Recenze Canon PowerShot A3100 IS

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • 4x opt. zoom
 • snadné ovládání
 • optický stabilizátor
 • 18 scénických režimů
 • procesor DIGIC III
 • Li-Ion akumulátor

Co se nám nelíbí

 • nejkratší ohnisko pouze 35mm
 • starší typ LCD

Představení Canon PowerShot A3100 IS

Představení Canon PowerShot A3100 IS

Nejvýznamější inovací v modelové řadě Power Shot A je napájení pomocí Li-Ion akumulátoru. To umožnilo snížit hmotnost a celkové rozměry na sympatickou velikost. Objektiv s čtyřnásobným přiblížením má k dispozici mechanický stabilizátor obrazu pro eliminaci nežádoucích otřesů při expozici. Velké množství, celkem 18ti scénických režimů umožňuje uživateli vybrat si nejvhodnější nastavení pro daný snímek. Nechybí ani funkce detekce obličeje s optimalizací při focení s bleskem a vyvážení bílé pro věrné barevné podání pleti. Fotoparát poskytuje vynikající výsledky při makro režimu. Obraz je při něm velmi detailní s věrným barevným podáním a nejkratší vzdáleností pro zaotření 3cm. Vytknout lze starší typ LCD, ktarý postrádá na rozdíl od těch modernějších antireflexní vrstvu pro lepší vyditelnost na silném slunci.

Popis a parametry

Popis a parametry

Kovová šňůrka na krk zdarma! V tenkém a lehkém těle inteligentního a kompaktního fotoaparátu PowerShot A3100 IS je soustředěna kvalita snímků od společnosti Canon, jejíž zásluhou je fotografování hračka – stačí jen zaměřit na požadovaný objekt a stisknout tlačítko spouště.

Canon PowerShot A3100 IS

V tenkém a lehkém těle inteligentního a kompaktního fotoaparátu PowerShot A3100 IS je soustředěna kvalita snímků od společnosti Canon, jejíž zásluhou je fotografování hračka - stačí jen zaměřit na požadovaný objekt a stisknout tlačítko spouště.

Vlastnosti

 • 12,1 megapixelů
 • 4násobný optický zoom se stabilizací obrazu
 • 6,7 cm (2,7") displej LCD
 • Inteligentní automatický režim a režim snadného fotografování Rady a tipy
 • Optický stabilizátor obrazu a technologie detekce pohybu
 • Režimy Super živé barvy a Plakátový efekt Detekce obličeje se samospouští
 • Kovový vnější plášť ve 3 barvách*
 • DIGIC III
 • Lithium-iontová baterie
 • Filmy VGA

12,1 megapixelů

Snímač s rozlišením 12,1 megapixelu vám umožní vytvářet ohromující výtisky ve velikosti až A2 nebo dokonale ořezávat snímky, aniž by došlo ke ztrátě detailů potřebných pro větší výtisky.

Objektiv se 4násobným optickým zoomem

Objektiv se 4násobným optickým zoomem je navržen a vyroben společností Canon v souladu s vysokými standardy, s nimiž se setkáte u celého sortimentu fotografických produktů společnosti Canon. Optický stabilizátor obrazu (IS) zachovává ostrost snímků omezením rozmazání způsobeného otřesy fotoaparátu.

6,7 cm (2,7") displej LCD

Volte pohodlně kompozici, prohlížejte a sdílejte své snímky na velkém displeji LCD s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 6,7 cm (2,7").

Pohodlné fotografování

Inteligentní automatický režim používá inteligentní technologii detekce scény k vyhodnocení jasu, kontrastu, vzdálenosti, potřebné expozice s bleskem a celkového odstínu fotografovaného objektu, a poté volí optimální nastavení. Režim snadného fotografování deaktivuje téměř všechny základní ovládací prvky a snižuje množství ikon na displeji, aby zajistil celkově snadné použití.

Snazší ovládání

Režim rad a tipů nabízí na displeji vysvětlení klíčových funkcí při fotografování, přehrávání a procházení nabídek.

Technologie detekce pohybu

Technologie detekce pohybu společnosti Canon, která potlačuje rozostření, zjišťuje pohyb fotoaparátu i fotografovaného objektu. Optimální citlivost ISO se pak nastaví automaticky, čímž se minimalizuje rozmazání a maximalizuje kvalita snímku.

Technologie detekce obličeje

Technologie detekce obličeje rozpozná více obličejů ve scéně a upraví zaostření, expozici, nastavení blesku a vyvážení bílé tak, aby zajistila optimální výsledky a přirozený vzhled odstínů pleti. Funkce detekce obličeje se samospouští usnadňuje fotografování skupinových snímků. Snímek je pořízen, až se v záběru objeví další obličej. Automatická korekce jevu červených očí identifikuje a odstraňuje jev červených očí způsobený použitím blesku.

18 režimů fotografování

Řada 18 režimů fotografování zahrnuje režim Super živé barvy, který vaše snímky oživý, režim Plakátový efekt, jenž kreativně snižuje množství barev pro zajištění retro efektu podobného starým plakátům, a režim Slabé osvětlení pro horší světelné podmínky.

Tenký a barevný

Fotoaparát PowerShot A3100 IS se vyznačuje tenkým a elegantním tělem s kovovým předním pláštěm a elektrolyticky nanesenou povrchovou úpravou ve třech barevných variantách.*

DIGIC III

Stejně jako výkonné inteligentní technologie, například inteligentní automatický režim, zajišťuje i procesor DIGIC III společnosti Canon rychlou odezvu, vynikající kvalitu snímků, vyspělou redukci šumu a přesnou reprodukci barev.

Dobíjitelná energie

Součástí dodávky jsou tenký, lehký a výkonný lithium-iontový bateriový zdroj a nabíječka od společnosti Canon.

Filmy VGA

Doplňte své fotografie zábavnými videoklipy v rozlišení VGA (30 snímků/s) se zvukem. Režim Long Play umožňuje uložit dvojnásobnou délku záznamu na paměťovou kartu fotoaparátu.

Obrazový snímač

Formát snímače 1/2,3
Rozlišení 12,1 Mpx
Rozlišení fotografií 640x480, 1600x1200, 3264x2448, 320x240, 2592x1944, 4000x3000, 4000x2248
Obrazový snímač CCD
Poměr stran snímku 16:9, 4:3
Stabilizátor snímače Ano

Objektiv

Optický zoom 4 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) 35-140
Minimální ohnisková vzdálenost 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost 140 mm
Typ stabilizátoru Optický

Zaostřování

Makro od 3 cm

Nastavení expozice

ISO - minimální citlivost 100
ISO - maximální citlivost 1600

Závěrka

Nejdelší expoziční čas 15
Nejkratší expoziční čas 1/1600

Fotografování

Expoziční režimy Auto, P
Rychlost sériového snímání 0,8 sn./s

Hledáček

Typ hledáčku Nemá

LCD

Velikost displeje 2,7 "
Rozlišení displeje 230000

Blesk

Vestavěný blesk Ano

Záznam

Typ paměťového media SD / SDHC / SDXC (UHS-I)
Rozlišení videa VGA (640×480)
Audiozáznam Ano

Obecné

České menu Ano

Fyzikální specifikace

Rozměry v mm 97 x 58 x 28
Hmotnost 165 g

Ostatní

Značka Canon

Zobrazit popis a parametry