4941B016AA
zkopírováno do schránky
000772
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Canon PowerShot A2200 stříbrný
- Rozlišení snímače: 14,1 Mpx
- Optický zoom: 4 x
- Velikost displeje: 2,7 "
- Maximální rozlišení videa: VGA (640×480)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Canon PowerShot A2200 stříbrný?
„Canon PowerShot A2200 stříbrný“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 18.06.2012

Canon PowerShot A2200 stříbrný
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
A2200 je jedním ze základních modelů od Canonu. Je určen především těm, kteří hledají praktický fotoaparát, který není náročný na obsluhu. Fotoaparát je vybaven 14,1Mpx CCD snímačem, který spolupracuje s objektivem, jenž nabízí pěkné 28mm širokoúhlé ohnisko a 4x opt. zoom. Fotoaparát zvládá video…
Popis a parametry
Základní model v kategorii kompaktů Canon PowerShot A2200 je určen především těm méně náročným uživatelům. Na druhou stranu je to ideální rodinný, nebo pracovní fotoaparát bez zbytečných a složitých funkcí. Rozlišení přístroje 14mpx a rozsah objektivu 28 - 112 mm, tedy 4x zoom. Velmi dobrá je také světelnost objektivu od 2,8. Kromě toho je fotoaparát vybaven řadou scénických režimů a HD videem.
Canon PowerShot A2200
Vzhledem k tenkému a lehkému provedení může být fotoaparát PowerShot A2200 vždy s vámi. Zásluhou inteligentních režimů Smart Auto a Snadno jsou skvělé snímky vzdáleny pouhé stisknutí tlačítka.
Vlastnosti
- 14,1 megapixelu
- Širokoúhlý objektiv 28 mm se 4násobným zoomem
- Displej LCD s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7")
- Režimy Smart Auto a Snadno a funkce Rady a tipy
- Filmy v rozlišení HD (720p)
- Režim Redukce rozmazání
- Ovládání s živým náhledem a kreativní filtry
- Detekce obličeje a automatická korekce jevu červených očí
- Procesor DIGIC 4
- Lithium-iontová baterie
Kvalita od společnosti Canon za všech okolností
14,1 megapixelu
Snímač s vysokým rozlišením zachytí každý detail fotografovaného objektu, čímž poskytuje svobodu při vytváření velmi velkých výtisků nebo ořezávání za účelem dosažení dokonalé kompozice.
Širokoúhlý objektiv 28 mm se 4násobným zoomem
K zajištění většího množství možností při volbě záběru vám objektiv se 4násobným optickým zoomem a širokoúhlým zorným polem při ohniskové vzdálenosti 28 mm umožňuje zachytit rozlehlost vzdálených objektů, jako jsou krajiny, nebo získat širší pokrytí při fotografování ve stísněných prostorech, například v domě při večírcích.
Displej LCD s úhlopříčkou 6,8 cm (2,7")
Velká obrazovka s ostrým obrazem usnadňuje volbu záběru a sdílení snímků s přáteli. Zásluhou pěti různých nastavení jasu, která umožňují přizpůsobit displej libovolným světelným podmínkám, se fotografované objekty zobrazí s dobrou úrovní detailů a přehrávání se stane potěšením.
Režimy Smart Auto a Snadno a funkce Rady a tipy
Zásluhou režimu Smart Auto můžete pořizovat skvělé fotografie stisknutím tlačítka. Fotoaparát automaticky vybere nejvhodnější scénu z 32 možných a použije nejlepší nastavení pro pořízení dokonalého snímku. Režim Snadno vám zabrání, abyste náhodně změnili nastavení, zatímco funkce Rady a tipy poskytne stručné vysvětlení funkcí fotoaparátu.
Filmy v rozlišení HD (720p) a efekt miniatury ve filmu
Pořizování videa v rozlišení 720p umožňuje zaznamenat scény v kvalitě HD (High Definition). Efekt miniatury ve filmu zajišťuje, že scény s krajinami vypadají jako filmy modelů v miniaturním měřítku pořízené intervalovým snímáním.
Režim Redukce rozmazání
Při fotografování pohybujících se objektů nebo za slabého osvětlení, kdy může snadno dojít k rozmazání, režim Redukce rozmazání zajistí čisté a nerozmazané výsledky.
Ovládání s živým náhledem a kreativní filtry
Ovládání s živým náhledem umožňuje snadno upravit různá nastavení snímků při volbě kompozice snímku. Šest kreativních filtrů, včetně filtrů Efekt miniatury a Efekt hravého fotoaparátu, vytváří působivé výsledky a podněcuje vaši představivost.
Detekce obličeje a automatická korekce jevu červených očí
Technologie detekce obličeje detekuje až 35 obličejů v jediném záběru a zajišťuje, že osoby zůstanou zaostřené a s optimálním jasem. Červené oči jsou automaticky odstraněny ihned po pořízení snímku nebo při přehrávání.
Procesor DIGIC 4
Procesor DIGIC 4 řídí citlivé ovládání, dokonalou kvalitu snímků a reprodukci barev. Vylepšená funkce redukce šumu zaručuje čistější snímky s vysokou mírou podrobností, a to dokonce i při vysokých citlivostech ISO.
Lithium-iontová baterie
Lithium-iontové baterie poskytují lehké řešení napájení, které lze snadno dobíjet.
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 1/2,3 |
| Rozlišení snímače | 14,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 640x480, 1600x1200, 3072x2304, 320x240, 4320x2432, 4320x3240 |
| Technologie snímače | CCD |
Objektiv
| Optický zoom | 4 x |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 28-112 |
| Minimální ohnisková vzdálenost | 28 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 112 mm |
| Možnost použít předsádkové čočky | Ne |
Ostření
| Makro od | 3 cm |
|---|
Expozice a fotografování
| Poměr stran snímku | 16:9, 4:3 |
|---|---|
| ISO - minimální citlivost | 80 |
| ISO - maximální citlivost | 1600 |
| Rychlost sériového snímání | 0,9 sn./s |
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 15 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/1600 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Nemá |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 2,7 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 230000 |
Blesk
| Vestavěný blesk | Ano |
|---|
Záznam
| Maximální rozlišení videa | VGA (640×480) |
|---|
Rozhraní a napájení
Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 93,2 x 57,2 x 23,6 |
|---|---|
| Hmotnost | 135 g |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | 4941B016AA |
|---|---|
| Značka | Canon |
| Typ produktu | Kompakt |
Doporučené příslušenství
Pouzdra na karty / baterie
Předchozí 1/3 Další
Čtečky karet
Hlídat dostupnost Canon PowerShot A2200 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Canon PowerShot A2200 stříbrný použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Canon PowerShot A2200 stříbrný
Související články s Canon PowerShot A2200 stříbrný
Užijte si léto s Canonem a získejte zpět až 22 500 Kč
Využijte jedinečnou letní nabídku a získejte za nákup vybrané techniky Canon až 22 500 Kč zpět na váš bankovní účet. Stačí si pořídit vybraný produkt v období od 13. dubna do 31. července 2026 a…
13. 4. 2026 v 9:47

Novinky ve světě fotografie a videa | Únor 2026
Ve světě foto a video techniky se neustále objevují nové produkty a technologie. Zorientovat se v nich není vždy jednoduché. Proto pro vás novinky průběžně sledujeme a vybíráme ty, které skutečně…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 6. 2. 2026 v 10:31

Novinky ve světě fotografie a videa | Listopad 2025
Listopadové novinky bedlivě sledujeme a vybíráme z nich to nejzajímavější. Nemusíte se tak prodírat množstvím tiskových zpráv a novinek ze všech stran. Sledujeme dění za vás a vybíráme jen to, co má…
KLAUDIE MORAVCOVÁ • 7. 11. 2025 v 11:07

Zimní cashback Canon: získejte zpětnou slevu až 17 500 Kč
Pořiďte si novou výbavu od Canonu nebo si ji doplňte o nové produkty a ušetřete! Zakupte si vybrané produkty v období od 20. 10. 2025 do 31. 1. 2026, zaregistrujte je a získejte zimní cashback až 17…
ŽANETA SIKOROVÁ • 17. 10. 2025 v 11:06

Dotazy k Canon PowerShot A2200 stříbrný
Expert Megapixelu
Martin Plíva


























Komentáře