ID: 007066

Canon PIXMA Pro9500

Sháníte Canon PIXMA Pro9500?

„Canon PIXMA Pro9500“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Inkoustová tiskárna, 10 barev pigmentového inkoustu „Lucia“ 3 pl, rozlišení 4800 x 2400 dpi, bezokrajový tisk do A3+ Produktová sekce: Inkoustové tiskárny Canon

Popis výrobce

Nová řada profesionálních inkoustových tiskáren pro tisk na formát A3+ PIXMA Pro nabízí uživatelům tiskárnu: Pro9500 využívající systém 10 barev pigmentových inkoustů „Lucia“ s novým složením, splňuje ty nejnáročnější nároky komerční fotografie a zajišťuje vysoce kvalitní barevný a monochromatický výstup s vysokou odolností. Tiskárny PIXMA Pro disponují technologiemi Canon, včetně tiskových hlav FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), a čerpají ze zkušeností společnosti Canon získaných v oblasti spotřebního a profesionálního tisku a zpracování dat. Jako profesionální řada doplňuje PIXMA Pro řadu fotoaparátů Canon EOS a rozšiřuje sortiment produktů PIXMA.

Vlastnosti a funkce řady PIXMA Pro:

 • Formát A3+, rozlišení 4800 x 2400 dpi a velikost kapiček 3 pikolitry i méně pro fotografický tisk mimořádné profesionální kvality
 • Systém 10 barev pigmentového inkoustu „Lucia“ pro životnost komerční úrovně s 3 inkousty pro monochromatický tisk, zajišťujícími kvalitnější černobílý výstup, nízký metamerismus a nižší míru zrnitosti
 • Systém samostatných zásobníků inkoustu Single Ink, zajišťující maximální úspornost a minimální plýtvání
 • Nová designová koncepce s prvky profesionální řady EOS DIGITAL, včetně kovového víka se speciální texturou
 • Robustní a odolná konstrukce, vysoce kvalitní vnitřní i vnější komponenty, kovové válce pro výstup výtisků a větší tloušťka desky
 • Plochá dráha papíru pro silná tisková média, praktické podávání papíru z přední části a automatický podavač papíru na horní části
 • Nový software pro profesionální fotografy včetně Easy-PhotoPrint Pro1, pluginu pro Adobe® Photoshop® CS/CS2 pro profesionální pracovní tok zpracování obrazu
 • Vyspělé ovládání barev dostupné přímo z ovladače tiskárny včetně podpory barevných profilů ICC (International Colour Consortium)
 • Optimalizace pro EOS DIGITAL pomocí Picture Style, aplikace společnosti Canon, která je součástí fotoaparátů a usnadňuje ovládání parametrů pro zpracování obrazu pomocí dokonalejších funkcí přímého tisku
 • Kompatibilní se systémy Mac a PC

Pigmentové inkousty
Model Pro9500 používá systém 10 barev pigmentového inkoustu „Lucia“ s novým složením. Inkoust „Lucia“ se používá rovněž na nové profesionální 17palcové velkoformátové tiskárně imagePROGRAF iPF5000 a poskytuje výjimečnou úroveň stálosti obrazu. Pigmentový inkoust je v oboru považován za standardní inkoust určený pro komerční tisk, pro fotografy profesionály a uměleckou tvorbu. Fotografický černý, matný černý a šedý inkoust zajišťují tisk obrazů s vyšším kontrastem, nižší mírou metamerismu a výrazně méně patrnější zrnitostí i mimořádnou kvalitu neutrálních černobílých výtisků. Tiskárna Pro9500 poskytuje rovněž výjimečně kvalitní výstup v plných barvách.

Produkty řady PIXMA Pro jsou určeny pro profesionální studia a poskytují modernizovaný pracovní tok, a tím i rychlejší a snadněji dosažitelné kvalitní výsledky při práci s digitální zrcadlovkou

 

Software
Tiskárna je dodávána s následujícím softwarem:

 • Easy-PhotoPrint Pro – plugin pro Adobe® Photoshop® CS/CS2, zajišťující hladkou integraci tiskáren řady PIXMA Pro do pracovního toku zpracování obrazu.
  • Tisk obrazů RAW – společně s aplikací Canon Digital Photo Professional verze 2.1 zbavuje uživatele nutnosti před tiskem ukládat obrazy RAW ve formátu TIFF/JPEG
  • Tisk vzorků (Pattern Print) – na jediný list papíru se tiskne více obrázků, přičemž se pro každý obrázek automaticky použije jiné nastavení vyvážení barev, úrovně jasu a kontrastu; fotografové tak mohou vyhodnotit různé parametry pro tisk.
  • Přímý přístup do barevných profilů ICC, který zajišťuje zachování věrné podoby objektu na obraze.
  • Monochromatický režim pro tisk barevných dat v černobílém provedení s bohatou gradací a bez posunu barev
 • Easy-PhotoPrint – poskytuje tři snadné kroky pro tisk fotografií. Usnadňuje např. výběr médií a změnu velikosti výstupu a zahrnuje např. funkci „zaostření obličeje“, která provádí korekci rozostřených obličejů a funkce „korekce efektu červených očí“ a „digitální vyhlazení obličeje“, potlačující vrásky na fotografii.
 • Easy-WebPrint (pouze Windows) – ikona programu se nachází na liště Exploreru a odstraňuje problémy s tiskem webových stránek. Šetří čas, inkoust a papír tím, že upravuje velikost výstupu tak, aby zamezil běžnému problému při tisku z webu, kdy je pravá část stránky nechtěně oříznuta.
 • PhotoRecord (pouze Windows) – usnadňuje uživatelům tisk fotoalba podle jejich konkrétních potřeb a tisk na nová oboustranná média Canon.
 • CD-LabelPrint – zjednodušuje přímý tisk na disky CD-R a DVD způsobilé k tisku

Nové typy médií
Konkurenční výhody hardwarových technologií tiskáren Canon se plně realizují při použití originálních fotografických médií a inkoustů Canon.

Na tiskárnách řady PIXMA Pro lze používat širokou škálu vysoce kvalitních médií Canon. Navíc jsou nyní k dispozici dva typy papíru nové řady Fine Art Paper Series: Fine Art Paper Photo Rag (FA-PR1) a Fine Art Paper Premium Matte (FA-PM1).

Papír Premium Matte je dodáván ve velikostech A4, A3 a A3+ (13” x 19”). Jde o silný papír s hladkou texturou podobný papíru Canon Matte Photo Paper MP-101. Jeho hmotnost je 210 g/m2 a je ideální pro tisk fotografií a uměleckých prací v nejvyšší možné kvalitě.

Photo Rag je luxusní papír ze 100% bavlny bez obsahu kyseliny dodávaný ve velikostech A4, A3 a A3+ (13” x 19”). Má jemný povrch s texturou a hmotnost 188 g/m2 a je uživatelskou verzí oblíbeného uměleckého papíru společnosti Hahnemüle. Papír Photo Rag výjimečně dobře reaguje s barevnými inkousty, a je tedy ideální pro tisk uměleckých fotografií.

Kompatibilita
Tiskárny řady PIXMA Pro jsou kompatibilní se systémy Windows 98/Me/2000/XP, Mac a OS X v10.2.1 nebo pozdějšími.

Kompletní popis výrobce Sbalit popis

Nahoru

Komentáře (4)

Zobrazeny komentáře (4 - 1)

 • 4

  Avatar
  Reaguje na 3 | Dobrý den, výrobce uvádí pro PIXMA Pro9000 MK II: představuje zdokonalení designu svého předchůdce a uživatelům nabízí rychlejší a kvalitnější tisk v šedé škále, širší řadu podporovaných médií a novou funkci korekce osvětlení prostředí. Pro PIXMA Pro9500 MK II: Novinkou tiskárny PIXMA Pro9500 Mark II je funkce korekce osvětlení prostředí na principu technologie Kuyanos1. Uživatelé si mohou zvolit typ osvětlení, ve kterém bude výtisk zobrazen – barvy na finálním výtisku budou pak automaticky upraveny tak, aby zobrazený výsledek odpovídal záměrům fotografa.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.04.2009 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Dobrý den, už jsem si málem u Vás tuto tiskárnu objednal a koukám, že máte v nabídce další dva nové modely. Proto Vás žádám o názor, zda lze očekávat něco převratného nebo důležitého, pro co by stálo za to počkat. Také by mě zajímalo, zda jsou v této kategorii srovnatelné modely od jiných výrobců a jestli ano, proč je nemáte v nabídce. Děkuji za odpověď (prosím o vyjádření pro laika, abych to pobral :-) ...)

  Kael, 02.04.2009 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Reaguje na 1 | Dobrý den, výrobce to blíže nespecifikuje, udává pouze: pro systém Windows Vista/XP/2000. Bližší informace můžete získat přímo na technické podpoře na www.canon.cz.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.03.2009 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Prosím pěkně, jsou ovladače tiskárny kompatibilní s Windows Vista 64 Bit či jen 32 Bit systémy? S díky Dr. Jan Hollauer

  Hollauer, 04.03.2009 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím