro přímý tisk z mobilních telefonů
 • Velký barevný LCD displej s úhlopříčkou 8,9 cm pro prohlížení, úpravu a ořez fotografií
 • Adaptér pro skenování 35 mm filmu či diapozitivů
 • Plnobarevné skenování na plochém skeneru ve vysokém rozlišení až 2400 × 4800 dpi
 • Vysokorychlostní kopírka dokumentů: 30 kopií/min (monochromaticky) a 24 kopií/min (barevně)
 • Potisk DVD/CD, automatická jednotka pro oboustranný tisk, dvojitá přihrádka papíru

PIXMA MP800 využívá nový systém ChromaLife100, který je zárukou vysoké odolnosti tisků vůči blednutí. Ve spojení s tiskovými médii Canon odolávají tisky produkované systémem ChromaLife100 blednutí po dobu 100 let, jsou-li uloženy v albu. Snímky vystavené bez ochranného skla či fólie odolávají na vzduchu blednutí po dobu 10 let, jsou-li vytištěny na fotografickém papíru Pro (PR-101).

Zkrátka a dobře nejrychlejší
Superrychlé multifunkční zařízení PIXMA MP800 je založeno na stejném tiskovém stroji FINE jako špičková fototiskárna Canon iP5200. Inkoustové kapičky o velikosti 1 pikolitr2 jsou vystřelovány z více než 3500 trysek o průměru 9 mm.

Na papír je tak přeneseno za kratší dobu více inkoustu s větší přesností. Výsledkem jsou tisky bez viditelného zrna v profesionální kvalitě. Bezokrajové fotografie až do formátu A4 jsou tisknuty s bezkonkurenční rychlostí.

Vysokorychlostní rozhraní USB eliminuje prodlevy způsobené pomalým přenosem dat, takže tisk probíhá vždy s maximální kapacitou.

Přímý tisk
Pro snazší přímý tisk bez použití počítače lze použít barevný LCD displej s úhlopříčkou 8,9 cm k:

 • Prohlížení snímků a nastavení stránek
 • Přímý tisk na DVD/CD
 • Prohlížení ořezu a výřezů snímků

Přímý tisk je podporován prostřednictvím celé řady pokročilých funkcí, takže fotografie lze upravovat a tisknout bez použití počítače. Funkce Red-eye Correction automaticky odstraňuje nežádoucí efekt červených očí, který vzniká při fotografování s bleskem, zatímco projasňovač obličeje (Face brightener) dokáže na fotografii rozpoznat lidské tváře a v případě, že se nacházejí příliš ve stínu, zvýšit automaticky jejich jas. Snímky s nízkým rozlišením -například pořízené mobilním telefonem - jsou optimalizovány prostřednictvím funkce Image Optimiser, která vyhladí zubaté okraje a odstraní některé vady JPEG.

Ovládací panel byl obohacen o tlačítko PHOTO/FILM pro přetisk fotografií. Pomocí tohoto tlačítka lze nyní tisknout reprodukce fotografií nebo 35mm filmu bez použití počítače. Také je možné použít funkce jako korekce blednutí (Fading Correction), projasňovač obličejů (Face Brightener) či ořez, kopírování na etiketu nebo DVD/CD.

Bezdrátový tisk z mobilních zařízení s podporou technologie Bluetooth je možný po zakoupení nového volitelného adaptéru BU-20, který se připevňuje k portu PictBridge.

Pokročilá manipulace s tiskovými médii
Tiskárna PIXMA MP800 je vybavena systémem Canon Advanced Media Handling (pokročilý systém manipulace s tiskovými médii), jehož součástí jsou dvě přihrádky na papír. V tiskárně tak může být současně založen běžný kancelářský papír i fotografická média. Mezi další užitečné prvky patří jednotka automatického oboustranného tisku a integrovaný potiskovač DVD/CD.

Kvalita, která vydrží
Pro lepší odolnost vůči blednutí podporuje tiskárna Canon ChromaLife100: nový systém jedinečných inkoustů na bázi barviva s neobyčejnou šířkou barevného gamutu a speciálních fotografických papírů navržený pro tisk tiskovými hlavami FINE. Tento technologický „trojúhelník" konstrukce trysek, inkoustu a tiskových médií produkuje fotografie, které předčí tradiční fotografie jak kvalitou, tak trvanlivostí. Při uložení ve fotoalbu odolávají tisky blednutí po dobu 100 let, při vystavení pod sklem 30 let a při vystavení na vzduchu 10 let.

Vynikající skenování
PIXMA MP800 umožňuje vysoce kvalitní skenování s maximálním rozlišením až
2400 x 4800 dpi i skenování filmů prostřednictvím speciálního adaptéru. Kromě toho lze využít funkce jako Multi Scan, která umožňuje skenovat až 10 fotografií najednou a následně je uložit jako samostatné soubory s automatickou úpravou vyrovnání. Lze také skenovat metodou „push" a odesílat soubory na počítač s použitím výhradně ovládacího panelu zařízení. Skenované dokumenty lze také přímo ukládat do formátu PDF (Portable Document Format), takže odpadá nutnost manuální konverze pomocí samostatného softwaru. Stránky je možné snadno seřadit a přidat do již hotových PDF dokumentů prostřednictvím aplikace MP Navigator. Automatická funkce optického rozpoznávání znaků (OCR) vkládá do PDF souborů text skutečně jako text, takže v dokumentu lze snadno vyhledávat.

Dokonalé kopírování
Kromě vysoké rychlosti kopírování, která je u každé špičkové kopírky samozřejmostí, nabízí PIXMA MP800 také funkci automatické expozice (AE) ) - dokumenty jsou předskenovány pro určení a optimalizaci výsledku pro různé oblasti textu, fotografií a pozadí na jednotlivých stránkách originálu. Také je možné zkopírovat 4 dokumenty na jednu stránku. Je zde také nová funkce, která umožňuje kopírovat přímo na disk DVD nebo CD.

Šetření inkoustem
Samostatné zásobníky inkoustu pro tiskárnu umožňují měnit vždy pouze inkoust té barvy, která došla. Zásobníky jsou osazeny světelnými diodami LED, které se rozsvítí teprve tehdy, je-li zásobník v tiskárně správně usazen. Uživatelé mohou sledovat hladinu inkoustu bez použití počítače podle blikání diody. Jakmile poklesne hladina inkoustu pod určitou mez, dioda se pomalu rozbliká. Je-li zásobník zcela prázdný, bliká dioda rychle.

Vhodná tisková média
Výhody hardwarové technologie tiskárny se naplno projeví teprve tehdy, je-li pro tisk použito originálních tiskových fotografických médií Canon a originálních inkoustů. Rozmanitý a stále se rozrůstající sortiment tiskových médií Canon - včetně nových cenově dostupných papírů (Lesklý fotografický papír pro každodenní použití GP-501) - je navržen speciálně pro použití v kombinaci s inkousty Canon a technologií FINE. Fotografické papíry a média jsou dostupné v nejrůznějších velikostech (od vizitky po A4), typech (včetně malých samolepek) a s nejrůznější povrchovou úpravou (od matné přes pololesklou až po vysoký lesk). V nabídce nechybí ani oboustranný fotografický papír (PP-101D 5 x 7 cm a PP-101D A4) a špičkový fotografický papír Pro (PR-101) pro trvanlivé fotografie prvotřídní profesionální kvality.

Software
Do standardní softwarové výbavy PIXMA MP800:

 • MP Navigator 2.0 - pomáhá uživatelům okamžitě dosáhnout optimálních výsledků při vynaložení minimální námahy. Uživatelé prostě zvolí požadovaný proces a požadovaný výstup. Verze 2.0 obsahuje následující funkce: rozšířená podpora PDF, zdokonalené okno pro zvětšování skenovaných dokumentů, tlačítka a ovládací prvky pro lepší použitelnost, možnost skenování z barevných časopisů či filmu.
 • Easy-PhotoPrint - usnadňuje proces tisku fotografií, asistuje při výběru tiskového média, umožňuje změny velikosti a použití efektů.
 • Easy-WebPrint (pouze Windows) - rozšíření nástrojové lišty prohlížeče Internet Explorer o možnost jednoduchého tisku webových stránek.
 • ScanSoft OmniPage SE - aplikace pro optické rozpoznání znaků, která převádí naskenovaný text do rozpoznatelných znaků a umožňuje jeho úpravy a ukládání do textového souboru, který lze prohledávat
 • Arcsoft PhotoStudio - program pro úpravu fotografií včetně automatického vyvážení barev a odstínů, klonování, animovaného 3D textu a dalších 40 speciálních efektů
 • CD-LabelPrint - zjednodušuje přímý tisk na disky CD-R a DVD způsobilé k tisku.

Zařízení je kompatibilní s operačními systémy Windows 98/Me/2000/XP,
Mac OS X v10.2.4 a novějšími.

Ostatní
Značka: Canon

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Komentáře (0)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím