Digitální kompakt Canon PowerShot A530

 • Značka: Canon
 • Rozlišení: 5 Mpx
 • Optický zoom: 4 x
 • Velikost displeje: 1,8 "

Sháníte Canon PowerShot A530?

„Canon PowerShot A530“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Canon PowerShot A530?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 200 Kč?

Začít s výkupem

Široké možnosti ovládání, kvalita obrazu za příznivou cenu, je určen všem, kteří ocení i možnost manuálního nastavení. Rozlišení 5,0 megapixelů, 4násobný optický zoom (35mm film: 35–140 mm), 17 režimů fotografování, filmy v rozlišení VGA se zvukem, citlivost až ISO 800, menu v češtině. Produktová sekce: Digitální kompakty Canon

Parametry a popis

Canon uvádí na trh tři nové jednoduché, zábavné a cenově dostupné fotoaparáty - PowerShot A420, PowerShot A430 a PowerShot A530. Nové přírůstky do oblíbené řady PowerShot A nabízejí zákazníkům vynikající kombinaci funkcí se snadným ovládáním, pevné konstrukce a prvotřídní kvality obrazu za mimořádně příznivou cenu.

 • PowerShot A420 - nejjednodušší ovládání a cenová dostupnost, obrazový snímač CCD s rozlišením 4,0 megapixely, 3,2násobný optický zoom (kombinovaný přibl. 11násobný), 15 režimů fotografování, filmy v rozlišení VGA a 5bodové automatické zaostřování AiAF.
 • PowerShot A430 - vyrábí se ve čtyřech veselých barvách obrazový snímač CCD s rozlišením 4,0 megapixely, 4násobný optický zoom (kombinovaný přibl. 14násobný), 15 režimů fotografování, filmy v rozlišení VGA se zvukem, výstup AV a flexibilní 9bodové automatické zaostřování AiAF.
 • PowerShot A530 - nabízí působivou výkonnost, obrazový snímač CCD s rozlišením 5,0 megapixelů, 4násobný optický zoom (kombinovaný přibl. 16násobný), 17 režimů fotografování, filmy v rozlišení VGA se zvukem, 9bodové automatické zaostřování AiAF a citlivost ISO 800 pro lepší fotografování při nižší úrovni osvětlení.

Všechny tři fotoaparáty jsou vybaveny oceňovaným obrazovým procesorem společnosti Canon DIGIC II a technologií iSAPS , která zrychluje zpracování obrazu, reakce ovládacích prvků a poskytuje snímky vynikající kvality.

Tak snadné
Tři nové fotoaparáty PowerShot jsou navržené tak, aby pořízení skvělých snímků bylo jednoduché pro kohokoli. Kompaktní lehká těla fotoaparátů mají ergonomický tvar, lze je pohodlně uchopit do ruky a zároveň konečky prstů ovládat hlavní funkce pomocí intuitivně umístěných tlačítek. Na jasném LCD displeji s úhlopříčkou 1,8" lze zobrazit mřížku, která pomáhá při kompozici snímku. K dispozici je i režim Noční zobrazování, v němž je displej lépe viditelný ve tmě.

Devítibodové inteligentní automatické zaostřování AiAF (u modelu PowerShot A420 5bodové AiAF) rychle a přesně zaostřuje i na objekty, které nejsou ve středu snímku, a zajišťuje vždy ostré snímky. Zaostřovací paprsek AF pomáhá při zaostřování v obtížných světelných podmínkách. Modely PowerShot A420 a PowerShot A430 jsou také vybaveny režimem Supermakro, ve kterém lze na malé předměty zaostřit již na vzdálenost 1 cm.

Široký rozsah režimů fotografování - PowerShot A420 a PowerShot A430 mají 15 režimů a PowerShot A530 má 17 režimů - pomáhá pořídit vynikající snímky téměř za každých podmínek. Přednastavené režimy Speciální scéna pomáhají uživateli při fotografování za komplikovaných podmínek, například v interiéru, na pláži nebo na sněhu. V režimech Zdůraznit barvu a Zaměnit barvu lze kreativně experimentovat s dramatickými barevnými efekty, kterými lze změnit fotografie i filmy přímo ve fotoaparátu. Uživatel může ve snímku ponechat jednu barvu a ostatní převést na černobílou pomocí funkce Zdůraznit barvu nebo může s funkcí Zaměnit barvu nahradit jednu barvu jinou. Fotoaparáty mají také funkci fotografických efektů Mé barvy, která umožňuje dodatečné úpravy barev ve fotoaparátu

Zvláštní režim Film umožňuje nahrávat vysoce kvalitní filmy v rozlišení VGA v délce dlouhé do 3 minut v modelu PowerShot A420, nebo až do působivých 60 minut nebo 1 GB (cokoli nastane dříve) u modelů PowerShot A430 a PowerShot A530. Modely PowerShot A430 a PowerShot A530 zaznamenávají filmy se zvukem. Lze je připojit k televizoru nebo k počítači a přehrávat snímky a filmy na obrazovku. Praktický režim Kompaktní umožňuje natáčet filmy, které můžete ihned odeslat e-mailem svým přátelům a blízkým.

Rozšířené možnosti fotografování
Ve fotoaparátu PowerShot A530 lze nastavit vysokou citlivost ISO 800, která usnadňuje fotografování bez blesku v interiéru - toto nastavení je ideální pro situace, v nichž není vhodné používat blesk, například v kostelech nebo na koncertech. Protože širokoúhlé televizory se v Evropě těší stále větší oblibě, společnost Canon přidala nové nastavení širokoúhlého formátu fotografií do všech tří fotoaparátů. Uživatelé mohou fotografovat v panoramatickém formátu 16 : 9, který lze přehrávat na širokoúhlém televizoru nebo tisknout na širokoúhlý papír na kompaktních fototiskárnách SELPHY.

Okamžitý tisk fotografií
Všechny fotoaparáty jsou kompatibilní s rozhraním PictBridge pro okamžitý přímý tisk na kompatibilních tiskárnách. Při použití s tiskárnami Canon řady SELPHY CP se stává z fotoaparátu ekonomické řešení tisku - výtisk fotografie formátu 10 x 15 cm stojí necelých 9 Kč . Při připojení fotoaparátu k tiskárně řady SELPHY CP lze také tisknout pasové fotografie a fotografie z filmů. Tlačítko Tisk/sdílení na všech fotoaparátech umožňuje tisk jedním stisknutím a snadné nahrání snímků do systémů Windows a Macintosh. Nová speciální nabídka Tisk usnadňuje přístup k tiskovým úlohám a jejich pohodlnou organizaci přímo z fotoaparátu.

Systém nabídek fotoaparátů nyní podporuje arabštinu, což zvyšuje celkový počet podporovaných jazyků na 23.

Software
Software Canon dodávaný s fotoaparáty PowerShot A420, PowerShot A430 a PowerShot A530:

 • ZoomBrowser EX 5.6 (Windows), ImageBrowser 5.6 (Macintosh): organizace a úprava fotografií, filmů a prezentací a vytváření a tisk digitálních fotografických alb.
 • PhotoStitch 3.1: vytváření panoramatických fotografií z několika snímků (Windows a Macintosh).

Softwarový balík obsahuje také software pro úpravu fotografií společnosti ArcSoft, PhotoStudio. Dodávaný software podporuje Windows 98 (SE), ME, 2000 (SP4), XP (SP1/2) a Macintosh OS X v10.2-v10.4. Fotoaparáty podporují PTP pro přenos bez ovladačů do systémů Windows XP a Macintosh OS X.

Příslušenství
K dispozici je celá řada volitelného příslušenství:

 • Vysoce výkonný blesk (HF-DC1)
 • Měkké pouzdro (PowerShot A420 a PowerShot A430: DCC-400, PowerShot A530: DC-80)
 • Kompaktní napájecí adaptér (ACK800)
 • Sada nabíječky baterií (CBK4-300)
 • Baterie NiMH (NB4-300)

Fotoaparáty jsou kompatibilní s kartami MMC/SD a dodávány s 16MB paměťovou kartou Canon.

1. Některé barevné varianty nemusejí být dostupné ve všech regionech.
2. Viz Vysvětlení technologií
3. V závislosti na rychlosti a kapacitě paměťové karty.
4. Rozlišení širokoúhlého záznamu: 2272 x 1280 pixelů (PowerShot A420/PowerShot A430), 2592 x 1456 pixelů (PowerShot A530)
5. Vyžaduje zakoupení sady papíru a inkoustů KW-24IP a zásobníku na širokoúhlý papír PCW-CP100.
6. Cena 9 Kč za tisk je stanovená na základě doporučené maloobchodní ceny Canon za sadu barevného inkoustu a papíru KP-108IP (10 x 15)

Ostatní
Značka: Canon
Příslušenství v balení: 2x AA baterie, paměťová karta 16 MB, USB kabel, AV kabel, řemen, Software, návod
 
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,5
Rozlišení: 5 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1600x1200, 2048x1536, 2592x1456, 2592x1944, 640x480
Stabilizátor snímače: Ne
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: DIGIC II
 
Objektiv
Optický zoom: 4 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 35-140
Minimální ohnisková vzdálenost: 35 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 140 mm
Konstrukce objektivu: 7 členů (2 asférické) / 5 skupiny
 
Zaostřování
Makro od: 5 cm
Počet AF bodů: 9
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Bodové, Středové
Korekce expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 800
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 15
Nejkratší expoziční čas: 1/2000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, M, P
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 2,1 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2, Programovatelná
Scénické režimy: Portrét, Krajina, Noční scéna, Stitch Assist, Film, režim Speciální scéna (Listí, Sníh, Pláž, Ohňostroj, Interiér, Děti a zvířata, Noční momentka, Zdůraznit barvu, Zaměnit barvu).
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 1,8 "
Rozlišení displeje: 77000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Dosah vestavěného blesku: 3,5 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
 
Obecné
České menu: Ano
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 90,4 x 64 x 43,2
Hmotnost: 170 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Canon PowerShot A530 v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Canon PowerShot A530, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Canon PowerShot A530

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (18 - 9)

 • 18

  Bouška
  Reaguje na 17 | Dobrý den, A530 takhle rychlý není, ale přesný údaj bohužel nemáme k dispozici. Pokud je pro Vás důležitá rychlost, bude lepší Casio.

  Luděk Bouška - Megapixel, 07.12.2006 | Reagovat

 • 17

  Avatar
  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaká je prodleva závěrky po zmáčknutí spouště? Vybírám fotoaparát pro rodinu a budeme fotit hlavně děti, které jsou pořád v pohybu a nečekají moc na to, až zmáčknu spoušť. Našla jsem rychlé focení u fotoaparátu Casio Exilim 60 (závěrka 0,002s), ale zase nemá optický hledáček, který je pro nás podstatný. Co byste mi doporučil? Jinak Canon A530 se mi líbí víc, neboť má i manuální nastavení, což je pro mě také podstatné.
  Děkuji moc za odpovědi
  Hanka

  Hanka, 07.12.2006 | Reagovat

 • 16

  Bouška
  Reaguje na 14 | Dobrý den, lepší fotky jsou z A530, ale FE170 je jednodušší na ovládání.

  Luděk Bouška - Megapixel, 06.12.2006 | Reagovat

 • 15

  Bouška
  Reaguje na 13 | Dobrý den, součástí balení jsou samozřejmě i kabely do TV a PC a návod. Nabíječkus akumulátory je ale potřeba dokoupit. Na 512MB kartu se vejde cca 200 fotek, záleží ale na rozlišení.Karty od všech známých výrobců by měly být kompatibilní, není uvedeno žádné omezení. Pokud se jedná o výdrž baterek, záleží jak silné si pořídíte. určitě to ale bude minimálně cca 150-200 snímků.

  Luděk Bouška - Megapixel, 05.12.2006 | Reagovat

 • 14

  Avatar
  Dobrý den.Kupuji si svůj první digitál a zajímalo by mě zda je lepší Olympus FE170 nebo Canon A530.Děkuji za odpověd

  lukáš, 05.12.2006 | Reagovat

 • 13

  Avatar
  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, zda ještě něco navíc součástí balení kromě karty 512MB a softwaru. Jako třeba nabíječka, baterie apod.

  A dále kolik místa přibližně zabere jedna fotografie a tudíž na kolik snímků vydrží zmíněná přiložená karta 512MB + jakou kartu s jakou kapacitou doporučujete zakoupit? Pasují do aparátu karty od všech výrobců?

  Na jak dlouho vydrží baterie?

  Omlouvám se za kupu otázek a děkuji za případné odpovědi.

  Ondra, 04.12.2006 | Reagovat

 • 12

  Bouška
  Reaguje na 11 | Dobrý den, nejsem si zcela jist, jestli Vám dobře rozumím: chcete natáčet film fotoaparátem??? Od toho jsou kamery, fotoaparáty slouží především k pořizování fotografií. Funkce videosekvence je jen doplňková a tomu odpovídá i kvalita záznamu.
  Neodpustím si, kdybych to nenapsal. Jako tiskový mluvčí se ještě podívejte na českou gramatiku, rozhodně je v tomto směru co dohánět. Shlédl jsem Vaše stránky a je to opravdu hrůůůůůza (tedy co se týče češtiny), jinak je mi to jedno.

  Luděk Bouška - Megapixel, 02.11.2006 | Reagovat

 • 11

  Avatar
  Jsem tiskovím mluvčím nezávislého filmového studia E.Bouček and K.Halama ( začínající filmové studio které se začalo financovat samo teprve nedávno ) a mám otázku a to jestli by se dal ten to fotoaparát ( při skromnosti ) dal použít na natočení prvních dvouch flimů které vinesou tolik že s prodáním toho zařízení na které se boudu točit zmíněné dva filmy by dalo na malou kameru .alt to odbíhám od tématu šel by tento fatoaparát použít popřípadě jaký jiný by byl lepší za podmínky že nejsme shopni z natáčení uvlonit víc ja pět a půl tisíce ?

  předem děkuje tiskoví mluvčí nezávislého filmového studia E.Bouček and K.Halama ........

  John Marish

  hptt://tv-marish.blog.cz

  John Matish, 01.11.2006 | Reagovat

 • 10

  Bouška
  Reaguje na 9 | Jsou téměř shodné, kromě rozlišení a pár maličkostí... Na rodinné focení je to tedy jedno.

  Luděk Bouška - Megapixel, 29.10.2006 | Reagovat

 • 9

  Avatar
  Zvažuji koupi mezi A530 a A540, poradíte prosím? Chci na běžné focení rodiny, děkuji

  Eva, 28.10.2006 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím